Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Garip Bir Sorun

Oguzhan61

New member
Üye
24 Ara 2020
23
0
1
Arkadaşlar cihazın akıllı kumandası ile TV kumandasını eşledim. Akıllı kumandadaki yeşil buton ile TV'yi kapatıyorum, buraya kadar güzel. Fakat sonrasında her defasında değil ama çok sık başıma gelen durum şu:

Yeşil olan buton ile tv yi açıyorum, uydu alıcısının mini göstergesinden gördüğüm üzere cihaz stand by modunda değil. Bu durumda bir kanal ile karşılaşmam gerekirken TV'nin "Sinyal Yok" uyarısı ile karşılaşıyorum.

Yani anlayacağınız cihazı kumanda ile kapatıp tekrar açmak istediğimde uyduyu algılamıyor. Fişi çıkarıp takınca ise düzeliyor, bu da cihazla alakalı bir durum olduğunu gösteriyor. Bu konuda desteğinizi rica ediyorum. Ona göre cihazı iade edeceğim, bu sorun hariç çok memnundum aslında...

Çözüm için HDMI kablosunu da değiştirdim, alakası yok.

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
aynı durum bende de oluyor. bu tip sorunlar nedense çözülmüyor. böyle kalıyor zaten 1 seneye kalmaz cihazın yazılım desteğide biter yeni bir cihaz cıkar.
bu arada Non-Stop-Watch da unutuldu gitti bile keriz yerine konduk

Oguzhan61

New member
Üye
24 Ara 2020
23
0
1
aynı durum bende de oluyor. bu tip sorunlar nedense çözülmüyor. böyle kalıyor zaten 1 seneye kalmaz cihazın yazılım desteğide biter yeni bir cihaz cıkar.
bu arada Non-Stop-Watch da unutuldu gitti bile keriz yerine konduk
Çok ilginçtir ki aynı cihaza sahip başka kişiler böyle bir sorun yaşamadığını söylüyor. Acaba bize denk gelen cihazlar mı sorunlu? Bu arada bu cihazı iade ettim bile. Tekrar başka bir satıcıdan alıp, sorunun genel olup olmadığını tespit etmek istiyorum.

Amedyo

0
Üye
26 Mar 2015
20
1
3
benim cihazda da aynı durum var. bazen açılıyor bazen açılmıyor. fişi takıp çıkartmadan olmuyor. :(

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
aynen cihazda bu sorunu yaşamıyorum diyen böyle yapmıyor

cihazı standbayda bekletin 10 15 dk
sonra kumandasından açın
süpriz uydu sinyali yok.........ÇÖZÜM YOK MU

radyonextstar

Active member
Üye
30 Eki 2021
88
108
33
cihaz kumandası ile tv kumanda arasında sanırım yanlış eşleştirme yaptınız. biz cihazin kumanda kırmızı tuşuna bastık mi hem cihaz acılıyor hem tv. tv nin kumanda kırmızı tusuna bastık mı hem tv kapanıyor hem cihaz

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
cihaz kumandası ile tv kumanda arasında sanırım yanlış eşleştirme yaptınız. biz cihazin kumanda kırmızı tuşuna bastık mi hem cihaz acılıyor hem tv. tv nin kumanda kırmızı tusuna bastık mı hem tv kapanıyor hem cihaz

sen sorunları anlamadan cevap vermekten bi vazgeç. kumanda ile alakası yok hatta HDMI cec kapalı .....

bu sorun genel bir problem azıcık okusan anlasan sende deneyebilsen anlarsın....