Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Pembe - Mavi) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hızlırecep

0
Üye
2 Haz 2012
22
1
3
slm kolay gelsin iyi calışmalar dilerim yazılımda şifreli kanalda hic bişey demiyo karanlık ekran kalıyo yani şifreli yazmıyo bilginize tşk

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Wifi çalışıyor düşük sinyalde bile ancak otomatik bağlan ayarlı olmasına rağmen uyduyu yeniden başlatınca otomatik bağlanmıyor.

Farda tv halen göstermiyor.

gunaysson

0
Üye
17 Şub 2013
1
0
1
Selamlar herkese ,
yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum pembe minix i.. herkes ısınma problemi diye yakınıyor, ben bununla ilgili bir problem yaşamadım; evet ısınıyor ama bana zararı yok :) yada donma ; zaplarken yavaş knal değişimi vs de yok . ancak keşfedemediğim bazı şeyler var.
şifreler girerekten azeri kanallardan CL maçlarını izleyebiliyorum ; yani BISS KEY mevzularından anlıyorum .
ama elimde bir cevher mi var bilmiyorum.
bu uydumun 50 cm uzağında bir wireless modem var. ikisi bir araya gelince neler yapabilirim bilemiyorum. ethernet girişi var ne yapabilirim bilemiyorum.
bi ara ethernet kablosu ile internet bağlantısı ve bi takım yükleme vs denedim ama bağlantı kuramadım tv de.

nacizane 2 sorum var ; bir kaç kelam yazarsanır sevinirim; gerekirse bende aksiyon alırım.
1) bi ara bazı elektronikçilerde server satıyorlardı ; 6 aylık,yıllık vs. belli bedeller karşılığı ile. biliyorum lig tv vs izleyemem ama ne bileyim; belgesel kanalları , bazı şifreli ecnebi tv leri falan açabilir mi bunlar ?

2) inernet bağlantısı sağlarsam neler yapabilirim , normalde izleyemediğim kanalları izleyebilir miyim ? ona göre nasıl internet bağlayacağım , bu konuyu araştıracağım :)

yani elimde bir cevher mi var ; yoksa sıradan bir uydumu bilemedim ...

sanımırım bu bizim minix çok marifetlide ; abisi onu kullanamıyor :)

sevgiler/ iyi geceler
Günay / çekmeköy

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Wifi çalışıyor düşük sinyalde bile ancak otomatik bağlan ayarlı olmasına rağmen uyduyu yeniden başlatınca otomatik bağlanmıyor.

Farda tv halen göstermiyor.

Anten ayarlarında sorun olmasın,sistemini kontrol et bence Farda açık.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Selamlar herkese ,
yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum pembe minix i.. herkes ısınma problemi diye yakınıyor, ben bununla ilgili bir problem yaşamadım; evet ısınıyor ama bana zararı yok :) yada donma ; zaplarken yavaş knal değişimi vs de yok . ancak keşfedemediğim bazı şeyler var.
şifreler girerekten azeri kanallardan CL maçlarını izleyebiliyorum ; yani BISS KEY mevzularından anlıyorum .
ama elimde bir cevher mi var bilmiyorum.
bu uydumun 50 cm uzağında bir wireless modem var. ikisi bir araya gelince neler yapabilirim bilemiyorum. ethernet girişi var ne yapabilirim bilemiyorum.
bi ara ethernet kablosu ile internet bağlantısı ve bi takım yükleme vs denedim ama bağlantı kuramadım tv de.

nacizane 2 sorum var ; bir kaç kelam yazarsanır sevinirim; gerekirse bende aksiyon alırım.
1) bi ara bazı elektronikçilerde server satıyorlardı ; 6 aylık,yıllık vs. belli bedeller karşılığı ile. biliyorum lig tv vs izleyemem ama ne bileyim; belgesel kanalları , bazı şifreli ecnebi tv leri falan açabilir mi bunlar ?

2) inernet bağlantısı sağlarsam neler yapabilirim , normalde izleyemediğim kanalları izleyebilir miyim ? ona göre nasıl internet bağlayacağım , bu konuyu araştıracağım :)

yani elimde bir cevher mi var ; yoksa sıradan bir uydumu bilemedim ...

sanımırım bu bizim minix çok marifetlide ; abisi onu kullanamıyor :)

sevgiler/ iyi geceler
Günay / çekmeköy

Cihazınıza ethernet kablosu ile internet bağlantısı yaparak Network ayarlarından Free Share özelliğini aktif ederek HotBird uydusundaki bir çok içerikte kanalı ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul

ayarlarda sorun yok ustam aynı önceki gibi üç,beş saniye ses var karanlık ekran ve sonra oda gidiyor siz sorun yok diyorsunuz bende iki adet next mavi var ikiside aynı yani o zaman bir çare varsa bana yol gösterirseniz çok sevinirim ustam kolay gelsin.

maincode V1.24b1* 20130705-184027

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
ayarlarda sorun yok ustam aynı önceki gibi üç,beş saniye ses var karanlık ekran ve sonra oda gidiyor siz sorun yok diyorsunuz bende iki adet next mavi var ikiside aynı yani o zaman bir çare varsa bana yol gösterirseniz çok sevinirim ustam kolay gelsin.

maincode V1.24b1* 20130705-184027

Yazılım versiyonunuz güncel onda sıkıntı yok.. Frekans 11987 H 2222 değil mi sinyal seviyesi ne durumda ?

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Farda tv

Yazılım versiyonunuz güncel onda sıkıntı yok.. Frekans 11987 H 2222 değil mi sinyal seviyesi ne durumda ?

ustam yazılım ve kanal listesini birlikte yükledim oldu çok teşekkürler.

Not: böyle yapacak arkadaşlar ilk önce kanal düzenle bölümünden kanalları yedeklemeyi unutmasınlar.

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Arkadaşlar
6 Temmuz yazılımında emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Kumandadaki tuşa basarak hafızadaki uydulara erişimi ayarlamak için, Kurulum, istenilen uydu, benim motorlu olduğu için Daizek 1,2, Motor ayarı listesinde sadece 4 uydu ismi var. Bunlar TÜRKSAT, Astla, Hotbirt, Eutelsal.
AzerSpace1 uydusunu Motor Ayarındaki listeye ekleyemiyorum. Belki değişir diye, kurulum listesindeki Astrayı sildim ama yinede motor ayarındaki listeye AzerSpace1 uydusunu ekleyemedim. Bir önceki 22 Mart yazılımında ekleyebiliyordum. V-Box cihazı ile motorlu anten kullanıyorum.
Ayrıca; Kurulum sayfasındaki port sayısı 4 ile sınırlı, 5 ve diğerleri için, Enkin Değil yazısı var ve başka port açılmıyor, uydu listesindeki uyduların sayısınca port açılabilmeli diye düşünüyorum.
Motor Ayarı bölümündeki listeye yeni uydu eklenemiyor, ilgililere duyurulur.

Son düzenleme:

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Arkadaşlar
Kumandadaki tuşa basarak hafızadaki uydulara erişimi ayarlamak için, Kurulum, istenilen uydu, benim motorlu olduğu için Daizek 1,2, Motor ayarı listesinde sadece 4 uydu ismi var. Bunlar TÜRKSAT, Astla, Hotbirt, Eutelsal.
AzerSpace1 uydusunu Motor Ayarındaki listeye ekleyemiyorum. Belki değişir diye, kurulum listesindeki Astrayı sildim ama yinede motor ayarındaki listeye AzerSpace1 uydusunu ekleyemedim. Bir önceki 22 Mart yazılımında ekleyebiliyordum. V-Box cihazı ile motorlu anten kullanıyorum.
Ayrıca; Kurulum sayfasındaki port sayısı 4 ile sınırlı, 5 ve diğerleri için, Enkin Değil yazısı var ve başka port açılmıyor, uydu listesindeki uyduların sayısınca port açılabilmeli diye düşünüyorum.

Bende şu anda konumum itibari ile 21 uydu var ve hepsi ayarlı .Gayet stabil çalışıyor.IP TV yi denemedim henüz birazdan denerim ancak bu yazılım Minix HD tarihinin en stabil yazılımı bence.Çünkü bundan önceki yazılım çok iyiydi bi kaç ufak sorun dışında ve onlar görmezden gelinebilirdi.Fakat şimdiki yazılımda hata 0 bence...Ben yakalayamadım henüz fakat yakalayan tespit eden varsa paylaşsın ne olur.

drmg

0
Üye
26 Ara 2012
2
0
1
yazılımı yükledikten sonra recevier im kitlendi açılmıyor.
neyapmalıyım.

tsuat

0
Üye
31 Ağu 2012
18
6
3
bende minix hd mavi var.uydudan güncelleme yapmadı.nedeni nedir acaba.uydudan güncelle diyorum.Cihazınızın versiyonu güncel diyor.Bilgilerine bakıyorum 3. aydaki yazılım

azerisat

0
Üye
16 Kas 2012
113
0
16
Baku

Hocam hoş bulduk

NEXT MİNİX PEMBE kullaniyorum
2 sorum var?

1 mavi menulu yazilim kullaniyorum, yeni yazilimi yuklersem eger-kendi kanal listemi usb-ye atdiktan sonra ekleye bilirmiyim

2 Farda tv nedir Turksatda mi yayınlaniyor, ne işe yarıyor FARDA Tv

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Arkadaşlar

Arkadaşlar
Yukarıdaki yazı alıntı olduğunu yazmayı unutmuştum ve aynı sorun bende de var, ve soruna çözüm bekliyorum. Motorlu anten kullandığımı tekrar belirtmek istiyorum. Sorunu çözen varsa nasıl çözdü anlatsınki başkalarına da faydalı olsun.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Hocam hoş bulduk

NEXT MİNİX PEMBE kullaniyorum
2 sorum var?

1 mavi menulu yazilim kullaniyorum, yeni yazilimi yuklersem eger-kendi kanal listemi usb-ye atdiktan sonra ekleye bilirmiyim

2 Farda tv nedir Turksatda mi yayınlaniyor, ne işe yarıyor FARDA Tv

evet ilk önce kanal listeni yedekle yazılım ve kanal listesini attıktan sonra geri yüklersin,
Farda tv türksatta Şampiyonlar ligi maçlarını yayınlıyor şifresiz

Moderatör tarafında düzenlendi:

tubuntu

0
Üye
23 Şub 2013
4
0
1
toronto canada
merhaba baska kullandigin iptv adresi varmi

Edit: IP TV yi denedim.Görüntü kalitesi ne öyle ya.Hayran kaldım HD olmasa da.Süre sınırlaması tamamen giderilmiş.Donma sıfır.Bildiğiniz IP TV oynatıyor ya bu receiver.
İnanmayanlar için kullandığım IP TV linki
Galaxy TV
http://80.243.185.22:8081/galaxy

merhaba sure kisiltmasi olmadan seyrede bildigin iptv adresleri varmi verdigin galaxytv donmadan seyrede biliyorum daha once denedigim tum linkler 30 saniye sonra duruyordu eger denenmis adres linklerini yayinlarsan sevinirim

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Bende şu anda konumum itibari ile 21 uydu var ve hepsi ayarlı .Gayet stabil çalışıyor.IP TV yi denemedim henüz birazdan denerim ancak bu yazılım Minix HD tarihinin en stabil yazılımı bence.Çünkü bundan önceki yazılım çok iyiydi bi kaç ufak sorun dışında ve onlar görmezden gelinebilirdi.Fakat şimdiki yazılımda hata 0 bence...Ben yakalayamadım henüz fakat yakalayan tespit eden varsa paylaşsın ne olur.

Arkadaşım
21 uyduyu Motor Ayarı bölümüne nasıl ekledin? Port sayısı 4'ü geçmiyor. Tek antene birden fazla LNB mi bağladın, o şekildemi 21 uyduyu sabit anten modundamı ayarladın?

Karakurt19

0
Üye
13 Ağu 2012
167
181
43
Yeni yazılımı USB'den sadece yazılım olarak yükledim.Farda TV yine göstermiyor.Bu yazılımda açılmayan şifreli kanallarda 'şifreli' uyarısı gelmiyor.Siyah bir ekran bekleyip duruyor.Bir de şu var USB den yazılımı yükledim.Cihazı tekrar açtığım da uydudan güncelle uyarıosı geliyor.Bilginize

airman_mg

0
Üye
22 Eyl 2012
30
10
8
samsun
ustalara teşekkür ederim.
yeni yazılımı yükledim, görünüm olarak çok güzel olmuş. farda tv daha önce sadece ses varken şu anda rahatlıkla seyredebiliyorum.
ellerinize sağlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...