Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@htozturk
Yapacaklarınız efendim çnce modemini fişten çekin bir süre sonra çalıştırın sonra cihazınızı fişten çekin bir müddet bekleyip takın sonra menü internet ayarlarına girin Baglantı şekli kablolu seçip kayıt edin şimdi Menü cihaz bilgisine okeyleyin açılan pencerede dört adet Karekodu görüyorsanız işlem tamamdır.

htozturk

0
Üye
8 Tem 2018
4
1
3
@htozturk
Yapacaklarınız efendim çnce modemini fişten çekin bir süre sonra çalıştırın sonra cihazınızı fişten çekin bir müddet bekleyip takın sonra menü internet ayarlarına girin Baglantı şekli kablolu seçip kayıt edin şimdi Menü cihaz bilgisine okeyleyin açılan pencerede dört adet Karekodu görüyorsanız işlem tamamdır.

Üstad öncelikle teşekkür ederim. Dediklerini yaptım ve 4 karekodu da gördüm. Ancak problem aynen devam. Çok mutsuzum. Yarın maç var

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim bir konuda anlaşalım :

-IKS yani freeshare ; cihazın chip üreticisi tarafından süreli&süresiz verdiği hizmettir farklı uydularda şifreli verilen açılabilen yayınları seyretmemizi saglar.(Cardsharing de denebilir)
-ıptv : cihaza yüklü gelen farklı ülkelerin yayınları olan bölüm (Kullanıcı müdahale edemez server tarafından desdeklenir)
- usb kişisel : bu bölüme çalışan linklerden pc ye indirerek kişisel isteklere göre düzenleyip yğklediğimiz alandır (Direkt iptv tuşuna basarak gireriz)
-xtream ıptv : Kullanıcı tarafından adres port kulladı ve şifre girilerek izlediğimiz yardımcı internet destekli alandır ücretli&ücretsiz olabilir.(Kumandamızın alt mavi tuşuna basarak girer ıptv tuuyla seçer menü tuşuyla düzenleriz)

sizdeki durum xtream ıptv çalışmıyorsa baglantı hatası veriyor ise :
-ücretli servermı ? (cevabınız evet ise serverın linkini bilgisayarınızda vlc ile açmaya çalışın süreniz bitmiş olabilir hesap bloke olmuş olabilir)
-ücretsiz ise ya süresi bitmiştir yada giriş yapan kullanıcı sayısı sınırlıdır. yenisini bulmaya çalışın .ıptv bölümünde arkadaşların verdiği linklerde liste halinde verilenler size yol gösterebilir link çevirme konularını okuyun. ))) okumak iyidir

Ha bu arada Mutsuz olma degmez be abim gece olmadan gün doğmazmış. Yeterki oku
Sevgiyle

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Üstad öncelikle teşekkür ederim. Dediklerini yaptım ve 4 karekodu da gördüm. Ancak problem aynen devam. Çok mutsuzum. Yarın maç var

Xpanel hata veriyorsa xpanel bölümündeyken menü tuşuna basın ve hangi rakamda ki panele bilgilerinizi girdiyseniz bilgilernizi kontrol edin url: kısmına www yazmadan deneyin çözecektir sorununuzu

htozturk

0
Üye
8 Tem 2018
4
1
3
Abim bir konuda anlaşalım :

-IKS yani freeshare ; cihazın chip üreticisi tarafından süreli&süresiz verdiği hizmettir farklı uydularda şifreli verilen açılabilen yayınları seyretmemizi saglar.(Cardsharing de denebilir)
-ıptv : cihaza yüklü gelen farklı ülkelerin yayınları olan bölüm (Kullanıcı müdahale edemez server tarafından desdeklenir)
- usb kişisel : bu bölüme çalışan linklerden pc ye indirerek kişisel isteklere göre düzenleyip yğklediğimiz alandır (Direkt iptv tuşuna basarak gireriz)
-xtream ıptv : Kullanıcı tarafından adres port kulladı ve şifre girilerek izlediğimiz yardımcı internet destekli alandır ücretli&ücretsiz olabilir.(Kumandamızın alt mavi tuşuna basarak girer ıptv tuuyla seçer menü tuşuyla düzenleriz)

sizdeki durum xtream ıptv çalışmıyorsa baglantı hatası veriyor ise :
-ücretli servermı ? (cevabınız evet ise serverın linkini bilgisayarınızda vlc ile açmaya çalışın süreniz bitmiş olabilir hesap bloke olmuş olabilir)
-ücretsiz ise ya süresi bitmiştir yada giriş yapan kullanıcı sayısı sınırlıdır. yenisini bulmaya çalışın .ıptv bölümünde arkadaşların verdiği linklerde liste halinde verilenler size yol gösterebilir link çevirme konularını okuyun. ))) okumak iyidir

Ha bu arada Mutsuz olma degmez be abim gece olmadan gün doğmazmış. Yeterki oku
Sevgiyle

Bana baya zaman ayırdın. Hakkını helal et.

Dediklerini biliyorum. Yani iks ile xpanelin birbiriyle alakası yok. Ücretli uydudan kanalı açamayınca baktım. Ve xpaneli de açamıyorum. IPTV ücretli. Ancak VLC playerla açtım. Sorun yok. Bu problem çok ilginç. Youtube izleyebiliyorum. Ancak iks çalışmadığı gibi xpanel bağlantı hatası veriyor. Artık sabah ola hayrola diyeceğiz. Selamlar

--------------------

Xpanel hata veriyorsa xpanel bölümündeyken menü tuşuna basın ve hangi rakamda ki panele bilgilerinizi girdiyseniz bilgilernizi kontrol edin url: kısmına www yazmadan deneyin çözecektir sorununuzu

Hocam aynen dediğin gibi. Zaten www yazmıyor. Tuhaf olan dün hiçbir sorun yokken ve ben hiçbirşeyi değiştirmemişken bugün problem olması

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Bana baya zaman ayırdın. Hakkını helal et.

Dediklerini biliyorum. Yani iks ile xpanelin birbiriyle alakası yok. Ücretli uydudan kanalı açamayınca baktım. Ve xpaneli de açamıyorum. IPTV ücretli. Ancak VLC playerla açtım. Sorun yok. Bu problem çok ilginç. Youtube izleyebiliyorum. Ancak iks çalışmadığı gibi xpanel bağlantı hatası veriyor. Artık sabah ola hayrola diyeceğiz. Selamlar

--------------------

Hocam aynen dediğin gibi. Zaten www yazmıyor. Tuhaf olan dün hiçbir sorun yokken ve ben hiçbirşeyi değiştirmemişken bugün problem olması

yeni test güncellemesini yüklemeyi deneyin

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
İnternet saglayıcınızdan uyarı mesajı geldimi (AKN) ..... hızınız indirilmiştir gibi Pcde açtığını söylüyorsun malumdurki pc ile cihazın kapasitesi aynı degil hızın düşürüldüyse açmayabilir ıptv menü ayarlarında en altta hızla ilgili seçenek var açık yapabilirsin.

zor ihtimal amma Fabrika ayarları menüsünde kullanıcı ayarlarını sil dermisiniz hatalı bir işlem olmuş olabilir.

Son düzenleme:

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
@htozturk menü tuşundan kurulumu seç sonra internet bağlantısını seç bağlantı yönteminden kablolu bağlantı ip türü DHPC seçsonra kırmızı tuşa bas bağlantıyı okeyledikten sonra çık mavi tuşla xpaneli aç m3u bilgilerini kontrol et çalışırsa sonuç istedin gibi olur olmazsa fabrika ayarlarını resetle (usb'ye kanal bilgilerini daima her yaptığın değişiklikten sonra mutlaka kayıt et) cihazı yeniden yapılandır o zaman düzelir.

htozturk

0
Üye
8 Tem 2018
4
1
3
Çözüldü. Tek yaptığım değişiklik kullandığım statik ip’yi dinamik ip’ye çevirmek oldu. Bu mu çözdü kendi kendine mi bilmiyorum. Yardım eden herkese tekrar teşekkür ederim. Gece gece kafa yordunuz. Selamlar

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Free Serverimiz 03.09.2018 tarihi itibari ile bitti.
Doktor ustamız Free Serveri bitenlere 1 sene benden demişti.
Yanlış hatırlıyorda olabilirim.

polat3434

0
Üye
2 Nis 2012
3
0
1
merhaba ben bu cihazı yeni aldım şifreli kanalları açmıyor internete bağlı şifre bölümünde free diye menü yok ne yapmam lazım

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,513
22,576
113
Adana
merhaba ben bu cihazı yeni aldım şifreli kanalları açmıyor internete bağlı şifre bölümünde free diye menü yok ne yapmam lazım

menü+şifreli yayın ayarları+internet paylaşım yolu üzerinde ok yap kumandadan ses açma tuşuna bas özel,kapalı,IKS seçeneklerini göreceksin bunlardan IKS olanını seç kumandadan kırmızı tuşla kayıt et çık... kanalları açmada şuaralar biraz sıkıntılı bazen açıyor bazen açmıyor........

haydar ustam kusura bakma ben yazana kadar siz cevaplamışsınız Elinize Sağlık.....

osmanery

0
Üye
7 Ocak 2018
8
1
3
Benim makinada Iks bitiş tarihi 27.12.2018 idi. Yeni 19.9.2018 tarihli yazılımı internetten güncelledim. Şimdi Iks bitiş tarihi 23.9.2018 olmuş. Ne yaptı isem düzeltemem. Sorun nedir, nasıl eski Iks tarihine getirebilirim.

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
Benim makinada Iks bitiş tarihi 27.12.2018 idi. Yeni 19.9.2018 tarihli yazılımı internetten güncelledim. Şimdi Iks bitiş tarihi 23.9.2018 olmuş. Ne yaptı isem düzeltemem. Sorun nedir, nasıl eski Iks tarihine getirebilirim.

Sayın osmanery kardeşim iks lerde Türkiye'deki bütün cihazlarda Iks bitiş tarihi 23.9.2018 tarih yazılı Next firması çalışmalar yapıyormuş bir kaç gün bekle sonucu hep beraber görürüz tamammı kardeşim.

cakiroglu41

0
Üye
2 Eyl 2018
5
1
3
Benim cihazında iks bitiş tarihi tanımsız yazıyor. Bu ne demek acaba. Ikıncı mesele chasse et peche ve pescare cacciare ( av ve balık tutkunları için kanallar) aciyordu ancak şu an açmıyor. Ama diğer kanallar aciyor