Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

4k UHD uydu alıcı

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
üstüne bastın kaldır ayağını logo hd ha ha aynen :eek:kok:

arkadaşlar buralara analog yayınlardan geldik,o zamanlarda 4K deseler ne derdik? yani bilişim çagına uyulacak sd-hd-4K oda olacak daha iyi seyirler dilerim...

Kerim hocam daha dün gibi startv açıldığında uydu cihazım vardı (24 volt cam silecek motorundan eski reno ts kirkosunu tadilatla 1.50 çanaga baglamış ve 5 sene kullandım ) daha dün hotbırtde sd ve tek seslendirmeli kanallar vardı.
şimdi sorarım size Allah aşkına
-Trt hd dışında hangi kanal HD yayın yapıyor ? Logosu hd kendi sd (doğan görünümlü şahin )
-4080 8000 ile ifade edilen çözünürlükle insan gözünün algılayabildiği çözünürlük arasındaki fark acaba ne kadar?
her hizmet insanlar için eyvallah fakat biraz abartıyoruz galiba.

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Kerim hocam daha dün gibi startv açıldığında uydu cihazım vardı (24 volt cam silecek motorundan eski reno ts kirkosunu tadilatla 1.50 çanaga baglamış ve 5 sene kullandım ) daha dün hotbırtde sd ve tek seslendirmeli kanallar vardı.
-Trt hd dışında hangi kanal HD yayın yapıyor ? Logosu hd kendi sd (doğan görünümlü şahin )
-4080 8000 ile ifade edilen çözünürlükle insan gözünün algılayabildiği çözünürlük arasındaki fark acaba ne kadar?

dost arkadaşlar yanlış anladılar teknoloji karşıtı değiliz tabi 4k da olmalı fazlasıda olabilir yayıncı herşeyiyle hazır olmalı hakkını vermeli bir zamanlar renkli yayına geçmişlerdi ama millettin yüzde 90 nında siyah beyaz tv ler vardı renkli olduğunu kanalm logosundan anlayabiliyorduk hatta yılbaşı programında 3d canlı klip yayınladılar birde gözlük aldırdılar defter kaplama kağıdından iki renk :D tv siyah beyaz tüplü yayın 3d nasıl ama
şimdi tam tersi durum var
sanatçı yanılmıyorsam emel müftüoğluydu galiba hatırlayan vardır

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim doğru dersin teknoloji şart bunu ufak bi örnekle anlatayım deylim sadece türksat uydusunda ajans dinleyen ve interneti olmayan 3d li son sistem sky2 kartlı tv ve android işletim sistemli cihaz alana sözüm .....

sevgi saygıyla

elipson

0
Üye
20 Haz 2013
10
0
1
nextin pandorayı öksüz bırakmasından sonra ASLA NEXT ALMAYACAK ve ALDIRMAYACAĞIM!
Bütün güvenim sarsıldı, müşteriyi adam yerine koyup cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
nextin pandorayı öksüz bırakmasından sonra ASLA NEXT ALMAYACAK ve ALDIRMAYACAĞIM!
Bütün güvenim sarsıldı, müşteriyi adam yerine koyup cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar.

Ah be sayın arkadaşım hiçmi araştırma yapmadınız Allah aşkına FORUMLAR işte bunun için varlar.Bir cihaz çıkınca hemen almayıp kısa bir süre beklemek gelen yorumlara göre hareket etmek en mantıklı şeydir.Marka hiç farketmez önemli olan bizlerin beklentilerine cevap verebilmesidir.Size bir UYDUCU olarak bir TÜYO vereyimmi bakınız şu an piyasada ne kadar ANDROİD bazlı cihaz varsa alayının kullanıcısı İSYANLARDA.! Çünkü ANDROİD işletim sistemi ile normal RECEİVERLERİ birarada kombine edipte çalıştıracak bir MUCİT şimdiye kadar çıkmadı.Uzunnnn bir sürede çıkacak gibi görünmüyor benden söylemesi bundan sonrada halada ANDROİD tabanlı cihaz alan varsa ( MARKA ve MODEL önemli değildir.) gelipte buralarda boşuna isyan etmesin.!!!!

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Pandora çıktığı ilk günden beri ölü doğdu almayın diye 100 lerce kez uyardım machina yada 2000 serileri gibi diğer modelleri düşünmek hata olur tiger 19500 pandora twinbox ve bazı seriler alınmayacak cihazdır destek yoktur o yüzden minix serilerden ve machina dan şaşmamak lazım..Konu 4k konusu farklı yöne kaymış şu an 4k tek düzgün pro cihaz vardır oda Vu+ solo 4K dır nextin öyle bir cihazı yok olmayacak gibide gözüküyor..

kerim atila

0
Üye
14 Şub 2015
11
1
3
76
İstanbul

dost_6080 kardeşim tv.ler hd yayınlar yeni 1-2 kanalla başlarken bu forumda yine arkadaşlar abartı diyorlardı,benim demem o ki teknolojiye yetişmek zor ama elzem tabiki her şey zamanla hele üreticiler ellerindeki hd cihazları tüketsinler o zaman 4k kanallarda çogalır cihazlarda şu an beklemedeyiz canım kardeşlerim.herkese iyi geceler...sevgiyle...

teravi

0
Üye
11 Kas 2012
19
1
3
Arkadaşlar 4K kanallar genel olarak hd. Cihazlarda Çıkar ama. Dikkat. Görüntü kodec ve ses kodec ibarettir farzet kıçtı bu sefer işletim sistemi zorlamakta yanı yazılım sistemi görüntü ve ses rahat çalışacak sistem çıkarmaları lazım. misal. Tv kartlarda dvbs tüneller vardır ama. 4K izleniyor yanı tünel deyişmiyor

ykolko

0
Üye
11 Tem 2015
39
0
8
İstanbul
4K konusunda yeni yaşadığım olay...
Biraderim benim gibi Next 3D makine sahibi ve bütçesi oranında uydu ve TV teknolojilerini takip eder, geçen gitti 4K vestel 50ua9200 Led tv aldı ve eve servis getirip kurdu, 4K trt yayını açtık ses var görüntü yok! servis fabrikayı aradı, cevap şuanda Trt 4k yayınlarını 64 bit yapıyor yakında 32 bit e geçince seyredersiniz dedi, bir süre bekledikten sonra baktık diğer markalar seyrediyor tekrar servisi aradık,servis şuan seyreden yok dedi, dedik seyrediyorlar, servis ben hiç görmedim dedi :) sonra fabrikayı aradık fabrika aldığınız firmaya sorun dedi, tabi o da servise sor deyince biz tekrar fabrikayı aradık ve şöyle bir cevap aldık '' sizin tv 4k fakat dahili receiveri 4k olmadığı için seyredemezsiniz 4k receiver almanız lazım '' :) şuan beyaz masa ayıplı üretimler kısmına şikayet edip dava açmak için başvurmaya hazırlanıyoruz.
Kıssadan hisse bu ülkede yenilikleri takip etmeye başlamadan önce bir süre bekleyip sonra o teknolojiye para yatırmak en doğrusu... :)

visit

0
Üye
16 Ağu 2015
6
0
1
2015 yılı ikinci yarısında çıkan modellerin çoğunda var almadan önce mutlaka bilgi olunması gerekiyor yoksa en ucuz 4k uydu alıcısı 400TL den başlıyor.

osmnymnc

0
Üye
6 Şub 2015
24
3
3
8k ve 16k çıkınca ne yapacaksınız? teknoloji çok hızlı gelişiyor.insanları tüketim bağımlısı yapmak için şu anda 16k olsa bile 4k yı önce satıp daha sonra 8k yı çıkarıyorlar.tamamen firmaların kazanma stratejileri sözkonusu.tüketici kimsenin umurunda değil.bu yüzden aldığınız ürünü uzunca bir süre firmanın belirlediği kullanım ömrü bitimine kadar kullanın.daha sonra yeni teknolojiye geçin.fakat çok zenginseniz diyeceğim bir şey yok, yeni çıkan herşeyi alırsınız, zaten üretici firmalar sizi çok sever nedeni belli.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Benim dusuncem soyle,simdi ben 4k cihaz alsam suna benzer ki ben Afrika kumsakliginda kendime bir suda uzen bir gemi aldim,o gemi bana denizde lazim,da laziminca gercek Full HD kanal yok!arkadaslara tesekkurler!

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Benim fikrim zaten bizde hd seyretmek için illa hd televizyon olması şart değil tüplü tvlerde de hd yayın seyredilebiliyor yani muhim olan codec. Tamam full hd led tv var ve bu tvlerin aktarımı upscaling yapabilme özelliği vs. de. Şimdi codec olsa da trt 4k yada diğer uydulardaki 4k yayınlar açılsa ve bunun yanı sira bu yayınları tüplü tvde seyretmek zorunda kalsak sıkıntısız seyrecegiz neden cihazdaki codec sayesinde çözülmüs diye. Tv 4k görüntü vermeyebilir ama görüntü verir. Demek isteğim mesele tam olarak 4k kanalı illa 4k seyretmek değil. Zaten bir çoğumuzda standard olmadığı için bu imkana sahip değiliz ancak machina cihazda en azından super modelinde işlemci farkı ile bu yayınlar çözülebileceğine inanıyorum. En azından bu editle olayını yapabilen doktor arkadaş bu codec olan hvec h265 i ilk test sürümünde cihazin yazılımına eklese bi denemiş oluruz. Bakın yanlış anlamayin. Full hd tvler 4k performansını yakalamaya biliriz ama en azından içeriği görebiliriz belki. Kendi fikrim. Denemek gerekir imkanım keşke olsa. Allah'a emanet

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
machina 4k formati desteklese cok super olurdu,demek istediyim su ki 4k kanali cihaz acsin gostersin fulhd olarak,arkadaslari bilmem-bana fullhd yeterli

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
söndürün nedir 4k icin

Maalesef durum aynı değişen bir şey yok daha şimdilik şimdilerde 8 K tv yayınları deneme aşamasına gelmeye başladı.Tahminimce kısa bir süre sonra piyasada 4_K cihazlar hem artmaya hemde fiyatlar düşmeye başlayacaktır.Bakınız açık yürekle belirtmek isterimki 2000 tl bir receivıra vermektense aynı paraya gidip 4-k uyumlu bir tv almak bence daha mantıklıdır...