Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

engosen

0
Üye
18 Ara 2015
21
2
3
Akşam'dan beri X panel hesabı hata veriyor. Server bilgileri başka cihaza girilince Kanallar çıkıyor. 2000'de X PANEL BAĞLANTI HATASI diye uyarı veriyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Cihazı fabrika ayarlarına aldım. Bilgileri tekrar girdim değişen bir şey yok.
Kanallar USB ile yükleyince de çıkıyor. Fakat X Panelden izleyemiyorum.
Bu sorunu başka yaşayan da oldu mu, nasıl çözerim?

dostum internet baglantı ayarlarını bi kontrol et bendede aynı hata vardı 2 gundur sonradan aklıma geldi karıstıtrken internet baglntı ayrlarından ıp turunu statık yapmıstım onu tekrar DHCP yaptım hata veren xpaneller ve vod lar falan duzeldı belkı ondandır bı bak istersen

kandemir61

0
Üye
1 Eyl 2012
20
1
3
x panel bağlantı hatası halaa devam ediyor internetle ilgisi yok kesinlikle yazılımsal başka cihazlarda sıkıntı yok şuan test ettiğim machinalar bide amigolarda xtream codes sorunlu.Ancak m3u yükleniyor.iNANMAYAN YÜKLESİN DENESİN O AÇIK...

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
dostum internet baglantı ayarlarını bi kontrol et bendede aynı hata vardı 2 gundur sonradan aklıma geldi karıstıtrken internet baglntı ayrlarından ıp turunu statık yapmıstım onu tekrar DHCP yaptım hata veren xpaneller ve vod lar falan duzeldı belkı ondandır bı bak istersen

Kullanıcı ayarlarını fabrika ayarlarına aldım.Sorun devam ediyor. Aynı server başka cihazda çalışıyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
x panel bağlantı hatası halaa devam ediyor internetle ilgisi yok kesinlikle yazılımsal başka cihazlarda sıkıntı yok şuan test ettiğim machinalar bide amigolarda xtream codes sorunlu.Ancak m3u yükleniyor.iNANMAYAN YÜKLESİN DENESİN O AÇIK...

Arkadaşım eğer size yardımcı olunmasını istiyorsanız verin bilgileri KONTROL EDELİM ya yazıp yazıp gidiyorsunuz.! Nasıl konu takibi yapıyorsunuz sizleri anlamadım gitti.Yazılım verileli kaç gün olmuş çalışan bilgi şimdimi çalışmayacak.! Ben artık bu işte bir art niyet hissetmeye başladım hiç kimse kusura bakmasın.!!!
( Haa bu cihaz yada yazılımla ilgili değil onu bir kere iyi anlayın bakın yazılım verileli kullanmışsınız şimdi çalışmıyor diyorsunuz.! Şu an bende 2 farklı sunucu vardı dün akşam 3 cüyü ekledim o bile çalışıyor.) Siz bize yardımcı olmazsanız sadece yazar kalırsınız siz gelip bu şekilde yazdığınızda bende SORUN YOK SUNUCU BİLGİLERİNİZİ KONTROL EDİN diye yazı yazacağım.Hayret bir şey sadece iki kişi çıktı bunca zamandan sonra biz kendimizi yırtıyoruz ama artık bir yere kadar.Sonra yazınca niye kızıyorsun diye hayıflanıyorsunuz.!

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18

Arkadaşım eğer size yardımcı olunmasını istiyorsanız verin bilgileri KONTROL EDELİM ya yazıp yazıp gidiyorsunuz.! Nasıl konu takibi yapıyorsunuz sizleri anlamadım gitti.Yazılım verileli kaç gün olmuş çalışan bilgi şimdimi çalışmayacak.! Ben artık bu işte bir art niyet hissetmeye başladım hiç kimse kusura bakmasın.!!!
( Haa bu cihaz yada yazılımla ilgili değil onu bir kere iyi anlayın bakın yazılım verileli kullanmışsınız şimdi çalışmıyor diyorsunuz.! Şu an bende 2 farklı sunucu vardı dün akşam 3 cüyü ekledim o bile çalışıyor.) Siz bize yardımcı olmazsanız sadece yazar kalırsınız siz gelip bu şekilde yazdığınızda bende SORUN YOK SUNUCU BİLGİLERİNİZİ KONTROL EDİN diye yazı yazacağım.Hayret bir şey sadece iki kişi çıktı bunca zamandan sonra biz kendimizi yırtıyoruz ama artık bir yere kadar.Sonra yazınca niye kızıyorsun diye hayıflanıyorsunuz.!
herkezde olmasada böyle bir sorun var haydar bey..bendede sorun var şuan

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
herkezde olmasada böyle bir sorun var haydar bey..bendede sorun var şuan

Doğrudur kardeşim bizde olayın çok daha hızlı anlaşılması için kendimizi tabiri caiz ise yırtıyoruz.! O yüzden derdi sıkıntısı olan kardeşlerime daha hızlı hareket etmek adına belgeleri ulaştırın diye yazıyorum.! Bugün bu konu ile yazan iki kardeşimizde aynı sunucudan kullanıyormuş sanırım sizde onlardan biri olabilirsiniz.! Madem bu sorun var o halde sizden ricam olayın çok daha hızlı çözülmesi için aşağıdaki DOKTOR üstadın mail adresine yazın durumu belirtin... ( Yaptığım Testlerde X-panel bilgileri Vlc player+Cep Tel+Machina 3d cihazında çalışıp 2000 de çalışmıyordu.! )

[email protected]

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
Doğrudur kardeşim bizde olayın çok daha hızlı anlaşılması için kendimizi tabiri caiz ise yırtıyoruz.! O yüzden derdi sıkıntısı olan kardeşlerime daha hızlı hareket etmek adına belgeleri ulaştırın diye yazıyorum.! Bugün bu konu ile yazan iki kardeşimizde aynı sunucudan kullanıyormuş sanırım sizde onlardan biri olabilirsiniz.! Madem bu sorun var o halde sizden ricam olayın çok daha hızlı çözülmesi için aşağıdaki DOKTOR üstadın mail adresine yazın durumu belirtin... ( Yaptığım Testlerde X-panel bilgileri Vlc player+Cep Tel+Machina 3d cihazında çalışıp 2000 de çalışmıyordu.! )

[email protected]

hocam x-panelde şifremi göremiyorum fakat farklı serverların bilgilerinide xpanele girdiğimde hata aldım.
birçok müşteriniz bence bu sorunu yaşıyor.
kende iptv min şifresini bilsem pmden atardım denemeniz çin.

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
İyi akşamlar arkadaşlar,

Forumda Erdinç ustanın paylaştığı günlük cccam bilgilerini usb ile cihaza yükledim sonra server düzeni menüsünden server bağlantısını açık konumuna getirirken cihaz kilitlendi 2-3 dk bekledim düzelmediği için adaptörü çıkarıp taktım.
Cihaz açıldıktan sonra bu sefer sinyal gitti server düzeni menüsünden server bağlantısını kapalı konuma aldım değişen olmadı.
Yazılımsal olabilceğini düşünerek eski yazılımı yükledim,dayzek sıralamasını kontrol ettim ancak değişen yoktu.
Tekrar son yazılımı yükledim yine sinyal yok.
Cihaz yedeğimi yükledim düzeldi.

Bu sorunum 2 gün öncede olmuştu reset atarak düzeltmiştim,hava yağmurlu olduğu için de pek önemsemedim.
Sorunum hakkında tavsiyeleriniz nelerdir.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
İyi akşamlar arkadaşlar,

Forumda Erdinç ustanın paylaştığı günlük cccam bilgilerini usb ile cihaza yükledim sonra server düzeni menüsünden server bağlantısını açık konumuna getirirken cihaz kilitlendi 2-3 dk bekledim düzelmediği için adaptörü çıkarıp taktım.
Cihaz açıldıktan sonra bu sefer sinyal gitti server düzeni menüsünden server bağlantısını kapalı konuma aldım değişen olmadı.
Yazılımsal olabilceğini düşünerek eski yazılımı yükledim,dayzek sıralamasını kontrol ettim ancak değişen yoktu.
Tekrar son yazılımı yükledim yine sinyal yok.
Cihaz yedeğimi yükledim düzeldi.

Bu sorunum 2 gün öncede olmuştu reset atarak düzeltmiştim,hava yağmurlu olduğu için de pek önemsemedim.
Sorunum hakkında tavsiyeleriniz nelerdir.

Fabrika ayarları menüsünden 1 nolu seçenek ile cihaza reset atınız.!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
onuda denemiştim ancak yazmayı unuttum.
yine sinyal gitti.
şöyle bi yol izledim şifreli yayın ayarları/ kart girişi,kart oto.güncelleme,int.pay.yolu kapalı yaptım sinyal geldi.

O yazdıklarınızla alakalı bir durum değil bu çanak sisteminizde bir yerde bir temassızlık olabilir.! Yada cihazda donanımsal bir sıkıntı oluşmuş olabilir.Haa bu arada aklıma gelmişken cihazda menülere yanlışlıkla girip bir şeyleri karıştırdınızmı.?

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
O yazdıklarınızla alakalı bir durum değil bu çanak sisteminizde bir yerde bir temassızlık olabilir.! Yada cihazda donanımsal bir sıkıntı oluşmuş olabilir.Haa bu arada aklıma gelmişken cihazda menülere yanlışlıkla girip bir şeyleri karıştırdınızmı.?

çanaktan değildir çünkü başka cihaz taktığımda sinyal geliyor. menü ayarlarından olacağınıda sanmıyorum yeni yazılım yükledim,fabrika ayarlarına aldım.
son olarak dediğim gibi kart girişi,kart oto.güncelleme,int.pay.yolu kapalı yaptım sinyal geldi.
donanımsal olabilir buda bizim şansımıza diyelim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
çanaktan değildir çünkü başka cihaz taktığımda sinyal geliyor. menü ayarlarından olacağınıda sanmıyorum yeni yazılım yükledim,fabrika ayarlarına aldım.
son olarak dediğim gibi kart girişi,kart oto.güncelleme,int.pay.yolu kapalı yaptım sinyal geldi.
donanımsal olabilir buda bizim şansımıza diyelim.

Şimdi sevgili kardeşim bu yazınıza istineden yazıp yazmama konusunda tereddütte kaldım.! Ama yazmasam dikkate almayacağım hususuna çıkacağı için yazmaya karar verdim.! Sizinle bir konuda anlaşalım burada USTA olan BENİM ben bir PROFESYONEL anlamda UYDUCUYUM.! Beni öyle karşınıza çıkan diğer uyducularla karıştırmayınız.! (Ben bu işi 1993 yılından beridir bir fiil yapmaktayım dolayısı ile oldukça TECRÜBELİYİM.) Ömrüm ortada uyducuyum+ustayım diye geçinen insanların HATALARINI düzeltmekle geçti ve geçmeyede devam ediyor.! Siz ise kullanıcı konumundasınız kendi kafanıza göre yazmanız hiç hoş olmamış.! Neyse madem siz teşhisi koymuşsunuz bize artık laf söylemek düşmez size kolay gelsin...

Son düzenleme:

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Şimdi sevgili kardeşim bu yazınıza istineden yazıp yazmama konusunda tereddütte kaldım.! Ama yazmasam dikkate almayacağım hususuna çıkacağı için yazmaya karar verdim.! Sizinle bir konuda anlaşalım burada USTA olan BENİM ben bir PROFESYONEL anlamda UYDUCUYUM.! Beni öyle karşınıza çıkan diğer uyducularla karıştırmayınız.! (Ben bu işi 1993 yılından beridir bir fiil yapmaktayım dolayısı ile oldukça TECRÜBELİYİM.) Ömrüm ortada uyducuyum+ustayım diye geçinen insanların HATALARINI düzeltmekle geçti ve geçmeyede devam ediyor.! Siz ise kullanıcı konumundasınız kendi kafanıza göre yazmanız hiç hoş olmamış.! Neyse madem siz teşhisi koymuşsunuz bize artık laf söylemek düşmez size kolay gelsin...

Canınız sağolsun hocam başka sözede gerek yok.

fehmi117

0
Üye
27 Ocak 2017
2
0
1
Herkese merhaba.
Cihazı bir aydır kullanıyorum. Genel olarak çok memnunum.
Iptv konusunda bir şeyi dile getirmek istiyorum.

i.hizliresim.com/8M1ZVd.png

Bu resimde görülen görüntü kodekli bir iptv kaynağında sadece ses var görüntü yok.
Cihazda bu görüntü çözücüsü bulunmuyor mu ? Bulunmuyorsa eklenmesi mümkün müdür ?

Herkese iyi günler, iyi hafta sonları.

roton

0
Üye
4 Eki 2013
2
0
1
Arkadaşlar diğer konu mesaj fazlalığı nedeni ile kapatılmıştır yeni konumuza BURADAN devam edebiliriz...

Selamlar dün next 2000 hd minix aldım her şey iyi fakat cihazı kapattığımda cihaz stand by konumuna geçiyor fakat internet bağlantı soketinde ve dijital ses bağlantı bölümünün ışıkları yanıyor ayrıca usb de bağlı olan hdd çalışmaya devam ediyor.Uzun lafın kısası cihaz tam anlamıyla kapanmıyor.Bu cihazdan kaynaklı olan bir sorunmu yoksa next 2000 lerin hepsimi böyle.cihazı bu yüzden iade edeceğim.Aydınlatırsanız sevinirim.

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
Selamlar dün next 2000 hd minix aldım her şey iyi fakat cihazı kapattığımda cihaz stand by konumuna geçiyor fakat internet bağlantı soketinde ve dijital ses bağlantı bölümünün ışıkları yanıyor ayrıca usb de bağlı olan hdd çalışmaya devam ediyor.Uzun lafın kısası cihaz tam anlamıyla kapanmıyor.Bu cihazdan kaynaklı olan bir sorunmu yoksa next 2000 lerin hepsimi böyle.cihazı bu yüzden iade edeceğim.Aydınlatırsanız sevinirim.

roton kardeşim stand by olan ve internete bağlı cihazlar genelde calışır veri alışverişi yapar machina3d aynı sistemle calışır mesela vod ta baktığın filim akşam bakarsın sabah actığında kadırılmiştır cihaz kendini yeni tutar ışıkların yanması gayet normaldir kafana takma saygılar...

Ali70

0
Üye
19 Mar 2017
9
1
3
Merhabalar Almanya'da ikamet ettiğinizi yazmışınız maalesef yurtdışında yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz çanak çapları büyük olmadığı için söz konusu HD kanalları izleyemezler...Sizin sistemdeki çanak çapı nedir.?

Merhaba Haydar Usta,
Bende Avusturya'da yasiyorum, malesef dediginiz gibi bende ayni sorunu yasiyorum. Bende ki Canak capi 125 cm, daha önceden bir cok HD kanallari izleyebiliyordum fakat simdi sadece TRT HD ve ATV HD disinda ki HD kanallari izleyemiyorum.
Bu sorun TKGS güncellenmesinden mi kaynakli yoksa uydu yayin yörüngesi mi degisti ne oldu anlamadim :) Bunun icin yapabilecegimiz birsey var mi yoksa bende NEXT 2000-HD-Minix alarak bu sorunu cözmeliyim? Tavsiyelerini bekliyorum, simdi den tesekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Herkese merhaba.
Cihazı bir aydır kullanıyorum. Genel olarak çok memnunum.
Iptv konusunda bir şeyi dile getirmek istiyorum.

i.hizliresim.com/8M1ZVd.png

Bu resimde görülen görüntü kodekli bir iptv kaynağında sadece ses var görüntü yok.
Cihazda bu görüntü çözücüsü bulunmuyor mu ? Bulunmuyorsa eklenmesi mümkün müdür ?

Herkese iyi günler, iyi hafta sonları.

Sevgili kardeşim artık ne yazikki bu ve buna benzer konulara BİZLERİN dışında gelişen durumlar nedeniyle tarafımızca yardım edilemeyecektir.! Bu konularda yardım almak isteyen üyelerimiz AŞAĞIDAKİ linkteki mail adresine yazıp DOKTOR üstatla direkt olarak yazışabilirler...

[email protected]

Merhaba Haydar Usta,
Bende Avusturya'da yasiyorum, malesef dediginiz gibi bende ayni sorunu yasiyorum. Bende ki Canak capi 125 cm, daha önceden bir cok HD kanallari izleyebiliyordum fakat simdi sadece TRT HD ve ATV HD disinda ki HD kanallari izleyemiyorum.
Bu sorun TKGS güncellenmesinden mi kaynakli yoksa uydu yayin yörüngesi mi degisti ne oldu anlamadim :) Bunun icin yapabilecegimiz birsey var mi yoksa bende NEXT 2000-HD-Minix alarak bu sorunu cözmeliyim? Tavsiyelerini bekliyorum, simdi den tesekkürler.

Sizede merhabalar kardeşim durumu kısaca özetlemeye çalışayım eskiden yayınlar 2 ve3-A da iken kapsama alanı nispeten daha genişti.Fakat geçen sene yaşanan uydu aktarımının sonucunda kapsama alanı Avrupa'da yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz için adeta fiyaskoyla sonuçlanmıştır.Ne yazikki durum yazmış olduğunuz gibidir.! Şimdi gelelim bu durum için ne yapılabilir olayına ne yazikki eğer HD yani ANA kanalları almak isterseniz en az 2 metrelik çok KALİTELİ-anten aynı zamanda çok KALİTELİ bir lnb ye ihtiyaç vardır.Ama buda maalesef orası için neredeyse oraların kanunlarına göre İMKANSIZDIR.! Fakat size şöyle bir tavsiyem olabilir malum AVRUPA nın internet hızları oldukça iyidir,işte o yüzden eğer sağlam bir SUNUCU bulabilirseniz 2000 HD cihazda alırsanız yayınları IP-TV olarak izleyebilirsiniz...