Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2071

Börü

New member
Üye
7 Şub 2020
14
24
3
Abim çok güzel yazmışsınız da Sanırım biraz geç kaldınız
-Geriye dogru gidelim minixHd cihazların revaçta oldugu günlere bu forum üyesiyle -özel üyesiyle -mod ve moderatmrleriyle -haydar1966 ustasıyla-Karbonuyla benzer siteler arasında zirvedeydi her yazılımı test eden bedava testerları nexte gönül vermiş kullanıcılarıyla Bulunmaz Arge alt yapısıydı ama ne oldu bilinmez !!! bir yılbaşı öncesi bir başka forum ön plana çıktı bu forumdada olan ve önce yetkisi alınan sonra özel üyeliği alınan (Burada nexti kötüleyen next server hakkında ileri geri yazı yazan (Ayrıntı vermeyeceğim o şahsın gece 2 civarı yazıları silindi) kişinin forumuna next destek verdi bu sırada next2000 hd internet makina çıkacak diyerek dedikoduları çıkmaya başladı ve bizim next forum ozaman unutuldu bazı şeyler oldu (Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile her ne kadar nik yeni olsada işin MUTFAĞINDAN dediğiniz için sizlerde bilirsiniz ne olduğunu) ve alel acele internet machina çıktı normal değildi tabirimi hoş görün prematüre çıktı Bazı hatalarını burada defalarca yazdık Nexte gönük verenler olarak yeni cihaza övgülerde yagdırdık (Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya) ve 2000 HD ( mini ) tıkır tıkır giderken istenmeyen ikinci bir olay sonucu işler tersine döndü (son linke bi bakın 1 sayfadan 25 sayfaya kadar orada renkli olanlar çok şey ifade ediyor) ve burada Next kullanıcıları gönül verenler firmanın adamı olrak suçlandı her verilen yazılımdan sonra cihaz sekteliyor ıptv tat vermiyor wifi sorunu ona keza yazılımlar test bile edilmeden kendini yazılımcı diye tanıtan her girişinde farklı nik alanlarca verilmeye başlandı buda yetmez gibi cihaz markasının önüne server satışı başladı ve Nexte gönül verenleri birer ikişer küstürdüler.

Abim Dost acı söyler Bu Forumu yabana atmayın bu forum sizler için Yani işin mutfağında olanlar için ! bulunmaz fırsat görüntüde arge degil görüntüde tester değil( buradaki üyeler özel üyeler modlar moderatörler süper moderatör ve Adminimiz Karbon next ürünlerinin cigerine kadar bilir)gelin Nexti Ayağa kaldıracaksanız burası size yeterde artar Argeyse ARGE tester ise TESTER . Buradakiler yüzünüze gülüp arkadan size çelme atmaz Lafını esirgemez sizlere karşı amma cihaz içinde sizlerin arkasında durar.
Not:Biraz başınızı ağrıtsamda yaşça aynı sayılırız hakkınızı helal edin.
Sevgi sayğıyla

Not : Haydar ustam uyarınızdan önce yazmaya başladığım için yazdıgımda uyarıdan haberim olmadı gerekirse silebilirsiniz ustam.(Canel5 abimiz ve Börü kardeşimizdende anlayışlarını talep ediyorum sizden sonra yazmış gibi oldugum için)
Detaylar için teşekkür ederim. Next hiçbir zaman düşmediki ayağa kalksın. Biz ayaktayız buyrun gelin bir acı kahvemizi için. İşin mutfağını görün. Tatlı tatlı sohbetimizi edelim.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hocam şu an imkansız çok uzakta sayılırım 12 saat ha çayınızı içmeye degilde 2 sene önce Tamir için Machina3D vip cihazımı göndermiştim direkt isme Fabrikanıza (Teknik Müdür Kemal Abimize) benden önce cihazım sizlere gelmişti .
Bi kelimeyi özellikle kullandım yazımda düşme anlamında değil efendim halk arasında bi tabir vardır çoluk çocuğun eline düşmek deyimi .(@Başhekim atfen yazdım.Yazımın tamamını okuyunca o vurguyu anlamanızı istediğim için)
Yoksaki gecenin bi saati buralardasınız geçmiş konuları incelerseniz gecenin 2sinde 3 de cihaz ayarı yaptırdıgımız günlerde oldugu gibi sizlerinde gönülden UĞRAŞTIĞINIZI birilerine ÇARE olduğunuzuda görüyorum efendim.

Son düzenleme:

nextservis

0
Özel Üye
3 Eki 2011
135
89
28
hocam şu an imkansız çok uzakta sayılırım 12 saat ha çayınızı içmeye degilde 2 sene önce Tamir için Machina3D vip cihazımı göndermiştim direkt isme Fabrikanıza (Teknik Müdür Kemal Abimize) benden önce cihazım sizlere gelmişti .
Bi kelimeyi özellikle kullandım yazımda düşme anlamında değil efendim halk arasında bi tabir vardır çoluk çocuğun eline düşmek deyimi .(@Başhekim atfen yazdım.Yazımın tamamını okuyunca o vurguyu anlamanızı istediğim için)
Yoksaki gecenin bi saati buralardasınız geçmiş konuları incelerseniz gecenin 2sinde 3 de cihaz ayarı yaptırdıgımız günlerde oldugu gibi sizlerinde gönülden UĞRAŞTIĞINIZI birilerine ÇARE olduğunuzuda görüyorum efendim.

Sizler gibi doğru bilgileri verenler sürekli olsa keşke ;) Forum Next adını taşıdığından giren herkes Next firmasına ulaştığını sanıyor.
Oysa forum Next firması ile hiç bir bağlantısı yok!
Bence forumda en büyük sıkıntı ürün seri no bilgisi paylaşılmadan yazılanlardır.
Next'te bunu görmüş http://destek.next.com.tr, Canlı destek hattı, Mail, Whatsapp, Kaizala ile son kullanıcılara destek veriyor.

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Detaylar için teşekkür ederim. Next hiçbir zaman düşmediki ayağa kalksın. Biz ayaktayız buyrun gelin bir acı kahvemizi için. İşin mutfağını görün. Tatlı tatlı sohbetimizi edelim.

Hocam sürekli forumda olmanız lazım ona göre şikayetleri görüp yol almanız lazım

Halil1984

0
Üye
29 Şub 2016
65
62
18
Heryerde yazıyor um.. cihazlara ek özellikler getiriniz.. cihazlar çok beğeniliyor fakat server olsun kıçı kırık cihazlarda olsun Biss Auto iptosat özellikleri gelebilir.. yeni çihaz şart değil yazılım la güçlü olabilir siniz

Halil1984

0
Üye
29 Şub 2016
65
62
18
Next poinnt cihazınız var... Bu cihazda Biss Auto özelliği var.. bunu next 2000 internet machina ya uyarlayamaz misiniz... Herkes feed takip ediyor.. feed lerden Biss. Arıyor.. küçücük cihaxksr bunu yaparken ... Next in eski cihazında bu özellik varken neden 2000 de Yok... Next poinnt i kullanıyorum netx 2000 i kaldırdım köşeye koydum..o özellikler onda olsa o cihaza gözüm gibi baksrim

nextservis

0
Özel Üye
3 Eki 2011
135
89
28
Next poinnt cihazınız var... Bu cihazda Biss Auto özelliği var.. bunu next 2000 internet machina ya uyarlayamaz misiniz... Herkes feed takip ediyor.. feed lerden Biss. Arıyor.. küçücük cihaxksr bunu yaparken ... Next in eski cihazında bu özellik varken neden 2000 de Yok... Next poinnt i kullanıyorum netx 2000 i kaldırdım köşeye koydum..o özellikler onda olsa o cihaza gözüm gibi baksrim

Her ürünün teknik verileri farklıdır. Her üründe aynı özellikler uygulanmaz.İşlemcilerin desteğine göre yazılımlar hazırlandığını unutmayın.

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28

Kesınlıkle katılıyorum herkes beklıyor

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
5500 Modelinden beri Next kullanıyorum ve baya zaman oldu. Next in en büyük avantajı bu form sitesi ve aktif kullanıcılar. Next en büyük hatası ise formdaki görüşleri fazla dikkate almaması. Hayal kırıklığına uğradığım tek cihaz ise 2000 cx net, çok büyük hayal kırıklıgı yaratmıştı. TV lerin günümüzde interaktif olması gerek, klasik tv anlayışı giderek değişiyor ve insanlar elindeki tv ve cihazla artık eğlenmek istiyor. Kişiselleştirmek istiyor, kurcalamak istiyor. Bildiğin düz tv ya da uydu alıcısı anlayışı değişmeli.

emresena

0
Üye
8 Ara 2011
29
32
13
naktanın yazdıgı en alttaki şu cümle çok hoşuma gitti.
Türk futbolu acilen Digitürk ve Tüpçüden kurtulmalıdır!!!

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Son iki mesajda adeta duygularımıza tercüman olunmuş. Bir uydu alıcısından beklenen uydu yönünün güçlü olması. İptv falan teferruat. Tek seçeneği İptv olan kullanıcı hiçbir zaman uydu alıcısı almayı düşünmez. Android box, Apple box vs. varken. Çift tuner, loop through donanım olarak ne konursa alternatif bence. Cccam bile kral bence 30 saniye geriden gelen iptv'nin yanında. Uydudan yayın almak kaynağından almak bunu gözardı etmeyelim. Autobiss bizim de beklentimiz. Yeni ürün çıkarılmasında bir mahzur yok. Önemli olan bir sonraki seviyeye taşımak yaptığımız işi.

Börü

New member
Üye
7 Şub 2020
14
24
3
Forumdaki mesajları elbette dikkate alıyoruz ve daha fazla takip edeceğiz. Her konuya cevap yazmak mümkün değil. Ama hepsini okunduğunu bilin lütfen. Talepler uygulanabilir olduğu sürece yazılımlara eklemeye çalışacağız. Şu anda bitirmemiz gereken acil projelerimiz var.

Sizin karşınızda kibri tavan yapmış ve sizleri azarlayan birileri yok artık.

Next yeni monitörleri denemenizi tavsiye ederim. Herkes televizyon içine uydu yerleştiriyor. Next uydunun içine monitör yerleştirdi.

Müşterilerimiz Next uydu tecrübesini artık Next monitörler üzerinden deneyimleyebilir. Bu başlangıç seviyesinde bir proje ve ilerde çok daha güzel gelişmeler olacak inşallah.

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
Yeni cihazlara Astra 19 uydusu csat paketini açan iks Server uygulanazmi 100 TL lik başka cihazlar funcamdan açıyor yeni cihazlara olursa tavan yapar cihazlar uzun yıllar dır hobi olarak bu işi yapıyorum çok cihaz geldi geçti next machina 3d süper kullanıyorum şuan görüntü kalitesi olarak mükemmel hiç bir cihazla kıyaslamam

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Forumdaki mesajları elbette dikkate alıyoruz ve daha fazla takip edeceğiz. Her konuya cevap yazmak mümkün değil. Ama hepsini okunduğunu bilin lütfen. Talepler uygulanabilir olduğu sürece yazılımlara eklemeye çalışacağız. Şu anda bitirmemiz gereken acil projelerimiz var.

Sizin karşınızda kibri tavan yapmış ve sizleri azarlayan birileri yok artık.

Next yeni monitörleri denemenizi tavsiye ederim. Herkes televizyon içine uydu yerleştiriyor. Next uydunun içine monitör yerleştirdi.

Müşterilerimiz Next uydu tecrübesini artık Next monitörler üzerinden deneyimleyebilir. Bu başlangıç seviyesinde bir proje ve ilerde çok daha güzel gelişmeler olacak inşallah.

Biss outo özeliği gelecekmi ?

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Konuyu biraz dağıttığımın farkındayım ancak yeni çıkacak 4k cihaz için bu özellik (Next Quantum 4k) çok önemli. Eutelsat 7B ve Eutelsat 10A Uydularındaki feedlerin çoğu 4k, yani asıl biss auto burda lazım.