Neler yeni

Android Cihazlar icin Guncel uygulamalar.

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,054
Konum
ALMANYA
Notifyer okunmamış Count


Sen-ebilmek almak tüm app bildirimleri sağda şimdi app simgeleri kendilerini, iPhone sadece gibi. Facebook, Whatsapp, Viber ve önemli bildirimleri alma herhangi bir diğer uygulamaları gibi uygulamalar için mükemmel. Yeni iletiler, cevapsız aramalar, arkadaşlık istekleri ve daha tüm görüntülenir.

Notifyer düzenli app simgeleri değiştirmek için 1 x 1 homescreen widgets kullanarak çalışır. Aletler kullanarak gerçek zamanlı olarak en son bildirimleri gösterilen güncelleştirebilirsiniz anlamına gelir.

Notifyer widget ekranın altındaki iskelede taşımak için dock (örneğin Nova Launcher) yerleştirilmesi widget sağlayan bir başlatıcısı kullanarak 
Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
YouTube uygulaması gelişmeye devam ediyor. Daha önceki güncellemelerle birçok farklı özelliğe kavuşan YouTube uygulaması, bu sefer Android kullanıcıları için yenileniyor. Bakalım bu yeni güncellemeyle beraber neler değişecek.
Android için YouTube yenileniyor!

Halen test aşamasında olan bu yeni güncellemeyle beraber, küçükte olsa birkaç ayrıntı değişiyor. Yeni uygulama arayüzünde göze çarpan ilk yenilik, yürütülen videonun gösteriliş şekli.

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi artık yürütülen videolar sağ tarafta küçük dikdörtgen bir pencere içerisinde gösterilmek yerine, alt tarafta şerit halinde gösterilecek.

Ayrıca bu yeni arayüzdeki göze çarpan bir diğer önemli yenilik ise, sekmelerin üst taraftan alt tarafa taşınmış olması. Artık birçok uygulamada olduğu gibi YouTube uygulamasında da sekmelere alt taraftan erişim sağlanacak.
Son olarak, Android kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu güncellemenin, yakın zamanda yayınlanacağını belirtmeden geçmeyelim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
LineageOS, piyasaya sunulmasından bu yana yalnızca birkaç ay geçmesine rağmen, 80’in üzerinde cihazda kullanılmaya başlandı ve hatta geçen ay bir milyondan fazla kurulumla önemli kilometre taşına ulaştı. Ekip, her zaman olduğu gibi, yeni cihazlara sürekli genişleme ve önemli gelişmeler sağlayan küçük değişiklikler yaparak meşgul oluyor.
Romun en son güncellemesi Android 7.1.2 sürümünü ve ayrıca Google’ın en son güvenlik düzeltme ekini de içeriyor. Pek çok değişiklik olmamasına rağmen, gereksiz batarya tüketimine neden olan bir sorun düzeltilmiş. Değişikliklerin listesi aşağıda bulunabilirsiniz;

Extra Tiles sorunları artan pil kullanımı sorunlarına yol açması düzeltildi
Birçok küçük düzeltme onarımları
Web sitesi ve wiki şimdi varsayılan olarak https kullanıyor

Daha önceki haftalarda olduğu gibi, Lineage ekibi de desteklenen cihaz listesine daha fazla cihaz ekledi. En son eklenen ve çıkarılan cihazlar;
14.1 İçin Eklenen Cihazlar

HTC M9 (GSM) – himaul – maintainers: rashed, raymanfx
HTC M9 (Verizon) – himawl – maintainers: flyhalf205, rashed, raymanfx
Letv LeEco Le 2 (Uluslararası) – s2 – maintainer: codeworkx
Letv LeEco LePro3 – zl1 – maintainers: codeworkx, jrior001
LG L90 – w7 – maintainer: mobiusm
Samsung Galaxy Tab 3 LTE (Sprint) – lt02ltespr – maintainer: deadman96385
Yu Yffhoria – lettuca – maintainers: h2o64, mikeioannina, TheStrix
Yu Yureka – tomtato – maintainers: h2o64, Meninblack007, mikeioannina

14.1 İçin Cihaz Değişiklikleri

Samsung Galaxy Note 2 LTE Korece türevleri (t0ltektt, t0lteskt) şimdi t0ltekor – maintainers tarafından birleştirildi: filiprrs, PoisonNinja Klteusc klte’ye birleştirildi. Güncellemeleri almaya devam etmek için, klteusc derlemelerinin son haftası olan en yeni klte yapısını flash edin.

14.1 İçin Kaldırılan Cihazlar

Nextbit Robin – ether – Büyük hatalar giderilinceye kadar bakım görevlileri tarafından geçici olarak devre dışı bırakıldı.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,054
Konum
ALMANYA
Groop


Farklı konular hakkında yepyeni arkadaşlarla sohbet etmenin artık yeni bir yolu var!


AKICI & KEYİFLİ SOHBETLER:

Akıllı algoritma sayesinde, konuşmaktan keyif alacağın kişilerle seni süre sınırı olan bir groop'a alıyoruz. Sonrasında dileyen groopie'ler konuşmaya devam edebiliyor.

SEÇTİĞİN KONU HAKKINDA KONUŞ:

Konuşmak istediğin konuyu seç ve groop'undaki kişilerle bildiklerini paylaş, yeni şeyler öğren ve tartış!

HER YERDE ARKADAŞ EDİN:

Yeni arkadaşlar edinmenin en kolay yolu Groop ile, ister bir sokak ötede ister binlerce kilometre ötede aynı konuyu seçenlerle konuşabilirsin!

GERÇEK KİŞİLER, GERÇEK KONUŞMALAR:

Groop'ta konuştuğun herkes gerçek. Bot'lara veya fake kullanıcılara Groop'ta yer yok!

SOSYALLEŞMEK ARTIK OYUN GİBİ:

Birbirinden eğlenceli özellikleriyle mesajlaşmayı oyunlaştırarak interaktif bir hale getiren Groop'ta neler yok ki: Sohbet içi beğeni, kullanıcı seviyeleri, sohbet raporu, fotoğraf paylaşma ve daha fazlası...

GÜVENLİ:

Eğer bir kullanıcı diğer groopie'leri rahatsız ederse, o kişi groop'tan çıkarılabilir ve engellenebilir. Groop ailesine güvenli bir ortam sağlamak en büyük önceliğimiz!

ÇEVRİMDIŞI MESAJLAR:

Bildirimlerini kaçırsan da, telefonun kapalı da olsa, mesajlarının her zaman sana ulaşacağını garanti ediyoruz. Mesaj kaçırma derdi tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı!

Groop hakkındaki yorumlarını bilmek istiyoruz. Geri bildirim, soru,
öneri ve şikayetlerin için lütfen bize e-mail at: [email protected]

veya bizi Twitter'da takip et:

http://twitter.com/groopchat


hemenindir.png
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
Ekran resimleri hem bilgisayarlarda, hem tabletlerde hem de akıllı telefonlarda hayat kurtaran işlevlerden bir tanesi durumuna geldi diyebiliriz. Peki Android telefonlarda ekran fotoğrafı nasıl çekilir? Bu yazımızın içeriği, bu sorunun cevabını sizlere sunacak diyebiliriz.
Lafı fazla uzatmadan, sizleri Android işletim sistemine sahip telefonlarda veya tabletlerde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatalım. Çoğu telefonda bu işlev farklı gibi gözükse de, hemen hemen aynı diyebiliriz.
Telefonunuzda ekran görüntüsü almak için;

Home + Ses kapama/açma tuşu.
Açma kapama + Ses kapama/açma tuşu.

Bu iki farklı deneme ile telefonunuzda ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. Eğer telefonunuzda “home” tuşu varsa 1. seçenek işinizi görecektir, eğer “home” tuşu olmayan bir telefona sahip değilseniz, kilit tuşu ile ses tuşlarını deneyiniz.
Yukarıda basit ve en çok kullanılan yöntemi anlattık. Şimdi ise daha detaylı anlatıma geçiyoruz.
Android’de bir ekran görüntüsü almak genellikle aynı anda güç düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutmak kadar basittir, ancak piyasadaki pek çok Android telefon ve tablette çeşitli alternatif yöntemler bulunabilir.
Hızlı bir standart ekran görüntüsü için, önce bunu deneyin: güç düğmesini ve ses kısma düğmesine bir kez basın ve ekrandaki ses çıkışı yakalandığını bildirene kadar birkaç saniye basılı tutun.
Bu işlemde hafif bir ustalık vardır: güç düğmesine çok kısa süre basarsanız ekran kapanır; Ses kısma düğmesine çok kısa süre basarsanız ekran görüntüsü ekrandaki bir ses kaydırıcısı tarafından gölgelenir.
Android‘in çoğu sürümünde ekran görüntüsünün başarılı olduğunu onaylamak için bir bildirim açılır; Bazıları otomatik olarak bu ekran görüntüsünü açar veya paylaşım seçeneklerine erişmek için seçebileceğiniz bir açılır pencerede sunar. Ekran görüntüsünü Galeri uygulamasında da bulabilirsiniz.Güç düğmesine bastığınızda ve ses seviyesini azalt düğmesi işe yaramazsa, muhtemelen telefonunuzun ya da tabletinizin fiziksel bir home düğmesi olması nedeniyle bu muhtemeldir. Bu senaryoda home düğmesini güç düğmesini yerine kullanın.
Bir ekran görüntüsü almak için, aynı anda birkaç saniye home düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutun. Bir önceki adımda olduğu gibi ekran, screengrab‘ın yakalandığını size bildirmek için yanıp sönecek ve paylaşım seçeneklerine erişebileceksiniz.
Bu yöntem, uzun zamandan beri Samsung Galaxy S serisi için ekran görüntüsü seçme sürecidir. Ancak, Mart 2017’de duyurulan olan Galaxy S8 ile home düğmesinin kesim yapılmadığı söyleniyor.
Dolayısıyla bir ekran görüntüsü almak için Samsung Galaxy S7‘de home düğmesini basılı tutmak ve ses düzeyini düşürmek istiyorsanız, süreç Galaxy S8‘de güç düğmesini ve ses kısma düğmesini birlikte tutacaktır. Denediğimizde buradan aktarım yapacağız.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
Google, Android’in en eski problemlerinden birisini ortadan kaldırmak üzere kararlı. Project Treble ile şirket, tüm cihazlarda çalışacak tek bir güncelleme inşa ederek yeni sürümlerin son kullanıcılara hızla dağıtımını sağlamak hedefinde
Android güncellemelerinin geç yaygınlaşması kabusu bitiyor!

Google I/O 2017 öncesinde Project Treble duyurusuyla heyecan yaratan şirket, android 0 ile başlayarak işletim sistemini yeniden inşa edecek. Bu sayede güncellemelerin daha kolay, hızlı ve üreticiler için çok daha düşük maliyetli hale getirilmesi planlanıyor.
Proje, geliştiricilerin milyarlarca telefon ve tablette, her cihaz türü için ayrıca düzenlemeler yapmadan çalışacak uygulamalar yazmasını sağlayan Uyumluluk Test Paketi’nden ilham almış durumda. Project Treble, Android işletim sistemini iki bölüme ayırıyor. Bunlardan ilki Google bölümü ve diğeri ise donanım destek bölümü. Bu modüler mimaride Google, üretici uyarlamalarını Android OS yapısında ayırıyor.
Android OS yapısı ve üretici uyarlaması arasında yeni bir satıcı arayüzü sunan Google, yeni üretici arayüzünü Uyumluluk Test Paketi (CTS) ile paralel olarak Üretici Test Paketi’ni (VTS) de kullanarak onaylıyor. Böylece üretici uyarlamalarının gelecekteki uyumluluğundan emin olunuyor.

Öte yandan Project Treble öncesinde, işletim sisteminin her yeni sürümüyle birçok Android kodunun güncelleştirilmesi gerektiği vurgulanıyor. Yani Google’ı yoğun bir süreç bekliyor. Bundan böyle üreticilerin, ek bir işlem gerekmeden, sadece Android OS yapısını güncelleyerek Qualcomm gibi çip üreticilerini pas geçebilecek olması ise önemli.
Project Treble güncellemeleri maalesef, geçmişe dönük olarak eski cihazlara uygulanamayacak. Özetle, bu yeni güncelleme yönteminden Android O ve sonrası ile gelen tüm yeni cihazlar faydalanabilecek. Şu anki O Developer Önizlemesi ile çalışan Pixel cihazlarının ise çoktan Project Treble mimarisini çalıştırdığı belirtiliyor.
Google, Project Treble dokümantasyonunun bu yazın sonlarında Android O’nun çıkışı ile birlikte yayımlayacağını açıkladı.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,054
Konum
ALMANYA
SMS Auto Reply Text Message


SMS otomatik yanıt - cevapsız aramalar ve ne zaman, bir toplantının, okul, tatil, izinli, dışarı ofis meşgul, siz gelen sms için otomatik yanıt metin iletisi. Ve sürüş, uyku, bir film izlerken ya da sadece iken aynı zamanda ne zaman sen dinlenmeniz tercih ederdim.

Siz tatilde veya kişisel konularda işyeri dışında olduğunuz SMS/aramaları alma bıktınız mı? Her zaman rahatsız elde olmadan tatilin keyfini istiyor musunuz? Kolayca otomatik yanıtlar mesajları cep telefonunuza herhangi bir fırsat için ayarlamak ve ne zaman senin'meşgul ya da uzağa daha fazla rahatsız olma. Özenli bir cevap ya da sade bir şekilde kısa bir cevap olarak arasında seçim yapabilirsiniz "metin/çağrı bana daha sonra".

Bizim android app neler sunabileceği:

 kurulum otomatik yanıt (bir sürüş / uyku, bir sınıf için bir tatil için bir izin, vb.) için birden çok profil
her profili vardır kendi ayarlarını (titreşim toplantı, uyku sırasında tamamen sessiz, vs.)
Sen-ebilmek koymak-belirli gün ve saatte bir zamanlamaya
 yinelenen otomatik yanıt metni
 seçenek zaman ve hafta gün ayarla ve haftalık yineleme oluşturmak için

Özelleştir yanıtı iletisi
acil durum listesi - (ne olursa olsun durum - veya meşgul kullanılabilir) her durumda belirli kişilerden gelen çağrıyı almak için
 kişiselleştirilmiş listesi - otomatik kişiselleştirilmiş metinleri, bazı insanlar oluşturmak için
değil otomatik yanıt listesi - otomatik yanıt-e doğru SMS/çağrı insanların engellemek için yanıtlamak istemiyorum
otomatik yanıtlarını cevapsız aramalar ve yalnızca kişi listenizdeki kişilere gönderilen SMS
 otomatik yanıtlarını cevapsız aramalar ve SMS sadece kişi listenizde olmayan insanlar gönderdi
otomatik yanıt metinleri yalnızca aramalar için
 otomatik yanıt metinler için sms mesajları sadece
ayarla, telefon modu Zil sessiz için SMS otomatik yanıt modu etkinleştirildiğinde
 titreşimli--dan senin telefon modu ayarla SMS otomatik yanıt modunu sessiz süre için
tek tip bir yanıt otomatik oynatma modunu zaman aynı kişiye göndermek
 tutmak kaydı gönderilen kısa mesaj
app hemen hemen yok pil kullanır güç, CPU zamanı ve RAM
 widget

işleri de ile ücretsiz çağrılar / SMS / metin hizmetleri (kim genellikle bir de düşük SMS sağlar / txt oranları) , bir kez sms mesajları SMS gelen kutunuza doğrudan gider ve normal SMS gibi davranır. Gibi: JaxtrSMS, Scydo, Vippie, FooTalk, UppTalk, Way2SMS vb

Ayrıca bkz

SMS otomatik yanıt Pro

 reklamlar - ücretsiz
 TTS-metin okuma hizmet gelen iletiler için
 manuel durumu“ ayarla varsayılan durumu ve açma/kapama el ile çevirmek
ON One Touch / widget kapalı
 MMS mesajı - kişiselleştirilmiş sesli veya bile video mesajı kaydetmek veya görüntü, metin eklemek (veya onları hep birlikte paket) ve otomatik yanıt tüm cevapsız aramalar ve gelen SMS.
â durumu-sonu izin için ne zaman hala sürüş durumu sonlandırıldı hani tek bir dokunuşla bir çalar saat ayarla


hemenindir.png
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
iPhone’umu veya iPad’imi iOS 11’de Jailbreak yapabilir miyim? iOS 11 için Jailbreak adına bir gelişme var mı? Bugün çok sorulan bu soruların tamamına cevap vermeye çalışacağız.
Apple’ın iOS 11’in ilk beta sürümüyle iOS’un ilerleyişi, gelişimi için harika bir iş çıkardığını görüyoruz ancak kullanıcıların büyük bir kesimi için Jailbreak tarafında daha yüksek beklentiler söz konusu. Jailbreak toplulukları güncel iOS 10 sürümleri için bile sessizliğini koruyorken iOS 11 Jailbreak aracını konuşmanın oldukça erken olduğu aşikar.

Jailbreak topluluklarının bir işi nasıl yaptıklarını veya araçlarını ne zaman yayınlayacaklarına doğrudan bir yaklaşımda bulunmanın çoğu zaman yanlış olduğu konusunda yeterli deneyime sahibiz. Apple, iOS’un yeni sürümlerini yayınlama konusunda belli bir takvime uyuyor ve her yıl gerçekleştirilen WWDC etkinliğinde en yeni iOS sürümünü tanıtıyor ancak Jailbreak dünyasında işler bu şekilde ilerlemiyor. Bir atılım gerçekleşene kadar, herhangi bir iOS sürümünün Jailbreak tarafındaki durumunu hiçbir zaman bilemiyoruz.

Şu anda en güncel Jailbreak aracı iOS 10.2 için kullanılabiliyor. En güncel Jailbreak aracı beklentileri ise PanGu’nun iOS 10.3.1 için aracını yayınlaması yönünde. Bunun dışında Jailbreak topluluklarından edindiğimiz güncel bir bilgi yok. iOS 10.3.2, iOS 10.3.3 betaları ve iOS 11’in ilk beta sürümü için kamuoyu ile paylaşılmış herhangi bir Jailbreak aracını görmüş değiliz.
Genellikle iOS’un büyük sürümleri, örneğin iOS 11 gibi, Apple’ın ilk beta sürümünü yayınlamasıyla hemen kontrol altına alınırlar ve güvenilir hackerlar tarafından altüst edilirler. Henüz iOS 11 için böyle bir gelişme söz konusu değil ancak gelecekte bu yönde gelişmelerin olacağını tahmin ediyoruz. Ancak, herhangi bir Jailbreak topluluğu ya da hacker iOS 11’in herhangi bir betasını Jailbreak yapmayı başarsa bile, bu sonbaharda yazılımın final sürümü yayınlanana kadar resmi bir Jailbreak aracı çıkarmayacaklardır. Çünkü hiç kimse, genel bir beta sürecinde Apple’ın resmi olarak güncellemeyi yayınlayacağı güne kadar herhangi bir güvenlik açığını kamuoyu ile paylaşmazlar.
Şu anda Apple, hala iOS 10.3.1’e geri dönüşlerin önünü açık tutuyor. Bu nedenle yakın zamanda bir Jailbreak aracının gelmesini bekliyorsanız bunun PanGu’dan geleceğini ve iOS 10.3.1 sürümünde kalmanız gerektiğini bilmelisiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
Belki de Android kullanıcılarının en büyük sorunu olan virüsler artık daha kolay bulaşabiliyor ve eskisinden daha güçlü ve zekiler. Bu yeni virüs Google Play Store’da birçok uygulamada yer alıyor ve kullanıcıları tetikte bekliyor. İşte tehlikeli virüs Xavier!

Eskilerine göre alanında çok iyi olan bu virüs, karşı tarafın e-postalarını, sosyal medya hesaplarının şifrelerini hatta sim kart bilgilerini bile ele geçirebiliyor ve sonrasında korunma mekanizmasıyla görünmez hale geliyor.

Xavier bir Truva Atı olmakla beraber diğer virüslerden çok daha güçlü ve engellenmesi zor. Bir cihazın tüm donanım bileşenlerini de çaldığından tespit edilmesi oldukça zor oluyor.

Reklam
Daha öncelerden de Google bu tehditin farkındaydı ancak ilerleme kaydedilince Google’da önlemini almaktan geri kalmadı. Öyle ki artık 36 milyondan fazla kullanıcıya bulaşmış olan virüs Google’ın güvenlik önlemleriyle birlikte kullanıcılar da verilerini şifreleyerek riski büyük oranda azalttılar.

Güneydoğu Asya ülkelerinden (Vietnam, Filipinler, Endonezya, Tayland, Tayvan) geldiği tespit edilen Xavier ücretsiz birçok uygulamayla avını bekliyor.

Siz de virüsten korunmak için tüm verilerinizi şifreleyerek koruma altına alın.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115Google, geliştiriciler sayfasında yer alan Android sürümleri kullanım oranları verilerini bir kez daha güncelleyerek, 2017 yılı Temmuz ayıverilerinin son halini kamuoyu ile paylaştı.Yeni verilere göre, piyasaya en son sürülen Android Nougat sürümü, artık çift haneli yüzdelere ulaşmış durumda. Google'ın Platform Versiyonlarısayfasına göre, şirketin mobil işletim sisteminin en yeni sürümünün %11.5'lik bir yüzdeye gelmesi 10 aydan fazla sürdü.
Android'in
en yeni sürümü, en çok kullanılan sürüm olma aşamasına genellikle bir yıldan uzun sürede geliyor ve maalesef Nougat sürümü bu eğilimi kıramayacak.


Android versiyonlarındaki kullanım oranı değişimleri


Android 7.0 / 7.1 Nougat (Ağustos 2016): 2,0 puanlık artışla %11,5
Android 6.0Marshmallow (Ekim 2015): 0,6 puanlık artışla %31,8
Android 5.0 / 5.1 Lollipop (Kasım 2014, Mart 2015): 0,7 puan azalarak %30,1

Android 4.4 KitKat (Ekim 2013): 1.0 puanlık düşüşle %17.1
Android 4.1 / 4.2 / 4.3 Jelly Bean (Temmuz 2012, Kasım 2012 ve Temmuz 2013): 0,7 puan azalarak %8,1
Android 4.0 Ice Cream Sandwich (Aralık 2011): 0,1 puan azalarak %0,7

Android 2.3 Gingerbread (Aralık 2010): 0,1 puan azalarak %0,7

Platform Versiyonları aracı, Android 2.2 ve üstünü gerektiren Google Play Store uygulamasından toplanan verileri kullanıyor.

Bu, eski sürümleri çalıştıran cihazların dahil olmadığını ve Google Play'i yüklememiş cihazların (örneğin, Çin'de birçok Android telefonu ve tablet, Amazon'un Fire Line vb.) dahil olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, Android 3.0 Honeycombve Android 2.2 Froyo gibi yüzde 0.1'den az orana sahip olan Android sürümleri listede yok. Gelecek yıl, iki eski Android sürümü de büyük olasılıkla listeden düşecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
Android 7.1 Nougat’ın beta sürümlerinde yeni bir özellik ortaya çıktı. Google’ın sessiz sedasız eklediği yeni “panik modu” düşündüğünüz panik anlarında değil, kötü amaçlı yazılımlara karşı çalışacak.
Her ay milyonlarca Android cihazı, kötü amaçlı yazılımların ve fidye virüslerinin hedefi oluyor. Mobil pazarın büyük bir kısmını elinde bulunduran Google’ın korsanlar tarafından bir numaralı hedef olarak işaretlenmesi gayet doğal. Hal böyle olunca, hastalık gibi çeşitlenen ve bağışıklık kazanan virüs yazılımlarıyla karşılaşıyoruz. Google, tüm bunlarla başa çıkmak için canla başla çalışıyor.
Asıl olaya gelmeden belirteyim, söz konusu “panik modu” başınız sıkıştığında ilgili mercileri uyaracak bir sistem değil. Bunun yerine Android’in kötü niyetli yazılımlara karşı akıllıca savunma sistemi olacak. İlk önce XDA geliştiricileri tarafından keşfedilen özelliği şu an aktif olarak kullanamıyorsunuz.Cihazlarında kötü amaçlı yazılım bulunan şanssız Android kullanıcılarından biriyseniz, yeni “panik modu” size yardımcı olacak. Özelliğin, tıpkı Windows’taki geri yükleme özelliğine benzeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak bazı yeni kötü amaçlı yazılım türleri geri ya da “panik” düğmesini devre dışı bırakmak üzerine programlanabilirler. O an telefonunuzda nelerin döndüğünü bilememek oldukça rahatsız edici olacak ve panik tuşuna defalarca basmak isteyeceğiz. Açıkçası Google’ın bu konuda bir açıklaması olmadığından şimdilik bir şey söylemek zor. Firma, açık bir hedef olmamak adına açıklama yapmıyor olabilir. Muhtemelen yazılım tarafından engellenen butonla karşı karşıya kalma ihtimaline karşı, sesli komutlar da devreye sokulacaktır.


Android cihazınızda anormal davranışlar, kasma ve donmalar gördüğünüzde kullancağınız bu özellik, cihazın kontrolünü size geri verecek. Ancak güvenilir olmayan kaynaklardan yüklediğiniz uygulamaları silmek gene size düşüyor.

Yeni panik modu hakkında çok daha derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen geliştiriciler şuraya tıklayabilirler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115


Google tarafından final sürümü üçüncü çeyrekte dağıtılacağı açıklanan Android O sürümü için, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bilgiler Ağustos ayının ilk ya da ikinci haftasını işaret ediyordu.Görünüşe bakılırsa bu tahminler doğru çıkacak ve önümüzdeki hafta itibarıyla Android O sunulmaya başlanacak!

Yeni sürüme ilk hangi telefonlar kavuşacak?

Android Police'ten David Ruddock'un attığı tweet'e göre Android O sürümü bir hafta içerisinde sunulacak ve beklendiği üzere bu güncellemeyi ilk olarak Google Pixel ve Pixel XL modelleri alacak.Takip et
David Ruddock @RDR0b11


I'd look for the official Google Pixel Android O update to land in about a week. Could be pushed, but that's the timeline for now AFAIK.
20:52 - 02 Ağu 2017
Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik


Tabii ki Pixel ve Pixel XL modellerinin ardından ülkemizde de General Mobile'ın temsil ettiği Android One programına dahil cihazların güncellemeyi alması bekleniyor.Yeni sürümün ismi konusunda ise hâlâ belirsizlik söz konusu. Şu ana kadar ortaya çıkan tek bilgi, yeni sürümün Android Oatmeal Cookie ismini alabileceği yönünde. Final sürümünün sunulmasıyla birlikte, Android O'nun resmi ismini de öğrenmiş olacağız. Bu arada bugün ortaya çıkan dedikodulara göre Nokia 8modelinin de direkt olarak bu işletim sistemiyle kutucan çıkacağı konuşuluyor.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,054
Konum
ALMANYA
Kebap World

Kısa süre önce dünyanın dört bir köşesinde aynı anda “Günün Oyunu” olmayı başaran Türk yapımı oyun Kebap World, içinizde yemek yapma isteği uyandırabilir.

Çıktığı günden beri ülkemiz dahil pek çok ülkede ilgiyle karşılanan Kebap World isimli yüzde yüz Türk yapımı mobil oyun, eğlenceli mekanikleri ve öğretici yanıyla oyuncuların ilgisini çekmiş durumda. Dünyanın en geniş ve en lezzetli mutfaklarından olan Türk mutfağını oyuna aktaran Kebap World, Türk mobil oyuncuları başta olmak üzere dünyanın dört bir köşesine ulaşmayı hedefliyor.


Daha önceden Bare Block, Vamos Drift, Racing in City gibi oyunlardan tanıdığımız İstanbul merkezli oyun stüdyosu Hummurabi Games’in geliştirdiği oyun, eğlenceli mekaniği ile boş zamanlarınızda güzel bir tercih olacaktır.
Gerçek hayatta olduğu gibi Kebap World’de de gelen müşterileri memnun etmeye çalışacaksınız. Bunun için zamanında siparişler almalı, bu siparişleri doğru bir şekilde yapıp müşterilere servis etmelisiniz. Bu süreçte mutfağınızı geliştirerek daha kaliteli ve hızlı siparişler hazırlayabiliyorsunuz. Bu adımları izleyerek müşterileri memnun edecek ve bu sayede müşterilerden bahşiş kazanabileceksiniz.


Bildiğiniz gibi ülkemizin farklı noktalarında çok farklı lezzetler bulunuyor. Kebap World ile bu bölgelere gidecek ve lezzetli yemekleri yapmaya çalışacaksınız. Örneğin Adana’da kebap ustası, Samsun’da pide ustası ve Ege’de balık ustası olacaksınız.

10 Ocak 2018’de iOS ve Android platformlarında yayınlanan oyun, çıktığı günden itibaren özellikle iOS kullanıcılarının büyük ilgisiyle karşılaştı. 152 ülkede App Store sayfasının featured kısmında yer alan oyun, 20 Ocak 2018 Cumartesi günü Türkiye, Avustralya, Yeni Zelanda ve Orta Doğu ülkelerinin büyük bir kısmında “Günün Oyunu” seçildi. Günün Oyunu seçilmesi şerefine Apple Store editörleri tarafından bir de incelemesi yayınlanan oyun, mutfak temalı oyunları sevenler için çok güzel bir seçenek oluşturacaktır.

100’den Fazla Bölüm Sayesinde Uzun Süreli Eğlence
120 eğlenceli bölüm ve 3 ayrı restoran sayesinde uzun bir deneyim vaat eden Kebap World, yakında daha çok restoran ve bölümlerle içeriğini genişletmeyi hedefliyor.

Mutfağını Büyüt
Mutfağınızda yer alan tavalar, ocaklar, içecek makineleri gibi pek çok ürünü kullanmanız gerekiyor. Müşterileriniz arttıkça bu ürünler size yetmemeye başlayabilir. Bekleme konusunda pek başarılı olmayan müşterilerinizi memnun etmek için yeni ekipmanlar satın almanız gerekiyor. Ne kadar hızlı ve kaliteli servis yaparsanız, doğru orantılı bir şekilde daha çok bahşiş ve daha çok müşteri edinebilirsiniz.Kebap World İNDİR
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,054
Konum
ALMANYA
Android Auto - Maps, Media, Messaging & Voice

Android Auto akıllı sürüş arkadaşıdır. basitleştirilmiş bir arayüz, büyük düğmeleri ve güçlü sesli işlemler ile, Android Auto yoldayken daha kolay telefonunuzdan uygulamaları kullanmak için yapmak için tasarlanmıştır.

Sadece Ok Google demek ...

gerçek zamanlı GPS navigasyon ve trafik uyarıları ile Google Maps kullanarak bir sonraki hedefe olan hedef
Google Assistant kullanılarak aramalar yapın ve sadece bir dokunuş ile gelen çağrıları cevaplamak.

Spotify, Pandora, iheartradio, Google Play Müzik, Amazon Müzik, NPR One, Sesli, MLB.com ve Deezer dahil favori medya uygulamaları dinleyin. Daha birçok müzik, radyo, haber, spor haberleri, sesli kitap ve podcast uygulamalar da desteklenmektedir.

Gönder ve SMS kullanarak Google Assistant ile mesaj almak Hangouts, WhatsApp, Skype, Telgraf, WeChat, Kik, Google Allo, ve daha birçok mesajlaşma uygulamaları.

Uyumlu uygulamaların tam listesi için http://g.co/androidauto gidin

Android Auto kullanmak için Android 5.0 veya daha yüksek (Lolipop, marshmallow, nugat veya Oreo) çalıştıran bir telefon ve etkin bir veri bağlantısı gerekir.

400'den fazla otomobil modelleri şimdi Android Auto destek! Araç ekran uyumludur ve, etkinleştirmek lütfen kullanım kılavuzuna bakın veya aracınızın üreticisine başvurma olmadığını öğrenmek için. Sonra, telefonunuzu arabanıza bağlamak için yüksek kaliteli USB kablosu kullanabilirsiniz etkin, daha sonra Android Auto yola çıkmaya başlatmak!
http://android.com/auto de Android Auto ve uyumlu arabalar hakkında daha fazla bilgi
Destek için: http://support.google.com/androidauto eden yardım alın: https://productforums.google.com/forum/#!forum/android-auto

[video=youtube_share;Rz00UQ3dQyE]https://youtu.be/Rz00UQ3dQyE[/video]


 
Son düzenleme:

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,054
Konum
ALMANYA
Google Translate’in Kameradan Çeviri Özelliği Artık Daha Çok Dili Destekliyor

Google’ın en yararlı hizmetlerinden biri olan Google Translate, birçok farklı dilde çeviri yapmanızı sağlıyor. Android ve iOS uygulamasında ise telefon kameranızı kullanarak bir metni uygulamaya göstererek o metnin çevirisini alabiliyorsunuz. Google şimdi sessiz sedasız bir şekilde yaptığı yeni güncelleme ile daha fazla dili desteklemeye başladı.Google Translate’ın Android ve iOS uygulamasına gelen yeni güncelleme ile artık 13 dil daha kameradan çeviri özelliğine kavuştu. Hali hazırda uzun zamandır Türkçe, kamera çeviri özelliğine zaten sahipti. Yeni eklenen diller ise şunlar: Arapça, Taylandca, Vietnamca, Hintçe, Bengalce, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Nepalce, Pencap, Tamil ve Telugu. Yeni güncelleme ile Google Çevirinin, kamera desteği sunduğu dil sayısı 39’a ulaştı.
Google Translate ile Kameradan Çeviri Nasıl Yapılır?

Google Translate’in kamera özelliğini kullanmak da son derece basit. Yapmanız gereken iOS veya Android cihazınızda Google Çeviri uygulamasını açmak ve Metin Girin alanının sol alt köşesinde yer alan Kamera seçeneğini seçmek. Böylece telefonunuzun kamerası açılacak ve tek yapmanız gereken çevirisini yapmak istediğiniz metni kameraya gösterip fotoğrafını çekmek.Google Translate uygulamasının iOS ve Android uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


iOS için Google Çeviri indir


Android için Google Çeviri indir
 
Son düzenleme: