Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next minix hd cool sorun çözüm merkezi

mslm_33

0
Üye
28 Tem 2013
13
0
1
Arkadaslar kanallar arası geçiş yaparken belli bi süreden sonra makina geçişi algılamıyo.yani 1. den 25. kanala kadar geldim diyelim daha sonra 3. kanala dönmek için 3 e bastıgımda digital göstergede 3 yazıyo ama 3. kanal acılmıyo napmak lazım yardımcı olur musunuz lütfen

eser06

0
Üye
1 Eki 2013
3
0
1
Arkadaşlar mrb. Bu sabah itibariyle yeni aldığım minix hd cool cihazımı kurdum. Daha önce kablolu tv kullandığım için bu digital uydu olayına yabancıyım. Bu cihazı mutfaktaki küçük bi led tv ye bağladım. Binada merkezi 3 uydu varmış. Turksat hiprit ve digiturk dediler. İlk açılışta uydudan güncelleme yaptı. Henüz wifi adaptör almadım. Ama başaramadığım bazı şeyler var. Bu forum güncel olduğu için buraya yazıyorum.
1- Yarınki Jeve-Gs maçını şu yabancı kanallar veriyormuş. 5 Gold ( İsrail )
Al Jazeera Sport 7/HD 3
C+ Liga Compeones 2/ HD
İtaila 1
Sky sport 1 ( İtalya )
Voyo sport ( Online )
Smart Sport HD
Fox Soccer 2GO
Cytavision Sports 5
Bu kanallardan maçı sorunsuz izleyebilirmiyim. Herhangi bir işlem yapmama gerek var mı.
2-Next in sitesinde cool ile ilgili bir yardım sayfası bulamadım. Diğer modellerde EMU açma diye bir işlem var. O ne işe yarar ve cool da nasıl yaparız.
3-Uydu kumandasını TV kumandasına tanıtamadım. Kitapçıktaki gibi vol+ ve vol - tuşlarına 3 sn başıyorum hiçbirşey olmuyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Arkadaşlar mrb. Bu sabah itibariyle yeni aldığım minix hd cool cihazımı kurdum. Daha önce kablolu tv kullandığım için bu digital uydu olayına yabancıyım. Bu cihazı mutfaktaki küçük bi led tv ye bağladım. Binada merkezi 3 uydu varmış. Turksat hiprit ve digiturk dediler. İlk açılışta uydudan güncelleme yaptı. Henüz wifi adaptör almadım. Ama başaramadığım bazı şeyler var. Bu forum güncel olduğu için buraya yazıyorum.
1- Yarınki Jeve-Gs maçını şu yabancı kanallar veriyormuş. 5 Gold ( İsrail )
Al Jazeera Sport 7/HD 3
C+ Liga Compeones 2/ HD
İtaila 1
Sky sport 1 ( İtalya )
Voyo sport ( Online )
Smart Sport HD
Fox Soccer 2GO
Cytavision Sports 5
Bu kanallardan maçı sorunsuz izleyebilirmiyim. Herhangi bir işlem yapmama gerek var mı.
2-Next in sitesinde cool ile ilgili bir yardım sayfası bulamadım. Diğer modellerde EMU açma diye bir işlem var. O ne işe yarar ve cool da nasıl yaparız.
3-Uydu kumandasını TV kumandasına tanıtamadım. Kitapçıktaki gibi vol+ ve vol - tuşlarına 3 sn başıyorum hiçbirşey olmuyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler

Merhaba hotbird uydusundaki İtaila 1 kanalı maçı şifresiz olarak verecek, maçı bu kanaldan şifresiz izleyebilirsiniz. Wiralles aparat almanız durumunda, free share (ücretsiz server) ile hotbird uydusundan bir çok şifreli kanaldan izleyebilirsiniz.

taner41

0
Üye
5 Eki 2013
2
0
1
merhaba arkadaslar-...
ben bu sitede yeniyim.sorunum next mini hd cool satin aldim.fakat ses cogu kanalarda yok.yardimlariniz icin simdiden tesekür ederim

kaka22

0
Üye
12 Eki 2013
7
0
1
IPTV de bir kanl yükleyebildim ancak kanali acinca görüntü geliyor ama kisa bir süre sonra cihaz restart yapiyor cözüm önerisi olan ?

atodobi

0
Üye
12 Eki 2013
4
1
3
slm arkadaslar. Bende minix hd cool var ve tek sorunum Hotbird italyan spor kanallarinda saniyelik bile diyemeyecegim bir donma oluyor! diger kanallarda bu yok ama italyanlarin hepsinde bu sorun var. cözümü varmi ?yardimci olacak olan varmi? Bir de Eutelsat veya astra 19 üzerinden hangi kanallar acik!? tesekkür ederim.

starex44

0
Üye
8 Ara 2013
2
0
1
next diger tüm ürünlerde sorun çözüm merkezi var ama ne kadar bekledimsede sanki kimse minix hd cool kullanmıyor gibi... bu baglamda sorun yaşayan arakdaşlarımızı bu başlık altında toplama geregi duydum ben sd yayınların kalitesinden memnun degilim aynı sorunları yaşayan var mı?

slm usb günceleme yaptım cıhazda a h cıkıyor acılmıyor neden yardımcı olurmusunuz

starex44

0
Üye
8 Ara 2013
2
0
1
nex mini hd blac

fusb günceleme yaptım kapandı ekranda a h cıkıyor acılmıyor cihaz nenen yardımcı ola bilirmisiniz

Son düzenleme:

star-1

0
Üye
18 Eki 2012
11
0
1
Datça
Arkadaşlar ben evimde iki tane Mınıx HD pembe kullanıyordum. Bir hafta önce şimşek çarptı ve biri gitti. Şimdi bir tane daha almayı düşünüyorum. Yeni çıkan yeşil Minix HD Cool ile pembe arasında fark var mı? Aynı Software ve keyler mi kullanılıyor. Ekran menüsü Pembe gibi mi? İki tane olunca birbirlri arasında Kanal listesi ve ayarları kopyalamak kolay oluyordu, fazla vakit kaybetmiyordum. Ben pembeden memnunum, yoksa gene pembe mi alayım? Hatta bir pembe de Almanyaya götürdüm, problemsiz çalışıyor. Pembeleri iki yıldır kullanıyorum, fazla bir sorun yaşamadım. Sadece Internet bağlantısını kablo ile yapıyordum. Şimdi alacağımı wıfı ile bağlayacağım, hala kopma sorunu oluyor mu?
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

SaDRaZAMm

0
Üye
7 Eki 2012
119
24
18
yaa bu cihazda teletex için sarı tusa basıyorum direkt acılmıyor Txt' neden altta 2.bir secim cıkıyor ? bunun bir çözümü var mı ustalar , ailem için sıkıntı oluyor direkt acılmamaısı

yorukoglu

0
Üye
28 Tem 2013
1
0
1
cool cihazıma next wifi 2.4 aldım . modemi buluyor , şifreyi giriyorum . bağlantı basarısız diyor. çok denedim. yardım

şeydın

0
Üye
15 Eyl 2013
3
0
1
Selam, ben de hd cool kullanıyorum, fazla bir şikayetim yoktu, ama şimdi sessiz seyrediyorum.Yazılımdan olabilir diye yazılım değiştirdim, yine düzelmedi. Arada bir harf, hece, sözcük duyuyorum, cümle yok. Tv den değil çünkü usb den film seyrediyorum sesli. Yardımınız dokunursa çok sevinirim

mikim

0
Üye
22 Mar 2015
3
0
1
Merhaba arkadaşlar 08.07.2015 tarihli yazılım uyduya ne zaman verilecek cevap yazarsanız sevinirim.......

SaDRaZAMm

0
Üye
7 Eki 2012
119
24
18
show tv hd pakette donma ve mozaiklenme oluyor , acaba bu sorunu nasıl düzeltebilirm ? yeni yazılım var mı ve varsa kanal listesini bozmadan flash bellek ile nasıl yükleyebilirm ?

hasan27

0
Üye
23 May 2013
5
0
1
selam arkaslar bende next minix cool kanal deyisirken sorun var devamli no record partition yaziyor neden olabilir tesekurler