Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanımı İçin Pratik Bilgiler.

zekai

0
Üye
26 Haz 2017
56
5
8
çok teşekkür ederim kadir arkadaşım ilgine bunu bir deneyeyim sanırım problemi çözecek iyi akşamlar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
@zekai bey

Cihaz yedeğinizi aldığınız zamanı hatırlıyormusunuz ? Fabrika ayarlarına döndükten sonra kanal yedeğinizi yükledinizmi bu yükleme aşamasında acaba çalışıyormu diyerek o kanalı seyrettinizmi ve o sırada seside kıstınızmı ))) çalıştığınıda gördünüz ve hemen kapattınız muhtemelen biraz sonrada açıp yedeklediniz sanırım...

Olabilir efendim Tecrübe denilen ustalığın yarısıdır yani başıma geldi çözümü hemen Usb takılı iken Fabrika ayarları 1 (sadece kullanıcı ayarlarını sil) ile reset atın sonra 1. Kanal muhtemelen Trt1 üzerine gelin sesi azaltıp çogaltın ve cihazı kapaltın ortada kaydedildi yazar fişi çıkartın takın 1 kanalda açılacaktır.

zekai

0
Üye
26 Haz 2017
56
5
8
@zekai bey

Cihaz yedeğinizi aldığınız zamanı hatırlıyormusunuz ? Fabrika ayarlarına döndükten sonra kanal yedeğinizi yükledinizmi bu yükleme aşamasında acaba çalışıyormu diyerek o kanalı seyrettinizmi ve o sırada seside kıstınızmı ))) çalıştığınıda gördünüz ve hemen kapattınız muhtemelen biraz sonrada açıp yedeklediniz sanırım...

Olabilir efendim Tecrübe denilen ustalığın yarısıdır yani başıma geldi çözümü hemen Usb takılı iken Fabrika ayarları 1 (sadece kullanıcı ayarlarını sil) ile reset atın sonra 1. Kanal muhtemelen Trt1 üzerine gelin sesi azaltıp çogaltın ve cihazı kapaltın ortada kaydedildi yazar fişi çıkartın takın 1 kanalda açılacaktır.

Dost arkadaşım bana müthiş bir yardımda bulundun aynen dediğin gibi düzeldi çok sağol

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
@zekai bey

aynen yahu nasılda aklıma gelmedi hep yedek aldığın kanalda açılır değilmi yahu :sapka: :sapka: :sapka:
dost üstadın tavsiyesine uyarak öz türkçe kullanılmıştır elden geldiğince zira compozisyon zayıftır biline :D

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Dost arkadaşım bana müthiş bir yardımda bulundun aynen dediğin gibi düzeldi çok sağol

Abim sorun çözüldüğüne sevindim bendede aynısı oldu her açılışta Tr belgesel NG açılıyordu cihaz baglanasıya kadar ekranda şifreli kanal yazdıgı için çoçuklar aradı baba national geo göstermiyo önceden 1 de açılıyordu ne yaptın sen buna deyince işten geldim baktım dogru amma naptım planet mutfakta hafızaya aldım isteselerde istemeselerde mutfak )))

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Not: A.Kadir üstadım hadi ben yukardaki yazımı sonlandırmadan bitirdim bilerek Güzel türkçemize elden geldiğince kıyıyoruz gel bir antlaşma yapalım ben nokta koyayım sende ya yav de yada yahu .......
Sevgi Saygıyla

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Elektirik kesintisi gibi durumlarda cihaz yeniden hafızalama yapadığı için, daha önce kumandadan hangi kanalın üzerinde kapatılıp kaydedildi ise oradan açılır. Aile modunda bazı kanalların gizlenmemesi konsuna gelince siz gizlenmesini istediğiniz kanalları kanal düzenleme bölümünden kanal gizle seçeneği ile aktif ederseniz o kanal da otamatik olarak ail moduna geçtiğinde gizlenir.Cihaz fabrika ayarlarında ve genel yazılım liste güncellemelerinde yetişkin kanalları gizler ama sonradan tarama yapılarak herhangi bir işaretleme yapılmamış kanalları siz o kanala gizleme yapmadıkça gizlemez.

Kolay gelsin.

zekai

0
Üye
26 Haz 2017
56
5
8
Elektirik kesintisi gibi durumlarda cihaz yeniden hafızalama yapadığı için, daha önce kumandadan hangi kanalın üzerinde kapatılıp kaydedildi ise oradan açılır. Aile modunda bazı kanalların gizlenmemesi konsuna gelince siz gizlenmesini istediğiniz kanalları kanal düzenleme bölümünden kanal gizle seçeneği ile aktif ederseniz o kanal da otamatik olarak ail moduna geçtiğinde gizlenir.Cihaz fabrika ayarlarında ve genel yazılım liste güncellemelerinde yetişkin kanalları gizler ama sonradan tarama yapılarak herhangi bir işaretleme yapılmamış kanalları siz o kanala gizleme yapmadıkça gizlemez.

Kolay gelsin.

Dediğinizi yaptım gizlenemeyenlerde şu anda gizleniyor destek için çok teşekkürler size , kadir ve dost arkadaşlarıma da sevgiler saygılar iyi akşamlar

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
285
174
43
Merhaba arkadaşlar, cihazda bir favori listesine eklenen kanal neden aynı anda başka bir favori listesine de eklenemiyor?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, cihazda bir favori listesine eklenen kanal neden aynı anda başka bir favori listesine de eklenemiyor?

Maalesef sevgili kardeşim Machina 3d + 2000 HD minix+ 2000 cx HD + 2000 fta HD serilerinde aynı kanalı birden fazla favori listesine eklemek mümkün değildir...

ko60

0
Üye
14 Haz 2018
8
0
1
Avrupa
Merhaba Ustam cihazi kapatiyorum saatler gecmesine ramen
cihaz sicak kaliyor bir bilginiz varmi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar usta ben avrupadan yaziyorum
burda o kadar da sicak degil

Bana özelden yolladiginiz mesajiniza cevap verdim,bu mesajı her kim okursa şunu bilsin ben artık paylaşımi bırakıyorum.Gecenin bu saatinde yardım etmeye uğraş sonra birde fırça ye yeter artık.Kim cihazını nereden aldıysa teknik desteğide oradan alsın.Yahu bizden başka cihaza destek veren tek bir forum yok.El insaf yeter artık bundan sonra tamamen arka planda olacağım ve kafamı dinleyeceğim,..

ko60

0
Üye
14 Haz 2018
8
0
1
Avrupa
Merhaba haydar ustam
kirici yorumlarda bulunduysam özür dilerim
Paylaşımlarınız ve Emeğiniz için cok teşekkürler

cato07

New member
Üye
15 Eki 2018
3
1
3
merhaba arkadaşlar ben Next 2000 Hd yi bugün satın aldım ve kullanmaya başladım...cihazda bazı kanallar çok geç açılıyor veya hiç açılmıyor...ama diğer kanallar oldukça iyi...ne yapmam gerekli ?? zor açılan kanallar:show tv,tv8,kanal 7,habertürk,fox tv.....

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
merhaba arkadaşlar ben Next 2000 Hd yi bugün satın aldım ve kullanmaya başladım...cihazda bazı kanallar çok geç açılıyor veya hiç açılmıyor...ama diğer kanallar oldukça iyi...ne yapmam gerekli ?? zor açılan kanallar:show tv,tv8,kanal 7,habertürk,fox tv.....
anten ayarlarını kontrol et benimde öyleydi anten ve varsa dayzek ayırıcı kontrol et yayın tam gelsin lnb den kafa ayarı ince ayar yap inşalah düzelir saglıcakla kal