Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Pembe - Mavi) 22.03.2013 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
Arkadaşlar
19.03.2013 tarihli yazılım ile resetlenme, donma, uyduyu bulamama, uydudaki frekansta sinyal alamama gibi sorunlar kalmadı.
Ayrıca; bu yazılım ile bölümler halindeki DVD gibi filmleri kendisi otomatik olarak devam ettiriyor. Önceki yazılımlarda bu yoktu ve ikinci parçanın çalışması için kumandadan ilgili tuşa basarak filmin ikinci bölümünü izleyebiliyorduk.
Nisan 2012 yazılımından sonra, en iyi yazılım olduğunu düşünüyorum.
IPTV kullanmadığım için birşey söyleyemiyeceğim.
Sorunları olan arkadaşlar, ustasına gösterebilir veya arızalı ise servise gönderebilirler.
Gözden kaçırmış olabilceğimiz noktalar nedeniyle istenilen işlevi yapamayabiliyoruz. Bazen benim başımada geliyor.
Next Minix HD Pembe cihazı 1,5 senedir kullanıyorum.
En önemli sorunum, MKV formatlı filmlerin hiçbirinde altyazı gözükmüyor, Altyazı off yazıyor. Altyazı ayrı da olsa, gömülüde olsa göstermiyor. Ne yaptıysam olmadı.
Bütün bunlara rağmen, cihaz kötüdür, işe yaramaz diyemem, çünkü artısı, eksisinden daha fazla bence.
HD kanalları izlemek isteyenlere tavsiye ederim.
yorum ve fikirlerine katılıyorum ağzına sağlık kardeşim al bendende okadar

selocan

0
Üye
12 Şub 2013
13
0
1
Next Mavi aldım çok PİŞMANIM Almasaydım hiç Memun Değilim Zart Zurt Yazılım Güncelleme Vs sıkıntı oluyor Uydular Gidiyor Vs

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
19.03.2013 tarihli yazılım ile 22.03.2013 tarihli yazılımmı hangisi daha iyidir kafa karışıyor ğç gün arayla yazılım verildi çünkü. 19 dakinde kanallistesi saglı sollu iki ekrandan görünüyordu yani tesd yazılımındaki gibi 22 sinde verilen yazılımda kanallistesi tekekranda .ben 22 sindekini kullanıyorum ama kanallar arası geçişlerde çok sık olmasada cihaz kendini resetliyor .hatta bazen menüye girmek istiyorum birde bakmışım cihaz kendisini resetlemiş yeniden acılıyor.aslında bu cihaz galiba butür uyazılım yada fonksiyonları kaldıramıyor .zorgelince yani kaldıramayınca kendisini ortamdan uzaklaştırıyor.yani topu taca atıyorki top tacdan gelinceye kadar zavallı cihaz biraz dinlensin demiya

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
19.03.2013 tarihli yazılım ile 22.03.2013 tarihli yazılımmı hangisi daha iyidir kafa karışıyor ğç gün arayla yazılım verildi çünkü. 19 dakinde kanallistesi saglı sollu iki ekrandan görünüyordu yani tesd yazılımındaki gibi 22 sinde verilen yazılımda kanallistesi tekekranda .ben 22 sindekini kullanıyorum ama kanallar arası geçişlerde çok sık olmasada cihaz kendini resetliyor .hatta bazen menüye girmek istiyorum birde bakmışım cihaz kendisini resetlemiş yeniden acılıyor.aslında bu cihaz galiba butür uyazılım yada fonksiyonları kaldıramıyor .zorgelince yani kaldıramayınca kendisini ortamdan uzaklaştırıyor.yani topu taca atıyorki top tacdan gelinceye kadar zavallı cihaz biraz dinlensin demiya

Kanal listesini 2 pencerede görmek için listeyi açtıktan sonra ZOOM tuşuna basın. İkili pencere gelecektir. Kolay gelsin.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Kanal listesini 2 pencerede görmek için listeyi açtıktan sonra ZOOM tuşuna basın. İkili pencere gelecektir. Kolay gelsin.

çok teşekkur ederim dediğin gibi yaptım ikili pencere geldi .peki 19 da verilen ile 22 sinde verilen yazılım arasında bir fark varmıdır o konudada bilgin varmı tabi bu konuda bilgisi olan en azından merakımızı gideririz demiya. birde bu yazılımda 23 derecede kapattığımda ve tekrar actığımda acılırken anten motorlu oldugu için önce türksata gidiyor .acılma işi bittiğinde tekrar 23 dereceye dönüyor bu neden olur. yani cihaz her kapatıp acıldıgında bu işi yapıyor dolayısıyle anten gereksiz yere iki uydu arasında gidip geliyor

Son düzenleme:

padrig

0
Üye
8 Kas 2012
3
0
1
arkadaşlar ben güncelleme yaptım sirius uydusunun sadece adı değişmiş astra 4a 4.8 E uydusundan arama yaparsanız kanallar gelir

padrig

0
Üye
8 Kas 2012
3
0
1
son yazılım da sirius uydusu

arkadaşlar ben güncelleme yaptım sirius uydusunun sadece adı değişmiş astra 4a 4.8 E uydusundan arama yaparsanız kanallar gelir

padrig

0
Üye
8 Kas 2012
3
0
1
hustler kanalları

anlamadığım bir konu da şu ki hustler kanallarına epeydir bakmıyorum son yazılımdan sonra kanallarda gezerken dikkatimi çekti ikiside gitmiş yani açılmıyor şifreleme sistemi değişmiş olabilirmi

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Next Mavi aldım çok PİŞMANIM Almasaydım hiç Memun Değilim Zart Zurt Yazılım Güncelleme Vs sıkıntı oluyor Uydular Gidiyor Vs

Sende yükleme o zaman yeni çıkan yazılımları memnun değilsen. meraklıları da var bizler gibi hem çıkan yazılımlar test yazılımı. bura eksikliklerini yazıp next yetkilileri de gerekli düzeltmeleri yapıyorlar.

selocan

0
Üye
12 Şub 2013
13
0
1
arkadaşlar SİRÜS gitti mi gelmeyecek mi artık Gelmesi için Ne yapmak gerek bilgisi olan arkadaşlardan cvp bekliyoruz

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
arkadaşlar SİRÜS gitti mi gelmeyecek mi artık Gelmesi için Ne yapmak gerek bilgisi olan arkadaşlardan cvp bekliyoruz

Viaccess 4 şifreleme sistemine geçtiler, bu sistem henüz çözülen bir sistem değil,boşuna beklemeyin şu aşamada bu kanalları izleyemezsiniz, alternatif olarak 19.2 uydusunda bu kanal yayını devam ediyor o uyduya dönün yada server(kart paylaşımı) kullanın.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
22,3,2013 tarihli yazılımı begenmedim.yüklemiştim ama bahsettiğim sorunlar sebebiyle eski yazılıma geri döndüm .çok sorunlu bir yazılım .tek iyi tarafı güncel kanallistesine sahip olması onuda kendimiz ayarlarız yüklemeye degmez yüklemeyi düşünenler benden tavsiye boşuna maceraya girmesinler..benden söylemesi

Kor

0
Üye
24 Eki 2012
39
1
8
03.04.2013 Tarihinde "Real Madrid - Galatasaray" Maçını "Farda Tv" şifresiz olarak yayınlayacakmış. Fakat Next Minix Hd Bu kanalı açmıyor! Aferim Next çok güzel işler yapıyorsun...

Az önce baktım "Az Tv" kanalı da maçı canlı olarak yayınlayacakmış. Şifreli olacaktır büyük ihtimalle. Biss şifresi sitede mevcut.
Az Tv nin yayın akışı linki : http://www.aztv.az/program.php?lang=az

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
03.04.2013 Tarihinde "Real Madrid - Galatasaray" Maçını "Farda Tv" şifresiz olarak yayınlayacakmış. Fakat Next Minix Hd Bu kanalı açmıyor! Aferim Next çok güzel işler yapıyorsun...

Az önce baktım "Az Tv" kanalı da maçı canlı olarak yayınlayacakmış. Şifreli olacaktır büyük ihtimalle. Biss şifresi sitede mevcut.
Az Tv nin yayın akışı linki : http://www.aztv.az/program.php?lang=az

Evet maalesef Farda kanalının ALI chip serilerde sadece sesi çıkıyor görüntü gelmiyor,görüntüyü işleme ile ilgili bir sıkıntı var gibi, maç için alternatif kanallara yönelin.
http://liveonsat.com/LJ__soccer_intl_UEFA_CL.php

selo378

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
22032010 yazılımı mini hd maviye yükledim güzel de. youtub moavienot founded in serv yazıyor açmıyor..Yazılımda you tub tamam diyor..Karbon ustama teşekkürler. Bilgilendirirseniz sevinirim

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Ben 19.03.2013 tarihli yazılımı kullanıyorum.
Sinyal ve kalite çok düşük geliyordu 43-70 civarında geliyordu hd kanallarını seyredemiyordum çanak antenin ucundaki tek girişli Lnb cihazını değiştirdim
Çiftli Lnb Twin ikili Lnb Full Hd veSd cihaz altım ve uclarıda altın kaplama

şimdi sinyal 80-93 arasın geliyor ve hd kanallarını gayet güzel izliyorum ancak kumandadaya kanal artıtım ve ekanal eksilme tuşlarına basınca bazen birden çok kanal atlıyor

Bir diğer sorunda kanal menüsüne basınca bazen ses kapanıyor.

Başka bir sorunda hd kanaldayken diğer kanallara geçişte veya tam tersi işlemlerde cihaz ağır kalıyor birazcık geçikme yaşanıyor.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18

BU arkadaş bu konuyu çok araştırıyor bende merak ettim doğrusu ne var bu sirusta bu kadar merak edilecek bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa makbule gecer dogrusu bizde bilgilenmiş oluruz .bu konu baya gündem yaptı buradada ondan yazdım. ben tarattım ilk bakışta gördüğüm kadarıyla ilginç bir yayın yada kacırısan çok şey kacırın gibi bir kanal göremedim yada ismini frekensını bilmiyorum şu merak edilen kanal yada sirusun bu kadar aranan ve merak edilen en güzel yayını nedir yazarsanız memnun kalırım bekliyorum

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
arkadaşlar bende minix hd pembe var şu an için tek sorun youtube izledikten sonra cihaz başka sayfalara göz atarkenadeta durma noktasına geliyor yani ram iyice yavaşlıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...