Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

noname34

0
Üye
14 Kas 2013
63
0
6
Merhabalar ben son yazılımı yükledim fakat ip tv güncelleme hatası veriyor ne yapmalıyım acaba

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar ben son yazılımı yükledim fakat ip tv güncelleme hatası veriyor ne yapmalıyım acaba

Selamlar kardeşim son yazılımı yükledikten sonra 1 nolu seçenek ile fabrika ayarı yaptınızmı acaba.?

yarından itibaren bende next 2000 kullanıcısıyım

Cihazınız şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.

Hem satiyorum hemde kullaniyorum

Hayırlı işler diliyorum.

funnynice

0
Üye
23 Eki 2016
13
4
3

Selamlar kardeşim öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim,cihaz üzerinde 1 yıllık FREE-SERVER yani ÜCRETSİZ bir paylaşım vardır.
AŞAĞIDAKİ linkte cihazınız ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz...

Selamlar kardeşim çanak çapı 60 lık ise o zaman size bir kaç kombinasyon önereceğim.
1.Hotbird merkez olmak üzere + 19*Astra + 1*Thor diyebilirim.(Yalnız Thorda çanak çapı biraz küçük olduğu için uydunun bazı TP lerinde sıkıntı yaşarsınız ama BELGESELLERİ izleyebilirsiniz.) Ben şahsen delikli çanak önermem şimdiye kadar hiç kimseye kullanmadım buna bende dahilim. GES marka bir tane 90 lık alın keyfinize bakın...

hocam selamlar
çanaklarımı ayarlattım hotbirte çevirttim türksatta ince ayar yaptırdım süper oldu kalite yükseldi.lakin daha önceden hotbirt olmadığı için bu hatanın yeni farkına vardım hotbirtten türksata dönünce sinyal yok hatası veriyor.ayrıca showdan atvye geçincede bazen sinyal yok hatası veriyor.çözümü konusunda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
çok saygılar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
hocam selamlar
çanaklarımı ayarlattım hotbirte çevirttim türksatta ince ayar yaptırdım süper oldu kalite yükseldi.lakin daha önceden hotbirt olmadığı için bu hatanın yeni farkına vardım hotbirtten türksata dönünce sinyal yok hatası veriyor.ayrıca showdan atvye geçincede bazen sinyal yok hatası veriyor.çözümü konusunda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
çok saygılar.

Sevgili kardeşim sizede selamlar elbette size yardımcı olacağım 2000 HD de yazacaklarımı uygulamanız gerekmektedir...

1.KURULUM menüsü OK.
2.UYDU SEÇİMLERİ menüsü OK.
3.Seçili uydu TÜRKSAT 2A/3A/4A olmalı.
4.DİSEQC Switch ( 1.0 ) (1. 1 ) yazan yere gelin OK.
5.Diseqc 1.0 A olarak ayarlayın ve kırmızı tuş ile kaydedin.

HOTBİRD için yapılması gereken ayarlar.

1.KURULUM menüsü OK.
2.UYDU SEÇİMLERİ menüsü OK.
3.Seçili uydu EUTELSAT HOTBİRD 1 olmalı.
4.DİSEQC Switch ( 1.0 ) (1. 1 ) yazan yere gelin OK.
5.Diseqc 1.0 B olarak ayarlayın ve kırmızı tuş ile kaydedin.

ÖNEMLİ NOT:Bana tam anlamı ile çanak sisteminin ne olduğu konusunda bilgi vermemişsiniz.! Yani şimdi hali hazırda kaç uydu var ama ben sadece bana yazdığınıza istinaden 2 uydu üzerinden yapılandırma yaptım.Ve benim yaptıklarım genellikle STANDART yapılandırmadır önemli olan YUKARDA yani sistemde kullanılan dayzek swiçe girişlerin ne olduğudur.! Yani yukarda ne ise cihazdada o şekilde bir yapılandırma yapmak gereklidir...

kartal 9

0
Üye
5 Şub 2015
53
25
18
haydar 1966 hocam cihazım bugün geldi kurdum tanımaya çalışıyorum merak ettiğim kendime göre kanal listesini nasıl yaparım kanalları nasıl taşırım saygılar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Cihazı cumartesi 11.oo sipariş ettim aynı gün kargolandı bugün öğlen işyerinde teslim aldım Teşekkürler djmehmet ve Nextburada.com . (daha kuramadım dizileri kaldırcam rtük başına geçip)

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
Cihazı cumartesi 11.oo sipariş ettim aynı gün kargolandı bugün öğlen işyerinde teslim aldım Teşekkürler djmehmet ve Nextburada.com . (daha kuramadım dizileri kaldırcam rtük başına geçip)

Arkadaşım cihazını iyi günlerde kullan, senden ricam hazır ele almışken kanal 7,deki saçma sapan hint dizilerinede bir el atarsın inşallah:haha4:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar 1966 hocam cihazım bugün geldi kurdum tanımaya çalışıyorum merak ettiğim kendime göre kanal listesini nasıl yaparım kanalları nasıl taşırım saygılar

Sevgili kardeşim öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim sanırım kanallarınız şu anda yüklü durumda.Size hemen yardımcı olmaya çalışayım...

1.Kumandanın MENÜ tuşuna basıyoruz ve DÜZEN menüsü karşımıza gelene kadar ses açma yada kısma tuşuna basıyoruz.
2.Düzen menüsüne gelince KANAL LİSTE DÜZENİ ne gelip OK liyoruz.
3.Karşımıza gelen seçeneklerden KANAL TAŞIMA bölümüne gelip OK liyoruz.
4.Şimdi artık cihazımız kanal taşımaya hazır demektir.Şimdi burada bir ayrıntı vermek istiyorum şöyleki cihazımız gerek tek olarak gereksede toplu olarak kanal taşıma yapabilmektedir.
5.Şimdi artık taşımak istenilen kanal yada kanallar kumandanın OK tuşu ile seçilir.( Siz seçimi yaptığınızda SOL taraftaki kutucukta bir çentik göreceksiniz.) Taşımak istenilen kanallar artık yeni yerlerine taşınmaya hazır demektir.
6.İşaretlenen kanalları SARI tuşla önlere MAVİ tuşla ise arkalara bırakıyoruz...

7.Böylece kendi kanal listemizi yapmış oluyoruz.
8.Tüm işlemler bittiğinde cihazımıza bir USB takarak yedeğimizi alıyoruz...

--------------------

Vayy Mahir bey bakıyorum ŞEHZADE elinize geçmiş hadi bakalım sizede hayırlı olsun güle güle kullanmanızı diliyorum... (Ahh o rtük varya o rtük...)

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

Hayırlı uğurlu olsun dostum güle güle kullan

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83

DOST ustam hayırlı uğurlu olsun cihazınız saygılar :sapka:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
teşekkürler arkadaşlar.Sagolun.
haydar ustam gelenek bozulmadı kurulum sonu (7X24 teknik destek machina3d de olduğu gibi USTA ONAYI alındı ) cihaz yedeklerinde imzan var abim.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
arkadaşlar yurt dışında yaşıyorum,dün tüm memlekete NEXT cihazlarını getiren arkadaşla konuşdum hafta sonu Next 2000 HD Minix Internet Machina memleketin tüm dükkanlarında satışa çıkacak,inşaALLAH cihaz geldiyinde kesin almaya karar verdim!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
12380v27500 frekansına bir türlü sinyal gelmedi neden olabilir saygılar

Selamlar kardeşim söz konusu frekansta bende herhangi bir sıkıntı yok,sizde olmamasının sebebi çanak sisteminden kaynaklanabilir.İyi bir ayar gerekmektedir.

arkadaşlar yurt dışında yaşıyorum,dün tüm memlekete NEXT cihazlarını getiren arkadaşla konuşdum hafta sonu Next 2000 HD Minix Internet Machina memleketin tüm dükkanlarında satışa çıkacak,inşaALLAH cihaz geldiyinde kesin almaya karar verdim!

Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun diyelim...

teşekkürler arkadaşlar.Sagolun.
haydar ustam gelenek bozulmadı kurulum sonu (7X24 teknik destek machina3d de olduğu gibi USTA ONAYI alındı ) cihaz yedeklerinde imzan var abim.

Her zaman bir telefon kadar 7/24 yanınızdayım DOSTLARIM...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...