Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 19.09.2018 Tarihli TEST Yazılımı (V.1735)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

halil.3737

0
Üye
7 May 2013
405
384
63
mersin
Güzel kardeşim nerdeyse cihazım iki yıllık olacak bu süre içinde bir çok yazılım verildi ve ilk yükleyenlerden test edenlerden biriyim ilk yılları (aparatla 3antenle ) 8 uydu alıyordum ve bu süre içinde usb ile yazılım yükleyeceğim zaman yada yeni serverlar eklediysem -network arama yaptıysam ''İLK İŞİM Menü güncellemelere gelip usb takılı iken MAVİ TUŞA basıp YEDEK ALMAK.Sonra YAZILIMI YÜKLEMEK ha hatalı sıkıntılı bi durum mu oldukanal yedegine dön kafan rahat yinemi olmadı Bas Fab. Ayarları 1 olmadımı 2 yinemi olmadı 3 4 bi önceki yazılımı yükle yedegini yükle tamamdır.
Bu akşam işten geldim OTA YAZILIM açık yaptım internetden yazılımımı yükledim hiç sorun yok kanallar yerli yerinde paneller çalışıyor sadece ekstradan key1 2 güncelledim tamam.
Not:internet baglantım aylık 75 mb sınırsız aylık 90tl civarı (Bunuda özellikle belirtmek istedim bazı kardeşlerimiz 8-16mb sınırsız internet kullanıp üstelik Aile korumalı kullanıyor bazı serverlarıda (Yurtdışı olan ıplerde kısıtlama oldugundan)hem kısıtlama hem hız düşümü olunca suçu cihaza veriyor)

Hangi internet acaba ? Paket nedir

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Az önce cihazımda yüklü olan gerek ÜCRETLİ gereksede TEST amaçlı olarak kullandığım 7 adet X-paneli sırasıyla denedim.Hiç bir sorun vermeden HEPSİ tıkır tıkır aynen çalışıyor.!

NOT:Kullandığım İss TTNET

Son düzenleme:

engin90

New member
Üye
18 Eyl 2018
5
5
3
Az önce cihazımda yüklü olan gerek ÜCRETLİ gereksede TEST amaçlı olarak kullandığım 7 adet X-paneli sırasıyla denedim.Hiç bir sorun vermeden HEPSİ tıkır tıkır aynen çalışıyor.!
Benimde iki tane panelim var ücretli .eskiden ikisi de çalışıyordu güncellemeden önce ikisini de izliyordum. Şimdi biri çalışıyor diğeri çalışmıyor güncellemeden sonra. @Karbon kardeşim aşağıda açıklama yapmış son sürüm panelsede hata normal .eski sürümsede hata normal. Madem öyle kullanamayacağız o zaman.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Benimde iki tane panelim var ücretli .eskiden ikisi de çalışıyordu güncellemeden önce ikisini de izliyordum. Şimdi biri çalışıyor diğeri çalışmıyor güncellemeden sonra. @Karbon kardeşim aşağıda açıklama yapmış son sürüm panelsede hata normal .eski sürümsede hata normal. Madem öyle kullanamayacağız o zaman.

Belki inanmayacaksınız ben V-1716 da bile hiç bir sıkıntı yaşamıyordum değil sonrakilerde yaşamış olayım.Eğer sizce bir sakıncası yoksa (ÖZELDEN) Xanel bilgilerinizi yollayabilirmisiniz test etmek isterim...

kenzabrkn

New member
Üye
19 Eyl 2018
4
6
3
Desenize bizim cihaz pek bi nazlıymış. Panel de seçiyor iss de seçiyor. Karbon hoca bu mesajları okuyorsa kendisinden 3 isteğim var:
1- Diseq1.2 ayarlarında 24 tane hafıza yetmiyor. Çoğu cihazda 40-50 pozisyon kaydı yaparken bizim cihazda 24 az.
2- Bir uydunun tüm veya seçtiğimiz tplerini silme fonksiyonu gelirse faydalı olur.
3- satellite.xml desteği. Yeni güncellemelerle hâlâ cihazda bulgariasat uydusu yer almıyor. Yer alan uydularda da aktif olmayan bolca frekans var. Ayrıca üstteki fonksiyon da olmadığından eskileri komple silemiyoruz.

Edit: Sayfanın en başında DOST_6080 nickli üye maksimum bağlantıdan falan bahsetmiş. Yazdığınız şeyler bu zamana kadar tvde, telefonda, pcde, tablette sorunsuz izlediğim iptv'nin neden next cihazında açılmadığının cevabını vermiyor. Ayrıca noktalama, imla kurallarından son derece uzak şekilde yazmışsınız. Okuyana kadar gözlerim kanadı.

Son düzenleme:

engin90

New member
Üye
18 Eyl 2018
5
5
3
Desenize bizim cihaz pek bi nazlıymış. Panel de seçiyor iss de seçiyor. Karbon hoca bu mesajları okuyorsa kendisinden 3 isteğim var:
1- Diseq1.2 ayarlarında 24 tane hafıza yetmiyor. Çoğu cihazda 40-50 pozisyon kaydı yaparken bizim cihazda 24 az.
2- Bir uydunun tüm veya seçtiğimiz tplerini silme fonksiyonu gelirse faydalı olur.
3- satellite.xml desteği. Yeni güncellemelerle hâlâ cihazda bulgariasat uydusu yer almıyor. Yer alan uydularda da aktif olmayan bolca frekans var. Ayrıca üstteki fonksiyon da olmadığından eskileri komple silemiyoruz.

Edit: Sayfanın en başında DOST_6080 nickli üye maksimum bağlantıdan falan bahsetmiş. Yazdığınız şeyler bu zamana kadar tvde, telefonda, pcde, tablette sorunsuz izlediğim iptv'nin neden next cihazında açılmadığının cevabını vermiyor. Ayrıca noktalama, imla kurallarından son derece uzak şekilde yazmışsınız. Okuyana kadar gözlerim kanadı.
Sıkıntıda orda hayal kırıklığını da orada yaşıyoruz. Heryerde takır takır çalışan ip tv Next cihazda çalışmıyor. Hani bağlantıda sıkıntı olsa neyse pc üzerinde test ediyorum zaten nexte gelince değişik değişik sıkıntılar anlamadım gitti parayla aldığımız iptvden olduk.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ

Hatamı kabul ediyorum efendim gözlerinizin durumundan üzgünüm sizden ayrıca özür diliyorum.
Bağlantı hızı gibi şeyleride size anlatabilmek için gereken teknik altyapıya sahip değilim bunun içinde ayrıyeten özür dilerim.

Not: Acizane bir sorum olacak bilgisayar mobil telefon baglantı hızları ile bilgisi olan kardeşlerime
1-win10 pro 32 bit-intel pentium g2030 3,00 Ghz 4,0 Gb RAM intel hd graphics özelliklerindeki 5 senelik bilgisayarım,(Sadece özelliklerinde, yazılanı aktarıyorum neyin ne olduğunuda bilmiyorum) Vlc kurulu serverlarımı sorunsuz izliyorum.
2-mobil telefonum var teknik özelliklerini tam bilmiyorum vodafon 3-4 g ve edge hizmeti var görünüyor gse ıptv kurulu cihazdaki 10 serverda aynısı girili takılmadan izliyorum.
3-Altta açıklanan cihazımın özellikleri

yqOoM9[1].gif

Kıyasladıgınızda Bir ay içerisinde sadece Sekiz adet hd film izlemek istersem bunları pcde vlc ilemi mobil telefondan tv ye aktarım yaparakmı yoksa cihazımda mı izlememi tavsiye edersiniz.

Başınızı agrıttığım için tekrar özür diler saygılarımı sunarım efendim.

Sayfa Moderatörümüz veya Adminlerimiz gerekli görür ise bu yazımı konu dışı olduğu için kaldırabilir .

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Hatamı kabul ediyorum efendim gözlerinizin durumundan üzgünüm sizden ayrıca özür diliyorum.
Bağlantı hızı gibi şeyleride size anlatabilmek için gereken teknik altyapıya sahip değilim bunun içinde ayrıyeten özür dilerim.

Not: Acizane bir sorum olacak bilgisayar mobil telefon baglantı hızları ile bilgisi olan kardeşlerime
1-win10 pro 32 bit-intel pentium g2030 3,00 Ghz 4,0 Gb RAM intel hd graphics özelliklerindeki 5 senelik bilgisayarım,(Sadece özelliklerinde, yazılanı aktarıyorum neyin ne olduğunuda bilmiyorum) Vlc kurulu serverlarımı sorunsuz izliyorum.
2-mobil telefonum var teknik özelliklerini tam bilmiyorum vodafon 3-4 g ve edge hizmeti var görünüyor gse ıptv kurulu cihazdaki 10 serverda aynısı girili takılmadan izliyorum.
3-Altta açıklanan cihazımın özellikleri

Ekli dosyayı görüntüle 10605

Kıyasladıgınızda Bir ay içerisinde sadece Sekiz adet hd film izlemek istersem bunları pcde vlc ilemi mobil telefondan tv ye aktarım yaparakmı yoksa cihazımda mı izlememi tavsiye edersiniz.

Başınızı agrıttığım için tekrar özür diler saygılarımı sunarım efendim.

Sayfa Moderatörümüz veya Adminlerimiz gerekli görür ise bu yazımı konu dışı olduğu için kaldırabilir .
D=Hepsi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sorun yaşayanlar yazacaklarımı uygulasınlar buna rağmen hala sorun yaşayan varsa sıkıntı yaşamadıkları önceki yazılımlara BOOT modunda dönebilirler...

1.Yazılım yüklemesi bittikten sonra MODEMİ varsa arkadaki anahtardan,yoksa adaptör fişini çekerek KAPATSINLAR.!
2.10 saniye sonra MODEMİ tekrar çalıştırsınlar tüm ışıklar sabit kalıncaya kadar beklesinler.!
3.Şimdi cihazın adaptörünün fişini çıkarın 10 saniye sonra tekrar takınız cihaz açıldığında X panellerinize girip durumlara tekrar bakınız.!!!

NOT:Yazılımı yüklediğimden beridir yani yaklaşık olarak 8 saatten beridir diğer işlevleri ve X panelleri hiç HATASIZ olarak kullanmaktayım.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Burada bir hizmet verilmeye çalışılıyor ve bu hizmete küfre kadar gidip ,ilginç ki başka markaların reklamlarını yapmaya çalışanlar çıkıyor.. yazılımı test et bilgi ver ahkam kesme ona buna.. her kim olursa olsun! BANLARIM !
Sağdan soldan bulma çalışıp çalışmadığını sistemini bilmediğiniz bilinmeyen xpanel leri test etmiyoruz burada.. illa ücretli olması da gerekmez!
bilmediğin yerden free paylaşılan linkleri al sonra cihaza bok at öyle bir dünya yok!
biz bilerek birşeyler test edip destek vermeye çalışıyoruz!
Kızan eşşeğini ayrı bağlasın arkadaş... gidin başka forumlar da arayın çarenizi burası sizin için değil..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...