Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Gokhan68 ben de aldım arkadaslar 2000hd internet makına

Hayırlı olsun cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim...

Selamlar dostlar bende bu cihazdan almaya niyetlendim fakat her yerde farklı fiyatlar var.207 liradan tut 239 liraya kadar var.239 a wifi anteni hediyelisi var da var.bu nasıl fiyat politikası ben çözemedim ������������

Sizede selamlar olsun kardeşim takdir edersinizki serbest piyasa ekonomimiz var ve haliyle fiyatlarda değişiklik görülmesi normaldir.Burada önemli olan sizin ihtiyacınızın ne olduğudur,ister sadece cihazı ister hem cihaz hemde wifiyi beraber alırsınız.Alırkende nette bir araştırma yaparsınız böylece hangi fiyat işinize gelirse ordan alırsınız...

okayhan

0
Üye
6 Kas 2016
4
0
1
Valla bana şans güldü ve 11 Kasım' da Alışveriş Festival gününe özel n11 sayesinde 160 liraya almıştım (usb wifi hariç). Evet fiyatları ben de araştırmıştım, çok değişken fiyatları var.
Fakat şu bi gerçek, parasını sonuna kadar hak eden bir cihaz. Evde D-Smart' ımı iptal ettirdim bu sayede.

bigex11

0
Üye
19 Ocak 2016
132
0
16
nextpazar.com/default.asp

dan nex 2000 minix siparişi verdim herkes tarafından met ediliyor inşallah hayırlı olur

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Üstadlar daha iyi bilir ama sanırım bunlar dolandırıcı, almak isteyenler uyanık olsun ve güvendikleri yerden alış veriş yapsın..
X9JEE3.png

pips17

0
Üye
19 Kas 2016
19
0
1
Selam arkadaslar. Bu cihaz astra ve hotbird üzerinde yayın yapan şifreli kanalları cözüyormu ? Cevap için şimdiden teşekkürler

pio

0
Üye
16 Kas 2016
9
0
1
evvela selam arkadaşlar yıllardır uydu işleriye hobi olarak ilgileniyorum aynı zamanda next kullanıcısıyım hiç marka değiştirmedim destekleri değiştirmeme fırsat vermedi ama şimdi 2000hd machine aldım cumartesi günü evdeki rt 5370 wifi ile internete bağlanamadım dün internetten mt 7601 siparişi verdim bu gün teslim ederler yalnız anlamadığım uydudan güncelleme yapamadım nedeni bi sorayım dedim next dostlarına teşekkür ediyorum şimdiden

funnynice

0
Üye
23 Eki 2016
13
4
3

Sevgili kardeşim sizede selamlar elbette size yardımcı olacağım 2000 HD de yazacaklarımı uygulamanız gerekmektedir...

1.KURULUM menüsü OK.
2.UYDU SEÇİMLERİ menüsü OK.
3.Seçili uydu TÜRKSAT 2A/3A/4A olmalı.
4.DİSEQC Switch ( 1.0 ) (1. 1 ) yazan yere gelin OK.
5.Diseqc 1.0 A olarak ayarlayın ve kırmızı tuş ile kaydedin.

HOTBİRD için yapılması gereken ayarlar.

1.KURULUM menüsü OK.
2.UYDU SEÇİMLERİ menüsü OK.
3.Seçili uydu EUTELSAT HOTBİRD 1 olmalı.
4.DİSEQC Switch ( 1.0 ) (1. 1 ) yazan yere gelin OK.
5.Diseqc 1.0 B olarak ayarlayın ve kırmızı tuş ile kaydedin.

ÖNEMLİ NOT:Bana tam anlamı ile çanak sisteminin ne olduğu konusunda bilgi vermemişsiniz.! Yani şimdi hali hazırda kaç uydu var ama ben sadece bana yazdığınıza istinaden 2 uydu üzerinden yapılandırma yaptım.Ve benim yaptıklarım genellikle STANDART yapılandırmadır önemli olan YUKARDA yani sistemde kullanılan dayzek swiçe girişlerin ne olduğudur.! Yani yukarda ne ise cihazdada o şekilde bir yapılandırma yapmak gereklidir...

haydar hocam merhabalar
çanak sistemim türksat ve hotbirt 2 çanak doğrudur diseqc üzerindeki girişler lnb 2 de hotbirt lnb 1 de türksat mevcut.dediğiniz ayarları yaptım sorun hala çözülmedi.türsatta ayar yaparken
DİSEQC Switch ( 1.0 ) (1. 1 ) yazan yere gelip 1.0 yazan yere A deyip kaydedince A/off oluyo hotbirt te B/OFF oluyo bu normalmidir eğer normal ise sinyal yok sorununun çözümü nedir.kolay gelsin hocam çok saygılar.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
haydar hocam merhabalar
çanak sistemim türksat ve hotbirt 2 çanak doğrudur diseqc üzerindeki girişler lnb 2 de hotbirt lnb 1 de türksat mevcut.dediğiniz ayarları yaptım sorun hala çözülmedi.türsatta ayar yaparken
DİSEQC Switch ( 1.0 ) (1. 1 ) yazan yere gelip 1.0 yazan yere A deyip kaydedince A/off oluyo hotbirt te B/OFF oluyo bu normalmidir eğer normal ise sinyal yok sorununun çözümü nedir.kolay gelsin hocam çok saygılar.
doğrudur A/OF of olan kısım diseqc 1.1 kısmıdır A olan kısımda diseqc 1.0 olan kısım dır..diseqc switch üstünde iken OK basın açılan pencerede ilgili bölümleri gördüğünüzde daha iyi anlayacaksınız bu bölümde çift yapılandırma olduğundan / işareti ile ayrılmıştır

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selam arkadaslar. Bu cihaz astra ve hotbird üzerinde yayın yapan şifreli kanalları cözüyormu ? Cevap için şimdiden teşekkürler

Aleyküm selam kardeşim cihaz zaten ağırlıklı olarak HOTBİRD uydusunda kanal çözmektedir.Fakat tabii bunun yanında diğer uydulardan çözdükleride vardır ASTRA 19* de buna dahildir.Yalnız komple açar diye bir şey yoktur açılabilen ne varsa o dur.Mesela CSAT paketi bir kaç günden beri yoktur gelip gelmeyeceğide belli değildir.Yani bu tür olaylarda hiç bir şeyin garantisi yoktur izlenebilen bizlerin yanına kardır...

evvela selam arkadaşlar yıllardır uydu işleriye hobi olarak ilgileniyorum aynı zamanda next kullanıcısıyım hiç marka değiştirmedim destekleri değiştirmeme fırsat vermedi ama şimdi 2000hd machine aldım cumartesi günü evdeki rt 5370 wifi ile internete bağlanamadım dün internetten mt 7601 siparişi verdim bu gün teslim ederler yalnız anlamadığım uydudan güncelleme yapamadım nedeni bi sorayım dedim next dostlarına teşekkür ediyorum şimdiden

Merhaba kardeşim öncelikle selamlar cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.Evet maalesef bahsetmiş olduğunuz wifi çeşidi bunda çalışmaz,fakat 7601 olan çalışmaktadır.Yalnız uydudan güncelleme yapamadım derken neyi kasdettiğinizi anlayamadım,o konuyu biraz daha ayrıntı vererek yazarsanız size daha kolay yardımcı oluruz...

haydar hocam merhabalar

Sevgili kardeşim size A.Kadir arkadaşımız cevap vermiş yazdıkları bire bir aynen doğrudur,yalnız şimdi siz hala sinyal alamadığınızı yazıyorsunuz.! Durum şu olabilir bazı sistemlerdeki özellikle birden fazla çanak olanlarda böyle durum olabilir.Bunun olmasının nedeni eğer sistem sağlamsa DAYZEK-SWİÇ seçimin ÇATIDA yada SANTRAL de farklı yapılandırılmış olmasıdır.Yani sistemi kuran TÜRKSAT ı A ya değilde B ye giriş yapmıştır işte sizin sinyal alamamanızın nedi budur.HOTBİRD ise A dadır hal böyle olunca cihaz çalışmaz isterseniz Dayzek seçiminde portları sırayla değiştirin duruma birde o şekilde bakın...

funnynice

0
Üye
23 Eki 2016
13
4
3
Aleyküm selam kardeşim cihaz zaten ağırlıklı olarak HOTBİRD uydusunda kanal çözmektedir.Fakat tabii bunun yanında diğer uydulardan çözdükleride vardır ASTRA 19* de buna dahildir.Yalnız komple açar diye bir şey yoktur açılabilen ne varsa o dur.Mesela CSAT paketi bir kaç günden beri yoktur gelip gelmeyeceğide belli değildir.Yani bu tür olaylarda hiç bir şeyin garantisi yoktur izlenebilen bizlerin yanına kardır...

Merhaba kardeşim öncelikle selamlar cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.Evet maalesef bahsetmiş olduğunuz wifi çeşidi bunda çalışmaz,fakat 7601 olan çalışmaktadır.Yalnız uydudan güncelleme yapamadım derken neyi kasdettiğinizi anlayamadım,o konuyu biraz daha ayrıntı vererek yazarsanız size daha kolay yardımcı oluruz...

Sevgili kardeşim size A.Kadir arkadaşımız cevap vermiş yazdıkları bire bir aynen doğrudur,yalnız şimdi siz hala sinyal alamadığınızı yazıyorsunuz.! Durum şu olabilir bazı sistemlerdeki özellikle birden fazla çanak olanlarda böyle durum olabilir.Bunun olmasının nedeni eğer sistem sağlamsa DAYZEK-SWİÇ seçimin ÇATIDA yada SANTRAL de farklı yapılandırılmış olmasıdır.Yani sistemi kuran TÜRKSAT ı A ya değilde B ye giriş yapmıştır işte sizin sinyal alamamanızın nedi budur.HOTBİRD ise A dadır hal böyle olunca cihaz çalışmaz isterseniz Dayzek seçiminde portları sırayla değiştirin duruma birde o şekilde bakın...

Haydar hocam
Mevcut sistemde ben kanalları izliyorum bunda sıkıntı yok ama türsattan hotbite geçince kanallar çalışıyor sinyal sıkıntısıda yok ama kanal değiştirirken yukarı aşşa gezince sinyal yok hatası veriyor tekrar yukarı aşşa yapınca düzeliyor.aynı hatayı hotbitten türsata geçincede yapıyor sıkıntı bu.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar hocam
Mevcut sistemde ben kanalları izliyorum bunda sıkıntı yok ama türsattan hotbite geçince kanallar çalışıyor sinyal sıkıntısıda yok ama kanal değiştirirken yukarı aşşa gezince sinyal yok hatası veriyor tekrar yukarı aşşa yapınca düzeliyor.aynı hatayı hotbitten türsata geçincede yapıyor sıkıntı bu.

Sevgili kardeşim bakınız sanırım gözünüzden kaçmış siz eğer DISEQC-SWİÇ ayarlarını doğru olarak yapılandırmışsanız olay bitmiş demektir.Fakat siz de sıkıntı varsa demekki ayarlarda problem vardır...O zaman eski cihazınızın o ayarlarına bakın bakalım onlarda durum ne gösteriyor.! (A-B-C-D)

worescorpion

0
Üye
13 Kas 2016
15
0
1
İptv dediginiz dış ulke kanallari mi sadece...
2.merak ettigim next2000de internetten kayit etmek istiyorum olmuyor bir guncelleme atsaniz super olurdu.

pio

0
Üye
16 Kas 2016
9
0
1
Merhaba kardeşim öncelikle selamlar cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.Evet maalesef bahsetmiş olduğunuz wifi çeşidi bunda çalışmaz,fakat 7601 olan çalışmaktadır.Yalnız uydudan güncelleme yapamadım derken neyi kasdettiğinizi anlayamadım,o konuyu biraz daha ayrıntı vererek yazarsanız size daha kolay yardımcı oluruz...[/B]

öncelikle ilgin için teşekkür ediyorum Haydar by internetten yazılım güncelleyemediğim için uydudan güncelleme yapayım dedim ama yeni yazılımınız güncel diye uyarı verdi yazılım ilk yazılım cihazdaki eylül ayının yazılımı yüklü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...