Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi (V2.190) 16.10.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Değerli arkadaşlar makineyi 2014 Mayıs ında aldım. Şimdiye kadar hiç yazılım yüklemedim. Bu yeni yazılımı yada başka bir yazılım yüklediğimde cihazdaki kanal sıralamam,frekanslarım ve mevcut serverim siliniyor mu? Makinede bir fabrika ayarına dönüş yada sıfırlama oluyor mu?

Sayın arkadaşım öncelikle cihazınızı güle güle kullanınınız fakat gerçektende çok zor bir soru sormuşsunuz....Cihaz yazılımı MAYIS-2014 tarihli yani yaklaşık olarak 1.5 senelik bir yazılımla çalışıyor.Ve siz bu soruları sormuşsunuz size madde madde yazayımki belki çok daha fazla yardımım olabilir.

1.En önemlisi size ait ÖZEL SERVER dir.!!! YEDEĞİ sizde umarım vardır... Eğer yoksa bile hizmet aldığınız yerden size gerekli olan bilgileri yollamasını rica edin.Yada size yakın bir yerde ise gidip kendiniz o bilgileri alınız. ( Bunu özellikle yazmamın nedenini en son sonuç bölümüne sizde zaten farkedeceksiniz.)
2.Cihazdaki yazılım çok eski olduğu için muhtemelen yazılım yüklenir yüklenmez bir UYARI gelip cihazın KOMPLE RESETLENMESİ durumu olabilir.! Yani budurumda cihazdaki tüm bilgiler GİDEBİLİR.!
3.Bu durumda size tavsiyem cihazın UYDU SEÇİM + UYDU ANTEN AYARLARI + CİHAZ GÖRÜNTÜ AYARLARI vs menüsündeki ayarları bir yere kaydedip her ihtimale karşı hazırda bulundurmanızdır.
4.Ve benden size bu cihazı TAM PERFORMANS alarak kullanmanız için nacizane tavsiyem önce cihazınıza bu en son verilen yazılımı BOOT modunda atmanızdır.Akabinde cihazın FABRİKA AYARLARI menüsüne girerek 4 .bölümün hepsini sil seçeneği ile tam olarak FABRİKA AYARLARI yaptırınız.Cihaz böylece SORUNSUZ çalışmak için sizin EMİRLERİNİZİ almaya hazır hale gelecektir.Şimdi ilk olarak cihazın AYARLAR menüsünden MENÜ GÖRÜNÜM AYARLARI ve TV/CİHAZ UYUM AYARLARI menülerine girerek gerekli olan yapılandırmaları GÖNLÜNÜZE göre yapınız.(Hatta o menülere girerek o ayarları bile hiç bir şeye başlamadan bir yere yazıp yazılım sonrası tekrar aynı şekilde yapılandırıp hafızaya kaydedin.) Evet bu iş bittikten sonra YUKARDA yazmış olduğum gibi cihazın ANTEN seçim ve YAPILANDIRMALARINI not aldığınız şekilde yapıp cihaza bir güzel baştan aşağı taratma yapınız.Böylece en güncel haliyle KANAL LİSTENİZDE hali hazırda yapılmış olur.
5.Siz bu cihaza bu kadar zaman yazılım atmadığınız için geçen bu kadar zaman zarfında cihaza o kadar çok şey eklendiki işte o ekleride sırasıyla aktifleştirirsiniz.

SONUÇ: Görüldüğü üzere durum bundan ibarettir sizin bu cihazdan TAM PERFORMANS alabilmeniz için cihaza TAM RESET atılması ŞARTTIR.! Fakat ben yinede şansımı denemek istiyorum diyorsanız o halde YUKARDA yazdıklarımı göz önüne alıp yinede bu YAZILIMI atabilirsiniz...

10 Mar 2015
56
0
6
ben bir şey sormak istiyorum benim azeri uydusunuy seyrediyorm idman tv yı key girerek seyrediyodum 2 haftadır maçları seyredemiyorum seyredebilen varmi makina 3d süper?????

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
ben bir şey sormak istiyorum benim azeri uydusunuy seyrediyorm idman tv yı key girerek seyrediyodum 2 haftadır maçları seyredemiyorum seyredebilen varmi makina 3d süper?????

Merhabalar...
1.Güncel Softcam ve Key dosyanız yüklümü.?
2.Ayrıca İdman Tv nin frekansına bakınız 11175 olması gerekiyor.! Eğer sizde farklı bir değerde ise dediğim gibi o frekansa getiriniz.
3.Ayrıca cihazın EMU HİZMETİ bölümüne bir bakınız AÇIK konumdamı.?
4.Ayrıca belirtmek isterimki İdman Tv HD olanı yayınına şimdilik son verdi ama SD aynen devam ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...