Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next İnnova 4K yazılımsal hatalar-İstekler.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Osd ayarları, picon kanal resmi, stb picon klasörü seçince, Listede piconlar görünmüyor.

Diğer ayarlar, Sinyal ölçeği, detaylı ve Normal seçenekleri mevcut fakat her iki seçenektede bir değişiklik yok.

Youtube uygulaması maksimum 1080p çözünürlük görünüyor, 4K bir cihazda Youtube çözünürlükte 4K desteklemeli.

Cihaz elektriği kesildikten sonra Youtube uygulaması dil seçeneği sıfırlanıyor.

İnfo tuşuna iki kez basınca altta çıkan kanal barı kayboluyor, alt barda görünse daha hoş durur.

İnternet Epg hatalı bir çok kanalda Epg verisi göstermiyor.

İnternet Radyo uygulaması çalışmıyor.

Xtream ve Clap vod bölümünde M+ ve İnf+ tuşları ile ileri geri sarma yapılabilirken, web tv bölümünde bu tuşlar işlevsiz.

M+ Tuşuna web tv kısa yolu atanabilir.

En alt modelde bile Free ipv ve Free server varken, Bu modele eklenmemesi büyük eksiklik. 2071'de olduğu gibi 2yıl Next iptv ve 1 yıl Free server eklenebilirdi. Emsal diğer cihazda Free iptv mevcut mesela.

Kanal listesi, kırmızı tuş, isim ile arama penceresi, klavyedeki harfler küçük kalıyor ve klavye görseli gözü yoruyor.

Xtream uygulaması 4 adet hesap eklenebiliyor, bu sayı arttırılabilirse güzel olur.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,650
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
xtream ve stalker eklemek ve seyretmek için diger ayarlarda web arayüzünü kapatıp server 1, 2 ,3, 4 seyretmek için xtream >mavi tuş server seç seyret yerine yazılımla server altına kutucuk koyup o şekilde kayıt etsek daha kullanışlı olur bu sayede istenilen an web arayüze girip istediğimiz işlemi daha rahat yaparız.(Daha fazla server eklemek ve next cccam serverın bu cihazımızada uıd no aracılıgıyla gelmesi )Bilginize

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
bende eksikler yazayım, kanal görüntü barı daha şık ve kullanışlı yapılabilirdi, kanal barında plaftorum adlar ve şifreleme sistemi yer almıyor, eklenebilir. ok listesinde bastığın kanal listesi ile beraber kayan kaldırılmalıdır. ve daha şık yapılabilir. örnek next 2071 de olduğu gibi diyebiliri
çözünürlük 2160 yapıldığı ekranda kaymalar ve donmalar oluyor,
tüplü tv kullandığım için görüntü kalitesinde bende değişiklik olmadı, next 2071 ile benzer görüntü alıyorum, bazı uhd yayınlarında cihaz kilitleniyor.

uygulamalar içersine disney plus ve twitch. eklenmelidir.

yazılım yükleme ekranında altda yazılım yükleme tuşu bende görünmüyor, hangi tuş yardım ile yazılım yüklemeyi başlatabilirim

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,650
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
bende eksikler yazayım, kanal görüntü barı daha şık ve kullanışlı yapılabilirdi, kanal barında plaftorum adlar ve şifreleme sistemi yer almıyor, eklenebilir. ok listesinde bastığın kanal listesi ile beraber kayan kaldırılmalıdır. ve daha şık yapılabilir. örnek next 2071 de olduğu gibi diyebiliri
çözünürlük 2160 yapıldığı ekranda kaymalar ve donmalar oluyor,
tüplü tv kullandığım için görüntü kalitesinde bende değişiklik olmadı, next 2071 ile benzer görüntü alıyorum, bazı uhd yayınlarında cihaz kilitleniyor.

uygulamalar içersine disney plus ve twitch. eklenmelidir.

yazılım yükleme ekranında altda yazılım yükleme tuşu bende görünmüyor, hangi tuş yardım ile yazılım yüklemeyi başlatabilirim
internetten yüklemeyi okeyleyince iki adet yazılım çıkar ilkinin üzerindeyken okeylersen yükler.bilgi barını gelişmişte kullan şifreleme sistemi gelir nds cw gibi

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
bence kanal görüntü barı düzeltilmeli, daha şık bir hale getirilmelidir. ekranda çok kötü duruyor

Satranç

New member
Üye
20 May 2023
4
8
3
Uzun zamandır next kullanıcısıyım.Enson Next YE-2000HD-CX kullanıyordum.Kumandası hariç çok memnundum.4 K televizyon alınca 4K uydu cihazına geçeyim dedim.Next in yazılım desteği çok iyi olduğu için gene next İnnova hybrid aldım.Güncelleme-Kanal favorileri-iptv-cccam herşeyi istediğim gibi ayarladım.Türksat-hotbird ve azerspace tarattım.Hız,görüntü de güzel.Fakat cihaz normal uydu kanallarını izlerken donma yapmaya başladı.Genelliklede ısınmadan başlarda yapıyor. Kilitleniyor fişi çekmeden düzelmiyor.Yeni geldiği için geri göndermeyi düşündüm.Buraya üye olunca baktım ki kimse donmadan bahsetmiyor.Sorun bendenmi kaynaklanıyor diye düşünüp yazdım..Acaba nerde hata yapıyorum..

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Uzun zamandır next kullanıcısıyım.Enson Next YE-2000HD-CX kullanıyordum.Kumandası hariç çok memnundum.4 K televizyon alınca 4K uydu cihazına geçeyim dedim.Next in yazılım desteği çok iyi olduğu için gene next İnnova hybrid aldım.Güncelleme-Kanal favorileri-iptv-cccam herşeyi istediğim gibi ayarladım.Türksat-hotbird ve azerspace tarattım.Hız,görüntü de güzel.Fakat cihaz normal uydu kanallarını izlerken donma yapmaya başladı.Genelliklede ısınmadan başlarda yapıyor. Kilitleniyor fişi çekmeden düzelmiyor.Yeni geldiği için geri göndermeyi düşündüm.Buraya üye olunca baktım ki kimse donmadan bahsetmiyor.Sorun bendenmi kaynaklanıyor diye düşünüp yazdım..Acaba nerde hata yapıyorum..

Tek çanak turksat kullanıyor, her zaman olmasada uydu yayinlarinda var bu sorun, örneğin A2, yada beyaz tv de donup kalıyor, fişi çek tak düzeliyor.

hizlico99

New member
Üye
27 Haz 2023
6
1
3
Bende satın aldım bu cihazdan ve çok memnunum. Acaba acestream bağlantılarını nasıl izleyebilirim bu cihazla kodi de olur başka şekilde de olur.
Teşekkür ederim.

hizlico99

New member
Üye
27 Haz 2023
6
1
3
Arkadaşlar android telefonun görüntüsünü cihaza aktarabiliyor muyuz?

Wifi direct ya da miracast ya da başka bir yöntemle? Yardımcı olabilecek biri var mı?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Arkadaşlar android telefonun görüntüsünü cihaza aktarabiliyor muyuz?

Wifi direct ya da miracast ya da başka bir yöntemle? Yardımcı olabilecek biri var mı?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.
Görüntü aktarma yok, kodi kısmında bunun için bir uygulama varmı bilmiyorum.

hallederiz

0
Üye
8 Ara 2011
8
0
1
denizli
xtream ile ip tv izlemek istediğimizde vod kısmında film ismi arattığımızda ismi çok doğru yazmama rağmen serverdeki filmlerin hiç birisini bulmuyıor yani filtrelemiyor