Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Yazilim guncelleyim dedim.guncelleme gereksiz yeni yazilim yok uyarisi veriyor, iptv kategiri listesi guncelleme hatasi sorunu devam ediyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Yazilim guncelleyim dedim.guncelleme gereksiz yeni yazilim yok uyarisi veriyor, iptv kategiri listesi guncelleme hatasi sorunu devam ediyor

Sevgili kardeşim ben size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım benim elimden gelen maaelesef bu kadar.Ayrıca işim çıktı şimdi işe gitmek zorundayım mesajları gören diğer arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

selam birde şöyle deneme yap önce yazılım güncellemeden yedek al sonra önceki yazılımı usb ile yükle iptv bölümü normalmi bir bak sonra istersen son yazılımı usb ile yükle 4.seçenekten resetle ve aldığın yedeğini yükle umarım düzelir
yada yedek aldıktan sonra 4.seçenek ile resetle aldığın yedeği yükle düzelmezse ilk dediğimi uygula umarım düzelir
yazılımsal olsa herkeste olması lazım 2 gündür kontrol ediyorum herşey normal gözüküyor iptvde mutlaka olmalı dediklerimi uygula

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Evet 3-11-2016 (bir önceki yazılımı) usb ile yükledim. IPTV kategori bölümüm düzeldi, Haydar1966, A.kadir ve tüm arkadaşlara teşekkurler

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
eğer son yazılımı denemek istersen yükle yedek var nasılsa eğer gene sorun tekrar ederse yazılımsal olabilir netten güncelleme yaptı isen sorun olabiliyor her zaman usb ile yüklerim ben netten şimdiye kadar güncelleme yapmadım kopma eksik hatalı inme gibi sorun olabiliyor
geçmiş olsun kardeşim

Gizbi

0
Üye
21 Kas 2016
2
0
1
Merhaba sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım bundan sonra inşaallah aktif olacağım sizden ricam next 2000hd almayı düşünüyorum düşüncelerinizi merak ediyorum tavsiye edermisiniz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Merhaba sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım bundan sonra inşaallah aktif olacağım sizden ricam next 2000hd almayı düşünüyorum düşüncelerinizi merak ediyorum tavsiye edermisiniz.

Sevgili kardeşim Forumumuzda cihazla ilgili hertürlü yorum vardır,isterseniz bir inceleyin kafanıza yatarsa alırsınız haa bana sorarsanız ben tavsiye derim.Ama en iyisi tüm yorumları takip edin ona kararınızı verirsiniz AŞAĞIDAKİ link size yardımcı olacaktır...

http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/509-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina.html

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
machina minix 2000 in son yazilimini yükledim ip tv kategori listesinden ülke listeleri güncelleme hatası veriyor. bende 3-11-2016 bi önceki yazılıma geri döndüm. Ayrıca uydular arası geçiş yaptığımızda bi önceki uyduya geri döndüğümüzde son bıraktığımız kanal yerine 1.sıradaki kanala geçiyor. diğer uyduya tekrar geçincede yine diğer uydudada son bıraktığımız kanal yerine 1.sıradaki kanala dönüyor

Gizbi

0
Üye
21 Kas 2016
2
0
1
dostum ilgi ve alakan için teşekkür ederim fazla araştırma yapmak ta iyi değil kafa karma karışık oluyor birkaç kişi tavsiyesi yeter bence. Bende Hometch 1200 se new edition var ip tv uyumlu ip tv adreslerini elle girdim zor oldu ama memnun değilim iyi bir cihaz almak istiyorum ya da android kutu alıp tv ye kuracağım.

--------------------

Sevgili kardeşim Forumumuzda cihazla ilgili hertürlü yorum vardır,isterseniz bir inceleyin kafanıza yatarsa alırsınız haa bana sorarsanız ben tavsiye derim.Ama en iyisi tüm yorumları takip edin ona kararınızı verirsiniz AŞAĞIDAKİ link size yardımcı olacaktır...

dostum ilgi ve alakan için teşekkür ederim fazla araştırma yapmak ta iyi değil kafa karma karışık oluyor birkaç kişi tavsiyesi yeter bence. Bende Hometch 1200 se new edition var ip tv uyumlu ip tv adreslerini elle girdim zor oldu ama memnun değilim iyi bir cihaz almak istiyorum ya da android kutu alıp tv ye kuracağım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
machina minix 2000 in son yazilimini yükledim ip tv kategori listesinden ülke listeleri güncelleme hatası veriyor. bende 3-11-2016 bi önceki yazılıma geri döndüm. Ayrıca uydular arası geçiş yaptığımızda bi önceki uyduya geri döndüğümüzde son bıraktığımız kanal yerine 1.sıradaki kanala geçiyor. diğer uyduya tekrar geçincede yine diğer uydudada son bıraktığımız kanal yerine 1.sıradaki kanala dönüyor

Sevgili kardeşim şimdi siz bir önceki yazılımdasınız ne yazıkki hal böyle olunca ben size ne yazikki yardımcı olamam.! Tekrar son yazılımı yükleyin ardından yedek alın ve 1 nolu seçenek ile fabrika ayarlarına dönünüz.Duruma tekrar bakınız Diğer sorununuza gelince o uydular arası geçişleri nasıl yapıyorsunuz daha ayrıntılı yazarsanız iyi olur...

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Haydar1966 hocam,turksatta 11 no da ntv izlerken hotbirde gecis yapip ordan 34 nolu kanali izleyip tekrar turksata gectigimizde 11 nolu ntv degil de 1 no lu trt hd ye geciyor. Tekrar hotbirde gecincede 34 no lu kanal degilde 1 no lu kanala geciyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Haydar1966 hocam,turksatta 11 no da ntv izlerken hotbirde gecis yapip ordan 34 nolu kanali izleyip tekrar turksata gectigimizde 11 nolu ntv degil de 1 no lu trt hd ye geciyor. Tekrar hotbirde gecincede 34 no lu kanal degilde 1 no lu kanala geciyor

Sevgili kardeşim sizde uydu seçimleri kumandanın SAT tuşuna basıldığında TÜM-UYDULAR olarak seçili değilmi.?

Ceoman

0
Üye
6 Kas 2016
17
0
1
Arkadaşı ne demek istediğini anladım. Farklı şekilde örnek vereyim.
ör; tüm uydular tamam, bir kaç uydunuz var. favorileri spor, haber, müzik gibi çeşitli şekillerde sıraladınız.
bugün spor fav 8. sıradaki kanalda ki Beşiktaş maçını seyrediyorsunuz, devre arası müzik favında ki bir kanala baktınız,
tekrar 2. devre maça dönmek istediniz, spor fava geldiğinizde tekrar 1. sıra dan giriş yapmak durumundasınız,
oysa nex mavi pembe de bile, fav dan hangi kanaldan çıkarsanız çıkın fişini bile çekseniz cihaz sizin çıktığınız kanalı hatırlıyordu...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Arkadaşı ne demek istediğini anladım. Farklı şekilde örnek vereyim.
ör; tüm uydular tamam, bir kaç uydunuz var. favorileri spor, haber, müzik gibi çeşitli şekillerde sıraladınız.
bugün spor fav 8. sıradaki kanalda ki Beşiktaş maçını seyrediyorsunuz, devre arası müzik favında ki bir kanala baktınız,
tekrar 2. devre maça dönmek istediniz, spor fava geldiğinizde tekrar 1. sıra dan giriş yapmak durumundasınız,
oysa nex mavi pembe de bile, fav dan hangi kanaldan çıkarsanız çıkın fişini bile çekseniz cihaz sizin çıktığınız kanalı hatırlıyordu...

Arkadaşım bu cihazda FAV lar şimdilik o şekilde çalışmaktadır diğer cihazlarda bahsetmiş olduğunuz gibi olabilir.Bu cihazda son kanalı kapatıp tekrar açtığınızda son kapanan kanal ile açılır...

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Ceoman arkadasimizin dedigi gibi.uzun yillar minix pembe kullanicisiyim. Uydular aradi yada favoriler arasi gecis yaptigimda geriye tekrar dondugumde en son biraktigim kanali açiyordu.minix2000 manchinada durum boyle degil.1. Siradaki kanala geciyor
Ve ayrica Haydar1966 hocam, tekrar son yazilimi hem netten hemde usb den yukleyerek denedim ip tv ulke kanallaro guncelleme hatasi vermeye devam ediyor
Ve son bir sey daha menu gorunumunun mavi olmasi. Pek hoş degil. Kanalin yayin bilgisini info tusundan bakmak istedigimizde mavi uzeri beyaz renk.kanaldaki yayin beyaz renk yazi ile. Siyah- sari daha guzel olur.(tipki mavi-pembe minixlerde oldugu gibi). Mavi-beyaz gozleri yormakta.Saygilar...

Ceoman

0
Üye
6 Kas 2016
17
0
1
Admin arkadaş cevabınızdaki yumuşak uslup için teşekkür ederim. Başka bir yerde bu konuyu dile getirdiğimde "gidin ozaman o dandik cihazı kullanın" diye cevaplamışlardı... :)

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Bence nextin hiç bir mini serisi dandik değil ram ve işlemci yetersizliği var o da eski yıllarda üretildiği için uygun görülmüş her cihaza aynı özellikler eklenemiyor bu yüzden bir de yazılım desteği sürekli olsa tüm cihazlar destek alsa hiç bir şey eksik kalmayacak

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Ceoman arkadasimizin dedigi gibi.uzun yillar minix pembe kullanicisiyim. Uydular aradi yada favoriler arasi gecis yaptigimda geriye tekrar dondugumde en son biraktigim kanali açiyordu.minix2000 manchinada durum boyle degil.1. Siradaki kanala geciyor
Ve ayrica Haydar1966 hocam, tekrar son yazilimi hem netten hemde usb den yukleyerek denedim ip tv ulke kanallaro guncelleme hatasi vermeye devam ediyor
Ve son bir sey daha menu gorunumunun mavi olmasi. Pek hoş degil. Kanalin yayin bilgisini info tusundan bakmak istedigimizde mavi uzeri beyaz renk.kanaldaki yayin beyaz renk yazi ile. Siyah- sari daha guzel olur.(tipki mavi-pembe minixlerde oldugu gibi). Mavi-beyaz gozleri yormakta.Saygilar...

Sevgili kardeşim IP tv kategori güncelleme ile ilgili olarak yeni yazılımı güncelledikten sonra 1 nolu seçenek ile reset yaptınızmı acaba.? Gelelim bu menü meselesine maalesef bu konuda yapılabilecek hiç bir şey yoktur.! Daha öncede bu konu ile ilgili olarak geri bildirimde bulunuldu ve olumsuz cevap geldi yani şimdiki hali ile izlemeye devam edeceğiz...

Admin arkadaş cevabınızdaki yumuşak uslup için teşekkür ederim. Başka bir yerde bu konuyu dile getirdiğimde "gidin ozaman o dandik cihazı kullanın" diye cevaplamışlardı... :)

Sevgili kardeşim ben teşekkür ederim nacizane elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz arkadaşlarımıza...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...