Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD ( 07-04-2012 ) Tarihli FreeShare Server Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jujucuk

0
Üye
21 Nis 2012
4
0
1
cihazım yazılım güncelemesinden sonra az bişi yavaşladı açılışta ve kanal değişimi konusunda. nedeni ndir acaba?

cokeman

0
Üye
22 Nis 2012
2
0
1
Değerli arkadaşlar, evde kullanmakta olduğum üç adet minix HD' ye yeni yazılımı attıktan sonra üye olduğum serverlara da bağlanamaz oldum. cihaz ping atıyor ama RSS de dahil olmak üzere internet bağlantılı hizmetleri yerine getirmede sıkıntı var. çözüm için aklınıza gelen birşey var mı ?
selamlar ve sevgiler

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
yeni yazılımdan sonra yaptıgı kayıtları 2 saatle sonlandırıyor.bunu neden yapar aynınsorunu yaşayan varmı
evet bu sorunu çözdüm kayıt anındayken tekrar kayıt tuşuna nasınca orda cıkan 2 saati istediğin saate deyiştir tamamdır

Son düzenleme:

cokeman

0
Üye
22 Nis 2012
2
0
1
sonunda problemi çözdüm,
yerel network ayarlarını DHCP açık ayarlarsanız doğrudan modemin veya routerın kullandığı DNS adreslerini alıyor. Bu DNS ler çalışmasına rağmen cihaz nete çıkamıyor ancak ping atıyor. Bunun yerine DHCP kapalı yapıp, DNS ayarı olarak da kullandığınız modem veya router' ın gateway adresini girmeniz gerekiyor. ( örneğin 192.168.1.1 gibi)
umarım bu prolem bir sonraki yazılım da ortadan kaldırılır.
selamlar ve sevgiler

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Yazılım yüklerken gücelleme moduna dikkat ediniz allcode+bootloader olarak seçiniz.

Sayın karbon , allcode+bootloader seçtik ve usb den yükledik . Network dan resimdeki gibi açtığımızda freeshare gelmiyor . Bu sebebden aktif edemiyoruz .. Sebebi ne olabilir ?

cigober

0
Üye
21 Mar 2012
8
0
1
Sayın karbon , allcode+bootloader seçtik ve usb den yükledik . Network dan resimdeki gibi açtığımızda freeshare gelmiyor . Bu sebebden aktif edemiyoruz .. Sebebi ne olabilir ?

sonunda problemi çözdüm,
yerel network ayarlarını DHCP açık ayarlarsanız doğrudan modemin veya routerın kullandığı DNS adreslerini alıyor. Bu DNS ler çalışmasına rağmen cihaz nete çıkamıyor ancak ping atıyor. Bunun yerine DHCP kapalı yapıp, DNS ayarı olarak da kullandığınız modem veya router' ın gateway adresini girmeniz gerekiyor. ( örneğin 192.168.1.1 gibi)
umarım bu prolem bir sonraki yazılım da ortadan kaldırılır.
selamlar ve sevgiler

Biraz açabilirmisiniz?

cigober

0
Üye
21 Mar 2012
8
0
1
Faal kullanıcı arkadaşlarFreeshare halen düzgün çalışıyor mu? Çalışıyorsa şunu güzel bir şekilde izah edecek arkadaş yok mu? yardımınızı bekliyorum.

ediz73

0
Üye
3 Nis 2012
9
0
1
Arkadaşlar sadece son yazılımı yükledim freeshare i aktif ettim...modemime kablolu bağlantıyı yaptım...burda paylaşılan allshares' ı indermedim.nasıl ayarlanır anlamadım da zaten....sadece receiveri fişi çekerek kapattıysam yerel network ayarlarından dhcp kapalı yapıp güncelliyorum. nerdeyse bütün şifreli yayınları alıyorum...abartısız söylüyorum

cigober

0
Üye
21 Mar 2012
8
0
1
Arkadaşlar sadece son yazılımı yükledim freeshare i aktif ettim...modemime kablolu bağlantıyı yaptım...burda paylaşılan allshares' ı indermedim.nasıl ayarlanır anlamadım da zaten....sadece receiveri fişi çekerek kapattıysam yerel network ayarlarından dhcp kapalı yapıp güncelliyorum. nerdeyse bütün şifreli yayınları alıyorum...abartısız söylüyorum

Arkadaşım açıkça nasıl yapıldığını anlatabilirmisin?

botturgec

0
Üye
30 Nis 2012
9
0
1
Ben de minix'i bir kaç gün önce aldım. Uydu işlerinden hiç anlamam fakat ilk açtığımda otomatik bir güncelleme vardı onu yaptım. ardından freeshare'i gerektiği şekilde aktif ettim ancak burada söylenen kanalların hiç birisi çalışmıyor yine de. Acaba ben mi yanlış yapıyorum ? internet bağlantısında sorun yok youtube videolarını falan izleyebildim minix üzerinden.

İki üstteki arkadaşın da her şeyi nasıl izlediğini pek merak ettim doğrusu.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Ben de minix'i bir kaç gün önce aldım. Uydu işlerinden hiç anlamam fakat ilk açtığımda otomatik bir güncelleme vardı onu yaptım. ardından freeshare'i gerektiği şekilde aktif ettim ancak burada söylenen kanalların hiç birisi çalışmıyor yine de. Acaba ben mi yanlış yapıyorum ? internet bağlantısında sorun yok youtube videolarını falan izleyebildim minix üzerinden.

İki üstteki arkadaşın da her şeyi nasıl izlediğini pek merak ettim doğrusu.

Arkadaşım açıkça nasıl yapıldığını anlatabilirmisin?

F-Share bağlantısı ile ilgili sorun yaşayanlar linkteki anlatımı yapmayı deneyiniz.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=4358&postcount=70

botturgec

0
Üye
30 Nis 2012
9
0
1
F-Share bağlantısı ile ilgili sorun yaşayanlar linkteki anlatımı yapmayı deneyiniz.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=4358&postcount=70

Arkadaşın dediklerini aynen yaptım ama olmadı yine. Bahsettiği kanalın adını bulamadım ama sanırım "chasse peche" kanalını kastediyordu yazım hatası yapmış. Kaç defa yaptım açtım kapattım falan. Yeniden başladığında sarı ışık birkaç kez yanıp sönüyor, kanal açılması gereken ekranda altta sinyal kalitesi ve şiddeti bi anlık iyi değerlere yükselip yeşil oluyor ama sonra hemen kırmıza dönüyor ve açılmıyor kanallar maalesef. JSC Sport kanallarını falan da denedim onlar da açılmadı.

Yardım bekliyorum.

botturgec

0
Üye
30 Nis 2012
9
0
1
Özür dileyerek bir şey eklemek istiyorum. Sanırım baştan hata yapıyorum. Benim benim kullandığım uydu Hotbird 6,7,8. Sanırım bu freeserver olayı Hotbird 13 için geçerli değil mi ? Uydu listesine baktığımda 30'ye yakın uydu adı var ama Hotbird 13 yok maalesef bu listede. Merkezi çanak kullanmaktayız

Diğer televizyonumuzda starcom marka uyduruk bir receiver var onda Hotbird adıyla geçiyor direk ve birçok kanalı açıyor. (Şifresiz olanlar). Onun hotbird'in hangi numaralı uydusu olduğunu bilemedim maalesef çünkü yazmıyor. Listede olmayan bir uyduyu nasıl ekleyebilirim ben ?

Hotbird 13 farklı bir isimle geçiyor olabilir mi ? Eutelsat W2 - W3 falan var. Kafam karıştı vallahi :)

Son düzenleme:

satlas

0
Üye
25 Nis 2012
5
0
1
arkadaş lar uyduyu güncelledim.fakat bursa as tv çıkmıyor tp listesinde frekenslar var fakat kanal listesinde göremiyorum.

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
Bende hemen hemen istediğim tüm kanallar açık discovery animal planet national hd özellikle canal+ ve sct ler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...