Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 18500HD+PLUS/20000HD Sinyal/Kanal/Frekans Sorunları Hk.{Başka Konu Açmayınız}

IISeLCuKII

0
Üye
19 Şub 2012
5
0
1
Next 18500 Hd Plus Sat Problemi

Arkadaşlar bende 6 tane uydu var uydu arası geçiş yaptığımda sinyal yok problemi yaşıyorum bunun problemi nedir acaba. İyi forumlar

alex1580

0
Üye
8 Şub 2012
9
1
3
Arkadaşlar bende 6 tane uydu var uydu arası geçiş yaptığımda sinyal yok problemi yaşıyorum bunun problemi nedir acaba. İyi forumlar

aynı sorun bende de oldu.3 tane uydu var,geçiş yaparken sinyal yok diyor.uydu ayarlarından herhangi bir uydunun tp listesinden farklı bir tp seçince sinyal geliyor.herşeyi yaptım ama her kanal değişiminde ya da cihazı kapatıp açınca durum aynı.ben pes ettim,çözümü bilen varsa yardım etsin

cemil79

0
Üye
16 May 2012
5
0
1
Next YE-18500HD+PLUS/20000HD Serileri Frekans/Kanal Sorunları {Başka Konu Açmayınız}

5 gün önce next 20000 HD aldım. TRT HD açarken ve izlerken donma yapıyor. Acaba sinyal yeterli değil mi? Sinyal gücü %80 kalite ise %73-76 arası diye hatırlıyorum.
Ayrıca cihaz ilk açılırken de yavaş. 1 dk. kadar beklemek gerekiyor. Sadece Kız Kulesi fotoğrafını 15-20 sn. izliyorum. Kanal geçişleri de yavaş. Eski cihazım next 2000 ye cx super plus dı. Yeni aldığım makineden 2 kat hızlı kanal geçişi vardı diyebilirim. :confused:

dagulapeyi

0
Üye
19 Nis 2012
4
0
1
Garip bir sorun...

Merhaba arkadaşlar
Next YE-18500 HD+PLUS cihazım var...Binanın ortak 3 anteni var türksat eutelsat ve hotbird
eutelsatta ılginç bir sorun var.Diğer iki uyduyu sorunsuz bulup yayınları gösteriyorken.Eutelsatı bulup yayınlar göstermiyor( trt1 şifresiz).Uydu listesinden eutelsatı silip yeni uydu olarak eklediğim zaman önce gösteriyor ama receiver kapanıp açılınca kanalda yine sinyal seviyesi yok görünüyor..

Sorun ne olabilir.Not. eutelsat mdu4 lnb kullanılıyor..

Şimdiden teşekkür ederim

aniketos

0
Üye
25 Haz 2012
7
0
1
18500+plus kanal geçişleri nasıl ACİLLL

arkadaşlar eski Next 2010 tiger i donma ve kanal gecişleri yüzünden iade ettim.

şimdi başka bir alıcı bakıyorum 18500+plus ın kanal geçiş hızı nasıl tıger gibi ise hiç almayayım.

kullananlar acill bilgi verebilirmi ?

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
arkadaşlar eski Next 2010 tiger i donma ve kanal gecişleri yüzünden iade ettim.

şimdi başka bir alıcı bakıyorum 18500+plus ın kanal geçiş hızı nasıl tıger gibi ise hiç almayayım.

kullananlar acill bilgi verebilirmi ?

kanal geçişleri normal, ne hızlı ne yavaş. Cihaz fena değil! tek sorunu epg kayık buda timer rezervasyonlarını etkiliyor. Yaptığı kayıt ta ts formatında çok uzun kayıtlarda sıkıntı yapıyor,kaydın bir yerinde hafif sinyal gitse kayıtta sıkıntılar çıkabiliyor. Cihazın başka öyle göze gelir sıkıntıları yok. Bu sıkıntı çözülürse cihaz güzel tavsiye edilir. Bana göre biraz bekle Bundan sonra çıkacak yazılımda bunu düzeltirler inşallah.

extreme38

0
Üye
11 Eki 2012
27
0
1
next 18500 hd plus ile 3 d yayın izleyen varmı

evet arkadaslar ben 3d gözlükle sky 3 d felan ızleyemedım acaba ızlenmıyormu bır bılgılendırırsenız sevınırım sımdıden tşkler

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
Diseq problemi

merhaba arkadaşlar.
Türksat ve Eutelsat w3 a ayarlı iki çanak ve kullanıyorum.Diseq'de LNB 1girişine Türksat, LNB 2 girişine Eutelsat w3 a bağlı.İlk kullandığım diseq'de Elektrik kesintisinden yaklaşık 10 dakika boyunca sinyal yok mesajı alıyordum. Daha sonra LNB 1 girişi ve LNB 2 girişi çalışmaya başladı.İkinci aldığım diseq'de ise elektrik kesintisinden sonra LNB 2 girişi çalışmasına rağmen Türksat'ın bağlı olduğu LNB 1 girişi çalışmıyor ve Türksat'ta sinyal yol mesajı alıyorum.Sorun cihazdamı yoksa diseq'temi ?Eğer sorun diseq'de ise kaliteli diseq tavsiye edebilirmisiniz.

18500HD+

siiera

0
Özel Üye
22 Ara 2011
275
157
43
elk kesintilerinde veya cihazın fişini çekip takmayla sinyal yok diyorsa cihazda bir sorun vardır cihazı başka bir tesata dene aynı yatayı yapacakmı

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
İlginiz için teşekkür ederim.Kısa süreli kesintilerde bu sorun ortaya çıkmıyor.Herşey normal olarak çalışıyor.Genelde 1-2 saatlik kesintilerde bu durum meydana geliyor.Bu durumla alaklımı bilmiyorum ama Türksat çanağı ve diseq balkonda aralarında 5 metre mesafe var Eutelsat w3 a ise çatıda ve diseq ile arasında 25 metre kablo var bundan olabilirmi?Ayrıca tek çanakla diseq olmadan böyle bir sorun ortaya çıkmadı.

Son düzenleme:

siiera

0
Özel Üye
22 Ara 2011
275
157
43
diseqc değiş sağlam çalışıyor deme ama öncelikle cihazını başka bir tesata dene bak aynı sorun varmı yokmu diye aynı sorun yapması lazım

darkred

0
Üye
6 Ara 2012
12
0
1
bu sorun arada bendede oluyor elektrik kesintisi ile alakası yok kanal değiştirirken bile sinyal birden gidiveriyor. diseqc ayarlarıyla oynayınca düzeliyor.

uslu16

0
Üye
9 Nis 2012
3
0
1
trt hd ve trt 1 hd sorunu

deger kanallarda hıc bır sorun yasamazken trt hd ve trt 1 hd yı ızleyemıyorum yardım edebılecek varmı 18500 hd plus makınem ve en son surum yuklu yardım edebılecek kımse varsa cok tesekkur ederım.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,264
113
ALMANYA
deger kanallarda hıc bır sorun yasamazken trt hd ve trt 1 hd yı ızleyemıyorum yardım edebılecek varmı 18500 hd plus makınem ve en son surum yuklu yardım edebılecek kımse varsa cok tesekkur ederım.

Sinyal vardami izleyemiyorsun yada hicmi sinyal yok daha önce izleye biliyormuydun TRT HD VE TRT 1 HD fekansi cok hasas anten ayarlarini konturol et.

darkred

0
Üye
6 Ara 2012
12
0
1
Hotbird Sky ve Jsc Hdlerden Sinyal yok!!

arkadaşlar gemlik bursada oturuyorum malum salı ve çarşamba günleri kar yağdı karla birlikte sinyalde gitti. 2-3 gündür sinyal alamıyorum. bu gün çıktım baktım lnb nin üzerinde kar filan yok önüde açık ama hala sinyal yok cyfra ve polsat ların hd lerinde sorun yok. ne olmuş olabilir? cihazdan da kaynaklanan bir problem olabilir mi ?

oosan007

0
Üye
13 Ocak 2013
6
0
1
trt hd ve diğer hd kanallar

öncelikle iyi akşamlar. uzun bir zamandır trt hd ayarlamaya çalışıyorum. yaptığım işlemler : tp listesinden 11041 V 8400 değerlerini girdim. fakat bir türlü ayarlayamadım. yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

oosan007

0
Üye
13 Ocak 2013
6
0
1
değerleri girip ara dedikten sonra kanal yok diyor ama o değerlerde sinyal şiddeti %80 civarında. daha önce izleyebiliyordum. anten ayarlarını ne yapmam gerek bilmiyorum. yardımların için çok teşekkür ederim hocam

darkred

0
Üye
6 Ara 2012
12
0
1
cevap alamadığım için teşekkür ederim. ben sorunu çözdüm sorun lnb deymiş sağa sola oynatınca düzeldi. başka sorun yaşayanlara yardımcı olur umarım. :)