Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 18500HD+PLUS/20000HD Sinyal/Kanal/Frekans Sorunları Hk.{Başka Konu Açmayınız}

extreme38

0
Üye
11 Eki 2012
27
0
1
evet doğru benım lnb ımde üniversal lnb en kısa zaman da hd lnb almalıyım 10 tl next ın lnblerı yanlız suda var gercekten next disegc almanızı tavsıye ederım hepınıze yayın almasını cok etkılıyor belkıde kullanan arkadaşlarımız vardır eski disegc ıle kanallar cok eksıktı özellıkle hotbırdde tavsıye ederım yani

kangalli84

0
Üye
22 Ara 2012
1
0
1
Benimkide böyleydi çanağı ayarlattım sorun düzeldi yeni lnb alman gerek lnb bozuk dedi satıcı fakat alakası yok lnb bozuk olsa diğerlerini de göstermez.

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
Frekans sorunu

Herkese günaydın.
Yeni yazılımı yükledikten sonra Turksat uydularında bazı frekanslarda hata veriyor ve o frekanstaki kanalları bulamıyor.Tam aksine Eutelsat 7'ye bakan çanağımda ise Rus,Ukrayna ve Litvanya kanalları çıkmaya başladı.Eski yazılımda böyle birşey yoktu.Büyük ihtimalle astra uydusu.Eski yazılımı yükleyince türksat kanalları geldi .Rus ve ukrayna kanalları gitti.Konu ile ilgili görüşü olan varmı?

dijitalist

0
Üye
18 Ara 2011
15
0
1
Bir de TRT HD yayını (diğer kanalları bilmiyorum) bir kaç gün sonra mozaiklenmeye, kesik kesik görüntü vermeye başlıyor, çözüm olarak receiverin fişini 10 sn. çıkarıp takıyorum, Sorun neden kaynaklanıyor, çözüm bu mu..?

(Cihaz; 18500 HD+)

Son düzenleme:

yazıcı

0
Üye
27 Ara 2012
8
0
1
bendede aynı sorunlar var trt hd kanalı sabah gösteriyor aksama doğru sinyal düşüyor gece ise sinyal sıfıranıyor yada çok az geliyor diğer kanallarda hiç bir sorun yok makinem ye 20000 hd

alperen

0
Üye
17 Eyl 2012
45
1
8
istanbul
o trt nin sorunu devlet tv si bide gündüz var gece yok sinyal hd ondanmı yok.. atv hd de hiç ole olmuyor bu kaz lar ancak bukadar hd yapabiliyor hortbirtde astrada o kadar cok hd varki hiç birinde sinyok demiyor altyapı yok direk hd anca bukadar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
ALI chiplerin tuner hassasiyeti diğer modellere göre biraz zayıf, çanak antene çok iyi ince ayar gerekmekte bu kanallar için.

scine

0
Üye
7 May 2012
45
10
8
Manisa
Lnb bozuk İse de yapar bazisini acar bazisini aÇmaz kontrol ettİrİnİz anlayan bİrİne veya cİhazi baŞka yerde deneyİnİz

ALOBEN

0
Üye
25 Mar 2012
16
0
1
sakarya
ŞU BİZİM İP TV LER NERDE YA :d BIRAK İP TV Yİ YOUTUBEYE BİLE GİREMİYORUZ NERDE BU NEXT DESTEK ANLAMADIM GÖRÜYOR VE BİLİYORLAR NERDESİNİZ ALOOOOOOO DESTEK İSTİYORUZ NEXT 19500 HD CIS SUPERİOR LARA

extreme38

0
Üye
11 Eki 2012
27
0
1
senın ızledın kanallar sirıus uydusudur arkadaşım aynı uyduyu tek lnbyle ızleyebılırsın yenıden taratma yap cıkar