Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 18500HD+ PLUS / Next YE-20000 28.12.2012 Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nihatacay

0
Üye
5 Ocak 2013
1
0
1
Sayin bozoĞlu bende de 18500 hd plus var. Ayni yazilimi usb den yÜklemeye ÇaliŞtim fakat dedİĞİnİz gİbİ bİn boyutu oluŞmuyor uyarisina raĞmen hİÇ bİr İlerleme oluŞmuyor. Yardimci olursaniz sevİnİrİm..

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
Sayin bozoĞlu bende de 18500 hd plus var. Ayni yazilimi usb den yÜklemeye ÇaliŞtim fakat dedİĞİnİz gİbİ bİn boyutu oluŞmuyor uyarisina raĞmen hİÇ bİr İlerleme oluŞmuyor. Yardimci olursaniz sevİnİrİm..

Yükleme modunu yazılım + kanal listesi olarak seçin, yazılım yüklencektir, fakat kanal listeniz silinecek bilginize.

harun1905

0
Üye
17 Eyl 2012
7
0
1
Şu yukarıda yazdığım konuyla ilgilenecek kimse yok mu?Ethernet kablosuyla internete bağlanabiliyorum.Wi-fi antenini takınca bağlanamıyorum.Zaman aşımı bağlantı başarısız oldu deyip duruyor yeni yazılımla.Tekrardan eski yazılımı yükleyince bağlanıyor bence yazılımda bununla ilgili bir sorun var.Evin ortasından da kablo geçirmek istemiyorum.Bu sorun düzeltilirse çok memnun olacağım.

Next'e de mail attım halbuki oradan da cevap gelmedi bir kişi bile yok mu bu konuyla ilgilenecek

ulas55

0
Üye
27 Şub 2012
38
2
8
Arkadaki usb slottan wifi aparatı takınca sürekli bendede aynı hatayı verdi.

ÖN SLOTTAN yaptım hemen baglandı...

cdenix

0
Üye
2 Ocak 2013
1
0
1
Kod:
[B][COLOR="Red"]-Youtube Düzeltildi.[/COLOR][/B]

alıcımı 28.12.12 tarihli yazılıma ükseltim, fakat üye olduğum newcamd server ile sorunlar yaşamaya başladım. Serverden sürekli broken ECM packages hata mesajları almaya başladım, ve bundan dolayı sürekli ban yapıyorlardı. 22.12.2012 tarihli yazılıma geri çevirdiğimde sorun çözüldü, fakat arasıra cihaz durduğu yerde resetleniyor.

engin67

0
Üye
4 Ara 2012
4
0
1
arkadaşlar bu test yazılımlarını denemenizi önermiyorum,, yazılımı yapanlar test edip sorunsuz yazılımı versinler, öncelikle görüntünün iyileştirilmesini istiyorum, diğer cihazlarda ( HD olmayanda bile) görüntü kalitesi süper nextlerde var sorun diye düşünüyorum, saygılarımla

uyducan59

0
Üye
13 Kas 2012
19
0
1
ist
engin arkadaş doğru söylüyor aslında test yazılımlarını yüklememek lazım ama biz daha doğrusu ben çıkar çıkmaz yüklüyorum

serdarb

0
Üye
16 Ocak 2013
1
0
1
ye-18500hd plus uydu cihazı kullanıyorum yazılımı nereden indirecegim konusunda yardımcı olurmusunuz

harun1905

0
Üye
17 Eyl 2012
7
0
1
Arkadaki usb slottan wifi aparatı takınca sürekli bendede aynı hatayı verdi.

ÖN SLOTTAN yaptım hemen baglandı...

Benim kullandığım wifi aparatı çubuk anten şeklinde birşey ve ön taraftaki slota uymuyor.Uyması için o ön taraftaki kapağı çıkarmam lazım ama kırarım diye çok zorlamadım.Yani ön tarafı denemedim ama eğer öyle birşey varsa yine yazılımsal bir sorun var demektir ve yazılımı düzeltirlerse sorun çözülür değil mi?Ben Next Star'a mail atıp durumu bildirdim 10 gün sonra filan modemimin markasını,modelini filan sorup şikayetimi kapatmışlar.Bende istedikleri bilgileri göndererek tekrar şikayetimi aktif ettim.Bakalım buna verecekleri cevabı kaç gün daha beklemem gerekecek.

police1206

0
Üye
10 Kas 2012
30
0
6
sayın bozoğlu yeni yazılım yükledim fakat uydu alıcısını ilk açtığımda sinyal yok diyor. diğer uydu kanallarına geçişte yine sinyal yok diyor. normalde çalışıyor. uydular arası geçişte bunu çok sıkı yapıyor. nedeni nedir acaba

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
sayın bozoğlu yeni yazılım yükledim fakat uydu alıcısını ilk açtığımda sinyal yok diyor. diğer uydu kanallarına geçişte yine sinyal yok diyor. normalde çalışıyor. uydular arası geçişte bunu çok sıkı yapıyor. nedeni nedir acaba

Diseqc ayarlarınızda problem olabilir. diseqc ayarlarınızı gözden geçirin.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
Benim kullandığım wifi aparatı çubuk anten şeklinde birşey ve ön taraftaki slota uymuyor.Uyması için o ön taraftaki kapağı çıkarmam lazım ama kırarım diye çok zorlamadım.Yani ön tarafı denemedim ama eğer öyle birşey varsa yine yazılımsal bir sorun var demektir ve yazılımı düzeltirlerse sorun çözülür değil mi?Ben Next Star'a mail atıp durumu bildirdim 10 gün sonra filan modemimin markasını,modelini filan sorup şikayetimi kapatmışlar.Bende istedikleri bilgileri göndererek tekrar şikayetimi aktif ettim.Bakalım buna verecekleri cevabı kaç gün daha beklemem gerekecek.

Kapağı yerinden çıkarmak yerine, usb ara kablo ile deneyebilirsiniz.

USB-UZATMA-KABLOSU-10-MT-USB-2-0__57305145_0.jpg

police1206

0
Üye
10 Kas 2012
30
0
6
eski bir diseqc taktım yine aynısını yapıyor. yazılımı yükledikten sonra daha sık olmaya başladı. kumanda tuşlarında donma geç açılma başlandı. sizce yeni öneriniz nedir saygılarla

swer3535

0
Üye
15 Eyl 2012
46
0
6
cihaz kanal izlerken kapanıp açılıyor. bu genel bir sorunmu yoksa muhtemel bir yazılım problemimi.zaten bazı youtube videolarında cihaz kendini resetliyor.KONU ÇOK ÖNEMLİ?????

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8

Aynı sorunu bende yaşadım.Piyasadaki iki ayrı diseqc denedim olmadı.En son BAFF marka 4*1 diseqc aldım gerçi diğer markalara göre pahalıydı ama taktıktan sonra bu sorun ortadan kalktı.

aydın

0
Üye
10 Haz 2012
19
0
1
slm arkadaşlar bu cihazın kapanıp acılmasına cözüm bulunamadımı bu nedir bir dakika gecmeden cihaz kendine reset atıp duruyor ilgili arkadaşlar çözüm üretebirlermi lütfen 18500hd plus cihaz yeni yazılımda eski yazılımda aynı sorun şimdiden teşekürler

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
slm arkadaşlar bu cihazın kapanıp acılmasına cözüm bulunamadımı bu nedir bir dakika gecmeden cihaz kendine reset atıp duruyor ilgili arkadaşlar çözüm üretebirlermi lütfen 18500hd plus cihaz yeni yazılımda eski yazılımda aynı sorun şimdiden teşekürler

Kapanıp açılmayı her kanaldamı yapıyor? iki yazılımdada aynı sorunla karşılaştığınıza göre sorun yazılımsal değil. uydu alıcınızın anten kablosunu çıkarıp deneyin cihaz reset atmaz ise tesisatınızda kısa devre olabilir!....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...