Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Xpanel Sorunsuz Yazılımı

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Benim bu son iki yazilimda gözlemledigim eksiklik Xpanel yeri degistigi icin iptv Menü ayarda uydu iptal, acilis iptv ayari önceden bu sekilde uydu kullanmayanlar cihaz acildiginda Xpanele giriyordu simdi iptv bölümü aciliyor sadece, Xpanel e direk giremiyoruz orada birde Xpanel acilis olsa cok güzel olur idi.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Benim bu son iki yazilimda gözlemledigim eksiklik Xpanel yeri degistigi icin iptv Menü ayarda uydu iptal, acilis iptv ayari önceden bu sekilde uydu kullanmayanlar cihaz acildiginda Xpanele giriyordu simdi iptv bölümü aciliyor sadece, Xpanel e direk giremiyoruz orada birde Xpanel acilis olsa cok güzel olur idi.

Kumandanın MAVİ tuşuna basarsanız X-PANEL karşınıza gelir bu cihazda hertürlü uygulama var ama tabii OKUMAK gerekiyor maalesef.!

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
@DOST_6080 arkadaşımızın ikazı üzerine cevabı düzeltiyorum bahsi geçen bölüm usb kullanıcı bölümünde mevcut IPTV tuşu ile giriş yapıldıktan sonra menü tuşuna basınca geliyor tekrar teşekkürler dost :sapka:

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
O bolum son yazilimda kaldirilmis malesef benimde dikkatimi cekti onceki yazilimda mevcuttur 1.599 yazilimda var

WGMvB4.jpg

Son Yazılımda DİREKT CİHAZIN IP BOX Olarak kullanılması (Uydu listesini kapaltmak -1 tane kanal yükleyin usb den ayarı yapın sonra silin isterseniz xpanele girer)

IPTv > Menü = SEÇ

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
WGMvB4.jpg

Son Yazılımda DİREKT CİHAZIN IP BOX Olarak kullanılması (Uydu listesini kapaltmak -1 tane kanal yükleyin usb den ayarı yapın sonra silin isterseniz xpanele girer)

IPTv > Menü = SEÇ

düzeltme için teşekkürler usb kullanıcı bölümünde mevcutmuş dikkatimizden kaçmış :sapka:

erhankrvl

0
Üye
20 Eyl 2017
6
0
1
İyi geceler tüm arkadaşlara...

Yeni yazılımı cihaz üzerinden internetten güncelleme metoduyla güncelledim. Emeği geçen üstadlara ve forumda her an yardımda bulunan arkadaşlara teşekkürler.

Yazmadan önce geçmiş tüm yazışmaları okudum. Problemimi buraya yazmadan önce cihazı kapatıp, açarak tekrar kontrol ettim. Mavi tuşla veya yıldız tuşuna atayarak xpanele giriyorum, listem açılıyor, Türkçe kanalları iptv listesinde 2000'lerde olduğu için sayı tuşlarına basıp örneğin 2100 yazıp kanal çağıramıyorum. Sizde de böyle bir şey var mı? Yoksa yapmam gereken bir şey var mı?

Bir de şu konuda yardıma ihtiyacım var... İçinde bütün ülkelerin yayınları bulunan yaklaşık 6000 kanallık bir iptvde, bilgisayar kullanmadan sadece cihaz üzerinden istediğim kanalları kolay erişebilir yapabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
İyi geceler tüm arkadaşlara...

Yeni yazılımı cihaz üzerinden internetten güncelleme metoduyla güncelledim. Emeği geçen üstadlara ve forumda her an yardımda bulunan arkadaşlara teşekkürler.

Yazmadan önce geçmiş tüm yazışmaları okudum. Problemimi buraya yazmadan önce cihazı kapatıp, açarak tekrar kontrol ettim. Mavi tuşla veya yıldız tuşuna atayarak xpanele giriyorum, listem açılıyor, Türkçe kanalları iptv listesinde 2000'lerde olduğu için sayı tuşlarına basıp örneğin 2100 yazıp kanal çağıramıyorum. Sizde de böyle bir şey var mı? Yoksa yapmam gereken bir şey var mı?

Bir de şu konuda yardıma ihtiyacım var... İçinde bütün ülkelerin yayınları bulunan yaklaşık 6000 kanallık bir iptvde, bilgisayar kullanmadan sadece cihaz üzerinden istediğim kanalları kolay erişebilir yapabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Okey tuşu > kanal listesi gelir >>> sayı tuşu 2103 ..>>>okey tuşu.

tanermert

0
Üye
30 May 2015
4
1
3
arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var en son yazılımı yükledıkten sonra ip tv bölümünde kanal listesi tam gözükmüyor yani serverden kanal güncellemesi yapıldı fakat cihaz kanlları tam yüklemiyor.pc ve androidde sorun yok.yardımcı olursanız sevinirim

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var en son yazılımı yükledıkten sonra ip tv bölümünde kanal listesi tam gözükmüyor yani serverden kanal güncellemesi yapıldı fakat cihaz kanlları tam yüklemiyor.pc ve androidde sorun yok.yardımcı olursanız sevinirim

xpanele girişte tüm içerik gelir ilk olarak te listenin tümü gelir burda sıkıntı yok ancak kategorilemede bazılarında sıkıntı var eğer kategorilemeden bahsediyorsanız o malesef şimdilik mümkün değil düzeltilmesi gereken bazı durumlar söz konusu bizimle alakalı bir durum değildir

erhankrvl

0
Üye
20 Eyl 2017
6
0
1
[video]https://twitter.com/freedomesti/status/944881384593809408[/video]

İyi pazarlar.
Bir yere yükleyip videosunu atmaya çalıştım. Umarım olmuştur. Bir izleyip sebebini söyleyebilir misiniz? Numaralar liste ekranında çalışmıyor.

Son düzenleme:

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
[video]https://twitter.com/freedomesti/status/944881384593809408[/video]

İyi pazarlar.
Bir yere yükleyip videosunu atmaya çalıştım. Umarım olmuştur. Bir izleyip sebebini söyleyebilir misiniz? Numaralar liste ekranında çalışmıyor.

Kardeşim önce herhangi bir kanala ok de.ondan sonra istediğiniz numarayı tuşla.

kara10

0
Üye
18 Tem 2016
39
12
8
Arkadaslar yazilimlar guzel emegi gecenlerin eline saglik ona bisey demiyorumda cihazda kategori (spor, belgesel, sinema, müzik v.b.) listesi yok var demeyin yoksa benmi goremiyom ücretli iptv kullaniyorum mesela bende kamosonic 1512 cihazda var onda kategori şeklinde cikiyo ama next 2000 machinada goremiyorum bir türlü kategoriyi !!!

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Server yüklenmiş yapacagınız örnek 4 kanalı okeyleyin geniş ekrana döner sonra okey tuşuna basın kanal listesi solda çıkar şimdi istediğin numarayı tuşlayabilirsin .
------------
Arkadaslar yazilimlar guzel emegi gecenlerin eline saglik ona bisey demiyorumda cihazda kategori (spor, belgesel, sinema, müzik v.b.) listesi yok var demeyin yoksa benmi goremiyom ücretli iptv kullaniyorum mesela bende kamosonic 1512 cihazda var onda kategori şeklinde cikiyo ama next 2000 machinada goremiyorum bir türlü kategoriyi !!!
-------------------------

Evet dogru arkadaşım yazılımcı grup bir türlü Kategori işini tam anlamıyla otutturamadı bazı serverlarda oluyor bazılarında olmuyor kodlarda karakter seçimi uyarlanamadı sanırım inşaallah düzelir.
Son test yazılımının tek artısı SÜRAT inkar edilmez baglantı hızları süper.

Düzeltme : Server m3u linklerini cihaz çözümlemiyor Cihaza atılan gösterici çözüyor sanırım bizim cihazların dosyasındaki gösterici codekleri bu haliyle belirli Karakterleri tanıyor ve kategori yapıyor :):::: ::::: ,----- -----,/x/ gibi tanıyor )(===== =====,///// /////,***** ***** gibi olanları tanımıyor.kategori olmuyor)Servercı yada göstericinin yazılımını yapanlar ne zaman yaparsa bizde o zaman izleriz.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Server yüklenmiş yapacagınız örnek 4 kanalı okeyleyin geniş ekrana döner sonra okey tuşuna basın kanal listesi solda çıkar şimdi istediğin numarayı tuşlayabilirsin .
------------

-------------------------

Evet dogru arkadaşım yazılımcı grup bir türlü Kategori işini tam anlamıyla otutturamadı
bazı serverlarda oluyor bazılarında olmuyor kodlarda karakter seçimi uyarlanamadı sanırım inşaallah düzelir.
Son test yazılımının tek artısı SÜRAT inkar edilmez baglantı hızları süper.

Abim bu işin yazılımcı gurupla hiç bir alakası yok sıkıntı IP-TV de bu işi yapanların bir STANDART üzerinde bu işleri yapamaması. DOKTOR üstat başına geleceği bildiği için bunca zaman bu işe sıcak bakmamıştı.! Bu iş gerçektende çok can sıkıcı IP-TV cilere göre ayrı yazılım olacak diye bir mantık yok.Bir sözümde buraya mesaj yazıp işte benim şu cihazımda var ama orada böyle olmuyor diyenlere olacak.Hiç kimse kusura bakmasın o cihazlarda 2000 de olan özelliklerin hangisi var Allah aşkına.? Kullanıcıların bir çoğu bu özelliklerden HABERSİZ varsa yoksa X-PANEL üşenmeden biraz araştırılsa bu cihazın her halükarda türünün LİDERİ olduğu görülecektir.Diğer cihazlara ayda yılda bir yazılım verilirken 2000 HD miniye neler verildi neler.! Bizler için hava hoş tabii nasılsa yazılımlar geliyor gelirken oda gelsin buda gelsin.Ben kendimden bir örnek vereyim bendeki X PANEL lerin yarısında KATEGORİ çıkarken diğerlerinde olmuyor.! Maalesef bu işlerde bir STANDART olması gerekiyor oldu oldu olmadı maalesef yapılacak bir şey yok.Tek liste halinde MAVİ TUŞLA girilip kullanılacak yada adı üzerinde yazılımları beğenmeyenler 1599 a geri dönecek.! Haa ilerleyen zamanda neler olur ben orasını bilemem zaman en iyi ilaçtır...

kara10

0
Üye
18 Tem 2016
39
12
8
Abim bu işin yazılımcı gurupla hiç bir alakası yok sıkıntı IP-TV de bu işi yapanların bir STANDART üzerinde bu işleri yapamaması. DOKTOR üstat başına geleceği bildiği için bunca zaman bu işe sıcak bakmamıştı.! Bu iş gerçektende çok can sıkıcı IP-TV cilere göre ayrı yazılım olacak diye bir mantık yok.Bir sözümde buraya mesaj yazıp işte benim şu cihazımda var ama orada böyle olmuyor diyenlere olacak.Hiç kimse kusura bakmasın o cihazlarda 2000 de olan özelliklerin hangisi var Allah aşkına.? Kullanıcıların bir çoğu bu özelliklerden HABERSİZ varsa yoksa X-PANEL üşenmeden biraz araştırılsa bu cihazın her halükarda türünün LİDERİ olduğu görülecektir.Diğer cihazlara ayda yılda bir yazılım verilirken 2000 HD miniye neler verildi neler.! Bizler için hava hoş tabii nasılsa yazılımlar geliyor gelirken oda gelsin buda gelsin.Ben kendimden bir örnek vereyim bendeki X PANEL lerin yarısında KATEGORİ çıkarken diğerlerinde olmuyor.! Maalesef bu işlerde bir STANDART olması gerekiyor oldu oldu olmadı maalesef yapılacak bir şey yok.Tek liste halinde MAVİ TUŞLA girilip kullanılacak yada adı üzerinde yazılımları beğenmeyenler 1599 a geri dönecek.! Haa ilerleyen zamanda neler olur ben orasını bilemem zaman en iyi ilaçtır...

Haydar ustad sen gene yanlis anliyosun ben kategori yok diye sikayet etmiyorum tamam iptv den kaynaklaniyorsa olabilir ben zaten next 2000 machinadan ve yazilimlardan cok memnunum sadece en son yazilimdan sonra var denmesi veya cihazda kategori mevcut denmesi kafami karistirdi o kadar sunuda ekleyeyim kamosonic nextten cok iyi demedim, sadece kamosonicte kategori cikiyo nextte nasil cikmiyo ona sasirdim...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113

evet doğrudur nedense bazı cihazlarda panelcilerin düzenleme yapmamalarına ve standartlara uyum sağlanamamasına rağmen kategori listelenebiliyorken nedense mini2000 de olmuyor sebebide panelcilerin düzenleme yapmamaları deniyor ama öyle değil yazmıştım daha önce resimlede örneklemiştim
burda soru şu mini2000 nin kategori yapamadığı panelleri peki diğer tüm cihazlar nasıl kategori yapabiliyor madem panelciler düzenleme yapmaları gerekli yapmadıklarına göre nasıl oluyorda kategori oluyor bu cihazlarda bu cevaplanırsa sorun hallolacak
şunuda ekleyeyim benim için ha kategori olmuş ha olmamış tüm liste olduktan sonra hiç sorun yok sonuçta isteyen istediği yazılıma döner olur biter burada sorunun çözümü önemli fikir jimnastiği yapalım birazda empati yapalım belki unuttuğumuz birşeyler vardır