Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18000 HD CX 29.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hfy44

0
Üye
14 Nis 2012
3
0
1
Harika bir yazılım sanki yeni bir cihaz almış gibi oldum menü renk tonları falan herşey süper haber için teşekkürler

razgradlı

0
Özel Üye
1 Nis 2012
186
223
43
istanbul silivri
yazılım harika karbon üstad ellerine sağlık yalnız uyduları yeniden ayarlarken bugün bitti bende 45 doğudan 7 batı nilesata kadar bütün uydular aktif oyüzden bayağı bir uğraştım yinede değdi

arif06

0
Üye
30 Ara 2012
9
0
1
Anadolu
1-Usb Wi-fi bağlı iken ve herhangibir kanal seyrederken cihaz günde 1-2 defa kendini kapatıp açıyor yani resetleme yapıyor kendi kendine. USB Wi-fi bağlantısını kesince ya da aparatı çıkarınca sorun yok.

2-Kanal arası geçerken bazı kanallarda bazen şifreli sinyal hatası veriyor. Yani Kanal D' den Cine5' e geçerken Cine5' te şifreli deyip yayın almıyor fakat tekrar kanallarda ileri geri yapınca Cine5 açılıyor.

3-Birde IPtv seyredip çıkınca yayın bozuluyor.

4-Wi-fi aparat takılı ve modeme bağlı iken bazen rss yada youtube' da network error veriyor ama bağlantı kesik değil ve 2 dakika sonra deneyince düzeliyor.(modem normal çalışıyor ve net bağlı).

Ben bu yazılımda şuan 4 adet sorun buldum.

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
ip tv çok problemli 3-4 kere kanal değiştirince donma yapıyor ve ip tv den çıkınca hd kanallarda görüntü kalitesi düşmesi çok kötü
bu acil olarak düzeltilmeli bence

aparat ile bağlandığımda bazen hiçbir uygulama çalışmıyor network failded gibi hata veriyor

youtube de pause yapıp tekrar play dediğimde ses önden görüntü arkadan geliyor bazende tam tersi oluyor
info ya bastığımda video nun kaç dk yada saat olduğu görünmüyor ileri geri de alamıyorum (önceki yazılımda bu sorun yoktu)
free share de o kadar sorun yok (yeni ip verdiler bu yazılımla galiba ondan pek sorun yok)

cccam da gelişme var ts gecikme ile sky paketinde donma sorunu yok bu çok iyi olmuş tabi server kaliteli olmalı geç cevap veren serveriniz var ise bence değiştirin

sinyal barı çok uçuk bi %70 iken birden 83 oluyor samanyolu %70 sinyal var normalde cihaz %56 civarı gösteriyor
sinyal barı düzeltilmeli

eğlence menüsündeki oyunlar kaldırılmalı bence boşa yer kaplıyor orada

şimdilik bukadar problem gördüm

Son düzenleme:

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
1-Usb Wi-fi bağlı iken ve herhangibir kanal seyrederken cihaz günde 1-2 defa kendini kapatıp açıyor yani resetleme yapıyor kendi kendine. USB Wi-fi bağlantısını kesince ya da aparatı çıkarınca sorun yok.

2-Kanal arası geçerken bazı kanallarda bazen şifreli sinyal hatası veriyor. Yani Kanal D' den Cine5' e geçerken Cine5' te şifreli deyip yayın almıyor fakat tekrar kanallarda ileri geri yapınca Cine5 açılıyor.

3-Birde IPtv seyredip çıkınca yayın bozuluyor.

4-Wi-fi aparat takılı ve modeme bağlı iken bazen rss yada youtube' da network error veriyor ama bağlantı kesik değil ve 2 dakika sonra deneyince düzeliyor.(modem normal çalışıyor ve net bağlı).

Ben bu yazılımda şuan 4 adet sorun buldum.

evet dediğin problemler bendede var ayrıca sürekli bazı kanallar sinyal yok uyarısı veriyor bazı kanallar derken bu kanallar mütemadiyen değişiyor yani hep aynı kanallar değil frekans değerlerini bir veye iki kademe değiştirdikten sonra sinyal geliyor akla ilk disec bozuk ihtimali geliyor ama değil diğer makinamı takıp denediğimde hiç bir kanalda sorun yok, birde daha önceki yazılımda olduğu gibi wifi aparat ve usb bellek aynı anda takılınca makina donuyor internet bağlantısı kesiliyor ikisi aynı anda kesinlikle çalışmıyor...

Son düzenleme:

kingseaman

0
Üye
8 Mar 2012
1
0
1
öncelikle teşekkür ederim yazılım için, arkadaşların dediği gibi yeni cihaz almış gibi olduk. görsel ve kullanımı çok rahat olmuş. tek isteğim kanal geçişleri biraz daha hızlı olması.

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
gerçekten güzel ama bence bu yzılım cihazı yavaşlatıyor kanal taşıma yapınca exit tuşuna bastıktan sonra cihaz kapanıp açılıyor....kanallar arasında geçiş yaparken cihaz donuyor arka düğmeden kapatıp açmak gerekiyor.artı yönleri otomatik arama baya hızlanmış wifi bağlantısını cihazı açtığın zaman çoğunlukla cihaz kendi yapıyor...

19 Ağu 2012
9
0
1
İstanbul
yazılımı yükledim Harika olmuş güzel olmuş.
kanal geçişleri ve internet bağlantıları hızlanmış hızlı tarama yapıyor
şifre çözmede donmalar azaltılmış .
Next tşkler
bi tane de uydu cihazı enişteme aldım. (20000 HD)
tşkler tşkler ellerinize sağlık.

ilo

0
Üye
10 Eyl 2012
4
0
1
INGILTERE
18000 hd cx yeni yazilim yuklerken bir hata olustu uydunun ekraninda 4 cizgi olustu sonra fisi cekip 2 dakika sonra geri taktigimda uydunun calismadigini gordum ne yapabilirim

DewilxHackeR

0
Üye
4 Ocak 2013
1
0
1
İstanbul
:(
ip tv çok problemli 3-4 kere kanal değiştirince donma yapıyor ve ip tv den çıkınca hd kanallarda görüntü kalitesi düşmesi çok kötü
bu acil olarak düzeltilmeli bence

aparat ile bağlandığımda bazen hiçbir uygulama çalışmıyor network failded gibi hata veriyor

youtube de pause yapıp tekrar play dediğimde ses önden görüntü arkadan geliyor bazende tam tersi oluyor
info ya bastığımda video nun kaç dk yada saat olduğu görünmüyor ileri geri de alamıyorum (önceki yazılımda bu sorun yoktu)
free share de o kadar sorun yok (yeni ip verdiler bu yazılımla galiba ondan pek sorun yok)

cccam da gelişme var ts gecikme ile sky paketinde donma sorunu yok bu çok iyi olmuş tabi server kaliteli olmalı geç cevap veren serveriniz var ise bence değiştirin

sinyal barı çok uçuk bi %70 iken birden 83 oluyor samanyolu %70 sinyal var normalde cihaz %56 civarı gösteriyor
sinyal barı düzeltilmeli

eğlence menüsündeki oyunlar kaldırılmalı bence boşa yer kaplıyor orada

şimdilik bukadar problem gördüm
ts geÇİkme aÇik kapali ne İŞe yarar aÇikmi yoksa kapalimi yapmak gerek

morteza

0
Üye
5 Ocak 2013
1
0
1
Hi Dear Sirs,Thank you for your nice page.i'm one of your site members.My set is NEXT YE-18500 HD.
i 'd like to know that is there any new update available for mine.or can i use NEXT YE_18500CX for mine.best wishes.Morteza

sarslanhan

0
Üye
16 Eyl 2012
8
0
1
yazılımı ilk yüklediğimde HD kanallarda sorun yoktu fakat şimdi TRT1HD TRTHD ATVHD VE AHABERHD yayını piksel piksel oldu yayın kalitesi berbat durumda diğer kanallarda sorun yok.

bende 2 adet 1800HD cihaz var ikisindede HD kanallarda bir sorun yok,sizin LNB ayarında sorun var.sinyal kalitesi %70 i buluyormu?

eagles1903

0
Üye
27 Haz 2012
21
0
1
Yeni menüyü beğendim.Kanal geçiş hızı da gayet iyi.Yalnız wifi ile bağlantıyı beceremedim bir türlü.Her seferinde zamanaşımı.Bağlantı başarısız diyor.Bir çok kezde denedim üstelik.Diğer yazılımda bağlanıyordu direk.Yardım edebilir misiniz?

nani67

0
Üye
3 Ocak 2013
28
1
3
merhaba arkadaşlar dün next nextstar minix aldım yükledim kurdum eski yazılımı sildim usbden yeni test yazılımını yükledim menüsü falan güzel olmuş kanal geçişleri biraz daha hızlandırılmalı hantal kalıyor biraz birde ben wifiye baglanamıyorum arkadaşlar kabloyu taktım tvye ama wifi ayarlarını yap ekranı varda girmiyor nedeni nedir bilen varsa yardımdcı olurmu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...