Neler yeni

Android Cihazlar icin Guncel uygulamalar.

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Android HABERTÜRK Apk Uygulaması indir


Android HABERTÜRK Apk Uygulaması indir
Android için Habertürk Gazetesi Takip Programı

Habertürk gazetesinin resmi Android uygulaması pek fazla habere rahatça erişim olanağı sunuyor. Uygulamayı kullanarak okuyucu yorumlarını görebilir, yorum yapabilir, sosyal medya ve de e-postanızı kullanarak haberleri paylaşabilirsiniz.

Uygulama içinde haberler kategorilendirilmiş biçimde yer alıyor ve de görselleri görüntülemek için de çok efor sarfetmeye lüzum kalmıyor. Ayrıca merak ettiğiniz konu hakkında çıkmış havadisleri bulabilmek için ilgili arama butonu da uygulama içerisinde unutulmamış.

DOSYALAR


[4,89 Mb]
HABERTURK.apkAndroid Tüm Gazeteler Apk Uygulaması
Türkiye'deki en yaygın okunan gazetelere ve de gazete manşetlerine tek 1 yerden ulaşmanızı sağlayan android uygulaması ile birlikte uygulamadan ayrılmadan bütün gazeteleri okuyabilir, kendi tercihlerinize göre gazete sıralamasını değiştirebilirsiniz.
**Not: Açılmayan gazeteler için program menüsünden listeyi yenileme ile birlikte yeni gazete listesini yükleyebilirsiniz.
Uygulamanın Özellikleri:
*Listede gri renkle belirtilmiş gazetelere uzun basarak gazetenin o güne ait olan manşetine (orjinal baskıdaki ilk sayfa) göz atabilirsiniz.
*Gazete listesindeki ikonlardan tutup sürükleyerek şahsi önceliklerinize kıyasla gazeteleri sıralayabilirsiniz.
*Gazete ikonlarından tutup sağa doğru sürükleyerek istemediğiniz yayın kaynaklarını silebilirsiniz.
*Haber kaynakları listesini bir daha sunucudan güncelleyebilir ve listenizi programı tekrar yüklemiş gibi tekrar oluşturabilirsiniz.
*Listede bulamadığınız ve de bulunmasını istediğiniz yayın kaynaklarını internet site adresleri ile birlikte programa kolayca ekleyebilirsiniz.
*Otomatik cache temizleme özelliği ile uygulama telefonunuzda fazladan yer kaplamaz.
*Android cihazınızdaki geri tuşu vasıtasıyla sayfada haberler arasında geriye dönebilirsiniz.
*Home tuşu ile başka uygulamalara geçiş yaptığınızda tekrar programa dönerseniz kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
*Haber okuma sürecinde sistemin uyku moduna geçmesi önlenir.

[h=1][FONT=&quot]DOSYALAR[/FONT][/h]
 [3,41 Mb]
Tum-Gazeteler.apk

 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Memurlar.net Resmi Android Uygulaması


Memurlar.net Resmi Android Uygulaması
Kamu personellerinin en çok kullandığı ve birçok gelişmeden haberdar olduğu site artık Androide uyarlandı. Tüm kamu personellerinin, kamu alanında olan gelişmelerden haberdar olduğu Memurlar.Net sitesi artık Android mağazada telefon ve tabletlerinize uyarlanmış şekilde bulunuyor.

İki bin senesinde kurulmuş olan memurlar.net artık daha çok bilgi verebilmek, herkesi haberdar edebilmek için Android programıyla güzel bir hizmet sunuyor. Kamu sektöründe olan gelişmelerinin ilk olarak düştüğü site olarak bilinen memurlar.net, tüm kamu personellerine ve olmak isteyenlere güzel bir hizmet sunuyor. Kurumlar arasında birlik sağlayan bu site birçok kamu personeli olmak isteyen insana da yardımcı oluyor.

Kamu alımları, sınavlar veya yasa değişiklikleri gibi birçok haberin güncel olarak bulunduğu sitenin Android gelmesi ile birçok kişi daha düzgün bir şekilde takip edip faydalanabilecek. Bundan sonra tüm Android kullanıcıları bu haberlerden haberdar olmak için beklemeyecek. Geliştirilen sitenin bu program ile daha da yoğun bir ilgi alması bekleniyor. Android mağazadan indirebileceğiniz program aynı zamanda ücretsizdir. Ufak bir yer kaplamaktadır.

[h=1][FONT=&quot]DOSYALAR[/FONT][/h]
[6,65 Mb]
Memurlar-net.apk


 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Cortana Doğum Günlerini Hatırlatacak

Son Cortana güncellemesinin üzerinden yaklaşık bir ay geçti. Yapılan duyuruda bir ayın ardından yeni bir güncelleme daha duyuruldu.

Microsoft'un yeni özellik ve yeniliklerle sunduğu Cortana artık daha yetenekli. Cortana güncellemesi ile birlikte iki önemli duyurulurken yapay zekaya bazı geliştirmeler eklenerek pek çok sorun da giderilmiş durumda.

Doğum Günlerini Hatırlatacak

Cortana'nın en son sürümünde yeni bir beceri öğrendiği detaylı bir şekilde aktarılırken artık Cortana kişilerin doğum günlerini de hatırlaması sağlayacak. Böylece kullanıcıların arkadaşlarının doğum günlerini takip etmesi çok daha kolay olacak.

Takvimler Arası Bağlantı

Cortana için geliştirilen bir diğer yenilik ise çok sayıda takvimle bağlantı kurabilme özelliği. Bu, çok sayıda takvim uygulaması bulunan Android cihazlarda kişilerin tüm takvimleri tek bir merkezden kontrol etmesinde kolaylık sağlıyor. Bu bakımdan kişiler takvimlerini Cortana üzerinden tanımlayarak tüm takvim olaylarını Cortana üzerinden organize edilebilir.

Cortana’da Başka Neler Var?

Resmi güncelleme ile birlikte Cortana’ya eklenen diğer özellikler şöyle

Toplantı hatırlatma ve özel seçenekler

Konuşmaya dayalı hatırlatma ekleme

Kilitlenme hatasının giderilmesi

Cortana Güncelleme

Android telefonunuzda Cortana kullanıyorsanız ve Cortona'nın yenilenen özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız uygulamayı güncellemelisiniz. Güncellemeyi alacak kişiler çok daha etkin bir kullanım elde edebilecek ve yeni özellikleri ilk defa deneyimleyebilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Birçok çok kullanıcı, iOS 10.1.1 güncellemesini yükledikten sonra, iPhone’da pil ömrünün düştüğünü bildiriyor.

iOS 10.1.1, kullanıcıların Sağlık verilerine bakamadığı bir sorunu onarmayı amaçlayan bir hata düzeltme sürümü. Güncelleme birçok kullanıcı için bazı sorunları düzeltmeyi başarmıştı. Ancak anlaşılan bu arada pil ömrü gibi başka sorunlara da neden oluyor.

Birçok kullanıcı, iPhone’da iOS 10.1.1 sürümüne güncelledikten sonra, olağanüstü derecede düşük pil ömrüyle karşılaştıklarını bildiriyor. Güncelleme, iOS 10 ile uyumlu olan her iPhone modelini etkiliyor gibi görünüyor. Ancak bu elbette, her kullanıcı bu sorundan etkileniyor anlamına gelmiyor.

Apple, yakında yeni bir iOS güncellemesi ile bu sorunu çözecektir. Ancak düzeltmeyi beklemeyip, pil ömrü sorununu şimdiden çözmek istiyorsanız, iTunes kullanarak iOS 10.1.1’in temiz bir kurulumunu yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce iCloud veya iTunes’daki tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Temiz bir geri yükleme, cihazdaki her şeyi silecektir. Ayrıca, bazı kullanıcılar Ayarlar – Ekran ve Parlaklık altındaki Uyandırmak için Kaldır seçeneğini kapatarak da sorunu çözdüklerini bildiriyorlar.

Çoğu durumda, iOS güncellemelerini doğrudan indirip yüklemek sağlam bir yol değil. Zira bu şekilde yapılan yüklemeler beraberinde bazı küçük sorunlar getirebiliyor. Birçok kullanıcının, daha temiz, sorunsuz ve hızlı bir sistem için iTunes’u kullanarak yedekleme ve geri yükleme yapması öneriliyor. Bu işlem sırasında işletim sistemi de otomatik olarak güncellenebiliyor.

Öte yandan, daha eski bir cihaza sahip olduğunuz için de düşük pil ömrüyle karşılaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, daha yüksek pil ömrü elde etmek için, bazı iOS 10 özelliklerini iptal etmeyi düşünebilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Android kullanıcıları bir kez daha kötü amaçlı bir yazılımın tehditi altında. Üstelik bu seferki yazılım, şimdiden epey bir kullanıcı cihazına sızmayı başarmış.
Android işletim sistemli telefon sahibi iseniz dikkat etmeniz gereken yeni bir tehdit var! Yeni türeyen kötü amaçlı bir yazılım (malware), her gün 13,000'den fazla Google hesabını etkilemekte ve şimdiye kadar bu malware'den 1 milyondan fazla Google hesabı etkilenmiş.Gooligan isimli malware, bir şekilde yerleşmeyi başardığı Android işletim sisteminden cihazın sahibine ait e-mail adresini ve daha önceden depolanmış kimlik bilgilerini çalıyor.

Malware sayesinde cihazınıza saldıran kişiler Gmail, Google Photos, Google Docs, Google Play, Google Drive ve G Suite gibi Google uygulamalarınızın bilgilerine erişmeyi başarıyorlar. Bu erişim sayesinde adınıza Google Play Store üzerinden satın alma ve uygulama indirme işlemi yapan yazılım, sizin yerinize uygulamalara yorum ya da puan verme de yapabiliyor.

Gooligan'dan etkilenen cihazların %75'inin sahip olduğu işletim sistemi versiyonu Android 4 ve 5. Yani genelleme yaparsak eski sürüm Android'lerin bu yazılımdan etkilenme oranı oldukça fazla. Ancak en son, güncel Android versiyonlarının da bazılarında söz konusu malware'i saptayabilecek sistemler olmayabiliyor.Google Hesabınızın Bu Malware'den Etkilenip Etkilenmediğini Nasıl Anlarsınız?
Check Point, bu kötü amaçlı yazılım ile alakalı online bir kontrol platformu oluşturmuş (buradan ulaşabilirsiniz). Buradan ulaşacağınız online araç ile e-mail hesabınızın etkilenip etkilenmediğine göz atabilirsiniz. Eğer mail adresinizde söz konusu malware varsa, Google'ın Android güvenlik yöneticisi Adrian Ludwig'in dediğine göre tek çare işletim sistemine temiz yükleme (Flashing) yapmak.

Bu da sizin kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değil. Eğer telefonunuz etkilendiyse cihazınızı kapatıp iyi bir teknik servise ya da telefonu sağlayan firmaya ulaşmanız gerekmekte.
 

cengoakca

New member
Üye
Katılım
5 Ara 2016
Mesajlar
1
Beğeniler
0
İgo Primo İstek

Selam
İkinci el Z5 Premium aldım.
Uygun çözünürlükte bulamadım(3840x2160).Navigasyona ihtiyacım var.
İlgilenirsen çok sevinirim.
Teşekkürler.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,681
Beğeniler
3,703
Konum
ALMANYA
Facebook yeni portalı ile ebeveynlere, çocuklarına sosyal medya deneyiminde yardımcı

Günümüzün en gerekli yabancı dili haline gelen İngilizce’deki temel gereksinim olan kelime dağarcığınızı rahatlıkla geliştirecek muhteşem bir yerli yapım uygulama Wordly’i ele alıyoruz.

Artık günümüzün çok önemli bir parçası haline gelen İngilizce, eğitim çağından iş dönemine kadar her yerde karşımıza çıkan ve “çat pat” dediğimiz kavramın yetersiz olduğu bir dünyadayız. Bazı iş kollarında gramer bilgisi gerekirken ana İngilizce gereksinimi genellikle konuşma noktasında karşımıza çıkıyor.

Ancak ister yazma ve okuma, ister gramer isterse konuşma bilgisi olsun, bir cümle kurmakta ana gereksinim olan kelime bilgisi noktasında oldukça başarısız olabiliyoruz. Cümleyi kurabilecek bilgi birikimimiz ve konuşma yeteneğimiz olsa bile kelime dağarcığı noktasında yetersiz kalmaktayız. Gerek öğrencilik döneminde sınavlara çalışırken, gerekse konuşma sırasında gördüğümüz bu yetersizlikte birçok taktiği denesek bile birçok kelime bir süre sonra aklımızdan uçuyor.


Bu noktada yerli yapım bir mobil uygulama olan Wordly, ciddi manada İngilizce kelime dağarcığınıza katkı yapacak. Hem ücretsiz hem de reklamsız olmasıyla mutlaka tercih etmenizi önerdiğimiz Wordly, 4 ayrı seviyeden birini seçmenizle o seviyeye ait uzmanlar tarafından seçilmiş kelimeleri günde 1 kelime olacak şekilde sizlere gösteriyor.

Başlangıç, Orta, İleri ve İş İngilizcesi olarak 4 farklı kelime haznesine sahip olan Wordly, aynı zamanda bir hafta içinde öğrendiğiniz kelimeleri de haftalık olarak e-posta yoluyla size gönderebiliyor. Varsayılan olarak günde 12 defa size bildirim yollayan Wordly, böylece bir günde aynı kelimeyi 12 defa karşınıza çıkartarak kelimeyi ezberlemenizi ve hafızanıza kazınmasını sağlamakta. Bu bildirim sıklığını 1, 2, 3, 4, 6 ve 8 kez olmak üzere isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.Kelimeyi size sunarken aynı zamanda okunuşunu da sesli olarak dinleyebileceğiniz Wordly, internete de ihtiyaç duymuyor. Böylece boş yere internet paketiniz de gitmemiş oluyor. Ayrıca hoş bir detay olarak Azerbaycan Türkçesi desteği de sunan Wordly, Azerbaycan’daki kardeşlerimizin de İngilizce öğrenmesine katkı sağlamakta.

Sonuç olarak günde 1 kelimeyi size bildirimlerle gerçekten öğretebilecek bir uygulama olan Wordly’i Android ve iOS için daha önce bahsettiğimiz gibi ücretsiz ve reklamsız olarak aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Android telefonunuz ile internet paketinizden nasıl tasarruf edebileceğinizi biliyor musunuz?
Akıllı telefonlar barındırdıkları birçok uygulama ile internet paketinizi sürekli kullanıp kısa sürede paketinizin bitmesine neden olurlar. İnternet paketiniz ise hangi tarifede olursanız olun sınırlıdır ve elbette bitecektir. Halbuki birkaç küçük ayarla internet paketinizi daha uzun süre ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Veri kullanım sınırını ayarlayın


Android telefonlarda kullanıcıları yapacakları veri kullanımına karşı uyaran bir özellik bulunuyor. Bu özelliği açtığınızda mobil şebeke üzerinden yaptığınız internet kullanımınız belirli bir seviyeye geldiğinde telefonunuz sizi uyarır. Bu özelliği etkinleştirmek için: Ayarlar>Veri kullanımı adımlarını izleyin. Açılan menüde “Hücresel veri sınırını” ayarla butonunu kullanarak uyarı özelliğini etkileştirin. Alt bölümde bulunan grafik sizin hücresel veri kullanımınızı gösterecektir. Hangi durumda uyarı vermesini ve hücresel veri kullanımınız belirli bir seviyenin üzerine çıktığında cihazın internet bağlantısını otomatik olarak kesmesini sağlayabilirsiniz.


Kota düşmanı uygulamaların veri kullanımını sınırlandırın

Bazı uygulamalar var ki siz kullanmadığınız durumlarda bile arka planda çalışarak adeta interneti sömürür ve kabarık faturalara neden olur. Şimdi bu uygulamaları tespit edip veri kullanımlarını daha fazla internet harcamamaları için sınırlandıracağız. Az önceki işlemde cihazın veri kullanımını kontrol altına almayı öğrendik. Aynı menüde aşağı doğru indiğinizde hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını göreceksiniz. Şimdi interneti sömüren herhangi bir uygulamayı seçin. Uygulamayı seçtiyseniz artık sınırlandırabiliriz. “Uyg. arka plan verilerini kısıtla” butonunu kullanıp uygulamanın internet erişimini tamamen kapatın. Artık sınırlandırdığınız uygulama asla internet paketinizi sömüremeyecektir.

--------------------

Otomatik senkronizasyonu kapatın

Android telefonlarda uygulamalar verilerinizi sanal depolama alanlarında yedekleyerek kaybolmamasını sağlar. İşiniz düştüğünde ise bu verileri sizin için otomatik olarak geri yükler. Ancak bu işlem siz farkında olmadan internet paketinizi bitirebilir. Ayrıca cihazın şarj ömrü bakımından bazı durumlarda olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Otomatik senkronizasyonu kapatarak hem internet paketinizden hem de cihazın şarj ömrümden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar>Hesaplar adımlarını izleyin. Sol üst köşede bulunan seçenek işaretine dokunup “Verileri otomatik senk. et” komutunu devre dışı bırakın. Artık uygulamalar gereksizce internet paketinizden harcama yapmayacaktır.

Otomatik uygulama güncellemesini kapatın

Android market uygulaması Google Play Store uygulamalarınızı otomatik güncelleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bu da yüksek boyutlu uygulamaların güncellenmesine ve interneti büyük oranda harcamasına neden olur. Buna karşı önlem almak istiyorsanız; Uygulama menüsünde bulunan Google Play Store uygulamasını açın. Sol üst kısımdan ulaşabileceğiniz menüden Ayarlar bölümüne ulaşın. Genel başlığı altında bulunan “Uygulamaları otomatik güncelle” üzerine dokunup, “Uygulamaları otomatik güncelleme” seçeneğini işaretleyin. Artık telefonunuzdaki uygulamalar otomatik olarak güncellenmeyip internet paketinizi kullanmayacaktır.

--------------------

Chrome veri tasarrufunu etkinleştirin

Chrome internet tarayıcı uygulaması çoğu Android telefonda yüklü olarak gelir. Eğer yüklü değilse bile sonradan tercih edebileceğiniz en iyi tarayıcı uygulamalarından birisidir. Çünkü Chrome ile gezinirken %70‘lere kadar veri tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu bağlantı hızınızı nispeten azaltsa da daha az veri harcarsınız. Chrome uygulamasının veri tasarrufunu etkinleştirmek için sol üst bölümden ulaşabileceğiniz menüden Ayarlar bölümüne gidin. Burada “Veri Tasarrufu” başlığını göreceksiniz. Üzerine dokunun ve açılan menüden kapalı olan özelliği Açık hale getirin.

Facebook uygulamasının otomatik video oynatma özelliği devre dışı bırakın

Popüler sosyal medya platformu Facebook uygulamasını kullanıyorsanız videoların son güncellemelerden sonra otomatik olarak oynatıldığını fark etmişsinizdir. Bu özellik kotalı bir internet paketinin tamamen bitmesine neden olabilir. Otomatik video oynatma özelliğini kapatarak veri tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bunun için Facebook mobil uygulamasında Ayarlar bölümüne ulaşın. “Otomatik Oynatma” özelliğine dokunup “Sadece Wi-Fi Bağlantılarında” kutucuğunu işaretleyin. Artık Facebook sadece Wi-Fi bağlantılarında videoları otomatik olarak yükleyip oynatacaktır.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Android 7.0 Nougat Hangi Xiaomi Modellerine Gelecek?
Android güncellemelerini beklemek kullanıcılar için sıkıcı olduğu kadar üreticiler için de zahmetli bir iş. Xiaomi ise bu konuda oldukça iddialı. İşte Xiaomi’nin Android 7.0 planları.

Google tarafından yayınladıktan sonra cihaz üreticileri için hummalı bir çalışma başlatıldı. Fakat hala büyük bir bölüm dört aylık süreye rağmen Android 7.0 Nougat’ı sunmayı başaramadı. Xiaomi ise bu konuda pek çok rakibinin gerisinde kalıyor gibi görünse de, yetkili bir isim umut verici bazı güncelleme haberlerini paylaştı.

Özetle, beta testlerinin oldukça başarılı ilerlediği Xiaomi'de Mi 4C, Mi 4S ve Mi Note için kısa sürede Android Nougat güncellemesinin geleceği belirtildi. Bu ilk seri sonrasında diğer Xiaomi modelleri için yine güncellemeler devam edecek. İkinci seride Mi Note 2, Mi 5s Plus veya Mi MIX gibi yeni modeller için de Xiaomi Nougat güncellemesi sunabilir. Fakat şu anda odak noktası ilk seri telefonlar.

MIUI ile süslenecek olan Android'in yeni versiyonu bu bakımdan Xiaomi’nin farklı bir deneyim sunmasını sağlayacak. Üstelik sızdırılan son raporda Xiaomi'nin Aralık-Ocak döneminde güncellemeye başlayacağını belirtildi.

Xiaomi Hızlı Bir Giriş Yapacak!

Android Nougat konusunda Xiaomi biraz yavaş davransa da pek çok telefona yakın dönemlerde yeni güncelleme sunulacak. Bu bakımdan Xiaomi kullanıcıları için özellikle 2017’nin ilk çeyreği itibari ile büyük yenilikler sunulacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
İOS Android İçin En İyi 5 Navigasyon Uygulaması


İster arabayla olsun ister yaya, ister de bisikletle olsun yolculuğa çıkarken en büyük yardımcımız haritalardı. Eskiden navigasyon cihazları ya da akıllı telefonlar bu kadar yaygın değilken kocaman kocaman haritaları katlayarak yanımızda taşır, bir noktanın nerede olduğunu bulacağız diye bir hayli uğraşırdık. Üstelik unutkanlığınız tuttu ve haritayı evde unuttuysanız, bilmediğiniz yerlerde öylece kalakalırdınız.
Fakat artık durum böyle değil tabi ki. Herkesin arabasında bir navigasyon cihazı bulunmakta. Hatta artık navigasyon cihazlarına bile ihtiyaç kalmadı diyebiliriz. Zira her akıllı telefonda kullanabileceğiniz pek çok navigasyon uygulaması var. Farklı farklı amaçlar için dizayn edilmiş bu uygulamaların kimi arabada kullanmak için kimi off-road yürüyüşlerde kullanmak için tasarlanmış.
Fakat hepsi de aslında tek bir özelliği sunuyor: harita ve yol tarifi. Elbette bunun dışında pek çok özellik sunan çeşit çeşit navigasyon uygulaması var. Biz de bugün sizler için bu navigasyon uygulamalarını derledik.
Google Maps
Navigasyon uygulamalarından bahsedip de Google'ın harita uygulamasını listeye almamak olmaz. Google Haritalar, dünyanın neresinde olursanız olun, en çok işinize yarayacak uygulamalardan birisidir.

Bu uygulama ile GPS veya internet bağlantınız olduğu sürece asla hiçbir yerde kaybolmazsınız. Ayrıca GPS ya da internet olmasa bile uygulama daha önceki kullanımlara dayanarak oluşturduğu ön belleği kullanır, böylece bu şekilde de haritalara ulaşabilirsiniz.
Yine Google Haritalar ile etrafınızdaki önemli noktaların adreslerini görebilir, buralara gitmek için yol tarifi alabilirsiniz. Ayrıca harita üzerindeki noktaları arkadaşlarınızla paylaşabilir veya kaydedebilirsiniz.
İndir

Google Maps AndroidAndroid İçin Google Haritalar Uygulaması

MapFactor
Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir diğer navigasyon uygulaması da MapFactor'dür. Pek çok detaylı ve kapsamlı özelliğe sahip olan uygulama aynı zamanda da kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor.

Uygulamada, sesli ikaz ve yönlendirme sistemi, 2D ve 3D modları arasında geçiş yapabilme, gece ve gündüz modları, favorilere konum ekleme, yaya veya araba modu gibi özellikler bulunmaktadır.
Ayrıca uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi de yakındaki mekanları keşfetme ve buna göre rotalar bulma özelliğidir.
İndir

MapFactor AndroidAndroid İçin Navigasyon Uygulaması

Maps.Me
Navigasyon uygulamalarından bir diğeri olan Maps.Me'de bir hayli kapsamlı ve detaylı özellikleri ile dikkat çekiyor. Uygulama ile yola çıkmadan önce gideceğiniz şehrin haritasını indirebiliyor, bu sayede internet ya da gps olmadan haritayı kullanabiliyorsunuz.

Uygulama ile ehirdeki yeme-içme mekanlarını, alış veriş merkezlerini, eğlence alanlarını, sağlık merkezlerini, ulaşım alanlarını, bankaları, benzin istasyonlarını harita üzerinden kolayca görebilme şansına da sahipsiniz.
Bir hayli hızlı çalışan ve kullanıcı dostu arayüzüyle de dikkat çeken uygulamanın isterseniz önce deneme versiyonunu indirebilir ardından beğenirseniz pro versiyona da yükseltebilirsiniz.
İndir

MAPS.ME AndroidAndroid için Çevrimdışı Harita Uygulaması

Maverick
Maverick de internet bağlantısına bile ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bir diğer çevrimdışı navigasyon hizmeti veren uygulama. Ücretsiz olarak bu uygulamayı indirip kullanma şansına sahipsiniz.

Bu uygulama, yukarıda belirttiğim gibi araba ile kullanmaktan çok farklı bir amaç için geliştirilmiş. Bu uygulamayı trafikte kullanmaktan daha çok yürüyüş, hiking ve off-road aktiviteleriniz esnasında kullanabilirsiniz.
Uygulama ile yürüyüşe ya da diğer aktivitilerinize çıkmadan önce gerekli haritaları indirebilir, böylece internetinizin çekmediği yerlerde kaybolma ihtimaline karşı önlem alabilirsiniz.
İndir

Maverick: GPS Navigation AndroidAndroid İçin Navigasyon Uygulaması

OsmAnd
OsmAnd, açılımı OSM Automated Navigated Directions yani Türkçe'ye otomatize edilmiş navigasyon olarak çevirebileceğimiz bir diğer navigasyon uygulaması ve OpenStreetMap verisi baz alınarak geliştirilmiş.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz ve açık kaynak bir uygulama olan OsmAnd ile hızlı ve kolay bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca önceden haritaları indirerek daha sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.
Uygulamada sesli rehber, tahmini varış zamanı, rotadan saptığında otomatik yeniden hesaplama, adres veya koordinat arama, çeşitli adresleri favori listesine ekleme gibi özellikler de mevcuttur.
İndir

OsmAnd Maps & Navigation AndroidAndroid İçin Navigasyon Uygulaması


 
Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
İOS Günün Android uygulaması

Memrise Ücretsiz Dil Öğren

Yabancı dil öğrenmenin en eğlenceli yolunu keşfedin.Tüm dünyadan milyonlarca üye Memrise'ın yeni kelimeler öğrenmede kendilerine süper güçler verdiğini keşfetmiştir.

ÖZELLİKLER

- Öğrenme kapasitesini saatte 44 kelimeye çıkaran bilimsel öğrenme sistemi
- Görsel Öğrenme, Tekrar & Güçlendirme, Hızlı Hatırlama ve bunun gibi hafızanın farklı taraflarını çalıştıran çoklu oyun modları
- Ne öğrenmen *gerektiğine* uygun olacak şekilde en iyi 1000 İngilizce kursundan birini seç - TOEFL, IELTS, İş İngilizcesi, Yeni Başlayanlar için İngilizce vb.
- Tüm kurslar tamamen ÜCRETSİZDİR
- Uyarlanabilen sistem öğrenmenizi izler ve tam doğru zamanda tekrar etmenize yardımcı olur.
- Örnek cümleler, audio, video

MEMRISE'IN ARKASINDAKİ BİLİM

Dünyanın tanınmış hafıza koçu Ed Cooke tarafından tasarlanan Memrise kapsamlı bilimsel araştırmalarla desteklenmiş hafıza-güçlendirme teknikleri kullanmaktadır.
University College London işbirliğiyle, Memrise yeni kelimeler öğrenmek için en etkili metodolojileri keşfetmek adına yıllık $10.000 değerinde bir bilişsel bilim yarışması olan The Memrise Prize'ı yürütmektedir. Yarışmada öne çıkan en etkili metodolojiler Memrise'daki öğrenme oyunlarına adapte edilir.

İndirmek için tıklayın


 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
İOS Haftanın Android Uygulamaları

Google'ın geliştirmeye devam ettiği, Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası Google Play Store, milyonlarca Android uygulamasına ev sahipliği yapıyor.

İşte bu haftanın Android uygulamaları

Bir başka haftanın Android uygulamaları bölümünde, en iyi ve en yeni Android uygulamalarını sıralamaya devam ediyoruz. İşte bu haftanın Android uygulamaları.
DriveTube

Otomobil, motosiklet ve yol tutkunu olan herkes için bir sosyal ağ olan DriveTube, içerisinde kendi alanında uzman onlarca fotoğrafçı, yarışçı ve yazar bulunduran bir platform. Eğer siz de bu alana ilgi duyuyor ve ilginç içerikler görmek istiyorsanız DriveTube uygulamasını denemenizde fayda var.


DriveTube uygulamasını indirmek için tıklayın

Contextual App Folder

Bu uygulama, telefonunuzun ana ekranına "yaşayan" bir klasör ekliyor. "Yaşayan" diyoruz çünkü aktivitelerinize göre anlık tepki veren uygulama sayesinde, örneğin kulaklığınızı taktığınızda müzik uygulamaları klasöre geliyor. Bu ve bunun gibi farklı aktiviteler için hızlıca istediğinize ulaşmak isterseniz, Contextual App Folder tam size göre.
Contextual App Folder uygulamasını indirmek için tıklayın


Beta Apps

Bildiğiniz gibi günümüzde birçok mobil uygulama, beta programıyla kullanıcılara yeni özellikleri herkesten önce deneyimleme imkânı tanıyor. Beta Apps uygulaması ise, birçok popüler uygulamanın beta programına kolayca katılabilmenizi ve sunulan yeni özellikleri herkesten önce deneyebilmenize olanak tanıyor.
Tabii ki beta sürümlerinde bazı hatalarla da karşılaşabileceğinizi unutmayın.
Beta Apps uygulamasını indirmek için tıklayın
Action Launcher 3

Launcher uygulamaları, akıllı telefonumuzun görünümünü ve kullanıcı deneyimini tamamen değiştirdiğinden Androdi kullanıcıları arasında bir hayli popüler. Beta sürecini yeni yeni tamamlayan Action Launcher 3 uygulaması da, farklı launcher uygulamalarını denemekten keyif alan insanlar için birebir.
Uygulamada hem görsel hem de işlevsel olarak hoşunuza gidebilecek birçok özellik yer alıyor.


Action Launcher 3 uygulamasını indirmek için tıklayın

SwiftKey

SwiftKey uygulaması yeni bir uygulama değil, hatta Android ekosisteminin en eski klavye uygulamalarından biri. Ancak bu hafta SwiftKey'e yer vermemizin sebebi uygulamada daha önce ücretli olan tüm temalarının ücretsiz olması. Bundan böyle SwiftKey uygulamasında yer alan tüm uygulamaları ücretsiz kullanabilirsiniz!


SwiftKey uygulamasını indirmek için tıklayın
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
İOS Elektronik Devreler ve Eletronik Bilgisi Android Uygulaması


Elektronik Devreler Apk indir
Transistör, kondansatör ve diyot gibi etken elektronik devre elemanları içeren devrelere elektronik devreler denir. Elektronik devreler tüm elektronik cihazların yapılarında yer alır ve cihazların çalışmasının sağlarlar Bir elektronik cihazın yapısında birçok elektronik devre bulunabilir.

Genellikle bir cihazın yapısında bulunan elektronik devreler filtreler, işaret güçlendiricileri, osilatörlerdir Bunun yanı sıra elektronik devreler sayısal veya örneksel de olabilirler. Boyutları küçülmüş tümleşik devrelerde elektronik devreler grubuna girmektedir. Genelde bir tümleşik elektronik devre birçok devrenin bir araya gelmesiyle oluşmakta. Elektronik devre elemanları pasif devre elemanları ve aktif devre elemanları olmak üzere iki gruba ayrılır. Pasif devre elemanları, direnç, kondansatör ve bobinden oluşurken aktif devre elemanları ise diyot ve transistör elemanlarından oluşmaktadır.

Elektronik devrelerinde akım gözle görülmez. Devrelerden iletkenden birim zamanda elektron miktarıdır Bir akım çeşitli etkilerle elektriği belli ederek, elektrik devresine gerilim uygulandığı zaman alıcıdan akım geçer. Geçen akım sınırlayan etken ise malzemenin direncidir. Bir elektriğin devresinde akımın geçebilmesi için gerekli olan kuvvete ise gerilim denir. Devrelerde gerilim direnç aracılığıyla hem büyür hem de küçülür.

[h=1][FONT=&quot]DOSYALAR[/FONT][/h]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
İOS Android Telefonun Ekranını Ses ile Açan Uygulama


Android Telefonun Ekranını Ses ile Açan Uygulama
Android işletim sistemli akıllı telefonlar için ekranlarını şifrelemek artık daha da kolay. Ekranı sesle kilidini aç uygulaması ile kilit ekranı doğru şifreyi söylerken sesi algılayarak telefonun kilidini açıyor. Böylelikle de kullanıcılar kendi sesleri telefonlarının ekran kilitlerini açabilecekler.

Android işletim sistemli cep telefonu kullanıcıları ilk önce telefonlarının ayarlar menüsünden parola ayarlayarak arkasından engellenen telefonlarının ekran kilitlerini açmaları için sadece bir kelime söylemeleri yeterli olacaktır. Telefonların yetkisiz kullanıcılar tarafından kullanılmasını engelleyen yardımcı program uygulaması olan Lockscreen uygulaması ile kullanıcılar kendi ses komutlarını kullanarak telefonlarını kilitleyebilecekler. Uygulamanın sesli kilit ekranı özelliği ile kelimeleri algılayarak orijinal parolayla karşılaştırır.

Eğer komutlar aynı ise telefonun ekran kilidi açılır. Ekran ses kilidini aç uygulamasını kullanabilmek için öncelikle parola olarak kullanılacak ses komutu ayarlanır. Daha sonra telefon ekranı kilitlenir ve telefonun kilidini açmak için ayarlanan komut doğru bir şekilde söylenerek kilidini açılması sağlanır. Bu uygulama kullanıcıların telefonlarını koruma altına almasının yanı sıra kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Kullanıcılar için oldukça basit alternatif yol olmuş ve büyük bir ilgi görmüştür.

[h=1][FONT=&quot]DOSYALAR[/FONT][/h]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Android için Gboard yayınlandı!

Uzun bir süredir iOS platformunda yer alan Gboard klavye sonunda Android platformuna da geldi. Gboard klavyenin sunduğu özellikler haberimizde.

Ücretsiz olarak sunulan Gboard, Android platformunda aşağıda yer alan özelliklere sahip.
Kaydırarak yazma özelliği ile parmağınızı harften harfe kaydırarak daha hızlı yazabilirsiniz.
Google sesle yazma özelliği ile gareket halindeyken metninizi söyleyerek kolayca yazdırabilirsiniz..
Yakındaki mağazalar ve restoranlar, GIF, videolar ve resimler, hava durumu tahminleri, haber makaleleri, spor karşılaşmalarının skorları Gboard ile arayabilir ve gönderebilirsiniz.
Emoji arama özelliği ile aradığınız emojiyi daha hızlı bulabilirsiniz.
Profesyoneller için Gboard ipuçları:

Herhangi bir uygulamada yüzlerce emoji arasından seçim yapmak için Enter tuşunu basılı tutun (Android 4.4 ve sonraki sürümler).
Siz yazdıkça öğrenir: Kişisel sözlüğünüze kelimeleri manuel olarak eklemeniz gerekmez. Bir kelimeyi bir kere yazdıktan sonra, bir dahaki sefere onu hareketle yazabilir veya öneriler arasından bulabilirsiniz. Bir önerinin üzerine uzun basarak onu "öğrenilen kelimeler" listenizden veya klavye sözlüğünden kaldırabilirsiniz.
Daha iyi öneriler almak için öğrenilen kelimelerinizi cihazlarda senkronize edin (etkinleştirmek için Gboard Ayarları→ Sözlük → Öğrenilen kelimeleri senkronize et seçeneğine gidin).
Hareketle imleç denetimi: İmleci hareket ettirmek için parmağınızı boşluk çubuğu üzerinde kaydırın.
Hareketle silme: Birden fazla kelimeyi hızlıca silmek için parmağınızı sil tuşundan sola doğru kaydırın.
Rakam satırının her zaman kullanılabilir olmasını sağlayın (etkinleştirmek için Ayarlar → Tercihler → Rakam Satırı seçeneğine gidin).
Simge ipuçları: Uzun basarak simgelere erişmek için tuşlarınızda hızlı ipuçları gösterin (etkinleştirmek için Gboard Ayarları → Tercihler → Simgeler için uzun basın seçeneğine gidin).
Tek el modu: Büyük ekranlı telefonlarda Enter tuşuna uzun basıp başparmak simgesini seçerek klavyeyi ekranın soluna veya sağına sabitleyin.
Hızlı simgeler: Geçici olarak simge klavyesine geçmek ve bir simge eklemek için “?123” tuşundan hareket edin.
Hızlı büyük harf: Büyük harf yapmak için ÜST KARAKTER tuşundan bir karaktere hareket edin.
Temalar: Stilinize uyacak şekilde tuş sınırları olan veya olmayan bir tema seçin.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
Android'de Tordow v2.0 virüsüne dikkat!

Android'de zararlı yazılım Tordow v2.0'a ait yeni bulgular ele geçirildi. Peki, Android kullanıcılarını etkileyen Tordow v2.0 virüsü ne gibi sonuçlara yol açıyor?

COMODO, Rusya’daki istemcileri etkileyen zararlı Android yazılımı “Tordow v2.0” ait kimi örnekler keşfetti. Tordow, Android işletim sistemine yönelik ilk mobil bankacılık trojanı ve bulaştığı cihazlarda yönetici ayrıcalıkları elde etmeyi hedefliyor.
Tordow 2.0 virüsü neler yapabiliyor?

Normal koşullarda zararlı bankacılık yazılımları, zararlı faaliyetlerini yönetici erişimi olmadan da gerçekleştirebilir ama hackerlar yönetici erişimi ile daha geniş kapsamlı bir dizi işlev kazanabiliyorlar. Tordow 2.0 telefonla aramayapabilir, SMS mesajlarını kontrol edebilir, program indirip kurabilir, oturum açma bilgilerini çalabilir, irtibat kişilerine erişebilir, dosyaları şifreleyebilir, internet sayfalarını ziyaret edebilir, bankacılık verilerini kendi çıkarları için kullanabilir, güvenlik yazılımlarını kaldırabilir, cihazları yeniden başlatabilir, dosyalara yeniden isim verebilir ve fidye yazılımı olarak hareket edebilir.
Depolanan hassas bilgileri bulmak için Android ve Google Chrome tarayıcılarını araştırır. Tordow 2.0’ın ayrıca cihaz donanımı ve yazılımı, işletim sistemi, üretici, internet hizmet sağlayıcısı ve kullanıcı konumuna ilişkin verileri de topladığını teknik detaylar ortaya koyuyor.
Tordow 2.0 sahip olduğu CryptoUtil sınıfı işlevler ile AES algoritmasını kullanarak dosyaları şifreleyebilir ve şifrelerini açabilir. Bunu yaparken ise ‘MIIxxxxCgAwIB’ gömülü kodlanmış anahtarını kullanır. Android uygulama paketi (APK) dosyaları, “cryptocomponenet.2” gibi isimlerle, AES algoritması ile şifrelenmiştir.

Tordow 2.0 yönetici ayrıcalıklarını kazandığını dokuz farklı yolla doğrulayabilir. Statüsü saldırganın kumanda ve kontrol (C2) sunucularından birine aktarılır. Yönetici erişimi ile saldırgan neredeyse istediği her şeyi yapabilir ve sistemi böylesine köklü yerleşmiş bir zararlı yazılımdan kurtarmak oldukça zor hale gelir.
Tordow kötü amaçlı kodlayıcılar tarafından indirilen, tersine mühendisliğe tabi tutulan ve sabote edilen yaygın sosyal medya ve oyun uygulamaları yoluyla yayılıyor. Şu ana kadar istismar edilen uygulamalar arasında VKontakte (Rusya’nın Facebook’u), Pokemon Go, Telegram ve Subway Surfers var.

Her ne kadar Google Play ve Apple mağazaları geçmişte virüslü uygulamalara ev sahipliği yapmak ve bunları yaymakla ilgili sorunlar yaşamış olsa da virüslü programlar genellikle bu iki resmi internet sayfasına bağlı olmayan üçüncü taraf sitelerinden dağıtılıyor. Ele geçirilen bu uygulamalar tıpkı orijinal uygulamalar gibi hareket ediyor ancak C2 iletişimleri de dâhil olmak üzere gömülü ve şifreli kötü amaçlı işlevler içeriyor. Bu aslında, yönetici erişimi ve indirilebilir Trojan modüllerine erişim sağlayacak bir kötüye kullanım paketi.
 

dt6767

Active member
Üye
Katılım
20 Tem 2012
Mesajlar
186
Beğeniler
112
teşekkürler de çok reklam var.yüklemiştim birkaç gün kullandım.sonra sildim.(clean master)
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,681
Beğeniler
3,703
Konum
ALMANYA
Smart Switch Mobile
Not: Bazı Galaxy cihazlarında Smart Switch Mobile varsayılan olarak mevcuttur.(Galaxy S7/S7 edge)

Galaxy S7/S7 edge: Bu durumda [Ayarlar] > [Yedekle ve sıfırla] > [Smart Switchi Aç] öğelerine dokunarak Smart Switch Mobile açın. Smart Switch; size kişilerinizi, müziklerinizi, fotoğraflarınızı, takviminizi, metin mesajlarınızı, cihaz ayarlarınızı ve daha fazlasını yeni Galaxy cihazınıza taşıma özgürlüğünü sunar. Ayrıca Smart Switchâ„¢, favori uygulamalarınızı bulmanıza yardımcı olur veya Google Playâ„¢ içinde benzer uygulamalar önerir.

Kimler aktarma yapabilir?

Android sahipleri
+ Cihazdan cihaza kablosuz aktarım
+ Android cihazınızdan Galaxy nize kablolu aktarım
+ iOS sahipleri, sizin için en iyi seçeneği kullanarak aktarım yapın:
+ iOS cihazınızdan Galaxy nize kablolu aktarım
+ iCloud dan içe aktarma
+ iTunes kullanarak PC/Mac aktarımı
+ BlackBerry sahipleri
+ Cihazdan cihaza kablosuz aktarım
+ BlackBerry cihazınızdan Galaxy nize kablolu aktarım
+ Windows Phone sahipleri
Cihazdan cihaza kablosuz aktarım

Neler aktarılabilir?

Kişiler, takvim(Sadece cihaz içeriği), mesajlar, fotoğraflar, müzik (sadece DRM le korunmayan içerik, iCloud için desteklenmez), videolar (sadece DRM le korunmayan içerik), arama kayıtları, notlar, alarmlar, Wi-Fi ayarları, duvar kağıtları, belgeler, Uygulama verileri (sadece Galaxy cihazlar) ve ana sayfa düzenleri (sadece Galaxy cihazlar)

+ Galaxy cihazınızı M OS ye yükselterek uygulama verilerini ve ana ekran düzenlerini gönderebilirsiniz (Galaxy S6 veya üstü).

Not: Smart Switch, cihazda ve SD kartta (kullanılıyorsa) depolanan içeriği tarar ve aktarır.

Aktarım için ne gereklidir?
Android aktarımları:
+ Galaxy cihazlar arasında kablosuz aktarımlar: Android 4.0 veya üstü
+ Kablolu aktarım: Android 4.3 veya üstü, şarj kablosu ve USB OTG kablosu
+ Uyumlu bir Android cihazdan bir Galaxy cihaza aktarımlar: Android 4.0 veya üstü (Mobil AP) (aşağıda uyumlu modeller listesini görebilirsiniz)

iOS aktarımları:
+ Kablolu aktarım: iOS 5.0 veya üstü, iOS cihaz kablosu (lightning veya 30 pinli) ve USB OTG kablosu
+ iCloud aktarımları: iOS 4.2.1 veya üstü ve Apple Kimliği
+ iTunes aktarımları: Smart Switch PC/Mac yazılımı€œ Başlayın http://www.samsung.com/smartswitch

BlackBerry aktarımları:
+ Kablosuz aktarımlar: BlackBerry OS 7 veya 10 (Mobil AP)
+ Kablolu aktarımlar: USB OTG kablosuyla aktarımlar için BlackBerry OS 7 veya 10

Windows Phone aktarımları
:
Kablosuz aktarımlar: Windows OS 8.1 veya 10

Not: Daha fazla bilgi ve adım adım talimatlar için http://www.samsung.com/smartswitch adresine gidin

Hangi cihazlar desteklenir?


Galaxy: Yeni Galaxy mobil cihazlar ve tabletler (Galaxy S2 den itibaren)
Not: Galaxy S2 için eski işletim sistemi (GB/ICS) sürümü uyumsuzluğa neden olabilir. S2 cihazınız doğru şekilde çalışmıyorsa lütfen ürün yazılımı güncellemesinden sonra deneyin.

Diğer Android cihazlar:

(USB OTG kablosuyla veri aktarabilmek için cihazınız, Medya Aktarma Protokolü (MTP) USB seçeneğini desteklemelidir.)

+ HTC®: J, One/X/X+/S/SV/M8, Proto, Butterfly, Desire X/XC/500(506e), EVO 4G LTE, INFOBAR A02, ThunderBolt, One M9, Desire 526/612

+ LG®: Optimus G/G Pro/G2/G3/G4/LTE/4X HD/ LIFE/it/Vu/Vu2/L5 II/L5 II Dual/L7 II Dual/L9, Lucid 4G, G Flex, isai, isai VL, PRADA phone, Nexus 4/5, V10, Lancet, G Vista, Flex2

+ Sony®: Xperia Z/Z Ultra/Z1/Z2/Z3/Z3 Compact/A/A2/ZL2/UL/V/VL/SX/GX/E/E Dual/Go/NX/AX/TL, acro HD/acro S

+ Huaweiâ„¢: T8951, C8813, Ascend/G510/G520/D2, Stream 201HW, A199(china), Honor 6/6+/7, P7, P8, P8 Lite, Mate7, Maimang4, Ascend Y300, Mate8

+ Motorola®: DROID RAZR MINI(M)/Razr HD/Razr Maxx, ATRIX III, Moto G, Moto X, Droid Turbo2/Maxx2/Mini

+ Xiaomi: Hongmi1S, Hongmi Note, Mi4

+ OPPO : R815T/W, R811, R7/R7 Plus/R7s, Find7/Find7A

+ Coolpad: DazenF2

+ RIM : BlackBerry Priv
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
İşinize Yarayabilecek 3 Android Kısayolu
Android kullanıcılarının işini kolaylaştıracak 3 kısayolu paylaşıyoruz.
Uzun süredir Android kullanıcısı olsanız bile, işletim sistemindeki bütün faydalı kısayolları bilmeniz pek mümkün değil. Biz de sizinle bu faydalı kısayollardan 3 tanesini paylaşıyoruz.

Kilit Ekranını Atlayın
Kilit ekranı ve güvenlik menüsündeki bu özellik, cihazınızın güvende olduğunu anlayarak açık kalmasını sağlar. Güvenli mekanları, cihazları ya da sesleri bir kez telefonunuza eklediğinizde, kilit ekranını şifre ya da PIN girmeden atlayabilirsiniz.

Bir Mesajla Aramaları Reddedin
Telefonu açamadığız zamanlarda, arayanlara meşgul olduğunuzun bildirilmesini sağlayabilirsiniz. Çoğu telefonda bu özellik, ayarlar bölümünde arama reddetme, hızlı yanıt vb. isimlerle yer alır.

Ana Ekrana Kişi Widget’ı Ekleyin
Sık görüştüğünüz kişilere rehbere ya da mesajlar bölümüne girmeden hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, telefonunuzun ana ekranına kişi widget’ı ekleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ana ekran tuşuna ya da arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya yarayan tuşa basılı tutun, karşınıza widget’lar bölümü gelecektir. Buradan kişi/rehber widget’ını bulun ve üzerine basılı tutarak widget’ı ana ekrana sürükleyin. Daha sonra size widget’a hangi kişiyi atamak istediğinizi soracak, bunu seçtikten sonra widget’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.