Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500+Plus/YE-20000HD CCcam Server Sorunları Hk. {Başka Konu Açmayınız!}

dagulapeyi

0
Üye
19 Nis 2012
4
0
1
Next YE-18500 HD+PLUS Cccam

Merhaba arkadaşlar..

Bugün Next YE-18500 HD+PLUS cihazı aldım..Bu cihazı ethernet kablosu ile internete bağladım. Cihaz IP aldı internete çıkıyor..
Ama ben cihaza cccam bilgilerini girmeyi beceremedim...daha önce drmbox ta kullandığım cccam i bu cihazda nasıl kullanabilirim..

Forumlarda bir sürü şey var ama her yeni bilgi kafamı daha da karıştırdı..
Son olarak cihaz ilk açıldığında uydu üzerinden güncelleme yaptı..

Zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113

dagulapeyi

0
Üye
19 Nis 2012
4
0
1
çok teşekkür ederim söylediğiniz şekilde yapınca sorun halloldu.

Fakat donmalar oluyor sizce nedendir?

cloppo

0
Üye
19 Mar 2012
3
0
1
merhaba arkadaslar bi kac sorum var yardimci olursaniz sevinirim :) kutusunun yeni surumu gelcek mi ? mgcamd i yeni surumde olcak mi ? cok fazla provider mgcamd verio o yuzden yeni surumde mgcamd olkcak mi ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
merhaba arkadaslar bi kac sorum var yardimci olursaniz sevinirim :) kutusunun yeni surumu gelcek mi ? mgcamd i yeni surumde olcak mi ? cok fazla provider mgcamd verio o yuzden yeni surumde mgcamd olkcak mi ?

Mgcamd linux tabanlı cihazlarda bulunmaktadır, bu cihazlarda EMU bulunmaktadır,mgcamd üzerinden izlediğiniz tüm kanalları EMU ile güncel kéy dosyalarını yükleyerek bu cihazlar ile de izleyebilirsiniz.

cloppo

0
Üye
19 Mar 2012
3
0
1
Mgcamd linux tabanlı cihazlarda bulunmaktadır, bu cihazlarda EMU bulunmaktadır,mgcamd üzerinden izlediğiniz tüm kanalları EMU ile güncel kéy dosyalarını yükleyerek bu cihazlar ile de izleyebilirsiniz.

benim kutumun modeli next ye-20000 ve icinde CCCAM de linux tabanli mgcamd ye cevirebiliomuyuz ? ceviriolasa nasil ceveribilirim ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
benim kutumun modeli next ye-20000 ve icinde CCCAM de linux tabanli mgcamd ye cevirebiliomuyuz ? ceviriolasa nasil ceveribilirim ?

Cihazınızda Newcamd ve CCcam kart paylaşım protokolleri vardır,uygulamalara müdahale etme imkanınız yoktur.
Mgcamd protokolünü hangi amaç ile kullanmak istiyorsunuz ?

cloppo

0
Üye
19 Mar 2012
3
0
1
Cihazınızda Newcamd ve CCcam kart paylaşım protokolleri vardır,uygulamalara müdahale etme imkanınız yoktur.
Mgcamd protokolünü hangi amaç ile kullanmak istiyorsunuz ?

Mgcamd yeni oldugu icin cccam gibi donmuyo? ve sorularima cevap verdiginiz icin tesekkurler :)

keywan

0
Üye
22 Tem 2012
6
0
1
CCAM Bilgileri

Merhaba forumda yeniyim bir şey sormak istiyorum. 18500 HD PLUS cihazım var ve ccam kullanıyorum. 25.05.2012 tarihli yazılım ile cihazımı güncellersem ccam bilgilerimi tekrar yüklemek zorunda kalırmıyım ???

YSN-54

0
Üye
13 May 2012
2
0
1
kardeşim yazılım vs gibi cihazına yüklemeler yapmadan önce mutlaka cccam bilgilerini not al.Cihazında sorun olur bişey olur arada cccam bilgilerinde gider yazık olur.Emin ol yazılım atıldığında gider yada gitmez bilmiyorum ama eşşeğini sağlam kazığa bağla mantığıyla düşünmekteyim :) ama takdir senin kardeşim.

ali353

0
Üye
10 Mar 2012
17
0
1
CCam Nasıl Kullanılır?

Şimdi benim Next 20000 HD cihazım var. Anten kablosunu söktüm bilgisayarın yanına getirdim internet yetişmiyor diye. HDMI yı bağladım monitöre buraya kadar tamam. İnterneti de bağladım. İşte internetten CCam serverları buldum USB ye atıp güncelledim. Sonra CCam bölümüne girdim. Oto açı açtım. Oturumu da açtım. Menüden çıktım. Hangi kanal şimdi açılıcak kanllar boş gösteriyor hep bende. Yardımcı olur musunuz? Daha yeniyim.

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
cevap gelmemiş hala. ama hocam iyi gitmişsin sen. ben o kadar bile yapamadım. 3 gündür forum yöneticileri değil de sağolsun bir iki tane kullanıcı usta arkadaş yardımcı oluyor. sorun iyice güncel olsun diye cevap yazıyorum. meysa var, bağcı var. onlar eminim ki biz acemilere yardımcı olacak:)

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
ben yanlış mı anladım ali bey. uyduyu mu HDMI ile bilgisayara bağladın. yazacağım 2 seçenekten hangisini yaptın?
1- uydunun anten kablosu bağlı bir şekilde bilgisayara bağladın, bilgisayardan internete girdin ama CCamı bilgisayardan indirip uyduya attın.
2- uyduyu bilgisayara hiç bağlamadan bilgisayardaki internetten CCam serverlerini bulup usb ye atıp tv ye bağlı olan uyduya attın.

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
Şimdi benim Next 20000 HD cihazım var. Anten kablosunu söktüm bilgisayarın yanına getirdim internet yetişmiyor diye. HDMI yı bağladım monitöre buraya kadar tamam. İnterneti de bağladım. İşte internetten CCam serverları buldum USB ye atıp güncelledim. Sonra CCam bölümüne girdim. Oto açı açtım. Oturumu da açtım. Menüden çıktım. Hangi kanal şimdi açılıcak kanllar boş gösteriyor hep bende. Yardımcı olur musunuz? Daha yeniyim.

arkadaşım cihazda ethernet girişi var üzerinde lan yazıyor veya usb girişlerine uygun kablosuz ağ adaptörü bağlayarak bağlanıyorsun,lan yazan yere (ethernet portu) bilgisayar ağ kablosunun bir ucunu bağlıyorsun diğer ucunuda modemin ethernet portuna bağlıyorsun ayrıca ccam serverler ücretlidir elde etmek için ilgili forumlardan bilgi alabilirsin şu an için cihazda free şhare server var aktif yapıp internet bağlantısıyla beraber bazı kanalları çözebilirsin.

ali353

0
Üye
10 Mar 2012
17
0
1
ben yanlış mı anladım ali bey. uyduyu mu HDMI ile bilgisayara bağladın. yazacağım 2 seçenekten hangisini yaptın?
1- uydunun anten kablosu bağlı bir şekilde bilgisayara bağladın, bilgisayardan internete girdin ama CCamı bilgisayardan indirip uyduya attın.
2- uyduyu bilgisayara hiç bağlamadan bilgisayardaki internetten CCam serverlerini bulup usb ye atıp tv ye bağlı olan uyduya attın.

Anten kablosunu söktüm, cihazın HDMI kablosunu MONİTÖRE bağladım. İnternet kablosunu da cihaza bağladım. USB Diskten CCam server bilgilerini cihaza aktardım. Yaptığım bu. 2 oluyor galiba.

ali353

0
Üye
10 Mar 2012
17
0
1
cevap gelmemiş hala. ama hocam iyi gitmişsin sen. ben o kadar bile yapamadım. 3 gündür forum yöneticileri değil de sağolsun bir iki tane kullanıcı usta arkadaş yardımcı oluyor. sorun iyice güncel olsun diye cevap yazıyorum. meysa var, bağcı var. onlar eminim ki biz acemilere yardımcı olacak:)
Öyle kardeşim öyle.

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
hocam anladığım kadarıyla bu ccam serverleri ücretli üyelik gerektiriyor galiba. yani benim anladığım. eeğer yanlışsam düzeltin