Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Xpanel Sorunsuz Yazılımı

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,587
57,743
113
izmir çamdibi
benim için katagori önemli değil önemli olan canlı yayın yapan bir kanalı fta izler gibi izleyebilmek bu tabiki sunucu ve internet hızı ile alakalı ne yazıkki elimdeki mevcut paneller ve intenet hızımdan dolayı sorunsuz izleyemedim merak etiğim bir veya iki saat minimum sorun ile izleyebilen varmı?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
benim için katagori önemli değil önemli olan canlı yayın yapan bir kanalı fta izler gibi izleyebilmek bu tabiki sunucu ve internet hızı ile alakalı ne yazıkki elimdeki mevcut paneller ve intenet hızımdan dolayı sorunsuz izleyemedim merak etiğim bir veya iki saat minimum sorun ile izleyebilen varmı?

ben genelde izliyorum cafi sorun olmuyormu oluyor tabi olmazmı ama genelde iyi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
evet doğrudur nedense bazı cihazlarda panelcilerin düzenleme yapmamalarına ve standartlara uyum sağlanamamasına rağmen kategori listelenebiliyorken nedense mini2000 de olmuyor sebebide panelcilerin düzenleme yapmamaları deniyor ama öyle değil yazmıştım daha önce resimlede örneklemiştim
burda soru şu mini2000 nin kategori yapamadığı panelleri peki diğer tüm cihazlar nasıl kategori yapabiliyor madem panelciler düzenleme yapmaları gerekli yapmadıklarına göre nasıl oluyorda kategori oluyor bu cihazlarda bu cevaplanırsa sorun hallolacak
şunuda ekleyeyim benim için ha kategori olmuş ha olmamış tüm liste olduktan sonra hiç sorun yok sonuçta isteyen istediği yazılıma döner olur biter burada sorunun çözümü önemli fikir jimnastiği yapalım birazda empati yapalım belki unuttuğumuz birşeyler vardır

Kadir'im sanırım mesajım gözünden kaçmış bendeki panellerin yarısında kategori varken diğer yarısında yok.! Yine yazayım bakın her kim olursa olsun bıkmadan usanmadan yine yazarım hiçç sıkıntı yok.Fikir cimnastiğini burada değil DOKTOR üstatla yapacaksın burada sadece havan dövülür su bulanıklaşır başkada hiç birrr şey olmazz.! Yok o cihazda varda neden bunda yokmuş beni hiiççç enterese etmez en başta İP-SERVERCİLER adam gibi işini yapacaklarki herşey doğru düzgün çalışsın.! 6000 küsur kanallı serverde kategori çıkmazken 800 kanallıda çıkıyor ondan sonra bende şu kadar kanal var.! Şimdi bana burada herkesin önünde bazı şeyleri anlattırma kardeşim neyin ne olduğunu sende benim gibi bal gibi biliyorsun.!!!Özellikle YÖNETİCİ arkadaşlarımdan ricam bu işi fazla burada dillendirmeyin milletin kafasını daha fazla karıştırmasın,eğer gerekirse çekin videoları yok gerekli değilse yazın DOKTOR'umuza kendisine skype tan olsun bitsin...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

Kadir'im sanırım mesajım gözünden kaçmış bendeki panellerin yarısında kategori varken diğer yarısında yok.! Yine yazayım bakın her kim olursa olsun bıkmadan usanmadan yine yazarım hiçç sıkıntı yok.Fikir cimnastiğini burada değil DOKTOR üstatla yapacaksın burada sadece havan dövülür su bulanıklaşır başkada hiç birrr şey olmazz.! Yok o cihazda varda neden bunda yokmuş beni hiiççç enterese etmez en başta İP-SERVERCİLER adam gibi işini yapacaklarki herşey doğru düzgün çalışsın.! 6000 küsur kanallı serverde kategori çıkmazken 800 kanallıda çıkıyor ondan sonra bende şu kadar kanal var.! Şimdi bana burada herkesin önünde bazı şeyleri anlattırma kardeşim neyin ne olduğunu sende benim gibi bal gibi biliyorsun.!!!Özellikle YÖNETİCİ arkadaşlarımdan ricam bu işi fazla burada dillendirmeyin milletin kafasını daha fazla karıştırmasın,eğer gerekirse çekin videoları yok gerekli değilse yazın DOKTOR'umuza kendisine skype tan olsun bitsin...

haydar ustam bak yarısında var yarısında yok diyorsun tamam ben kabul ediyorum bende diyorumki aynı panel diğer cihazlarda oluyorda 2000 de neden olmuyor benim derdim kategori değil defalarca belirttim havanda su dövmekte değil burda yazılan panelciler düzenleme yapsın dendimi bende yazarım düzenleme olmadığı halde aynı panel diğerinde oluyor 2000 de olmuyor maden illa düzenleme o zaman bu kategori diğer cihazlardada olmamalı ama oluyor burada anlaşamıyoruz kanal sayısından bahsettin 6000 kanallı panelde olmuyor 800 kanallıda oluyor gibi buda yanlış ispatla dersen watsaptan yazıcam sana denersin sende görürsün doktor ustada yazmıyormuyuz yazıyoruz ama bildiğini okuyor geri tuşu olayında verdiği cevap orada ne işiniz var geri tuşuyla basınmı yazıyor gibi kırmızıyla kaydetmiyormuyuz server bilgilerini yada bağlan demiyormuyuz ee parmak bi alt tuşa gidebiliyor bunu kabul ettirene kadar göbeğimiz çatladı en sonunda gene yazdım düzeltti bu sefer burada sorunun hallolmasıda değil benim derdim bu haliylede kullanıyorum ben sorun panelcilerde denmesi tamam panelciler düzenleme yaptı 2000 de sorun halloldu güzel buraya kadar iyi peki diğer tüm cihazlar listeleme yapanlar ne olacak bu sefer mini2000 durumuna dönecek kategori güme gidecek çünkü serverciler sistemi değiştirdi demem oki piyasayı bir cihaza uydurmayalım cihazı varolan sorunsuz işleyen mevcut sisteme uyduralım derim mutlaka atladıkları biryer vardır diyorum gözden kaçmış kabul yönetici olarak bulunuyorum ama bu demek değildirki ortada sorun ve sorunlar varsa bunlarıda gerektiği şekilde yazmayalım tabiki yazacağız burası nextin sitesi değil gönüllü kullanıcıların forumu bildiklerimizi yazarak birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama kafa karışıklığı ne demek ustam niye kafa karıştıralım olmayan bişeyi varmış gibimi gösterdikte kafa karıştırdık eğer kafa karışıklığına sebep olduysam kendi adıma bir kişi yazsın dediklerin doğru değil ben yazdığım mesajlarımı editleyeceğim hatta sileceğim bu konuda ve özürde dilerim hiç gocunmam saygılar ustam
watsaptan gönderiyorum bi bakıver

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
kanal silme yaptığımda cihaz donuyor. benden başka başına gelen var mı acaba?

ahmtorn

0
Üye
28 Eki 2017
118
90
28
Arkadslar yazılımı beğenmeye. Yüklemesin anladiniz

--------------------

Sürekli şikayet ediyosunuz emeğe saygı duyun yada gidin başka yerde derdinize çare arayın beğenmeyen başka siteye gitsin

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
Son yazılımmı yüklü cihazda cihaz versiyon bilgisine bir bakın bakalım bizde herhangi bir sıkıntı yok.

Cihazda 8 aralık yazılımı var. Aynı cihazdan 3 adet daha var onlara bu yazılımı yüklemedim. Onlarda bu sorun yok. Eve gidince diğer cihazlardan da 8 aralık yazılımını yükleyip deniycem

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadslar yazılımı beğenmeye. Yüklemesin anladiniz

--------------------

Sürekli şikayet ediyosunuz emeğe saygı duyun yada gidin başka yerde derdinize çare arayın beğenmeyen başka siteye gitsin

Abim :Eleştiri başka ,şikayet başka

Burda yaklaşık bir buçuk senesi dolmakta olan bir cihazdan bahsediyoruz ve şuna inanın (siz temmuzda aldınız) bizler bu cihazın çıkmasını dört gözle bekledik geçmiş konulara bakarsanız Eleştiri anlamında Cihaz çıkmadan dahi bizler yazdık cihaz piyasaya çıktı ilk alanlardan kullananlardanız ve bu güne kadar Cihaz hakkında eleştirilerimiz oldu yapılabilirliği olan bir çok konuda Doktor üztad ve ekibi gecelerce çalıştı bir ay içinde üç defa yazılım çıkardı burda amacımız Cihazı Kötülemek degil Ücret vererek aldığımız desteğine güvendiğimiz cihazlarımızı ilk çıkışta denilen ibareyle Alanında Nextin Amiral Gemisi olmasını istemek buda en dogal istek.
Bizler burada dünde eleştirdik bugünde yarında eleştirecegiz yine bizler burada eleştirsekte CİHAZLARIMIZI da Kötülettirmeyiz Gerektiğindede Teşekkürümüzü Belirtmeyi Borç Bileceğiz.Dünde Burdaydık Bu günde burdayız yarında

Sevgimizle Saygılarımızla

Son düzenleme:

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
hiçbir arkadaşımız kullandığı next cihazını kötülemek istemez buna bende dahilim yalnız sorunları dile getirip sorunların giderilmesini istemek doğal isteklerimiz. iyi daha iyi olması için eleştirilere kimse kızmasın yazılımla uğraşan arkadaşlarımıza burada eksikleri yazmak onlarında mümkün olduğunca eksiklikleri gözönünde bulundurmak daha sonraki yazılımlarda giderilmesi için yazılan yazılar..

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Kumandanın MAVİ tuşuna basarsanız X-PANEL karşınıza gelir bu cihazda hertürlü uygulama var ama tabii OKUMAK gerekiyor maalesef.!

Benim okumam yazmam var allaha sükür de eger üc kisi (a. Kadir, Dost ve siz) yanlis anladiysaniz ben yanlis anlatmisim tekrar deneyeyim o zaman.
Mavi tus düzenlemesi yokken IPtv tusu ve sonra Menü tusu bas cikan pencerede uydu iptal acik Cihaz ilk acilis yeri Son IPTV Kanali dedigimde Xpanel deki son baktigim kanal aciliyor idi simdi bu ayari yaptigimda Nextin iptv bölümü aciliyor yükleyip gönderdigim müsteriler kanallarin hepsi cikmiyor diyor cünki hep iptv aciliyor sadece xpanel baktiklari icin ayar bu sekilde yapmistim benim icin hava hos ben beceririm ama cogu kisi bu ikisini IPTV/XPANEL ayirt edemiyor yeni yazilimi bana sormadan yüklemeyin diyorum yanlislikla yükledim diyorlar yani sorun bundan ibaret umarim anlatabilmisimdir.

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
Kanal silme sonrası donma olayını şöyle anlatayım: izlenen kanal silinirse cihaz donuyor. Başka bi kanal silindiği takdirde sıkıntı yok. Başıma bişey daha geldi. İzlediğim kanalı silme işlemi esnasında cihaz dondu. Açıp kapadığımda 6000 kanallık 9 uydulu liste silindi :) sormak istediğim şu: izlenilen kanal silindiğinde sizde de aynısı oluyor mu? İşlemi denediğim yazılımlar 27.10.2017 ve 8.12.2017 yazılımları

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Kanal silme sonrası donma olayını şöyle anlatayım: izlenen kanal silinirse cihaz donuyor. Başka bi kanal silindiği takdirde sıkıntı yok. Başıma bişey daha geldi. İzlediğim kanalı silme işlemi esnasında cihaz dondu. Açıp kapadığımda 6000 kanallık 9 uydulu liste silindi :) sormak istediğim şu: izlenilen kanal silindiğinde sizde de aynısı oluyor mu? İşlemi denediğim yazılımlar 27.10.2017 ve 8.12.2017 yazılımları
Kanal düzenleme ekranında silme işlemi yapmaya başladınız son numara 1400 farzedin 1300 den başlayıp sileceksiniz okeyleyip işaretleyip son numaraya kadar geldiniz maviye basıp silmeden önce kanal imlecini silmediğiniz (1 kanal ) kanal üzerine getirip silmeyi onaylayın sorun olmayacaktır.
Yaptıgınız sekilde 1400 kanal üzerinde sil derseniz cihaz olmayan kanalda açılmak istendiğinden kararsız kalıp sıfırlıyor (Nochannell).

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Kanal düzenleme ekranında silme işlemi yapmaya başladınız son numara 1400 farzedin 1300 den başlayıp sileceksiniz okeyleyip işaretleyip son numaraya kadar geldiniz maviye basıp silmeden önce kanal imlecini silmediğiniz (1 kanal ) kanal üzerine getirip silmeyi onaylayın sorun olmayacaktır.
Yaptıgınız sekilde 1400 kanal üzerinde sil derseniz cihaz olmayan kanalda açılmak istendiğinden kararsız kalıp sıfırlıyor (Nochannell).

Abim fark etmez Türksat'tan diyelim kanal listemdeki 1.Sıradaki TRT 1 HD üzerine geldim ve izlemeye başladım.Ardından kanal liste düzenleme menüsüne girdim SİL seçtim ve izlemekte olduğum TRT 1 HD kanalını işaretledim.Mavi tuşa bastım izlemekte olduğum TRT HD anında kayboldu onun yerine hopp 2 nodaki ATV HD 1 nolu yeni yerine geçiverdi.Sonra EXIT tuşu ile çıktım işlem tamamdır yani takılma donma falan hiç bir şey olmuyor,bu olay bundan önceki yazılımlarda vardı.İzlenen kanal silindiğinde an cihazda bahsedilen sorunlar oluyordu hani hatırlarsan DOKTOR üstada bu konuda video çekip yollamıştık.Sonrasında o durum hemen ACİL olarak verilen bir yazılımla düzeltilmişti.O zamandan bu yana hiç bir sorun olmadan tıkır tıkır çalışıyor.Arkadaşımız sanırım tek bir cihazda bu sorunu yaşıyor,yazdıklarımı aynen uygulasın eğer yine sorun yaşıyorsa o takdirde cihazda belkide bir donanım arızası vardır.Aldığı yerle irtibata geçsin yada yetkili bir servisle bizim elimizden bundan fazlası ne yazıkki gelmez...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim fark etmez Türksat'tan diyelim kanal listemdeki 1.Sıradaki TRT 1 HD üzerine geldim ve izlemeye başladım.Ardından kanal liste düzenleme menüsüne girdim SİL seçtim ve izlemekte olduğum TRT 1 HD kanalını işaretledim.Mavi tuşa bastım izlemekte olduğum TRT HD anında kayboldu onun yerine hopp 2 nodaki ATV HD 1 nolu yeni yerine geçiverdi.Sonra EXIT tuşu ile çıktım işlem tamamdır yani takılma donma falan hiç bir şey olmuyor,bu olay bundan önceki yazılımlarda vardı.İzlenen kanal silindiğinde an cihazda bahsedilen sorunlar oluyordu hani hatırlarsan DOKTOR üstada bu konuda video çekip yollamıştık.Sonrasında o durum hemen ACİL olarak verilen bir yazılımla düzeltilmişti.O zamandan bu yana hiç bir sorun olmadan tıkır tıkır çalışıyor.Arkadaşımız sanırım tek bir cihazda bu sorunu yaşıyor,yazdıklarımı aynen uygulasın eğer yine sorun yaşıyorsa o takdirde cihazda belkide bir donanım arızası vardır.Aldığı yerle irtibata geçsin yada yetkili bir servisle bizim elimizden bundan fazlası ne yazıkki gelmez...

Abim siz haklısınız bir önceki yazımda yazmayı ihmal ettim o durum sadece istisnai durum genel listede olmuyor. favori yapınca oluyor şöyleki ;Normal arama yaptınız kanal dizdiniz sorun yok Birde aynı işlemi yaptınız kaydedin sonra Favori yapmak geldi aklınıza tuttunuz polsat grubu absat belgesellerini bir araya getirdiniz türksat da olan bazı belgeselleri ve ulusal kanalları seçtiniz favori atadınız adınada aile dediniz kaydettiniz.
Aradan zaman geçti gelen giden varmı dediniz arama yaptınız listeyi DÜZENLEMEDEN ÖNCE gereksiz kanalları silmek için işaretlediniz sil dediniz işte o an nochannell a düşebiliyor .
o yüzden olabiliyor diyerek yazdım O gönderdiğim videodan sonra 2 kez başıma geldi kanal yedegimi o yüzden her yazılımda yeniliyorum ne olur ne olmaz diyerek.(Kendimce buldugum çözümü aktarmak istedim)

qJ76aQ.jpg

Son düzenleme:

the-rock

0
Üye
5 Şub 2015
102
29
28
Yeni bir 2000 internet machina kullanıcısı olarak merak ettiğim bir soru var her yazılım guncellemesi sonrasında fabrika ayarlarına geri dönmek şart mı işin yogunlugundan dolayı cihazı tam incelemedim herhalde fabrika ayarlarında da bir kaç tane seçenek varmış

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Yeni bir 2000 internet machina kullanıcısı olarak merak ettiğim bir soru var her yazılım guncellemesi sonrasında fabrika ayarlarına geri dönmek şart mı işin yogunlugundan dolayı cihazı tam incelemedim herhalde fabrika ayarlarında da bir kaç tane seçenek varmış

Abim En verimli kullanmak için ilk yapman gereken her şeyi unutup bi yarım saatini cihazına ayırmak ve
ilk önce http://www.next.web.tr/showthread.php/11854-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Kullan%C4%B1m%C4%B1-%C4%B0%C3%A7in-Pratik-Bilgiler.html bu bölümü okumak
sonrada
http://www.next.web.tr/showthread.php/15821-NEXT-2000-HD-iNTERNET-MACH%C4%B0NA-TANITIM-V-1.html bu bölümü okumak bu bölümde kişisel sorunlardan tutunda cihaz sorunlarına kadar her şey var Tabiki önce bahaneyi cihaza verdiğimizde var Asıl önemlisi Sorunsuz kullanım reçeteside var.

Vaktini aldım Fabrika ayarları 1-2 can simidi 3-4 Bay pass dan geçen bir vücut gibi hangisini yapacagın o anki sorununla ilgili ufak tefek kişisel internet kaynaklı usb ile atılanlarda yazım hatası (configde bir boşluk fazla vermen hata ile sorun çıkartabilir tüm bunlar için 1 2 en ii ilaç)

the-rock

0
Üye
5 Şub 2015
102
29
28
Abim En verimli kullanmak için ilk yapman gereken her şeyi unutup bi yarım saatini cihazına ayırmak ve
ilk önce http://www.next.web.tr/showthread.php/11854-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Kullan%C4%B1m%C4%B1-%C4%B0%C3%A7in-Pratik-Bilgiler.html bu bölümü okumak
sonrada
http://www.next.web.tr/showthread.php/15821-NEXT-2000-HD-iNTERNET-MACH%C4%B0NA-TANITIM-V-1.html bu bölümü okumak bu bölümde kişisel sorunlardan tutunda cihaz sorunlarına kadar her şey var Tabiki önce bahaneyi cihaza verdiğimizde var Asıl önemlisi Sorunsuz kullanım reçeteside var.

Vaktini aldım Fabrika ayarları 1-2 can simidi 3-4 Bay pass dan geçen bir vücut gibi hangisini yapacagın o anki sorununla ilgili ufak tefek kişisel internet kaynaklı usb ile atılanlarda yazım hatası (configde bir boşluk fazla vermen hata ile sorun çıkartabilir tüm bunlar için 1 2 en ii ilaç)

Tşkler ustam önerilerini dikkate alacam kolay gelsin.