Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Mavi & Pembe) 28.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nani67

0
Üye
3 Ocak 2013
28
1
3
yeni yazılımda şu menü kanal geçişlerini hızlandırın yahu çok hantal lütfen dikkate alınız...

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
ıptv adresini açtığımda 30 saniye gösterip kapanıyor tekrar seyrede bilmem için aynı kanalı yenilemem gerekiyor.yani 30 saniyelik bir video gibi görüyor adresteki kanalları.sanki youtubeden video seyrettiyor gibi ama 30 saniyeden fazla değil

Son düzenleme:

enver07

0
Üye
17 May 2012
8
0
1
Yeni yazılım güzel çalışıyor. Yalnız harici hard diski (500 gb) görmüyor. Flash diski görüyor.

HSYN34

0
Üye
31 Eki 2012
8
0
1
Beyler siz parlaklık,kontrast,renk doyumu,renk,keskinlik bunları kaça ayarlıyorsunuz ? Yoksa fabrika ayarlarındaki gibi mi bırakıyorsunuz?

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
benim bu cihazla ilgili arge çalışmasında bulunanlara bir isteğim olacak. ne olur şu cihazım yazılımına bir el atında. uydulardan kanal seyrederken biz değiştirmediğimiz müddetçe kendi kafasına göre takılp. tüm uyduları seçmesin. tüm uyduların seçimini bize bıraksın. biz hangi uydudaysak sadece o uydunun kanallarında gezelim .motorlu anten kullanıyorum .bazen kanallar arasında rakamla geçmek istiyorum: örneğim 30 uncu kanaldayken hadi direk birinci kanala gideyim diyorum. kumandadaki 1 tuşuna basıp okey deyince. birde bakmışım uydu 7 derece batıya gitmiş. uydu listesinde tüm uydular secili duruma gelmiş ve birinci sıradaki kanal ismi o uyduya ait olduğu için. bizi oraya atmış. oysa türksattaki uydu listemizdeki birinci sıradaki seçimimize gitmesini istemiştik. tabi sinirbozucu bir durum .bazen artık butür sorunla karşılaşmamak için uydunun enerji kaplosunu yani motorunu enerjisini besleyen enerji kaplosunu çıkarıyorum. gereksiz yere uydularda gezmesin diye.bu sorun düzelse iyi bir iş yapılmış olmazmı he ne dersiniz ?

bu mesaja aynen katılıyorum süper bir konuya parmak basmış teşekkurler tahsin43 inşeallah senin bu mesajını dikkate alırlarda onunla ilgili bir çalışma yaparlar .böyle bir konuya deindiğin için sagol varol

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
selam arkadaşlar herkesin mübarek kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim saygılar

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1
Radyo yayınını açtığımızda eski sürümün arka planı duruyor hala ufak bir ayrıntı ama dikkat çekici .

aademr

0
Üye
3 Ağu 2012
16
0
1
usb'den bu yazılımı yükledim. herşey gayet güzeldi. sonra cihaz uydudan güncelleme yapmamı istedi. yaptım. güncelleme sonrası görüntü hoşuma gitmedi. tekrar usb'den yükleme yaptım eskiye dönmek için ve döndüm. ne zamanki uydu alıcınısının fişini çekip sabah tekrar taktım, herşey simsiyah oldu. uzaktan kumanda alıcısı sürekli yeşil yanıyor ama hiçbirşeye tepki vermiyor.. :( hiç olmadı bu şimdi. henüz yükleme yapmamış arkadaşlara tavsiyem; yüklemeyin! zira forumdaki arkadaşların buna çözüm olarak verdikleri öneri alıcıya yeni yazılım atmak gibi karmaşık ve ek donanım isteyen bir iş. çok üzgünüm çok..

slm dostum;
durumun için üzüldüm.benim de daha önce böyle birşey başıma gelmişti.cihaz hiçbirşeye tepki vermez oldu herşeyi denedim fakat olmadı en sonunda servise verdim yaklasık 2 hafta serviste kaldı ve flashının yandığını ve değiştirildiğini söylediler..servise vermen gerekebilir...geçmiş olsun

ufis

0
Üye
15 Kas 2012
6
0
1
slm dostum;
durumun için üzüldüm.benim de daha önce böyle birşey başıma gelmişti.cihaz hiçbirşeye tepki vermez oldu herşeyi denedim fakat olmadı en sonunda servise verdim yaklasık 2 hafta serviste kaldı ve flashının yandığını ve değiştirildiğini söylediler..servise vermen gerekebilir...geçmiş olsun

Arkadasin sorunu yazilim kaynakli rs232 kablo ile yukleme yaparsa duzelir

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
Arkadasin sorunu yazilim kaynakli rs232 kablo ile yukleme yaparsa duzelir . bencede aynen öğle .flası yanmış diyen servis bence para koparmak için yalan söylemiş . yanan bişey yok .ek donanımla eski yazılımı geri getiriyorsun herşey normale dönüyor.yani ya 10 lira verip o kaployu alıyorsun. yada hiç ugraşmadan veriyorsun cihazı servise .5 yada on liraya eski yazılımı atıveriyor.tabi bazı uyanık servisler müşterinin bilgi eksikliğinden yararlanıp işte filaş yanımış filan uydurarak daha fazla para talet ediyorlar .olay budur .ben aynı şeyler başıma geldiği için bunları yazıyorum yeni yazılımın full sürümü cıkmadan yüklemeyi düşünmüyorum .şu anki haliyle yüklememi gerektirecek bir artısını görmedim .sadece yazılım görselliği var oda karın doyurmuyor .yani artı bir kazanım yok diyebilirim

osman4345

0
Üye
29 Tem 2012
5
0
1
benim bu cihazla ilgili arge çalışmasında bulunanlara bir isteğim olacak. ne olur şu cihazım yazılımına bir el atında. uydulardan kanal seyrederken biz değiştirmediğimiz müddetçe kendi kafasına göre takılp. tüm uyduları seçmesin. tüm uyduların seçimini bize bıraksın. biz hangi uydudaysak sadece o uydunun kanallarında gezelim .motorlu anten kullanıyorum .bazen kanallar arasında rakamla geçmek istiyorum: örneğim 30 uncu kanaldayken hadi direk birinci kanala gideyim diyorum. kumandadaki 1 tuşuna basıp okey deyince. birde bakmışım uydu 7 derece batıya gitmiş. uydu listesinde tüm uydular secili duruma gelmiş ve birinci sıradaki kanal ismi o uyduya ait olduğu için. bizi oraya atmış. oysa türksattaki uydu listemizdeki birinci sıradaki seçimimize gitmesini istemiştik. tabi sinirbozucu bir durum .bazen artık butür sorunla karşılaşmamak için uydunun enerji kaplosunu yani motorunu enerjisini besleyen enerji kaplosunu çıkarıyorum. gereksiz yere uydularda gezmesin diye.bu sorun düzelse iyi bir iş yapılmış olmazmı he ne dersiniz ?

teşekkurler tahsin43 çok harika bir konuya deginmişsin. inşeallah arge çalışanı arkadaşlar senin bu seslenişni görürde olaya bir el atıp düzeltirlerde bizde sinir olmaktan kurtuluruz..gercekten bende bu olaya çok gıcık oluyorum senin bu bahsettiğin durumla ilgili sıkıntıya onun için sana kucak dolusu teşekkurlerimi sunuyorum

selo378

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
Arkadaşlar TRT HD kanalları gidip geliyor .Bilen varsa bilgi versin.. Diger HD ler iyi. selamlar.

selo378

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
İp tv yi usb ile nasıl atacaz. Server yükleme. Yazılım atma gibimi. selamlar Not Mini hd mavi kullanıyorum.

Son düzenleme:

telsiz

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
kocaeli
minix mavi ıp çakışması?

Minixhd mavi cihazımda ıp yenile dediğimde cihaz kapanıyor,açılıyor.eğer ıp yenile açık seçili ise bu böyle devam ediyor.başka bir yerde ıp ye bağlanıyor sorun ne olabilir?

1-modem resetlendi.
2-ethernet kablosu sağlam
3-ıp son numara değiştirldi.
4-eski yazılım yüklendi aynı.

sinan0343

0
Üye
9 Eki 2012
3
0
1
arkadaşlar mrb ben yazılımı yüklüyorum ama hiç bir değişiklik olmuyor. yanlışmı yüklüyorum acaba.yardım ederseniz sevinirim karbon. tşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...