Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serisi 17.08.2012 Tarihli Yazılımı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

useful

0
Üye
18 Ağu 2012
1
0
1
Güncellemeyi yaptım fakat cihaz her restartta güncel yazılım var yüklemek ister misiniz diye soruyor. Bunu sorunu nasıl aşabilirim?

doctorayhan

0
Üye
11 Ağu 2012
3
0
1
afedersiniz ben yükledim ama bir sıkıntım var kanal ileri tuşuna basınca 1 ileri gitmesi gerekirken 1sonra 11-23-202 gibi şifreli kanallara atlıyor sorun çözümüne yardımcı olursanız sevinirim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Yazılımı USB ile yükleyecek ve Kanal listelerinin bozulmasını istemeyen arkadaşlar ;

1.mesajdaki yazılımı indirdikten sonra zipli dosyadan çıkartıp USB bellek içine abs. uzantılı yazılımı atsınlar ve Cihaza USB belleği taksınlar.Daha sonra

Menü - USB'den güncelleme Güncelleme -kısmına gelip güncelleme modunu ''main code'' olarak seçsinler. bu şeçenek ile cihazlarına sadece güncel yazılımı yüklemiş olurlar mevcut kanal bilgileri,gücel kéyler vs..silinmez....

Güncelleme modu Alcode+boolader şeklinde seçilir ise tüm bilgiler ve kanal listeleri SİLİNİR!!!

Bu arada bu yazılımı yükledikten sonra güncellemedeki seçenekler de Türkçeleşmiş olacak karışıklık olmayacaktır.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Güncellemeyi yaptım fakat cihaz her restartta güncel yazılım var yüklemek ister misiniz diye soruyor. Bunu sorunu nasıl aşabilirim?
Menü - Sistem ayarı -Diğer Ayarlar- Otomatik OTA kontrol kapalı yapınız.uyarı almazsınız...

doctorayhan

0
Üye
11 Ağu 2012
3
0
1
afedersiniz ben yükledim ama bir sıkıntım var kanal ileri tuşuna basınca 1 ileri gitmesi gerekirken 1sonra 11-23-202 gibi şifreli kanallara atlıyor sorun çözümüne yardımcı olursanız sevinirim.

sürgün-34

0
Üye
18 Ağu 2012
1
0
1
selam arkadaslar next minix HD serisi 17.18.2012 yazılımı yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim önce yazlımı indirdim rara dosyasını çıkardım usb belleği fat32 biçimlendirdim indirğim dosyayaı usb belleğe kopyaladım sonra usb belleği cihaza taktım gereçlerden usb yazılım güncellemeye girdim dosya bulunamadı diyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
selam arkadaslar next minix HD serisi 17.18.2012 yazılımı yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim önce yazlımı indirdim rara dosyasını çıkardım usb belleği fat32 biçimlendirdim indirğim dosyayaı usb belleğe kopyaladım sonra usb belleği cihaza taktım gereçlerden usb yazılım güncellemeye girdim dosya bulunamadı diyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

USB Belleğin içinde sadece abs uzantılı yazılım olsun, yine görmez ise Usb bellek takılı iken kumandadan cihazı kapatıp tekrar açın ve öyle deneyin.

Karakurt19

0
Üye
13 Ağu 2012
167
181
43
Karbon kardeşim dün(17.8.2012) güncelleme yapmıştm. Ama şuan verilen yeni yazılım mı bilmiyorum.Yeni yazılımın versiyonu kaç.Bendeki yazılım 121.

betatron

0
Üye
19 Mar 2012
6
0
1
Yeni güncellemeyi yaptım ama bir önceki güncellemede açılan şifreli kanallar şimdi açılmıyor ne yapmalıyım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Yeni güncellemeyi yaptım ama bir önceki güncellemede açılan şifreli kanallar şimdi açılmıyor ne yapmalıyım

Emuyu aktif ediniz ve güncel softcam dosyası yükleyiniz...

Canal Digitaal paketine ait kéyler çöktü,diğerlerini izleyebilirsiniz.

İyi bayramlar.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Karbon kardeşim dün(17.8.2012) güncelleme yapmıştm. Ama şuan verilen yeni yazılım mı bilmiyorum.Yeni yazılımın versiyonu kaç.Bendeki yazılım 121.

Son yazılıma ait versiyon

maincode : V1.19B3*

Versiyon no 121

Ayrıca ;
Menü - Eğlence kısmında Web Radio seçeneğinin eklendiğini gördüyseniz son yazılım yüklü demektir.

İyi bayramlar.

betatron

0
Üye
19 Mar 2012
6
0
1
Size de iyi bayramlar ... Söylediklerinizi yaptım ama anlamadığım güncel softcam dosyası dediğiniz son güncelleme dosyasi mı acaba yoksa başka birşey mı eğer oysa sorunum çözülmedi

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Aynen forumda tarif ettiginiz gibi yaptım düzenle yazısı çıktı emm açık yazıyor

Daha sonra forumda cihazınızla ilgili key dosyasını inidirip Wİn-Rar dan çıkarınız.Sonra USB Flash Disk e atıp cihazınıza takınız.Cihazınızda Menü-Gereçler-USB den Güncelleme-kéy.db bölümüne gelip açağı ok tuşuyla Başlat bölümünün üstüne geliniz.OK tuşuna basınız .zaten hemen ardından cihaz kendini yeniden başlatacaktır.Korkmayınız.Cihaz açıldığında önceden izlediğinz kanalları rahatlıkla izleyebilirsiniz.Eğer BISS şifreli kanallarda sorun yaşıyorsanız OK tuşuna basık Kanal Listesini açınız.Mavi tuşa basarak ilgili kanalın BISS şifresini girebilirsiniz.Eğer bu kanalda BISS zaten mevcut uyarısı alırsanız.Menü-Sistem Ayarı-TV Sistemi ne girip Kırmızı tuşuna basınız.Ses tuşları ile BISS bölümüne geliniz.Aşağı ok tuşu ile Kanalların üstüne geliniz ve ilgili kanalı bulmak için SES VER tuşuna basınız sürekli olarak taa ki kanalı buluncaya kadar.Daha sonra kanalı bulduktan sonra AŞAĞI OK tuşuna basarak ilgili şifrenin üstüne geliniz.Sarı Tuşa basarak şifreyi düzenleyerek forumda kanal ile ilgili bulduğunuz şifreyi giriniz.Şifreyi girdikten sonra kaydederek çıkınız.Kolay gelsin...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
selamlar herkeze iyi bayramlar yeni yazılım yükledikten sonra bazı arkadaşlar kanal listelerinin değiştiğini yazmışlar yazılımı yüklemeden önce kanal bilgisi kanalları yedekle yaparlarsa yazılımı yükledikten sonra kanalları geri yükle yaparak kanal listelerini geri alabilirler forumda buna ait detayları bulabilirler

betatron

0
Üye
19 Mar 2012
6
0
1
karbon yardımların için tşekkürler anladığım kadarıyla vermiş old linkten son güncellemeyi yaptım ama hala bir önceki sürümde izlediğim şifreli kanalları izleyemiyorum beceremiyeceğim sanırım yinede saol napalım ...:(iyi bayramlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...