Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD ( 07-04-2012 ) Tarihli FreeShare Server Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
yeni cıkması muhtemel yazılımla ilgili beklenti ve isteklerinizi http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1094 burda paylaşalım da en azından bu konuda yapılan çalışmalarada bir katkımız olsun diye bir topik actım .görüş ve düşüncelerinizi belirtmenizi bekliyorum ilgi ve alaka duyanlara teşekkurlerimi sunuyorum

melos

0
Üye
8 May 2012
3
0
1
ben senelerdir next ye 2000 hd kullanıyom ama bir türlü server verilmedi. ama next ninik çıkar cıkmaz hemen server verildi. bende server bekliyorum.....

asmen987

0
Üye
21 Nis 2012
6
0
1
Marcodemir:Bende hemen hemen istediğim tüm kanallar açık discovery animal planet national hd özellikle canal+ ve sct ler

Biz neden bu kanalları açamıyoruz acaba? nerede yanlış yapıyoruz...

sertanika

0
Üye
13 May 2012
3
0
1
yapamayan arkadaşlar için yazdım freeshare oldukça güzel çalışıyor dhcp kapalı yap hotbirde chelse pech kanalına gel ekranda şifreli yazıçak sonra kumandadan cihazı kapat 10 sn bekle aç bu arada açtığın zamaninternet kablo cihazda takılıyken yeşil ışığın dışında turuncu ışık var onun devamlı yanıp sönmesi gerekiyor eğer yanıp sönmüyorsa tekrar yerel network ayarlarına geri dön dhcp aç sonra yeşil tuşa bas st ip alınmışdır diyeçek sonra dhcp yi kapat yeniden kanala gel kanaldayken kumandadan kapat aç açıldığını görüçeksin bunu yap inan çalıştığını görüçeksin hepsi bu birde diğer server lara gelirsek cccam oldukça iyi çalışıyor ben test yaptım bilgine...

dostum ağzına sağlık sonunda senin sayende şifreli kanaları açabildim.çok teşekkürler. :)

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
yapamayan arkadaşlar için yazdım freeshare oldukça güzel çalışıyor dhcp kapalı yap hotbirde chelse pech kanalına gel ekranda şifreli yazıçak sonra kumandadan cihazı kapat 10 sn bekle aç bu arada açtığın zamaninternet kablo cihazda takılıyken yeşil ışığın dışında turuncu ışık var onun devamlı yanıp sönmesi gerekiyor eğer yanıp sönmüyorsa tekrar yerel network ayarlarına geri dön dhcp aç sonra yeşil tuşa bas st ip alınmışdır diyeçek sonra dhcp yi kapat yeniden kanala gel kanaldayken kumandadan kapat aç açıldığını görüçeksin bunu yap inan çalıştığını görüçeksin hepsi bu birde diğer server lara gelirsek cccam oldukça iyi çalışıyor ben test yaptım bilgine...

Evet ben de çalıştırdım, ;) bir çok kanal açılıyor içlerinde HD kanallarda var. :) Arkadaşın dediklerini yapın, şifreli bir kanalda biraz bekleyin, açılıyor gerçekten. Emeği geçenlere teşekkürler. :cool:

NOT= Ben şurdaki softcam'i de yüklemiştim, yüklemeyenler varsa yüklesinler belki bir ilgisi bağlantısı vardır, belki alakasız bişey söylüyorum ama siz yine de yüklemiş olun yani.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=178

botturgec

0
Üye
30 Nis 2012
9
0
1
Ben neden halen çalıştıramıyorum delirecem yahu. Şifreli kanallar açılmıyor halen malesef. Ayrıca bir sorun daha skyitalia cyfra kanallarından falan da sinyal alamıyorum ben. Bu nedendir acaba ?

northeast

0
Üye
18 May 2012
1
0
1
resimli anlatımda eklerseniz benim gibi bu sinsileden pek anlamayan arkadaşlarla bana yardımcı olmuş olursunuz teşekkürler

endera

0
Üye
22 Mar 2012
7
0
1
benim ciddi bir sorunum var urunu aldıgımdan beri devam ediyor... 5-6 kanal zaplayınca sinyal gidiyor... cihazı kapatıp acıncaya kadar gelmiyor.... cok nadir sorun olmuyor ama genel itibari ile iyica can sıkıcı bir durum aldı artık ne yapabilirim... next servislerine mail attım ama geri dönüş yapan kimse yok... bu sorunun sebebi nedir.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
sayın ilgili emeği geçen hocalarıma ve bilgisi olan arkadaşlar; ben next Minix HD uydu aldım şu an memnunum fakat bir konuda bilgi almak istiyorum. görüntü kaydını HDD ye yüklemede "000.ts" olarak yükleme yapıyor... bu yüklenen format bilgisayarımda açmıyor, PC de açabilecek formatta bir görüntüyü nasıl yükleyebilirim... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
sayın ilgili emeği geçen hocalarıma ve bilgisi olan arkadaşlar; ben next Minix HD uydu aldım şu an memnunum fakat bir konuda bilgi almak istiyorum. görüntü kaydını HDD ye yüklemede "000.ts" olarak yükleme yapıyor... bu yüklenen format bilgisayarımda açmıyor, PC de açabilecek formatta bir görüntüyü nasıl yükleyebilirim... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

kadeş senin bu probleminle ilgili ben üç aydır ugraşıyom http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1094 burayı bir incelersen belki bundan sonra cıkacak yazılımda dikkate almalarına vesile olabilirsin kanatindeyim

endera

0
Üye
22 Mar 2012
7
0
1
hata

benim ciddi bir sorunum var urunu aldıgımdan beri devam ediyor... 5-6 kanal zaplayınca sinyal gidiyor... cihazı kapatıp acıncaya kadar gelmiyor.... cok nadir sorun olmuyor ama genel itibari ile iyica can sıkıcı bir durum aldı artık ne yapabilirim... next servislerine mail attım ama geri dönüş yapan kimse yok... bu sorunun sebebi nedir.

enver07

0
Üye
17 May 2012
8
0
1
Next Minix HD ( 07-04-2012 ) Tarihli FreeShare Server Yazılım
Cihazı alalı 15 gün oldu.
*Kayıt, durdur izle seçenkleri çok güzel. Ancak farklı çözünürlük seçme imkanı olsadaha iyi olurdu. 1 saatlik kayıt 3 GB yer kaplıyor nerdeyse.
*4 günönce bu yazılımı USB den yükledim. MP4 filmlerde ses codek sorunu vardı düzeldi. açılışta kızkulesi resmi çıkıyor.
*Açılış biraz gecikmeye başladı. birde time-shift özelliği kendi kendine devreye giriyor, durdur-izle yapmasam bile bazen kendi kendine kayda başlıyor.
*Kayıt özelliğinde yaptığım kayıt programlarında ise ya devreden çıkıyor, yada tarihler değişiyor.
*Bunun dışında cihazın küçüklüğü, tasarımı, sd ve hd kanalladaki görüntüsü güzel.
*Kanalları ve yazılımı yedekleyip geri yükleme özelliği çok iyi. Ancak ben USB den yaptım. İnternet olmadığı için internete bağlı özellikleri deneme imkanım olmadı.
*Uydudan yapılan güncelelemelerde %99' da kalıyor ve hata veriyor.
*Menü özellikleri ilk başta karışık gibi gelsede, alışıyorsunuz.
*Çalışırken ısınma var. Ama bütün cihazlar ısnır.
*Ancak kasanın küçük olması nedeniyle zaman içinde ısınmanın problem yaratması muhtemel olabilir. Bilgisayarlarda kullanılan aliminyum soğutucular cihazın ısınan yüzüne monte edilerek soğutulabilir.

enver07

0
Üye
17 May 2012
8
0
1
Next Minix HD ( 07-04-2012 ) Tarihli FreeShare Server Yazılım
Cihazı alalı 15 gün oldu.
*Kayıt, durdur izle seçenkleri çok güzel. Ancak farklı çözünürlük seçme imkanı olsadaha iyi olurdu. 1 saatlik kayıt 3 GB yer kaplıyor nerdeyse.
*4 günönce bu yazılımı USB den yükledim. MP4 filmlerde ses codek sorunu vardı düzeldi. açılışta kızkulesi resmi çıkıyor.
*Açılış biraz gecikmeye başladı. birde time-shift özelliği kendi kendine devreye giriyor, durdur-izle yapmasam bile bazen kendi kendine kayda başlıyor.
*Kayıt özelliğinde yaptığım kayıt programlarında ise ya devreden çıkıyor, yada tarihler değişiyor.
*Bunun dışında cihazın küçüklüğü, tasarımı, sd ve hd kanalladaki görüntüsü güzel.
*Kanalları ve yazılımı yedekleyip geri yükleme özelliği çok iyi. Ancak ben USB den yaptım. İnternet olmadığı için internete bağlı özellikleri deneme imkanım olmadı.
*Uydudan yapılan güncelelemelerde %99' da kalıyor ve hata veriyor.
*Menü özellikleri ilk başta karışık gibi gelsede, alışıyorsunuz.
*Çalışırken ısınma var. Ama bütün cihazlar ısnır.
*Ancak kasanın küçük olması nedeniyle zaman içinde ısınmanın problem yaratması muhtemel olabilir. Bilgisayarlarda kullanılan aliminyum soğutucular cihazın ısınan yüzüne monte edilerek soğutulabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...