Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

hayallerinizi gece niyetlenip rüyanızda yaşayın olabilecek önerilerinizi yazın

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yazdığınız durum bir istisnadır cihazla ilgili bir sorun değildir.!

yardım

benimde bu sorunum var bir türlü çözemedim show max frekans ndan kanal a çıkıyor frekans değerlerini değiştirmeye çalışsamda aynı frekans mevcut diyor halbuki sadece bu frekans var 11045 h 4800
Başka bir sorun bu cihazda frekans silme olayi yokmu ben uğraştım bulamadım bir türlü

1.Öncelikle söz konusu kanallarıdan SHOWMAX üzerine gelin ve izlemeye başlayın,sonra KURULUM menüsünü bularak.

2.UYDU KANAL TARAMA bölümüne gelin TARAMA YÖNTEMİ ni MANUEL tarama olarak seçin.

3.TRANSPONDER yazan yere gelin. (11045-4800 H )

4.Şimdi kumandanın SARI tuşuna basın (TP-DÜZENİ) yazar.

5.Şimdi tekrar kumandanın SARI tuşuna basıp ( Şimdi bu konum SİL olarak gözükür.) SHOWMAX ve SHOWTÜRK kanalların olduğu TP yi sileceksiniz.

6.Sıra geldi diğer KANAL-A ya zaten iki kanal arasındaki frekans 6-Mhz olduğu için bu sefer tekrar 11039-4800 H transponder üzerinde iken yapın.

7.Böylece kanallar ve sıkıntılı tp ler öncelikle ortadan kaldırılmış olur,sonra MANUEL olarak bu paremetreleri tekrar girip hafızaya kaydedip tekrar tarattığınızda kanallar olması gerektiği gibi gelecektir.

8.Siz ben zaten bunları yaptım ama yine olmuyor derseniz bu frekanslarda aynı kanallar yine çıkarsa o halde AŞAĞIDA yazacaklarımı uygulayacaksınız.

9.Madem bu aşamaya geldik demekki cihazın takılı olduğu lnb de zaman içinde kendiliğinden oluşabilen LOKAL-OSİLATÖR kayması olmuş demektir.Benimde zaman zaman yaşayabildiğim bir durumdur .Bu durumu mevcut frekanslarda oynayarak düzeltebilirsiniz bu durumda bir çok cihazda bu olayı bu şekilde çözdüm.Ama önce size yazdıklarımı uygulayıp TP leri sileceksiniz sizin SORUN olarak sorduğunuz diğer durum zaten bu anlatımın içindedir...

Son düzenleme:

eren2132

0
Üye
25 Ara 2015
237
50
28
1.Öncelikle söz konusu kanallarıdan SHOWMAX üzerine gelin ve izlemeye başlayın,sonra KURULUM menüsünü bularak.

2.UYDU KANAL TARAMA bölümüne gelin TARAMA YÖNTEMİ ni MANUEL tarama olarak seçin.

3.TRANSPONDER yazan yere gelin. (11045-4800 H )

4.Şimdi kumandanın SARI tuşuna basın (TP-DÜZENİ) yazar.

5.Şimdi tekrar kumandanın SARI tuşuna basıp ( Şimdi bu konum SİL olarak gözükür.) SHOWMAX ve SHOWTÜRK kanalların olduğu TP yi sileceksiniz.

6.Sıra geldi diğer KANAL-A ya zaten iki kanal arasındaki frekans 6-Mhz olduğu için bu sefer tekrar 11039-4800 H transponder üzerinde iken yapın.

7.Böylece kanallar ve sıkıntılı tp ler öncelikle ortadan kaldırılmış olur,sonra MANUEL olarak bu paremetreleri tekrar girip hafızaya kaydedip tekrar tarattığınızda kanallar olması gerektiği gibi gelecektir.

8.Siz ben zaten bunları yaptım ama yine olmuyor derseniz bu frekanslarda aynı kanallar yine çıkarsa o halde AŞAĞIDA yazacaklarımı uygulayacaksınız.

9.Madem bu aşamaya geldik demekki cihazın takılı olduğu lnb de zaman içinde kendiliğinden oluşabilen LOKAL-OSİLATÖR kayması olmuş demektir.Benimde zaman zaman yaşayabildiğim bir durumdur .Bu durumu mevcut frekanslarda oynayarak düzeltebilirsiniz bu durumda bir çok cihazda bu olayı bu şekilde çözdüm.Ama önce size yazdıklarımı uygulayıp TP leri sileceksiniz sizin SORUN olarak sorduğunuz diğer durum zaten bu anlatımın içindedir...

Bilgi için teşekkürler hocam

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,271
113
ALMANYA
Aklima yeni geldi eski 2000 serisin de kanallar arasi otamatik gecis vardi yeni 2000 de aynisi eklene billirmi sebe kanal düzenleme yaparken her seferin de info tusuna basmak gerek kalmadan düzenleme daha hiz olur.

Sabo78

0
Üye
25 Eyl 2016
13
5
3
Selam Doktor Ustam
Benimde bir Isteyim olacak.
Doktor Ustam ,IPTV de Favorilerimizi kendimiz hazirlayamayizmi?
Örnegin Uyduda oluyor,IPTV de bir secenek olamazmi.
Sadece bir öneri,olursa cok güzel olur.
Saygilar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Selam Doktor Ustam
Benimde bir Isteyim olacak.
Doktor Ustam ,IPTV de Favorilerimizi kendimiz hazirlayamayizmi?
Örnegin Uyduda oluyor,IPTV de bir secenek olamazmi.
Sadece bir öneri,olursa cok güzel olur.
Saygilar

@sabo78 şu anda o tür bir imkan yok isteginiz bir ihtiyaç çözümüde geçici olarak ben aşagıda anlattığım şekilde yapıyorum.ücretli serverimi pc de açtım düzenledim kişisel olarak usb ile yükledim favori listemi .yine aynı linkimi xtream panele yükledim normalde usb kişiselde duruyor ailece seyrederken kendim seyredeceksemde xtreamdan 10 basıyorum seyrediyorum yani.
sevgi saygıyla

ROYlp1.jpg

-----------------------------------------------------------

VLC İNDİR -Resmi Sitesiresime tıkla pc indir kur.ve yukarıdaki işlemleri incele

----------------------------------

Doktorumuzun konusuna sadece bilgi amaçlı yazdım uzatmak istemiyorum .......mesaj kutunuza bakın...

Son düzenleme:

Sabo78

0
Üye
25 Eyl 2016
13
5
3
Tesekkürler Dost 6080 Kardes,
ücretli Serverimi nasil Pc de acacagim?
Bunu yapamadim,yardimci olursan sevinirim.
Saygilar

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
bir rica da ben eklemek istiyorum.2000 hd internet machina minix için.cccam ile seyredilen kanalın şifreleme sistemi infobarda aynen minix pembe de olduğu gibi mavi renk ile belirtilmesi.mümkünse tabi.teşekkürler.

supermario

0
Üye
26 Haz 2017
179
4
18
biraz arastirdim fakat pek bi bilgi edinemedim yeni bi uygulama olan sattube diye bi olay varmis bu sattube yazilimla eklenebilir bir seymi acep

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
bir rica da ben eklemek istiyorum.2000 hd internet machina minix için.cccam ile seyredilen kanalın şifreleme sistemi infobarda aynen minix pembe de olduğu gibi mavi renk ile belirtilmesi.mümkünse tabi.teşekkürler.

Vallahi kardes kalp kalbe karsidir derler ya! bukadar olur.bende ayni konuyu yazicam forma diye dusunuyordum ayni konuyu yazmissin valla..bende minix pembe kullaniyordum simdi 2000 minix kullanmaya basladim infobarda sifreleme isaretlerinde acilan kanalin degisik rekte olmasini isterdim bence kolay next icin yazilimla pekale olabilir...kolay gelsin

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Vallahi kardes kalp kalbe karsidir derler ya! bukadar olur.bende ayni konuyu yazicam forma diye dusunuyordum ayni konuyu yazmissin valla..bende minix pembe kullaniyordum simdi 2000 minix kullanmaya basladim infobarda sifreleme isaretlerinde acilan kanalin degisik rekte olmasini isterdim bence kolay next icin yazilimla pekale olabilir...kolay gelsin

valla ben zekamdan şüphe etmeye başladım bir ara.kanal listesinde sarı olanları cihaz açıyor.tamam.cccam adresi giriyorum bağlandı yazıyor.50 kart .oda tamam.iyi de para verip aldığım ,alacağım cccam çalışıyomu hangi kanalı cccam açıyor seyrettiğim kanal çihazın marifetimi asla çözemedim.aslında infobarda veya bir başka şekilde belirgin olması süper olur.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
doktornext ustam benim isteğim Next 2000HD Minix internet Machina iptv için kumanda gözünde play yazısı yerine seyrettiğimiz kanalın numara sırası olsa nasıl olur veya olabilir mi?.

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Sayin Doktor benim gördügüm eksikler sunlar,
1.)X Panel de usb ile yükledigimiz zaman eski liste silinmiyor mesela 6 tane yükledim 3 tane aldi digerlerini almadi hepsini tek tek silmemiz gerekiyor birde sildigimiz zaman siralama degismiyor simdi mesela olmaz ya oldu diyelim 1. panelden 5.ye kadar silindimi 6.panelden 10.ya kadar duruyor ama onlar öne gecmiyor bu düzeltilirse iyi olur.
2.)Xpanal bakarken uyduda oldugu gibi direkt sat tusuna basilmiyor önce kanal listesi acilmasi gerek panel degistirmek icin buda büyük bir sorun degil ama düzeltilirse iyi olur.
3.)Cogunluk dile getirmis Film yani Mp4 bakarken vakit darligi oldugu zaman Film yarida kaliyor eve geri geldigim zaman filmi mesela 40. dakikaya kadar tekrar bakmam gerekiyor ileri geri sarma olmasi gerek.
4.)ilk cikan 2000 Hd ve CX modellerinde vardi eger kanal ismi cok uzunsa kaydirma yapiyordu ve hepsi okunuyordu bu Machinada uygulanamaz mi özellikle xpanalde Filmlerde cok uzun yazilar var Filmin ismine yer kalmamis info barin alt tarafinda yaziyor ama cok kücük uzaktan okunmuyor.
Saygilar

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
selam hocam bizde istek hayatta bitmez bende derim votta eski diziler eski fillimlerin temizlenmesi .iyi olur bide bien 19 astra ve 16 ede spor kanallarini mumkun ise emu ile izliyelim hepimizin server alacak belki paramiz yok

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
doktornext ustam benim isteğim Next 2000HD Minix internet Machina iptv için kumanda gözünde play yazısı yerine seyrettiğimiz kanalın numara sırası olsa nasıl olur veya olabilir mi?.

supermario

0
Üye
26 Haz 2017
179
4
18
walla bence xpaneldeki wod bolumunde filim yarida kaliyo15/20 dk oynadimmi baglanamadi diyo ayni sorun usb bolumundede var eskiden xpanel

Son düzenleme:

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
Keşke tv 8 sorununu yapsalar.sinyal seviyem mükemmel.lnb next in ikili lnb si ,çanak 120 lik rüzgardan yağmurdan etkilenme yok.ama gel gör ki tv 8 gidip gelmeler yapıyor.....

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
Bencede Next 2000 hd mini bu cihazın en önemli sorunu tv8 ve tv8.5 donmalar olması .çanak ayarı yapıldı lnb dayzek kablo degişti yine düzelmedi .başka uydu alıcısınla denedim sorun yok.bir sonraki yazılımla inş.düzeltilir.

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
171
31
28
45
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
doktor ustam eklediğim ccam lar manuel kumandadan silinebilse acaba olurmu yeni bir uydu taradın kanalın adını biliyorsun ama listede bulman uzun zaman alabiliyor kanal listesine arama cubugu eklense kanalın adı yada tp si yazılabilse

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Bencede Next 2000 hd mini bu cihazın en önemli sorunu tv8 ve tv8.5 donmalar olması .çanak ayarı yapıldı lnb dayzek kablo degişti yine düzelmedi .başka uydu alıcısınla denedim sorun yok.bir sonraki yazılımla inş.düzeltilir.

Uydu alıcısındaki tv 8 frekansını tp den tamamen sil.12358 frekansı 12359 yada 12357 yazarak tarattır düzelecektir.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
doktor ustam eklediğim ccam lar manuel kumandadan silinebilse acaba olurmu yeni bir uydu taradın kanalın adını biliyorsun ama listede bulman uzun zaman alabiliyor kanal listesine arama cubugu eklense kanalın adı yada tp si yazılabilse

kumandanın okey tuşuna bas yeşil tuşa bas baslangıç harfine bas tamamdır. cccamda server a gir kapalı yap