Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next minix hd cool sorun çözüm merkezi

yengec71

0
Üye
9 Şub 2015
32
13
8
İki sorunum var çözemedim bir türlü.
Show tv hd 3-4 dak sonra karelenmeye başlıyor sonra tamamen donuyor. Kanal değiştirip döndüğüm de düzeliyor 4-5 dak sonra yine aynı.
Diğer sorun da ekran 1-2 saniye kararıyor düzeliyor dakika da bir kaç sefer oluyor :(
Bana biri yardım etsin dilesin ne dilerse çok sinirlerim bozuldu artık

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,008
12,241
113
ALMANYA
Show tv hd 3-4 dak sonra karelenmeye başlıyor sonra tamamen donuyor. Kanal değiştirip döndüğüm de düzeliyor 4-5 dak sonra yine aynı.
Diğer sorun da ekran 1-2 saniye kararıyor düzeliyor dakika da bir kaç sefer oluyor :(

Kis gelmeden once ayni sorun varmiydi yazin sorun yoksaydi anten le cihaza gelen kablo uclarini konturol edip deneyin.
Ellin de baska HD kablosu varsa bide onla deneyin.

selçuk1988

0
Üye
15 Eyl 2013
22
0
1

Senin cihazda eski yazılım var son yazılımı yükle sorun kalmaz eski yazılım da hata vardı ekran kararmasi gibi

nightbird35

0
Üye
8 Tem 2012
31
8
8
selam arkadaşlar cihazı her kapatıp açtığımda wifi bağlantısı kesiliyor tekrar şifreyi okeyleyip bağlanıyorum daha önce böyle değildi ( son yazılım yüklü ) neden yapar acaba bir bilgisi olan varmı teşekkürler.

cursed1907

0
Üye
17 Eyl 2015
15
1
3
Arkadaslar bina merkezi sistem hotbird turksat ve digiturk var tepede. Salonda calistirdigim hd cool cihazimi baska bir receiver aldigim icin yan odalardan birine takmak istedim.Bagladiktan sonra kimi kanallarda sinyal olup kimi kanallarda sinyal olmamasi neden kaynaklaniyordur? Bir kere hic bi sekilde hotbird u gormuyor, show tv tv8 star gibi kanallar varken trt lerde hic sinyal bulamamasi neden kaynaklidir? Derin tarama da yaptim, trt lerin frekanslari da dogru. Bina yeni bina, acaba baglantilari yaparken buraya baglamadilarmi?Uydu kablosunu da yeni aldim altin uclu. Isin teknik kismindan hic anlamiyorum,umarim sebebini buradan ogrenebilirim.

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
Arkadaslar bina merkezi sistem hotbird turksat ve digiturk var tepede. Salonda calistirdigim hd cool cihazimi baska bir receiver aldigim icin yan odalardan birine takmak istedim.Bagladiktan sonra kimi kanallarda sinyal olup kimi kanallarda sinyal olmamasi neden kaynaklaniyordur? Bir kere hic bi sekilde hotbird u gormuyor, show tv tv8 star gibi kanallar varken trt lerde hic sinyal bulamamasi neden kaynaklidir? Derin tarama da yaptim, trt lerin frekanslari da dogru. Bina yeni bina, acaba baglantilari yaparken buraya baglamadilarmi?Uydu kablosunu da yeni aldim altin uclu. Isin teknik kismindan hic anlamiyorum,umarim sebebini buradan ogrenebilirim.

Arkadaşım sen öncelikli bina merkezi sistemden dairene kaç adet kablo bağlantısı yapıldığını öğren.
Genelde bina çatısında bir santral vardır ve her daireye belirli sayıda bağlantı tahsis edilir.Benim oturduğum sitede mesela 2 adet.
Senin anlattıklarından anladığım kadarı ile merkezi sistemden gelen bir kabloya 2 uydu cihazı bağlanmış.
Bunu anlamak için salona aldığın uydu cihazın kablosunu sök ve diğer odaya bağladığın Cool cihazda tekrar bir kanalları kontrol et.
Kanalları gösteriyor ise o zaman benim tahmin ettiğim gibi.
Şayet öyle ise, Teknik konulardan anlamadığını da söylüyorsun eve bir uyducu getirmen gerekiyor.

apolermi

0
Üye
4 Eyl 2016
27
1
3
merhabalar ben de next hd cool da youtube da video izlerken izlediğim video yu ileri geri alamıyorum .ne yapmalayım kumandanın bütün tuşlarını denedim olmadı cevaplarsanız sevinirim

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
merhabalar ben de next hd cool da youtube da video izlerken izlediğim video yu ileri geri alamıyorum .ne yapmalayım kumandanın bütün tuşlarını denedim olmadı cevaplarsanız sevinirim

Yotube video izlerken ileri geri sarma özelliği maalesef çalışmıyor yazılım ile düzeltilmesi gerek daha önce konu açmıştım http://www.next.web.tr/showthread.php/11196-Next-Minix-HD-Cool-Cool-Inview-Kullanıcıları.html inceleyip talep gönderin.

falcon2385

0
Üye
7 Eki 2016
1
0
1
Hocam iyi aksamlar bizim hd cool uydu alıcımız da kanallar cok karma karısık yerde teret 70 de kanal de 100 küsür de show 150 de bakıyorum herkezin ki 1 den sıralanmıs bizim cihaz da 1 de şifreli kanallar var ve yerel yayınlar da ki kanalları birisi 100 de diğeri 200 küsürler de bunlar nasıl otomatik bi şekilde 1. inci sıradan hızlanıyor yeni yazılımmı atmam gerekiyor acil bi dönüş yaparsanız cok sevinirim teşekkürler

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Hocam iyi aksamlar bizim hd cool uydu alıcımız da kanallar cok karma karısık yerde teret 70 de kanal de 100 küsür de show 150 de bakıyorum herkezin ki 1 den sıralanmıs bizim cihaz da 1 de şifreli kanallar var ve yerel yayınlar da ki kanalları birisi 100 de diğeri 200 küsürler de bunlar nasıl otomatik bi şekilde 1. inci sıradan hızlanıyor yeni yazılımmı atmam gerekiyor acil bi dönüş yaparsanız cok sevinirim teşekkürler

Son çıkan yazılımı buradan http://www.next.web.tr/showthread.php/7773-Next-Minix-HD-Cool-03-12-2015-Yazılım.html atın sonra kanal sıralamasını siz yapacaksınız

ayrıca kullanma kılavuzunu bir okuyun http://www.next.web.tr/showthread.php/2940-Next-Minix-Cool-Kulanma-Kılavuzu.html

Cihazın bazı sorunları için 1.mesjı okuyun talep gönderin http://www.next.web.tr/showthread.php/11196-Next-Minix-HD-Cool-Cool-Inview-Kullanıcıları.html

Son düzenleme:

Sefa14

0
Üye
15 Eki 2016
4
0
1
Bu uydu alıcısında bazı kanallarda (örn: Fox Hd, Beyaz Tv Hd) uydu takılıyor. Kumanda işlemiyor. Uyduyu açıp kapatıp başka kanala geçince düzeliyor. Ama bu kanalları açınca tekrar takılıyor. Kanallar düzgün de göstermiyor. Çanak antende problem yok. Başka reciverlarda böyle bir problem olmuyor. Bunu nasıl düzeltirim ?

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Bu uydu alıcısında bazı kanallarda (örn: Fox Hd, Beyaz Tv Hd) uydu takılıyor. Kumanda işlemiyor. Uyduyu açıp kapatıp başka kanala geçince düzeliyor. Ama bu kanalları açınca tekrar takılıyor. Kanallar düzgün de göstermiyor. Çanak antende problem yok. Başka reciverlarda böyle bir problem olmuyor. Bunu nasıl düzeltirim ?

Cihaza son yazılımın yüklü olduğundan öncelikle emin olun son yazılım 03.12.2015 tarihinde verildi eğer son yazılım yüklü değilse buradan http://www.next.web.tr/showthread.php/7773-Next-Minix-HD-Cool-03-12-2015-Yazılım.html son yazılımı atın yazılımı atmadan önce mutlaka yedeğini alın yedeği almak için buraya bakın http://www.next.web.tr/showthread.p...Geri-Yükleme-İşlemleri-(Resimli-Anlatım).html
yazılımı attıktan sonra değişikliklerin etkin olması için fabrika ayarlarına dönün.

erdal52

0
Üye
15 Eyl 2013
87
57
18
Bende aynı problem var son yazilim yüklü olması na rağmen beyaz tv hd de donma oluyor ve cihaz kilitli oluyor bende 5 para etmez bu cihaz

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Bende aynı problem var son yazilim yüklü olması na rağmen beyaz tv hd de donma oluyor ve cihaz kilitli oluyor bende 5 para etmez bu cihaz

Bende de cool inview cihazı var beyaz tv ve fox tv ile ilgili sorun yok sadece konudaki sorunlar mevcut sorununuzu desteknext sitesine bildirin buradaki sorunlarıda ekleyin cool ve cool inview ile ilgili sorunlar konu :http://www.next.web.tr/showthread.php/11196-Next-Minix-HD-Cool-Cool-Inview-Kullanıcıları.html

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Kaç kere yazdım gönderdim destek sitesne faydası yok!!! Hep aynı cevab alıyordum-BEKLE NEXTSERVISCOMda- ben artık destek beklemiyorum! NEXT-CooL-Cool inview-MaviPembe-ye18500HDplus bu cihazların desteyi bence THE END!