Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serisi 17.08.2012 Tarihli Yazılımı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next Minix HD Serisi 17.08.2012 Tarihli Yazılımıdır.

Yazılım Notları :

1- YouTube' dan izlenen içerik artık kaydedilebilir. Bunun için YouTube menüsünde AYARLAR (Kırmızı) tuşuna basıp İNDİRME seçeneğini AÇIK yapın. YouTube' dan oynattığınız içerikler USB belleğe kaydedilecektir.

2- Web Radio eklendi. İnternette kullanıcıların oluşturdukları (Icecast) online radyolara bağlanıp dilediğinizi dinleyebilirsiniz. Çok sayıda radyo kanalı ile her türlü zevke göre müziğe ulaşmak mümkün.

3- TS Gecikme eklendi. TS Gecikme: NDS şifreli yayınların paylaşımda mozaiklenme sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Menüden Sistem Ayarları-Diğer Ayarlar altında bulunan TS Gecikme seçeneğini açık yapın. İzlemek istediğiniz kanala gelince kumandadan SLOW > tuşuna her basışınızda 1S, 2S, 3S ve Kapalı seçenekleri ekrandayken OK tuşuna basarak gecikmeyi başlatabilirsiniz.

4- Ses/Görüntü sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

5- Network sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

6- Kanal/Kéy listeleri güncellendi.

Not :
Pembe ve Mavi Minix HD Serilerine Yükleyiniz.
Minix HD Black Serisine YÜKLEMEYİNİZ!!!

Foruma Özel Edit @dijimemo

Emu: Aktif
FreeShare: Aktif
Uydudan Güncelleme: Kapalı
Video Çözünürlük: TV'den Kontrol
Kanal Listesi: Turksat & Hotbird
Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Not:
Yazılım, hızlı kurulum sağlanması açısından tarafımdan (dijimemo) editlenmiştir.
Fabrika ayarlarına dönerseniz, ana yazılım halini alır ve tekrar uydudan güncelleme ister.
Emu & FreeShare gibi ayarları tekrar yapılandırmanız gerekir.

Editli yazılımı kullanmak zorunda değilsiniz.
Ana yazılım ayarlarını geri getirmek isterseniz, fabrika ayarlarına dönmeniz yeterlidir.

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Karbon Hocam
Bu yazılımın aynısından minix hd black ve 18000hdcx modellerine de çıkacak değil mi?

Nuro

0
Üye
26 Tem 2012
3
0
1
Sevgili arkadaşlar sorum:
bu Next Minix HD Serisi 17.18.2012 Tarihli Yazılımı next minix HD e yüklersem favori ve motor ayarlarımdan bir değişiklik olurmu?, ayarları tekrar yapmam mi lazım? Bilgilendireceginiz için teşekkür ediyorum

-mehmet-

0
Üye
10 Haz 2012
14
0
1
şifreli kanalların kayıt olayı ne oldu acaba flaşa kaydedip bilgisayarda izleyebilirmiyiz bi düzeltme varmı acep

ediz73

0
Üye
3 Nis 2012
9
0
1
Sevgili arkadaşlar sorum:
bu Next Minix HD Serisi 17.18.2012 Tarihli Yazılımı next minix HD e yüklersem favori ve motor ayarlarımdan bir değişiklik olurmu?, ayarları tekrar yapmam mi lazım? Bilgilendireceginiz için teşekkür ediyorum

malesef bütün favorilerim kayboldu...kanal sıralalam bozuldu..
cihaz ve verilen hizmet harika ama bu problemin aşılması lazım

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
malesef bütün favorilerim kayboldu...kanal sıralalam bozuldu..
cihaz ve verilen hizmet harika ama bu problemin aşılması lazım

Arkadaşlar.Daha önce bütün bu ayarlar forumda verildi siz forumu incelemediniz.ben de yazılımı attım , ben de motorlu çanak kullanıyorum.Ancak ben Dump dosyası çıkarttım .Yani bütün ayarlarım yedeklendi.Sonra yazılımı attım ve ardından Dump dosyasını attım.Kolay gelsin...

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Beyler yazılımdan sonra kéy.db dosyasını mutlaka atınız.yazılımdaki BISS kéyler eksik çünkü...
Bide Web Radio seçeneğinde 962 tane radio buldum ama 1 tanesi bile türk radiosu değil :(

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
ARTIK DAHA BİDAHA YÜKLEMİYECEGİM tam 9 tane uyduyu taratıp kanallarıda gönlüme göre listelemiştim .3 gün ugraştım liste yapacagım diye .yaptıgım listeyi bir güzelde yedekledim .aynı zamanı yekrar harcamıyayım diye .nebileyim, yeni yazılım nüsveddesinin benim yedegi kabul etmiyecegini .emeklerim bir yazılımı denemek ugruna uctu gitti. yani çöp oldu.aslında pekde önemli bir kazanım getirmiyordu bu yazılım. ama genede hadi neden olmasın herşey güncel olsun demiştim.demez olsaydım. üçgünüme yazık oldu .kanallistem hiçbir işe yaramaz durumua düştü ona yanıyorum.artık bundan böyle benim için bu cihazın en önemli ve en büyük sorunu şifreli kanaldan yaptıgı kayıtlarada şifre koyması. bu sorunu çözen bir yazılım çıkmadıgı müddetce kandırmaca yazılımlarla emeklerimi heba etmiyecegim .bir müşterisini bulursamda bu çihazdan kurtulup yaptıgı kayda şifre koymayan HD risivır alacagım.aslında hatırlı bir yazılımda cıkacagını sanmıyorum ama genede bir umut acaba insafa gelipde cıkarılarmı diye beklemedende edemiyorum.genel merkezde kemal beyle tam 5 kez görüştüm bu sorunla ilgili yaklaşık 2 ay önce bir aya kadar bu sorun çözülecek demişti fakat hayalden öte gecemedi.bu çihazı kullanan biri olarak yeni alacak yada almayı düşünenlere sunulur.böyle oldugunu bilseydim bu çihazı almazdım.bin tl öder adam gibi bir cihaz alır bu sorunları yaşamazdım

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
ARTIK DAHA BİDAHA YÜKLEMİYECEGİM tam 9 tane uyduyu taratıp kanallarıda gönlüme göre listelemiştim .3 gün ugraştım liste yapacagım diye .yaptıgım listeyi bir güzelde yedekledim .aynı zamanı yekrar harcamıyayım diye .nebileyim, yeni yazılım nüsveddesinin benim yedegi kabul etmiyecegini .emeklerim bir yazılımı denemek ugruna uctu gitti. yani çöp oldu.aslında pekde önemli bir kazanım getirmiyordu bu yazılım. ama genede hadi neden olmasın herşey güncel olsun demiştim.demez olsaydım. üçgünüme yazık oldu .kanallistem hiçbir işe yaramaz durumua düştü ona yanıyorum.artık bundan böyle benim için bu cihazın en önemli ve en büyük sorunu şifreli kanaldan yaptıgı kayıtlarada şifre koyması. bu sorunu çözen bir yazılım çıkmadıgı müddetce kandırmaca yazılımlarla emeklerimi heba etmiyecegim .bir müşterisini bulursamda bu çihazdan kurtulup yaptıgı kayda şifre koymayan HD risivır alacagım.aslında hatırlı bir yazılımda cıkacagını sanmıyorum ama genede bir umut acaba insafa gelipde cıkarılarmı diye beklemedende edemiyorum.genel merkezde kemal beyle tam 5 kez görüştüm bu sorunla ilgili yaklaşık 2 ay önce bir aya kadar bu sorun çözülecek demişti fakat hayalden öte gecemedi.bu çihazı kullanan biri olarak yeni alacak yada almayı düşünenlere sunulur.böyle oldugunu bilseydim bu çihazı almazdım.bin tl öder adam gibi bir cihaz alır bu sorunları yaşamazdım
Kanal Listesi yedeğinden bahsetmiştiniz.Ben de yükledim ancak yüklemeden önce kanalları yedekle değil de USB den güncelleme modunda Dump dosyası yedeği aldım ve sonra Kullanıcı Kanal Listesi bölümünden yükledim.her şey sorunsuz şu anda...Bence siz becerememişsizniz.Forumda karbon hocanın kanal yedeklemelir ile ilgili bi sürü anlatımı mevcut.Bence sizin cahilliğiniz bu.TS kayıt için ise yapacak bi şey yok.Kayıtları sadece cihazda izlemekle yetineceksiniz...

iekemen

0
Üye
26 May 2012
5
0
1
Next Minix HD kanal listesini bigisayaradan düzenleme yapmak için ne lazım bir çalışma varmı.bilgisardan Next Minix HD ye bağlantı sağlayabiliyoruyuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...