Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

IP TV ile ilgili mailim bugün yanıtlandı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

modelci

0
Üye
28 Tem 2012
2
0
1
biz next kullanıyoruz.peki siz neden çok övdüğünüz bu cihazı kullanmıyorsunuz.tv arkasına sakladığınız cihaza nasıl usb takacaksınız? her mini çihaz tv arkasına saklanabilir.marka vererek reklam yapmayınız ve insanların kafasını da karıştırmayın. selamlar

kardeş ben reklam peşinde degilim sadece cihazı internette geziniken gördüm ve merak ettim olay bundan ibarettir.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Arkadaşlar,

Burası bir forum. Öneriler de olabilir, eleştiriler de.
Forumlar sosyal paylaşım alanlarıdır. İnsanlar mevcut bilgileri paylaşacaklar ve ona göre karar verecekler.
Bunu tenkit etmek ayıp olur. Alternatifler hakkında bilgi veren arkadaşlara çıkışmayalım lütfen.
O zaman alın kullanın demeye gerek yok, zaten alıp kullanmayı bilir bunu araştırıp bulabilen arkadaşlar.

Benim yazılarımda da artısıyla eksisiyle herşeyi görebiliyorsunuz nextle ilgili.
Ben neler yazıyorum? Artı eksi herşeyi koyuyorum ortaya. Ülkemizin markası gelişsin diye.
Ama ülkemizin markası donanım olarak yapılabilecekleri yapmaktan geri kalırsa biz de tabi ki işimize yarayan, ihtiyacımıza karşılık veren cihazları alır, bulur, getirtir kullanırız.

Bu eleştiriler yapıcı eleştirilerdir. Forumlarda bu tür eleştirilere kulak veren markalar gelişir ileri giderler. Kulak vermeyen ve sağol hocam, sağol paşam diye birbirini ağırlayanlar ise kaybolmaya mahkumdır.

Bizler tüketici olarak isteklerimizi dile getiririz. Karşılanmazsa isteklerimizin karşılandığı markaları tercih ederiz. Diğer taraftan burada markayı tüketicilerin mi övmesi daha önemlidir yoksa elinde bir yıldız tornavidası olan ve kendisine uydu uzmanı diyenlerin mi?

Siz karar verin. Burası bir forum. İhtiyaçlarımızı ve bilgi arayışımızı karşılamazsa gideriz, siz de birbirinizi ağırlarsınız burada. Ha bu daha iyi derseniz siz bilirsiniz arkadaşlar.

Onun için ister kullanıcı olsun ister çanak satıcısı, burada önerilerde bulunanları lütfen rahatsız etmeyiniz ki, buraya gelen arkadaşlar bilgilensin. Bu forum da en üst seviyeye çıksın. Yoksa başka forumlarda var.

Ayrıca ürün önerilerine tepki gösterildiğini ben bir tek türkiyede görüyorum. Birçok konuda bir sürü teknik foruma üyeyim, hiç birinde böyle birşey görmedim.

Markaya mı güvenmiyorsunuz. İyisi önerilince neden tepki gösteriyorsunuz? O zaman yukarıdaki önerilerimi okuyun ve siz de nexti geliştirin.

Eksikliklerden kaçarak tamamlayamayız onları. Üstüne gidip bizde yapalım. Doğru mu?

Ha benim yukarıdaki önerilerime kulak verilirse bu dediklerimiz olur. Ben bu analizleri ve incelemeleri bir sürü başka alanda makine ve profesyonel malzemeler için profesyonel olarak yapıyorum. Next bu gönüllü analizleri dikkate alırsa kazanır. Önerilerde bulunurken de donanım yeterliliklerini ve ticari olarak artısını eksisini göz önüne alarak yapıyorum.

Mesela ticari olarak next IPTV, Dailymotion, PICASA gibi 3 şeyi dahil etse bu iş bitmiş olur. İki yamada da bunları stabil hale getirdiğinde o korktuğunuz markalardan hiç biri yaklaşamaz yanınıza.
Kim tasarladıysa tebrik ediyorum: Çok göz alıcı grafikleri var next arayüzlerinin. Özellikle miniz ve aynı jenerasyon diğer sınıf ürünlerde aynı grafik tasarımlar göze çarpıyor.
Diğerlerinde yok bunlar. Bu eksiklikleri de tamamlarsak mükemmel olur.

Ayrıca fiyat konusunda da başımızı kuma gömmekten vazgeçersek, zaten 4-5 yıl kadar hızlı satacak olan uydu alıcı sektöründe birşeyler yapabilir.

Daha sonrasında IPTV alanına kayması ngerekiyor yavaş yavaş. Çünkü çanak kullanımı oldukça azalacak. Özellikle yalnızca ulusal kanalları seyreden lig tv vs almayan kullanıcılar için çanaklar artık önemini kaybedecek DVB-T den sonra.

Haydi next.... gelişelim, bezenelim ve yerli malı kullanalım. Ve bütün dünya bizim malımkızı kullansın.

Kalın sağlıcakla

tahacan

0
Üye
3 Tem 2012
14
0
1
Bence ıstenırse hepsı olur Her ozellık cıhazın satısını artırır bence. Onemlı olan cıhazın gelıstırılmesı..

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Haklısınız.... Çaba, bilgi, beceri. Gerçi teknoloji ile ilgili bu sitede teknolojiye bi,le hayır diyenlerle bu iş nasıl olur bilemiyorum tabi

tahacan

0
Üye
3 Tem 2012
14
0
1
arkadaslar next cıhazların 2 modelıne iptv yazılımı cıktı.dıger cıhazlar ıcın 15 gun ıcerısınde yayınlayacaklar. Yanlız bu 2 cıhazın cıkan iptv yazılımı next fırmasına aıt degıl. Firmware yazılımcıları yaptı arkadaslar..

Yanı belırlı bır ucretle satılacakmıs yazılım.
Next mınıx hd muadıl cıhazı varmı acaba.

Son düzenleme:

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
yazılım belirli bir ücretle satılacağına sanmam sbebine gelince öteki ıp tv yazılımlarda parasız değilmi

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
arkadaslar next cıhazların 2 modelıne iptv yazılımı cıktı.dıger cıhazlar ıcın 15 gun ıcerısınde yayınlayacaklar. Yanlız bu 2 cıhazın cıkan iptv yazılımı next fırmasına aıt degıl. Firmware yazılımcıları yaptı arkadaslar..

Yanı belırlı bır ucretle satılacakmıs yazılım.
Next mınıx hd muadıl cıhazı varmı acaba.

O nerden çıktı yahu para ile yazılımmı olur firma verecekse zamanı gelince public eder yazılımı zaten

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next ne zaman yazılımlarını para ile satmış ki...Next 18500+Plus modeli için IP TV yazılım testi verildi,gelen feedbacklere göre Minix Hd için de IP TV yazılımı geliştirilerek ÜCRETSİZ olarak verilecektir...

Next IP Tv destekli yazılımı konusu ile , illegal bir yayın için IP tv yayınının para ile satılması konusu birbirine karıştırılmış gibi duruyor bu olay bence :)

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
evet bayağı bir zaman geçti halen yazılım yok.acaba ip tv olan yazılımların testinde sorunmu oldu.beklemedeyiz umarım kısa sürede gelir.selamlar..

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Ben bu konuda çok umutlu değilim.
Çünkü bu cihaz internetten video oynatma konusunda RAM yetersizliğinden dolayı başarısız.
IPTV bir şekilde konsa bile youtube da olanların aynısı olacaktır.

Ama bu söylediklerim 500 altı pixellerde geçerli. Öyle 720p falan zaten oynatmıyordu.
Şu anki youtube sorunu da bundan kaynaklanıyor. Eski versiyonda donup yüklemeyi bekliyordu. Şimdiki versiyonda ise donup bekleyemiyor ve connection abort deyip dışarı atıyor. Bazen de hata vermeden atıyor. Bu ram'i düşük cihazların doğal özelliğidir.

Youtube da da şu anda düşük çözünürlüklü videolarda nispeten sorun olmayabiliyor. Hepsinde sorun yok. 720P lere falan gidildiğinde sorunlar yaşanmaya başlıyor. IP TV dediğimiz teknoloji de aynı. Çözünürlük arttığında işlemci, grafik işlemci ve RAM gücüne ihtiyaç duymaktadır.

Bu cihazla biz TV izleyelim. Diğer işler için Android box denen USB boyutunda cihazlar var. Araştırmaktayım henüz. Android işletim sisteminin bütün yaptıklarını yapıyor bunlar. HDMI, 1080p iletim. Internet tarayıcı ve android telefonlarda ne yapıyorsanız hepsini kablosuz mouse klavye ile televizyonda yapabileceksiniz. Bir tane edindiğimde bilgi veririm.

Önce buna bakın. Sonuçta arkaya saklayıp anteni dik tutmak yeterli
http://www.akortek.com/bilgisayar/a...tex-a9-islemci-3d-hizlandirici-air-mouse.html

Ama bunlar biraz daha gelişmiş; (gerçi dark'da geliştirecektir)
http://www.aliexpress.com/item/Fact...66-1-6GHz-Cortex-A9-Dual-Stick/650305433.html

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
arkadaşım bu dediğin cihazları bende araştırdım ayrıca 500 civarı bir maliyeti var fakat elimizde var olan bir uydu cihazı var ve bu özellikleri yapmasını tabiki beklemiyoruz ama ıptv özellikli uydu cihazları var ve ayrıca nextin 2 modelindede mevcut ayrıca biz demedikki ıptv olsun burada yapılan açıklamalar ışığında ıptvli yazılım çalışmaların yapıldığını duyduk ve o yüzden beklentimizin olması başka bir şey değil tabiki c,ihaz için en stabil ne ise o olsun yeni bir uydu alıcısı alacak kişi bir çok özelliği olmasını ister biz bu uydu cihazını almış olmamız bir beklentimimizin olamaması doğrultusunda olmamalı.arge olarak bu işlerle uğraşan kişilerin bu kadar uzun bir sürede halen vermemesi şaşırtıcı çünki next 2 modeli ıptv li olarak mevcut donanımsal olarak cihaz üzerinde birşey yapılamayacağına göre yazılımsal olarak şimdiye kadar yapılması lazım .bir açıklama daha yapılsın bu cihaza yazılım olmuyor bu cihazın yapabileceği bu kadar diye.ama biz bu cihazı allırken mühendislik harikası reklamı ve nextin senelerdir bir kaç modelini kullandığım için tercih ettim.

Son düzenleme:

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
ayrıca 18500 hd plus arasında işlemci ve ram olarak hiç bir fark yok ali 3606 serisi alt yapı mevcut ne bekleniyor sıkıntı ne

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
arkadaşım bu dediğin cihazları bende araştırdım ayrıca 500 civarı bir maliyeti var fakat elimizde var olan bir uydu cihazı var ve bu özellikleri yapmasını tabiki beklemiyoruz ama ıptv özellikli uydu cihazları var ve ayrıca nextin 2 modelindede mevcut ayrıca biz demedikki ıptv olsun burada yapılan açıklamalar ışığında ıptvli yazılım çalışmaların yapıldığını duyduk ve o yüzden beklentimizin olması başka bir şey değil tabiki c,ihaz için en stabil ne ise o olsun yeni bir uydu alıcısı alacak kişi bir çok özelliği olmasını ister biz bu uydu cihazını almış olmamız bir beklentimimizin olamaması doğrultusunda olmamalı.arge olarak bu işlerle uğraşan kişilerin bu kadar uzun bir sürede halen vermemesi şaşırtıcı çünki next 2 modeli ıptv li olarak mevcut donanımsal olarak cihaz üzerinde birşey yapılamayacağına göre yazılımsal olarak şimdiye kadar yapılması lazım .bir açıklama daha yapılsın bu cihaza yazılım olmuyor bu cihazın yapabileceği bu kadar diye.ama biz bu cihazı allırken mühendislik harikası reklamı ve nextin senelerdir bir kaç modelini kullandığım için tercih ettim.

500 TL değil. Şu an türkiyede satılan android box bile 300 TL nin altında.
benim linkleri inceleyerek konuşacak olursak orada 53 usd den satıyorlar.
Türkiyeye de gelecek bu cihazlar. Benim verdiğim linkleri bir inceleyin...

Uydu alıcısında IPTV olmaz. Onun için iyibir işletim sistemi ve donanım lazım. Youtube koydular, çalıştığını söylemek zor. IPTV de internetten video oynatma mantığındadır. Harcadığı kaynak aşağı yukarı aynıdır. Oda konduğunda neden izleyemiyoruz diye konuşulacaktır burada

Onun için Uydu alıcısı olarak görevini iyi yapsın yeter demek lazım.

Kolay gelsin

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
öteki linkteki yabancı site usb versiyonu olan ve beş para etmeyen olanı özellik olarak onuda sipariş et getirt görim seni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...