Neler yeni

[Güncel] Oyun Dünyasındaki Önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#21
Capcom uzun zamandır beklenen Street Fighter V ek paketinin gecikmesinden dolayı oyunculardan özür diledi ve “İlk olarak şunu itiraf etmeliyiz ki toplulukla olan iletişimimizi geliştirebiliriz.” şeklinde bir açıklama yapan Capcom, “Gelecek ek paketlerde, gelecek güncellemelerde toplulukla yeni genişlemeleri konuşabiliriz” diye de ekledi.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1280x650px.


Street Fighter V’e Ibuki adında yeni bir karakter Haziran sonunda çıkacak olan ek paket ile gelecek. Bu konu hakkında Capcom, “İlk olarak yeni ek paketin, yeni karakteri Ibuki’nin çıkacağını söylemek istiyoruz. Aslında bu paketi Mayıs sonunda çıkarmayı amaçlamıştık fakat oyunculara en iyi deneyimi sağlamak için kızımızı ertelemek zorunda kaldık” dedi ve ekledi, “Haziran sonunda en iyi içerikle geliyoruz.”
Bu hafta başında çıkan haberlere göre Ibuki ilk çıktığında hikaye modunda kendini gösteremeyecek, sadece klasik oyunlarda oynanabilir olacak. Capcom daha öncesinde oyunun daha parıltılı olması gerektiğini fakat yeterli içeriğini olmadığını itiraf etmişti. Bu paketler sayesini oyunu tamamı ile doldurmak istediklerini duyurdular. “Bu yolda yapımcı ekibimiz içerik kalitesini en üst seviyede tutuyorlar. Bu paketlerin çıkış tarihinin ertelenmesine sebep olabiliyor. Önceden dediğimiz gibi planların değişirse daha saydam olacağız böylece oyuncular ne beklediklerini bilecekler” yazdı Capcom.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#22
Sorunlar ile boğuşmaya devam eden The Divison, ilk genişletme paketi olan Underground ile gündeme geldi. The Division: Underground’ın çıkış tarihi kendisini gösterdi.


Massive Entertainment tarafından geliştirilen ve Ubisoft firmasının yayımcılığını üstlendiği Tom Clancy's The Division için piyasada yer alacak olan ilk ücretli genişletme paketi The Division: Underground, bir kez daha karşımıza çıktı.
Sızıntılar ile gündeme gelen genişletme paketi The Division: Underground, daha farklı bir sızıntı ile çıkış tarihini bizlere gösterdi.
Amazon İngiltere ve Amazon Almanya'dan gelen sızıntı görüntülerine göz atacak olursak, genişletme paketinin 25 Haziran tarihinde paketin ön yüklemeye açılacağı; 28 Haziran tarihinde ise oynanabilir olacağıbelirtiliyor.
Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1000x424px.


Xbox One sahipleri öncelikli

Tom Clancy's The Division için toplamda üç adet genişletme paketininçıkarılacağı ve bu paketlerin ilk ikisinin de Microsoft ile olan anlaşmadan dolayı Xbox One platformuna bir ay önceden oyuna dahil edileceğini hatırlatalım.
28 Haziran tarihinde Xbox One platformu için raflardaki yerini alacak olan The Division: Underground, bir ay sonra ise PC ve PlayStation 4 platformları için satışa sunulacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#23
PlayStation Blog üzerinde yapılan yeni bir açıklama ile birlikte Mayıs ayında PlayStation Store’un en çok satan oyunlarını öğrenmiş olduk. Sadece oyunları değil, bu oyunlara çıkmış olan ek paketleri de öğrenmiş olduk aslında. Sizler de hemen aşağıdan PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita ve PSP platformlarında en çok satan ürünlere göz atabilirsiniz.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1280x720px.


PlayStation 4 Oyunları

Uncharted 4: A Thief’s End (New)
Battlefield 4 (10)
Rocket League (2)
Overwatch: Origins Edition (New)
Battlefield Hardline (RE)
The Witcher 3: Wild Hunt (RE)
The Heavy Rain & Beyond: Two Souls Collection (RE)
God of War III Remastered (RE)
Doom (New)
Ratchet & Clank (1)
Canis Canem Edit (New)
Minecraft (7)
Hitman (11)
Tomb Raider: Definitive Edition (RE)
Grand Theft Auto V (RE)
FIFA 16 (RE)
Borderlands: The Handsome Collection (RE)
Grand Theft Auto: San Andreas (RE)
Bloodborne (RE)
Shadow of the Beast (New)

Ek Paketler (Tüm Platformlar)

Call of Duty: Black Ops III – Eclipse DLC (1)
The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine (New)
Fallout 4 – Far Harbor (New)
Call of Duty: Black Ops III – Season Pass (5)
The Elder Scrolls: Tamriel Unlimited – ESO Plus (8)
Rocket League – Batman v Superman: Dawn of Justice Car Pack (2)
Fallout 4 – Wasteland Workshop (3)
The Witcher 3: Wild Hunt – Hearts of Stone (RE)
Call of Duty: Black Ops III – Awakening DLC (4)
Table Top Racing: Supercharger Pack (New)
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Season Pass (11)
Fallout 4 – Automatron (6)
Rocket League – Supersonic Fury DLC Pack (10)
The Witcher 3: Wild Hunt Expansion Pass (RE)
The Binding of Isaac – Afterbirth (New)
Rocket League – Back to the Future Car Pack (9)
Fallout 4 – Season Pass Bundle (RE)
Rocket League – NBA Flag Pack (17)
Rocket League – Chaos Run DLC Pack (13)
Project CARS – Pagani Nürburgring Combined Track Expansion (New)

PlayStation Vita/PSP Oyunları

Grand Theft Auto: Vice City Stories [PSP] (RE)
Need for Speed Most Wanted (RE)
The Ratchet & Clank Trilogy (RE)
GTA: Liberty City Stories [PSP] (RE)
Persona 4 Golden (RE)
Table Top Racing (RE)
God of War Collection (RE)
Gravity Rush (RE)
Minecraft (3)
Severed (2)

PlayStation 3 Oyunları

Grand Theft Auto V (RE)
Battlefield 4 (3)
Minecraft (1)
Battlefield Hardline (RE)
Far Cry 4 (RE)
Beyond: Two Souls (RE)
Red Dead Redemption (RE)
Grand Theft Auto: San Andreas (RE)
The Ratchet & Clank Trilogy (RE)
FIFA 16 (RE)

PlayStation ve PlayStation 2 Klasikleri

Crash Bandicoot (1)
Crash Bandicoot 3 Warped (2)
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (3)
CTR: Crash Team Racing (4)
Canis Canem Edit (RE)
Spyro The Dragon Trilogy (5)
Grand Theft Auto: Vice City (RE)
Grand Theft Auto: The Trilogy (RE)
Disney Pixar Toy Story 2 (7)
Final Fantasy IX (8)
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#24
Taleworlds Entertainment, oyun içi kale kuşatmalarını yeni dinamiklerle karşımıza çıkarıyor.

Taleworlds Entertainment, merakla beklenen yeni oyunu Mount & Blade II: Bannerlord’un kuşatma dinamiklerini, dünyanın en prestijli oyun fuarı E3’de (Electronic Entertainment Expo) gün yüzüne çıkardı. Tamamı Türkiye’de geliştirilen bir oyunun ilk defa bir E3 konferansında yer almasının yanı sıra, Mount & Blade II: Bannerlord fuara kendi standı ile katılıp basın gösterimleri yapan ilk Türk oyunu oldu.
Oyunseverler Mount & Blade II: Bannerlord’un benzersiz ortaçağ kuşatmalarında mancınıklar, katapultlar, kuşatma kuleleri ve koçbaşları gibi birçok unsurdan yararlanabiliyorlar. Oyunda kullanılan zengin silah seçenekleri kadar heybetli kaleler de kendi aralarında farklılıklar gösteriyor. Bu kaleler, dar geçitleri, yan kuleleri ve mazgallarıyla saldırılara karşı farklı savunma imkânları sağlıyor.
Kalelerin tahrip edilebilmeleri ve yangın hasarı almaları, oyunculara son derece dinamik bir oyun atmosferi sunarken aynı zamanda taktik geliştirmeye ve olasılıkları iyi kullanıp rakip karşısında üstünlük sağlamaya da elverişli. Bununla birlikte oyunun gelişmiş yapay zekasının da son derece kıvrak olduğunu, sizin stratejilerinize karşı ofansif veya defansif taktikler geliştirdiğini hatırlatalım.
Taleworlds, E3’te büyük ilgi çeken yeni demosunda savaşçı Sturgia topluluğunu da oyunseverlerle tanıştırdı. Sturgialılar, Kalradya’nın kuzey ormanlarını mesken tutmuş, kılıç ve baltalarıyla yakın dövüşü tercih eden bir toplum. Göz kapaklarına doğru inen miğferleriyle Sturgialılar, kuşatmaların en kritik anlarında düşmanlarını birebir dövüşte alaşağı etmeleriyle ünlüler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#25
Karneler dağıtıldı ve öğrenciler için yaz tatili sonunda başladı! Karne coşkusuna Voidu da ortak oluyor ve yüzlerce oyunda müthiş indirimler oyuncularla buluşuyor! Grand Theft Auto V, FIFA 16, Homefront: The Revolution, XCOM 2 ve birçok popüler oyunda %90’a varan indirimler Haziran ayı boyunca Voidu’da yerini alacak.

Gta-V-1

Karne İndirimleri’nde öne çıkan ilk isim Grand Theft Auto V! Son yıllara damga vurmuş Grand Theft Auto V ve on milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Grand Theft Auto Online’a katılmak için hala geç değil! Grand Theft Auto V 28 Haziran’a kadar yalnızca 85 TL’den Voidu’da satışta. Ayrıca oyun-içi para içeren cash card paketleri satın alarak GTA Online’da zengin olabilir; Great White Bundle (Grand Theft Auto V +1.250,000 Grand Theft Auto doları), Whale Bundle (Grand Theft Auto V +3.500,000 Grand Theft Auto doları) veya Megalodon Bundle (Grand Theft Auto V +8.000,000 Grand Theft Auto doları) satın alarak hem Grand Theft Auto V’e, hem de Grand Theft Auto dolarlarına sahip olabilirsiniz.

Rockstar mutfağından çıkan diğer efsaneler Max Payne ve L.A. Noire ile Grand Theft Auto serisinin önceki oyunları da Voidu Karne İndirimleri’nde. 28 Haziran’a kadar Voidu’da Max Payne Complete Bundle 12 TL, L.A. Noire Complete Edition 10 TL, Grand Theft Auto Trilogy 6 TL ve Grand Theft Auto IV sadece 10 TL’den Voidu’da satışta. Rockstar Kampanyası detayları için tıklayın!

lanoire_phelps_reefermadness_1920x1200

2K Games’in tüm dünyada büyük övgü toplamış ve kendi hayran kitlelerini yaratmış Sid Meier’s Civilization, Borderlands, NBA 2K ve XCOM serileri de Voidu Karne İndirimleri’nde. Geçtiğimiz yılın başarılı strateji oyunlarından XCOM 2 (138 TL), ölümsüz strateji efsanesi Civilization V (11 TL) ve basketbol oyunlarının 1 numarası NBA 2K16 (34 TL) kampanyadaki oyunlardan sadece birkaçı. 28 Haziran’a kadar sürecek 2K Games Kampanyası detayları için tıklayın.

FIFA 16’nın Voidu’ya özel 59 TL’lik müthiş fiyatı da Karne İndirimleri boyunca devam ediyor. Türkiye A Milli Takımı ile EURO 2016 coşkusunu yaşadığımız bu günlerde dev indirim kaçmaz! FIFA 16 indirim detayları için tıklayın!

Voidu Karne İndirimleri’nde dev yapımlar ve sürpriz isimler sahne almaya devam edecek gibi duruyor. %90’a varan indirimleri kaçırmamak için Voidu’yu takip etmenin birçok yolu var! Voidu.com websitesini ziyaret edebilir, Facebook ve Twitter sayfalarını takipte kalabilirsin!
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#26
Steam Windows Phone'a Geldi!

Steam adı verilen oyun platformu yapılan son açıklama ile birlikte artık Windows Phone işletim sistemlerinde de kullanılacak

Kişilerin pek çok oyunu oynamak için Steam adı verilen platformu kullanması gerekirken bu platform üzerinden pek çok oyun ücretli ve ücretsiz olarak satın alınabiliyor. Konu ile yapılan açıklamalarda Windows Phone işletim sistemi için Steam desteğinin olmadığı ve bu konudaki eksiğin giderilmesi için çalışmaların başladığı belirtilirken yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte artık Steam resmen Windows Phone işletim sisteminde de kullanılabilir duruma getirildi.

Eleştiri Almıştı!

Windows uygulama mağazasında yer alan Steam kullanıcılar tarafından kolay bir şekilde kurulabilecek ve böylece Steam üzerinden oyun alışverişi yapılabilecek. Uygulama üzerinden kişilerin hesap bilgileri ile giriş yaptıktan sonra oyun alışveriş yapabileceği belirtilirken aynı zamanda sistem üzerindeki arkadaş listesindeki kişilerle iletişime geçmek mümkün olacak.

Özel Güvenlik Sağlanıyor

Güvenlik açısından da özel önlemlerin alındığı uygulama böylece kişilerin sorunsuz bir şekilde kullanım sağlamasını mümkün hale getirecek.

Windows Phone’da yer almaması ile yoğun eleştiri alan ve Windows Phone işletim sistemini kullanan kullanıcılar tarafından çok kez dile getirilen bu durum yapılan son düzenleme ile birlikte artık giderilmiş durumda. Kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan erişim sağlayabileceği uygulama sayesinde artık Steam üzerinden yapılmak istenen tüm işlemler çok kolay bir şekilde yapılabilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#27
Windows 10, Intel ve Nvidia platformu ellerinde tutmaya devam ediyor.


Her ay olduğu gibi, geçtiğimiz ay da Steam oyunculardan bilgileri toplamaya devam etti ve bu bilgiler doğrultusunda geçtiğimiz ayın en popüler yazılım ve donanımları ortaya çıktı. Mayıs ayında olduğu gibi, görülen o ki Haziran ayında da Windows 10, Intel ve Nvidia dijital platformu kontrol etmeye devam etmiş. Bu istatistiklerin devamına bakmaya var mısınız?

Sizlerin de yukarıdan görebileceği gibi Steam kullanan oyuncuların yarısından biraz fazlası Nvidia marka ekran kartı kullanıyor. Bunun haricinde, yine oyuncuların neredeyse yarısına yakın bir kesimDirectX 12 teknolojisine sahip. İşlemci tarafında ise Intel neredeyse AMD’yi Steam’den silmek üzere. Öyle ki oyuncuların yüzde 70’i Nvidia kullanmakta. Bunun da haricinde, 4 ve 2 çekirdekli işlemciler de kendi arasında yarışmakta. Fakat ilginç bir şekilde oyuncuların yüzde 47’si çift çekirdekli işlemcikullanırken, yüzde 45’i dört çekirdekli işlemci kullanmakta.
Yine yukarıdaki görselden görmeye devam edebileceğiniz gibi, sanal gerçekçilik kısmında adetaNvidia gibi bir liderlik sürdüren HTC Vive’ı görüyoruz. Mac platformlarından ise Steam’de en popüler Mac, MacBook Pro olarak görünüyor. Bunların haricinde ise, hemen aşağıdaki görselden görebileceğiniz gibi popüler dijital oyun platformunun en popüler işletim sistemi Windows 10 ve bu sistem geçtiğimiz aylara göre yüzde 3’lük bir büyüme geçirmiş.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#28
The Sims 4, Grand Theft Auto V ve Call of Duty: Black Ops II oyunları başı çekiyor.
Her hafta olduğu gibi, bu hafta da sizlere en çok satan PC oyunları listemizi sunuyoruz. Yine geçtiğimiz hafta gerçekleşen Steam Piknik İndirimleri 2016’nın büyük etkisinin bulunduğu bu listeye sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Bakalım geçtiğimiz hafta hangi PC oyunu satmış? Bu listemiz 3 farklı platform üzerinden gelmekte. Bu platformlar İngiltere, Steam ve Green Man Gaming.

N

İngiltere Sıralaması

The Sims 4
Football Manager 2016
Overwatch
DOOM
Total War: Warhammer
The Sims 4: Get to Work
Fallout 4
The Sims 4: Get Together
Grand Theft Auto V
Star Wars: Battlefront
Steam Sıralaması

Grand Theft Auto V
DOOM
The Witcher 3: Wild Hunt
ARK: Survival Evolved
Dead by Daylight
Counter-Strike: Global Offensive
Fallout 4
Rocket League
Rise of the Tomb Raider
Arma 3
Green Man Gaming Sıralaması

Call of Duty: Black Ops II
Total War: Warhammer
Tom Clancy’s The Division Sezonluk Geçiş
Street Fighter V – 2016 Sezonluk Geçiş
Fallout 4 – Sezonluk Geçiş
Hearts of Iron IV: Cadet Edition
Stellaris
LEGO Star Wars: The Force Awakens – Premium Edition
Rise Of The Tomb Raider Sezonluk Geçiş
Tom Clancy’s The Division Frontline Outfits Pack Ek Paketi
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#29
PC El Konsolu PGS Geliyor!
Bilgisayarda oynanan oyunlar özel cihazlarda oynanabilecek.
PC El Konsolu PGS Geliyor!
Bilgisayar oyunlarında yüksek donanımları gerektirmesi nedeniyle pek çok bilgisayarda dahi bu tür oyunlar oynanamazken, geliştirilen son proje ile birlikte bu konuda çok önemli bir adım atıldı. Şu anda oyun konsolları olarak Sony ve Microsoft’un çok iddialı cihazları bulunsa da bilgisayarda yer alan oyunların oynanabilmesi şu an için mümkün değil.

Piyasada her ne kadar farklı oyun konsolları yer alsa da şu an için hiçbir oyun konsolu bir bilgisayarın yerini tutabilecek seviyede değil. Fakat PGS (Portable Console for PC Games) olarak piyasaya sunulacak son proje bu konuda oldukça umut verci. Kickstarter üzerinden tanıtımı yapılan proje ile birlikte PC oyunlarının oynanabileceği gösterilirken, cihazın düşük sisteme sahip olması da oldukça ilginç. Zira Atom işlemci ve intel yerleşik grafik kartının desteklediği cihaz, piyasadaki oyunları destekliyor.

Bu bakımdan ilk başta donanımlar zayıf gibi görünse de 5 ile 6 inç arasında olması beklenen cihazın iyi bir performans sunması oldukça makul duruyor. Kickstarter üzerinden yapılan tanıtımların ardından yeteri kadar bağış alınması alında projenin gerçekleşmesi ve cihazın üretimine geçilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#30
Satış rakamları ile beklentileri karşılamayan Evolve yapımının ücretsiz olacağı müjdesi verildi. Peki, bu süreç nasıl işleyecek? 2K Games'ten resmi açıklama geldi.

Evolve Ücretsiz Oluyor!
Turtle Rock Studios tarafından geliştirilen ve 2K Games firmasının yayımcılığını üstlendiği Evolve, geçtiğimiz yılın Şubat ayı içerisinde raflardaki yerini almıştı. Fakat, yapımın etiket fiyatının bir hayli yüksek olması bizlerin de dahil herkesin tepki göstermesine neden olmuştu.

CryEngine oyun motoru kullanılarak geliştirilen yapım, uzun bir sürenin ardından tekrar gündeme geldi. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklama ile Evolve yapımının ücretsiz olacağının müjdesi verildi.

Chris Aston tarafından yapılan açıklama ile yapımın bugünden itibaren free-to-play olacağı belirtildi. Sadece bilgisayar platformunda free-to-play olacak olan yapım, şimdilik beta sürüm ile oynanabilir olacak. Beta sürecindeki geri dönüşler sonucunda ise büyük bir güncelleme ile oyun içerisindeki eksiklikler ve hataların giderileceği belirtildi.Canavar avına hazırlanın
Bu haber birçok kişiyi sevindirse dahi, daha önceki zamanlarda yapımı satın almış kişilerin durumuna da açıklık getirildi. Yapılan açıklama ile, yapımı satın almış kişilerin Founder konumunda olacağı ve hesaplarındaki özelleştirilmelerin korunacağı belirtildi. Bununla birlikte ise üstün ögelerin ve hediyelerin bu kişilere verileceği açıklandı.

Evolve yapımının satış rakamlarından memnun olmayan Turtle Rock Studios, yapımın free-to-play sürecine girmesi ile birlikte maddi olarak hedeflerine ulaşabilecekler mi merak söz konusu oldu. Beta sürecinin akşam üzeri başlayacağını belirterek; buradan süreç ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#31
Hafta sonu ne oynayacağım diye düşünüyorsanız, Steam'de hafta sonuna özel indirimleri bir araya getirdik. İşte Steam hafta sonu fırsatları.


Her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da Steam platformunda ücretsiz olarak oynanabilir yapıtlar ve indirimler bizlerle buluştu.
İlk olarak karşımıza DRAGON BALL XENOVERSE yapımı çıkıyor. Dimpstarafından geliştirilen ve Bandai Namco Games firmasının yapımcılığını üstlendiği yapım, kendimize özgü bir avatar yaratmamıza olanak sağlarken; hem çevrimiçi hem de çevrimdışı maceranın kapısını bizler için aralıyor.%75 indirim fırsatı ile bu yapımı; 18.75 liralık bir ücret karşılığındakütüphanenize ekleyebilirsiniz.
Bir diğer yapımımız ise The Incredible Adventures of Van Helsing serisi bizleri karşılıyor. NeocoreGames tarafından geliştirilen ve yayımlanan serinin ilk yapımı %75'lik bir indirim ile 6.00 lira; serinin ikinci oyunu ise %66'lık bir indirim ile 8.16 lira iken serinin üçüncü yapımı ise %50'lik bir indirim fırsatı ile 12.00 lira karşılığında alıcılarını bekliyor.

Galeriye ekledik, yapım indirime girdi!

Son olarak ise Team17 Digital Ltd firması tarafından geliştirilen ve yapımcılığını üstlenilen yapımlardaki çeşitli indirimler dikkatlerimizi çekiyor. İlk olarak, sizlere geçtiğimiz gün "Gözden Kaçırdığımız 5 Bağımsız Oyun!" isimli galerimizde de sunduğumuz yapımlardan birisi olan Beyond Eyes yapımı yer alıyor. Yapım, %75'lik bir indirim fırsatı ile 6.00 lira etiket fiyatına sahip olarak karşımıza çıkıyor.Hapishane yöneticisi olduğumuz The Escapists isimli yapım da %66'lık bir indirim oranı ile 9.18 liraya düştüğünü belirtelim. Ayrıca, Worms serisinde de %75'lik indirimlerin olduğunu hatırlatalım. Tüm bu indirimler ile birlikte Sid Meier's Civilization V yapımının da %75'lik bir indirime uğradı ve 12.25 lira karşılığında kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#32
13 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek olan LoL Türkiye Büyük Finali’nin biletleri satışa çıkarıldı.LoL Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’ne artık çok az bir zaman kaldı. Ülker Sports Arena’da, 13 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek finalin biletleri şimdiden satışa çıkmış durumda.
Biletler, iki farklı fazda satışa sunulacak. İlk tur biletleri şu an satışta, ikinci tur satışları ise Ağustos ayına girdiğimiz andan itibaren gerçekleşecek.
Türkiye Büyük Finali biletlerine geçtiğimiz yıl oldukça büyük ilgi gösterilmiş, 10 bin biletin tamamı 24 saat içinde tükenmişti. Bu yıl bilet sayısının 12 bin civarında olması ve yine tüm biletlerin kısa sürede tükenmesi bekleniyor.

Finale yükselen en iyi iki takımın mücadele edeceği büyük final 5 maç üzerinden gerçekleşecek ve finali kazanan takım, ülkemizi Brezilya’daki Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek.
1. kategorisi 30 TL, 2. kategorisi ise 20 TL’den satışa sunulacak biletleri şuradan temin edebilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#33
Hafta sonu için oyun mu arıyorsunuz? O zaman sizleri de Rainbow Six Siege evrenine davet ediyoruz, hem de ücretsiz olarak! İşte ücretsiz Rainbow Six Siege oyununun detayları!


Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft firmasının yayımcılığını üstlendiği Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, sunduğu taktiksel oynanış yapısıyla uzun bir sürenin ardından farklı bir deneyimi bizlere sunmuştu.
Geçtiğimiz yılın son ayında raflardaki yerini alan yapımı hala deneme fırsatı bulamadıysanız, sizlere muhteşem bir haberimiz var.
Geçtiğimiz saatler içerisinde Ubisoft tarafından yapılan açıklama ile Tom Clancy's Rainbow Six: Siege yapımının, bugünden itibaren ücretsiz olarak oynanabilir hale geldiği belirtildi.

Takımınız hazır mı?

Firma tarafından yapılan açıklamanın ardından ücretsiz hale gelen yapımı,1 Ağustos tarihine kadar ücretsiz olarak deneyim edebilirsiniz.
PC ve Xbox One platformları için ücretsiz hele gelen yapım, PlayStation 4 platformu için bu tür bir uygulamaya gidilmediğini belirtelim.
Eğer sizler de hafta sonu için ne oynayacağınızı bilmiyorsanız ve taktiksel bir oynanış yapısını seviyorsanız; sizleri de takımınız ile birlikte Tom Clancy's Rainbow Six: Siege evrenine davet ediyoruz.
Son olarak, eğer yapımı PC platformunda oynamak istiyorsanız; Uplay uygulamasını kullanmak zorunda olduğunuzu hatırlatalım.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#34
SEGA Mega Drive İle Nostalji Yapacak

Oyun dünyasının efsane markalarından birisi Sega, yeni oyun konsolu ile birlikte yeniden piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Eski yılların en önemli oyun konsollarını üreterek bu alanda adından sıkça söz ettiren ve günümüzde de varlığını sürdürebilen Sega yeni oyun konsolu ile birlikte piyasaya yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Marka tarafından piyasaya sunulacak yeni oyun konsolunun adının Mega Drive olacağı belirtilirken bu oyun konsolu ile birlikte 80 oyun kullanıcılara hazır bir şekilde sunulmuş olacak.

Eski yılların en çok eğlence araçlarından birisi olan ve pek çok kişinin severek oynadığı Sega oyunları yeniden piyasaya sunulurken en çok sevilen 80 oyun ile birlikte yeniden bir nostalji yaşanacak.

Ön Sipariş Başladı

Mega Drive için ön sipariş dönemini başlatan Sega, 65 dolara bu cihaza sahip olunmasını sağlıyor. Kullanıcılar sipariş döneminde 65 dolar vererek bu cihazı alabilecekken aynı zamanda sadece hazırda bulunan 80 oyun değil, SD kart üzerinden de oyun oynamak mümkün olacak.

Yeni Sega Mega Drive Ön Yüklü Oyun Listesi

Alex Kidd in the Enchanted Castle

Alien Storm

Altered Beast

Arrow Flash

Bonanza Bros.

Chakan: The Forever Man

Columns

Columns III

ComixZone

Crack Down

DecapAttack

Dr. Robotnik'sMean Bean Machine

ESWAT: City Under Siege

Eternal Champions

Fatal Labyrinth

Flicky

Gain Ground

Golden Axe

Golden Axe II

Golden Axe III

Jewel Master

Kid Chameleon

Phantasy Star 2

Phantasy Star 3

Ristar

Shadow Dancer: The Secret of Shinobi

Shinobi III: Return of the Ninja Master

Sonic & Knuckles

Sonic Spinball

Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog II

Sonic 3D Blast

Sword of Varmilion

The Ooze

Vectorman

VectormanII

Mortal KombatI

Mortal KombatII

Mortal KombatIII

Adventure in the Park

Cross the road

Jack's Pea

Jewel Magic

Curling 2010

Plumbing Contest

Wall-Breaking

Bubble Master

Break a Fireline

Mahjong Solitaire

Warehouse Keeper

Chess

Memory

Snake

Air Hockey

Spider

Naval Power

Mr. Balls

Cannon

Fight or Lose

Bottle Taps Race

Bomber

Checker

Hexagonos

Whack-A-Wolf

Mirror Mirror

Panic Lift

Black Sheep

Flash Memory

Brain Switch

Mega Brain Switch

Hidden Agenda

Dominant Amber

Hide and Seek

Jura Formula

Lost World Sudoku

Meatloaf Rotation

Mya Master Mind

Skeleton Scale

T-Rex Memory Match

Yawning Triceratops
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#35
League of Legend Finalistleri Belli Oldu

Dünya genelinde büyük ilgi gören League of Legends’in Türkiye'deki finaline çıkmaya hak kazanan iki takım SuperMassive ve Dark Passage oldu.

Dünya genelinde büyük ilgi gören ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanan League of Legends Türkiye'de de geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Türkiye'de yapılan turnuvalara katılanlar oldukça yüksek olurken yapılan turnuvalar internet üzerinden dahi binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

Turnuva bu yıl final mücadelesi ile sona erecek olurken finalde mücadele edecek iki takım da belli oldu. Yapılan son karşılaşmaların ardından finale katılmaya hak kazanan takımlar SuperMassive ve Dark Passage olarak belirlenirken iki takım şampiyon olabilmek ve Türkiye'yi dünya genelinde temsil edebilmek adına son kez karşı karşıya gelecek. 13 Ağustos tarihinde yapılacak karşılaşmanın İstanbul Ülker Sports Arena'da yapılacağı belirtilirken yapılacak karşılaşmalar aynı zamanda internet üzerinden de yayınlanacak.

LİG TV Yayınlayacak!

SuperMassive ve Dark Passage arasındaki karşılaşma için sürpriz bir açıklama ise Digiturk tarafından yapıldı. Digiturk tarafından yapılan açıklamada 13 Ağustos tarihinde yapılacak karşılaşmanın Lig TV'den canlı olarak yayınlanacağı belirtilirken kullanıcılar turnuvayı televizyon ekranlarından da takip etme imkanı edilecek. Yaşanacak bu durum ile birlikte ilk defa e-spor karşılaşması televizyonlardan canlı olarak yayınlanacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#36
CoD: Infinite Warfare Legacy Edition ile birlikte piyasadaki yerini alacak olan Modern Warfare Remastered'ın ayrı bir şekilde satılacağına dair ilk açıklama geldi. İşte detaylar!Infinity Ward'un geliştirdiği Call of Duty: Infinite Warfare, bu kasım ayının ilk günlerinde bizlerle olacak.
Ayrıca firmanın şimdiye kadar çıkarmış olduğu en efsane oyunu olan Call of Duty 4: Modern Warfare'ın yeni nesil için yeniden yapılandırılan sürümü olan Call of Duty: Modern Warfare Remastered ise yeni oyunun Legacy Edition sürümünün yanında ücretsiz olarak verilecek.


Modern Warfare Remastered için yeni açıklama

2007'den itibaren bizlerle buluşan tüm Call of Duty oyunlarının temelini oluşturan Call of Duty 4: Modern Warfare'ın yeni remastered sürümünü geliştiren Raven Software'ın yönetmeni David Pellas, ilerleyen zamanlarda oyunun tek başına da satılabileceğini belirtti.
Belirttiği açıklamada ise oyunun Multiplayer haritalarının zamanla güncelleneceğini ve yeni haritaların ücretsiz DLC'ler ile ekleneceğini belirtirken, ilerleyen aylarda Call of Duty: Modern Warfare Remastered'ın tek başına ayrı bir şekilde satılabileceğinin de altını çizdi.

Oyunun ne zaman ayrı olarak satılacağına dair Activision'ın resmi bir duyurusu ve açıklaması henüz yok. Firma, şu an için Call of Duty: Infinite Warfare'in ve Legacy Edition ile gelecek olan Modern Warfare Remastered'ın dağıtımına odaklanmış durumda.
Call of Duty: Infinite Warfare, 4 Kasım 2016 tarihinde PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasadaki yerini alacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#37
Ünlü bir YouTuber, FIFA yüzünden davalık oldu. İngiltere'de yaşanan olay, oyun gündemini resmen yerinden oynattı. Çevrim içi bahislere karşı savaş kızışıyor.Video oyunlarının popülerliği arttıkça sorunlar da doğal olarak ardı ardına geliyor. Son yıllarda iyice artan çevrim içi bahisler birçok ülkede yasa dışıolarak kabul ediliyor. Bu ülkelerden biri olan İngiltere'de yaşananlar işin ne kadar ciddi olduğunu kanıtlıyor
YouTuber Craig Douglas (NepentheZ) ve FUTgalaxy'nin sahibi DylanRigby'ye aynı anda dava açıldı. Engadget'ın haberine göre, NepentheZ'inFIFA 16 üzerinden oynattığı bahisler tamamen yasa dışı olarak kabul ediliyor.

FIFA 16 için bahis skandalı

Yasa dışı olan kumar bahisleri, FIFA 16 maçlarını kapsıyordu ve oyun içi paralar üzerinden yapılıyordu. Üstelik sadece bu da değil, Douglas aynı zamanda, bahislerin sadece 18 yaş ve üstü için olduğu uyarısını yapmayı reddettiği için suçlanıyor.
iki davalı çoktan mahkeme salonlarını arşınlamaya başladılar. Davanın seyri ise 14 Ekim'de belli olacak. İngiltere'de yasa dışı çevrim içi bahislerle olan savaş çok ciddiye alınıyor ve davanın sonuçları bu yüzden çok merakediliyor.
Sonuçlar ne olur bilinmez ama Valve'ın ardından İngiltere'nin de yasa dışı kumar konusunda harekete geçmiş olması hayli önemli bir gelişme olarak göze çarpıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#38
3000 - 5000 TL arası sistem tavsiyesi makalemizde, oyun odaklı bir sistem toplamak isteyenler için tavsiyelerimizi paylaşıyoruz. Bu fiyat aralığında hangi parçalar tercih edilmeli?Bundan böyle yeni bir sistem toplamak isteyen okurlarımız için her bütçeye göre tercih edebileceğiniz sistem tavsiyelerine yer vereceğiz.
Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız giriş seviyesi oyun sistem tavsiyelerinin ardından şimdi de orta ölçekli veya bir başka deyişle 3000 ila 5000 TLarasında sistem tavsiyeleri ile karşınızdayız.
Not: Sistemlerde SSD bulunmuyor ancak bu bütçelerdeki sistemlerde SSD kullanmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. O nedenle Samsung 850EVO 250 GB veya benzer bir SSD modeli kullanmanız faydalı olacaktır.
2900 - 3000 TL sistem tavsiyesiOrijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 867x1000px.


Anakart: MSI B150M Bazooka
İşlemci:Intel Core i5-6500
Ekran Kartı: Sapphire RX 480 Nitro+ 4 GB
RAM: 16 GB Kingston HyperX DDR4
Depolama: Western Digital Blue 1 TB
Kasa: Dark N10
PSU: Corsair Builder VS 550W
3800 - 3900 TL sistem tavsiyesiOrijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1000x799px.


Anakart: MSI B150M Bazooka
İşlemci: Intel Core i5-6500
Ekran Kartı: MSI GTX 1070 Armor OC
RAM: 16 GB Kingston HyperX DDR4
Depolama: Western Digital Blue 1 TB
Kasa: Corsair Carbide 550W
4900 - 5000 TL sistem tavsiyesiOrijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1000x799px.


Anakart: MSI Z170A
İşlemci: Intel Core i5-6600K
Ekran Kartı: MSI GTX 1070 Gaming X 8GB
RAM: 16 GB Kingston HyperX DDR4
Depolama: Western Digital Blue 1 TB
Kasa: Zalman Z11 NEO 700W
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#39
Play Oyunlar Profili Nasıl Açılır?
Google tarafından kullanıma sunulan Play Oyunlar kişilerin Google hesabı üzerinden oyun oynayabildiği ve oturum açabildiği bir servistir.

Kişilerin özelikle Android işletim sistemlerinde Google hesabı ile oyunlarda oturum açabilmesi pratik bir kullanım sunmaktadır. Bu konuda kişilerin Play Oyunlar üzerinden hesap kontrolü yapabilmesi ve mevcut oyunlar ile ilgili durum incelemesi yapması mümkündür. Bu açıdan Google tarafından aynı zamanda tüm oyunları kapsayacak şekilde kişilerin oyun profili de Play Oyunlar üzerinden oluşturulmaktadır.

Kişiler oyun profiline ulaşmak adına Play Oyunlar üzerinden giriş yapabilir. Bunun için ilk olarak cihazlarınızda yüklü olan Play Oyunlar uygulamasını açmalısınız.İlk açılan sayfada ise kişileri karşılama ekranı şöyledir;Ortada yer alan avatar ve rakamlar, sizin oyun profil fotoğrafınız ve seviyenizdir. Üzreine tıklayarak daha fazla detaya erişim sağlayabilirsiniz.Tıklama sonrasında ise oyun profiliniz ile ilgili detaylar yayınlanır. En çok hangi oyunları oynadığnız, oyunlarda aldığınız puanlar, seviyeleriniz, en son oynanan oyunlar ve tüm zamanlarda oynadığınız tüm oyunlar profilinizde yayınlanacaktır.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#40
Playstore sayesinde AKN olmadan oyun indirebilirsiniz
Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile oyun sektörüne yön vermeye devam ediyor.
Dijital oyun dünyasına verdiği önemin göstergesi niteliğindeki yatırımları kapsamında Playstore’un arayüzünü yenileyen Türk Telekom, Bu platformun yenilenmesini kullanıcıları ile paylaşmak üzere özel bir kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında Playstore’dan 100 TL ve üzeri alışveriş yapan bütün Türk Telekom müşterilerinin Kasım ayı boyunca Adil Kullanım Noktası’nı limitsiz hale getiriyor. Bu sayede en yeni oyunlara özel koşullarla sahip olan oyun severler, bir ay boyunca limitsiz internetin keyfini çıkartıyor.

PlayStore

Yenilenen arayüzünün yanı sıra dijital oyun kataloğunu da genişleten Playstore, uzman editörler tarafından hazırlanan özel oyun serilerini ve her hafta yenilenen öneri alanını da oyun severlerin beğenisine sundu. Bunun yanında kataloglarında 4 bine yakın oyun yer alan Playstore, Türkiye’deki en geniş içeriğe sahip oyun platformu olma özelliğini koruyor. Yenilenen Playstore, kullanım kolaylığı, yüksek performans, yenilikçi ve kullanıcı dostu arayüzü ve kolay ödeme seçenekleri sayesinde oyunculara sunduğu servis kalitesini daha da artırdı.

Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile oyunseverlere internet faturasına 12 aya varan peşin fiyatına taksit imkanı, rekabetçi fiyat avantajı ve Türkiye’nin her yerinden kolay erişim olanağı sağlıyor.