Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş

Orkun kardeşim size daha hızlı yardımcı olabilmem için en ufak bilgiye bile ihtiyacım var.! Çanaklar demişsiniz kaç tane çanak var.? Üzerlerindeki lnb ler kaç yıllık.? Sistemi kim kurdu.? Dayzek swiç girişlerinin ne olduğunu biliyormusunuz.? Birde bana KURULUM menüsündeki UYDU-SEÇİMLERİ bölümüne girerek bir resim çekip koyabilirmisiniz.?

Hocam forum sitesi 15 mesaj olmadan foto atamazsınız dedi atamadım.
Benim odamda çift çanak var türksat hot bird olarak. Dayzek ile birlikte tek kablo ile odama geliyor.
Diğer odada bağımsız tek çanak var.
Tüm teçhizat yeni 1yıllık hocam. Çanak ayarlamaları sinyal hepsi yeni yapıldı. Dayzek filanda yeni

--------------------

Hocam dayzek biliyorum biraz. Dayzek bu çanakları tek kabloya indirgiyor bilbildiğim kadarıyla. Swiç nedir bilmiyorum tam olarak hocam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Anlıyorum o zaman 5 dakikaya resmi ben koyayım siz aynımı diye bakın...

Dayzek swiç ayarları menüsünde gördüğünüz değerler bana aittir.Sizde bu seçeneğin 1.0 olarak A ve KAPALI seçili olması gerekmektedir...( Tabii eğer dayzek girişi o ise.)

Son düzenleme:
29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
Anlıyorum o zaman 5 dakikaya resmi ben koyayım siz aynımı diye bakın...

Dayzek swiç ayarları menüsünde gördüğünüz değerler bana aittir.Sizde bu seçeneğin 1.0 olarak A ve KAPALI seçili olması gerekmektedir...( Tabii eğer dayzek girişi o ise.)
Hocam dayzek swiç 1.0 A-off doğru hocam. Türksat girişi bu zaten hocam doğru yani yeri

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş
Hocam türksat A-off
Hotbird b-of konumunda sinyal alıyor.
Hocam benim sorunum. Bu bahsi geçen fox show Habertürk kanal7 bloomberg tv8 HD kanalların geç açılması sorunu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam türksat A-off
Hotbird b-of konumunda sinyal alıyor.
Hocam benim sorunum. Bu bahsi geçen fox show Habertürk kanal7 bloomberg tv8 HD kanalların geç açılması sorunu

Kardeşim sana özeldende yazdım sorun devam eder ise boşuna zaman kaybetme cihazı servise ver cihazda donanım arızası var büyük ihtimal...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Birde hocam demeyi unuttum. Bu sorunlu olan kanalları arama yaparken de bulmuyor uydu. Hızlı arama yapınca listeye ekleniyor. Normal tarama da bu dediğim kanallar çıkmıyor.

Anlıyorum senin yerinde olsam eğer ordaki bir bayiden aldı isen cihazı hemen değiştiririm.! Yok eğer internetten aldın ise cihazı geriye iade ederim.Tabii üçüncü seçenek olarak servise yollarım...

29 Ara 2016
18
0
1
Kahramanmaraş

Anlıyorum senin yerinde olsam eğer ordaki bir bayiden aldı isen cihazı hemen değiştiririm.! Yok eğer internetten aldın ise cihazı geriye iade ederim.Tabii üçüncü seçenek olarak servise yollarım...
Hocam İnternetten aldım açılmamış sıfır kutuda garantili faturalı geldi. Aldığım firmaya iade edeyim hocam ozaman

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Allah razı olsun hocam bekliyorum teşekkür ederim. Sizi de rahatsız ettim kusura bakmayın hocam çok vaktinizi aldık hakkınızı helal edin lutfen

Ne demek kardeşim hakkım varsa helal olsun siz yeterki sıkıntı ve dertlerinizi anlaşılır bir biçimde dile getirin bizler her daim yardıma hazırız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...