Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dark21

0
Üye
24 Kas 2016
4
1
3
Slmlar hocam 1080pde cihaz çalışmıyor ekranda kayma meydana geliyor 1080ide sorunsuz çalışıyor ama 1080pde stabil değil ilk önce ayarladığınızda sorun yokmu gibi ama cihaz kapayıp açınca yada ertesi gün cihazı açtığımızda görüntü kaymış şekilde oluyor ve cihazın arada takılıp siyah ekran vermesine bir cözüm yokmu daha yeni yazılım vs ile

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
cihazdan genel olarak memnunum, teşekkürler.

sadece freeshare server daha stabil çalışsa daha iyi olur.

bir de istekte bulunmak istiyorum: bir kanalı birden çok favori listesine ekleyebilme özelliği gelirse gerçekten çok işime yarayacak. çok değil bir kanalı 2 listeye ekleyebilsem yeterli.

Sevgili kardeşim FREE-SHARE konusunda size diyebileceğim adı üzerinde ÜCRETSİZ olmasından dolayı ne izlenebilirse o yanınıza kar kalır.! Diğer isteğinize gelince sizden daha öncede bir kaç kez bu konu dile getirilmişti.DOKTOR üstada bu konuda bildirimde bulunulmuştu fakat maalesef bazı nedenlerden dolayı bunun mümkün olamayacağı tarafımıza söylenmişti...

Slmlar hocam 1080pde cihaz çalışmıyor ekranda kayma meydana geliyor 1080ide sorunsuz çalışıyor ama 1080pde stabil değil ilk önce ayarladığınızda sorun yokmu gibi ama cihaz kapayıp açınca yada ertesi gün cihazı açtığımızda görüntü kaymış şekilde oluyor ve cihazın arada takılıp siyah ekran vermesine bir cözüm yokmu daha yeni yazılım vs ile

Sizede selamlar olsun kardeşim size hatırlatmak isterimki zaten şu anda doğru dürüst 1080 P yayın yoktur.! Zaman zaman cihazlarda yaşanan sıkıntılar işte bu yüzdendir.! O yüzden bu ayar yerine 1080 İ ayar kullanılması gerekmektedir...

flasx

0
Üye
5 May 2015
92
17
8
Merhabalar hocam ip tv yayınlarını yada vodları ızlerken pcde internet kullanamıyorum interneti kesiyor cihazı kapatınca cok kısa surede geri geliyor.limtsiz ultranet 16 mbps 100 gb lı paket kullanıyorum.ne yapmamı onerirsiniz tesekkurler.

bigex11

0
Üye
19 Ocak 2016
132
0
16
Ya ustalar ben flaş bellekteki mp4 filmleri seyredsemiyorum yardim edermisiniz cihaz nex 2000 minix mancini filmler mp4 dür diğer uyduda calişmakta bunda dosyayi görmüyor acaba neden

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar hocam ip tv yayınlarını yada vodları ızlerken pcde internet kullanamıyorum interneti kesiyor cihazı kapatınca cok kısa surede geri geliyor.limtsiz ultranet 16 mbps 100 gb lı paket kullanıyorum.ne yapmamı onerirsiniz tesekkurler.

Muhtemelen sistemde IP-ÇAKIŞMASI yaşıyorsunuz sorununuz bu yüzden olabilir...

Ya ustalar ben flaş bellekteki mp4 filmleri seyredsemiyorum yardim edermisiniz cihaz nex 2000 minix mancini filmler mp4 dür diğer uyduda calişmakta bunda dosyayi görmüyor acaba neden

Cihazın kullanma kılavuzunda mp4 film oynatma desteği olduğu yazıyor.! Ve şimdi ben şimdi yapmış olduğum test sonucu bir tane mp4 formatlı müzik klibini ve bir filmi sorunsuz izledim.! Ama eğer mp4 formatının bir başka çeşidi varsa işte orasını denemeden maalesef bir şey diyemiyeceğim kardeşim...

Son düzenleme:

worescorpion

0
Üye
13 Kas 2016
15
0
1
Next 2000 cihazimda kumada algilamasinda zorlanma var. Piller duracell taktim ama 5 kere basiom anca algiliyor ne yapmaliyim

esr80

0
Üye
9 Eki 2016
71
40
18
MANİSA
Selamlar kolay gelsin herkese, 2000 Machina cihazında bugün farkettiğim bir durum var onu paylaşmak istiyorum, TRT Çocuk kanalı HD yayına geçtiği için kanal taratması yaptım, Trt Çocuk yazarken Trt Cocuk şeklinde çıktı, kanal ile ilgili olduğunu düşünerek kanal liste düzen menüsünden adını değiştirmek istediğimde Türkçe karakterli harfler olan ç, ğ, i, ö, ü gibi harflerin bulunmadığını gördüm bununla ilgili yapılacak bir işlem varmıdır yoksa yeni yazılım verildiğinde düzeltilebilir mi?

mehmet.clhh

0
Üye
5 Eki 2016
15
1
3
yeni çıkan kanallar ismi cıkmıyor örnek trt world hd kanal tartatığımda trt cocuk cıktı kanal taratığımda isim değişmesini istiyorum

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Merhaba ustalarım fabrika ayarlarında 4. bölümdeki tümünü sildirip yenide tarattırsam cihazdaki yazılım ve ip tv lerde bir sorun çıkarmı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba ustalarım fabrika ayarlarında 4. bölümdeki tümünü sildirip yenide tarattırsam cihazdaki yazılım ve ip tv lerde bir sorun çıkarmı

Selamlar kardeşim ben daha önce yapmış olduğum denemelerde gerek ıp tv gereksede ccam bilgileri kalıyordu.! Ama her ihtimale karşı yinede siz önce yedek alın sonra o seçenek ile sıfırlayın cihazı yeniden ayarlarınızı yapılandırıp yeniden taratınız...

--------------------

yeni çıkan kanallar ismi cıkmıyor örnek trt world hd kanal tartatığımda trt cocuk cıktı kanal taratığımda isim değişmesini istiyorum

Selamlar yapmanız gereken..
1.Menü tuşu OK.
2.Kurulum menüsüdeki uydu kanal tarama bölümü OK.
3.Tarama kapsamı kısmına gelip AD-KORUMA yerini EVET yapıp exıt ile çıkın.
4.Bundan sonra artık kanallar tarama yapıldığında yeni isimleri ile çıkacaktır..

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Haydar ustam sadece astrayı silsem nasıl bir işlem yapmam lazım neden siliyorsun dersen astra 19 uydusunda bulunan Liboda tv cihazda 11568v 22000 de görülüyor fakat bu kanal 12246v 29700de taratıyorum çıkmıyor aynı frekansı diğer cihazda deniyorum kanalı buluyorum ne yapmam lazım.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hasan55 kardeşim:

Menü > uydu ayarları >okeyle uydu listesinden astrayı bul>yeşil tuş taralı kanalları sil Astrayı seç > evet >>>

yeniden tarama yap network arama açık Astra

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Haydar hocam birde şunu öğrenmek istiyorum minik amigo ile mancini 2000 in fabrika serverleri aynı değilmi birinde USHUAIA TV minik amigoda kapalı selamlar

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın Dost ustama ve kadir bey e verdikleri bilgi için teşekkürler diğer sorumuda yanıtlarmısınız.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Bi ara freeserver kapanmıştı diğer modellerde forumda yazıldı amigoda açıktı o zaman söylenmişti farklı server o yüzden açık diye baya oldu 1 sene gibi şimdi durum nedir bilgim yok o zamanki bilgiye istinaden kesin bilgi dedim umarım açıklayıcı olmuştur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...