Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Cihazın içindeki bedava olan IPTV'lerin çoğunda takılma oluyor. İşin ilginci bazı HD kanalların da gayet düzgün çalışması.
İnternet hızı kota nedeniyle şu anda 3 mb.
Acaba ondan mı? Yoksa bedava IPTV'ler genelde böyle mi?

Sevgili kardeşim FREE olan özelliklede İNTERNET türü uygulamalarda her türlü sorunla karşılaşmak mümkündür.Sadece sizin hızınızla bu iş keşke bitse bu olayın birde iki yüzü daha var.! Nedir bunlar:? 1.SUNUCUNUN yani yayın yapılan yerin internete çıkış hızları yanı UPLOAD.! (Benim evde bu hız 0.70 iken cep telefonumda ise 28 MB.) varın farkı siz düşünün artık. 2.Free-Serverin içinde bulunan linkteki o an için mevcut yoğunluğun oluşması.!

hümayracan

0
Üye
30 Tem 2015
52
1
8
Selamlar Haydar1966 Bey Öncelikle Hayırlı Çalışmalar......! Şu an Astra 1KR-1L-1M-1N 19.2°E Server-lar Çalışıyormu Acaba, Yazılımdan Öncede Sonrada Free Server-lar Çalışmıyor, Galiba Yine Sıkıntı Var, Sizlerdede Aynı Sorun Varmı Acaba....! Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkur Eder Saygılar Sunarım.....!Allah'a Emanet Olun Kolaylıklar Gelsin.....!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selamlar Haydar1966 Bey Öncelikle Hayırlı Çalışmalar......! Şu an Astra 1KR-1L-1M-1N 19.2°E Server-lar Çalışıyormu Acaba, Yazılımdan Öncede Sonrada Free Server-lar Çalışmıyor, Galiba Yine Sıkıntı Var, Sizlerdede Aynı Sorun Varmı Acaba....! Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkur Eder Saygılar Sunarım.....!Allah'a Emanet Olun Kolaylıklar Gelsin.....!

Saat 23:00 itibarı ile ASTRA-19* deki kanallar ın çoğu açık ve çalışmaktadır.! Yani bende herhangi bir sorun görünmemektedir...

1.İnternet bağlantınızı kontrol ediniz.
2.Girişler menüsündeki ŞİFRELİ YAYIN AYARLARI kısmındaki İNTERNET PAYLAŞIM YOLU nun FREE aynı zamanda SERVER HİZMETİ yazan yerinde AÇIK olup olmadığını bir kontrol ediniz...

NOT:Seçenekler yazdığım gibi olmalıdır olurda farklı bir şeydir olmaz,yazdığım gibi yapıp kumandanın kırmızı tuşu ile hafızaya almayı unutmayın.!
Sıkıntı devam ederse yazarsınız yine yardımcı olmaya çalışırız...

hümayracan

0
Üye
30 Tem 2015
52
1
8
Düzelttim, İnternet Alakalı Bir Olaymış Hocam.....! Haydar1966 Bey İlgininize ÇOK ÇOK Teşekkur Ederim......! Allah Sizi ve Sizin Gibileri Başımızdan Eksik Etmesin.....! Bahtınız ve Yolunuz Açık Olsun....! Allah Gönlünüze Göre Verir İnşallah.......! == SAYGILAR, SEVGİLER==

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Düzelttim, İnternet Alakalı Bir Olaymış Hocam.....! Haydar1966 Bey İlgininize ÇOK ÇOK Teşekkur Ederim......! Allah Sizi ve Sizin Gibileri Başımızdan Eksik Etmesin.....! Bahtınız ve Yolunuz Açık Olsun....! Allah Gönlünüze Göre Verir İnşallah.......! == SAYGILAR, SEVGİLER==

Sıkıntının çözüldüğüne inanın çok sevindim teşekürler benden,ayrıca Rabbim hepimizden razı olsun herkesin gönlüne göre versin inşaallah.Sevgi ve saygılarımla...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Merhaba freeshare hotbird de polsat kanallarini aciyormu acaba.Su an benim hotbirdde hic bir sifreli kanal acilmiyor

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Su an acik oldugundan eminmisiniz,iptv falan calisiyor cihazda yani net var eminim.Freeshare de aktif ama hic bir kanal.acilmiyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Su an acik oldugundan eminmisiniz,iptv falan calisiyor cihazda yani net var eminim.Freeshare de aktif ama hic bir kanal.acilmiyor

Şimdi baktığımda bırakın HOTBİRD i Thor dakiler bile açık durumda.! Sanırım sizin cihazda bir karışıklık olmuş...

1.Girişler menüsü OK.
2.Şifreli yayın ayarları OK.
3.Server hizmeti AÇIK.
4.İnternet paylaşım yolu FREE olmalı.Eğer değil ise o hale getirip kumandanın üzerindeki kırmızı tuş ile değişiklikleri kaydet yapıp çıkıyoruz.
5.Eğer yine açılmaz ise yayınlar o takdirde cihazın adaptörünü fişten çıkarın tekrar takın sonra şifreli kanallar üzerine gidip bir deneyin.
6.Sonucu paylaşınız...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Maalesef 2 defadir cihazi kapatiyorum komple fisini cekiyorum freshare aktif,dun izliyordum ama bugun izlenmiyot.Modemide bir kac defa kapattim actim ama duzelmiyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Maalesef 2 defadir cihazi kapatiyorum komple fisini cekiyorum freshare aktif,dun izliyordum ama bugun izlenmiyot.Modemide bir kac defa kapattim actim ama duzelmiyor

O zaman çok daha farklı bir durum söz konusu olabilir,peki o zaman şöyle yapalım artık son çare olarak cihaza bir usb takın ve yedek alın. Sonrada cihaza 4 bölümün hepsini sil seçeneği ile reset yaptırın.Sonra almış olduğunuz yedeği cihaza tekrar yükleyin birde duruma o şekilde bakın... Ayrıca olayı tam anlamak adına soruyorum yanlış anlamayın HOTBİRD deki şifresiz kanallarada bir bakın yayın varmı.? Bu çok değişik bir sıkıntı çünkü bunun altından hertürlü durum çıkabilir...

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Sifresizlerde yayin mevcut.dediginiz gibi yedekleyip fabrika ayarlarindaki 4 bolumude sildim,yedekten dondum ama hala sifreli kanallari acmiyor.Freshare acik ve internet var.

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Hocam benim cihaz ban yenis falan olabilirmi kesinlikle acilmiyor komple sifirladim kanallari tekrar tarattim ama yine olmadi.Ip tv,vod falan aktif.Freeshare de aktif kirmizi ile kaydediyorum.Ama bir turlu acilmiyor,gunluk cccam serverlari atiyorum cihaza usb den o zaman aciliyor sifreliler ama cccamlar kapaninca freeshare ise yaramiyor.Ccaamlar su an kapali durumda
Edit.
Cihazi tekrar resetledim hocam su an freeshare bitis zamani tanimsiz diyor.Yesil ile kontrol ettiriyorum yine tanimsiz diyor.Cohazda net var vod dan yahsi batiyi actim.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Hocam benim cihaz ban yenis falan olabilirmi kesinlikle acilmiyor komple sifirladim kanallari tekrar tarattim ama yine olmadi.Ip tv,vod falan aktif.Freeshare de aktif kirmizi ile kaydediyorum.Ama bir turlu acilmiyor,gunluk cccam serverlari atiyorum cihaza usb den o zaman aciliyor sifreliler ama cccamlar kapaninca freeshare ise yaramiyor.Ccaamlar su an kapali durumda
Edit.
Cihazi tekrar resetledim hocam su an freeshare bitis zamani tanimsiz diyor.Yesil ile kontrol ettiriyorum yine tanimsiz diyor.Cohazda net var vod dan yahsi batiyi actim.

Cihazın internet ayarları bölümünden ping testi yaptırın, internet kablosunu tekrar çıkartıp takın, halen tanımsız diye uyarı gelirse cihaz seri numarasını bildirin, sistemden kontrol ettirelim cihaz ID tanımlaması yapılmışmı diye

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
google pingleniyor
1446116Y2E10 Seri no
25.11 yazilimi yukledim
gunluk ccamleri attim cihaza polsat kanallarini acti,sonra serverlari kapattim polsatlar gitti.
freeshare calismiyor yani.

Son düzenleme:

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
ID tanimlamasi yapilmismi acaba.
Telefonun internetinden de nete cikardim cihazi frshr yine calismiyor

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
ID tanimlamasi yapilmismi acaba.
Telefonun internetinden de nete cikardim cihazi frshr yine calismiyor
İlk üretim partisinden ise bir şekilde tanımlama atlanmış olabilir dediler, bu yüzden yetkili servise götürün demiştim, orada kontrol etsinler eğer gerekirse cihazda sorun varsa değişimde yaptırabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...