Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

Toguclu

0
Üye
28 Mar 2017
3
0
1
Arkadaşlar bugün cihaz geldi. Uydu üzerinden henüz denemedim. İp tv bölümünde kanalları internet bağlantım olmama rağmen izleyemiyorum. ( cihazı aldığım yerden ayrıca server aldım o kanalları izliyorum) Fakat next'in yüklü kanalları açılmıyor bunun için ne yapmam gerekir. Teşekkürler.

Muhammet 67

0
Üye
3 Mar 2017
32
0
6
nRQLba.jpg

arkadaşlar next servisi aradım sarı şifreli kanalların açılmadığını söyledim onlarda bi sorunun olmadığını açılmasının gerektiğini söylediler ve beni sizlere yönlendirdiler cihaz bilgilerinin fotosunu atmamı ve bana yardımcı olacak kişilerin olduklarını söylediler şimdiden teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
nRQLba.jpg

arkadaşlar next servisi aradım sarı şifreli kanalların açılmadığını söyledim onlarda bi sorunun olmadığını açılmasının gerektiğini söylediler ve beni sizlere yönlendirdiler cihaz bilgilerinin fotosunu atmamı ve bana yardımcı olacak kişilerin olduklarını söylediler şimdiden teşekkürler

Sevgili kardeşim evet aynen doğru demişler BİZLER sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.Şimdi öncelikle size yardımcı olabilmek için soracağım sorulara cevap vermeniz gerekmektedir.!
1.Cihazdaki GİRİŞLER menüsündeki ŞİFRELİ YAYIN AYARLARI bölümünü OK leyiniz.
2.İnternet paylaşım yolu kısmında FREE mi yazıyor yoksa kapalımı.? Free ise sorun yok ama kapalı ise FREE olarak değiştirip kumandanın kırmızı tuşuna basarak HAFIZAYA alınız.
3.Sonrasında EXIT ile çıkarak normal bir kanal üzerine geliniz.
4.Sonra tekrar aynı yolu izleyerek aynı menüye girerek SOL ALT köşede freeshare tarihinde ne göründüğünü bana yazınız.
5.Ayrıca internet bağlantısı için hangi tür bağlantı kullanıyorsunuz. ( Kablolumu yoksa wifimi eğer wifi ise uyumlu olanındanmı alıp onu taktınız.)
6.Cihazdaki diğer internet uygulamaları çalışıyormu.( Youtube Vod vs.)
7.Bu konuda siz yeni kullanıcılara yardımcı olmak için hazırlanan RESİMLİ uygulama vardı AŞAĞIDA o linki veriyorum.

http://www.next.web.tr/showthread.php/11782-Next-2000-HD-Minix-İnternet-Machina-EMU-Aktif-etme.html

NOT:Sormuş olduğum sorulara madde madde cevap verirseniz işleri çok daha kolaylaştırırsınız...

Muhammet 67

0
Üye
3 Mar 2017
32
0
6
1. Free yazıyor doğru
2. Bitiş tarihi 04.03.2018 yazıyor
3. Kablolu bağlantı kullanıyorum
4. YouTube çalışıyor tavşanlar çalışıyor vod da çalışıyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
1. Free yazıyor doğru
2. Bitiş tarihi 04.03.2018 yazıyor
3. Kablolu bağlantı kullanıyorum
4. YouTube çalışıyor tavşanlar çalışıyor vod da çalışıyor.

Sevgili kardeşim sizde hangi uydulara dönük çanak yada çanaklar var acaba.? (Normalde herşey normal görünüyor...) Birde sizden bir ricam olacak uygularsanız sonucu paylaşınız.! Modemi arka anahtardan kapatın sonra 10 saniye sonra tekrar açın.Işıklar sabit kalınca bu seferde cihazın adaptör fişini çıkarın ve akabinde 3 saniye sonra tekrar takın cihaz açılınca duruma tekrar bakın...

Son düzenleme:

Muhammet 67

0
Üye
3 Mar 2017
32
0
6
Tek bi çanağımız var onuda bilmiyorum nereye dönük cihazı taktım çalıştırdım cihazı aldığım yerde bana kurulu gönderdi yanlız ben bu server düzeni olan yerle alakalı olabilirmi dye düşünüyorum

Ayrıca desiklerinizi yaptım ama değişen birşey olmadı maalesef

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Tek bi çanağımız var onuda bilmiyorum nereye dönük cihazı taktım çalıştırdım cihazı aldığım yerde bana kurulu gönderdi yanlız ben bu server düzeni olan yerle alakalı olabilirmi dye düşünüyorum

Sevgili kardeşim şimdi bakınız yukardaki mesajınızdan durum ortaya çıktı böylece sanırım TÜRKSAT var sadece sizde.! Maalesef tek çanakta FREESHARE yi izleyemezsiniz çünkü TÜRKSAT uydusundan o şekilde paylaşımla açılan kanal ne yazikki yoktur.Freeshare için en az 2 çanak gereklidir mesela HOTBİRD uydusundan FREESHARE ile açılan bayağı bir kanal vardır...

Muhammet 67

0
Üye
3 Mar 2017
32
0
6
Anladım şimdi bide çanak masrafı çıktı desenize yardımlarınız için teşekkür ederim sonuca erken ulaştık :)

karadenizli28

0
Üye
27 Kas 2012
7
0
1
Arkadaşlar bugün itibarı ile Next 2000HD cihazı almış bulunmaktayım. Ancak internet bağlantısını yaptığım ve free share aktif olduğu halde şifreli kanalları açmıyor. Genel bir sorun mu yoksa başka ayarlarla ilgili bir sorun var yardımcı olursanız sevinirim.

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
Arkadaşlar bugün itibarı ile Next 2000HD cihazı almış bulunmaktayım. Ancak internet bağlantısını yaptığım ve free share aktif olduğu halde şifreli kanalları açmıyor. Genel bir sorun mu yoksa başka ayarlarla ilgili bir sorun var yardımcı olursanız sevinirim.

yukarıdaki 123 nolu mesajı oku açıklamalı şekilde yazılmış ...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Kablolu internet bağlantısı var. Youtube, IPTV çalışıyor. Ayrıca sol alt köşede bitiş tarihi olarak 07.04.2018 tarihi var ama Free Share açık olduğu halde Hotbird uydusunda hiç bir şifreli kanalı açmıyor.

Sisteminizde Hotbird çanağı olduğuna eminmisiniz.? Hotbird kanallarının üzerine gelince ne yazıyor.?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hotbird de şifresiz kanallar gösteriyor. Şifreli kanalların üzerine gelince ''şifreli'' yazısı çıkıyor.

Madem..
1.Çanak sisteminde Hotbird uydusunun olduğundan eminsiniz.!
2.Cihazda free-share bitiş tarihi görünüyorsa.!
3.Girişler menüsündeki Freeshare kısmı AÇIK ise.!
4.Cihaz internete giriyorsa ve diğer uygulamalar çalışıyorsa o halde yapmanız gereken MERKEZ servisi arayıp tüm bunları söyleyeceksiniz.! Bu durum çokta nadir olsa görülebilen ama MERKEZ servis tarafından düzeltilebilecek bir durumdur...

+90 (216) 592 98 00

karadenizli28

0
Üye
27 Kas 2012
7
0
1
Merkez servise ekran görüntüleri ile bildirdim. Sadece 4 adet şifreli kanalı açıyor. Aynı şekilde 3 yıl önce aldığım Next Minix HD Blue alıcısını bağlıyorum tüm şifreli kanalları açıyor.

karadenizli28

0
Üye
27 Kas 2012
7
0
1
Bilmiyorum. Dediğim şekilde Next 2000-HD sadece Mezzo ve Rsi La gibi dört şifreli kanal açabiliyor. Çıkardım kullanmadığım Next Minix HD cihazını taktım şifreli kanalların hepsini açıyor. Cihazın yazılımında mı bir sorun var anlamadım. Aldığıma binlerce pişman oldum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bilmiyorum. Dediğim şekilde Next 2000-HD sadece Mezzo ve Rsi La gibi dört şifreli kanal açabiliyor. Çıkardım kullanmadığım Next Minix HD cihazını taktım şifreli kanalların hepsini açıyor. Cihazın yazılımında mı bir sorun var anlamadım. Aldığıma binlerce pişman oldum.

Arkadaşım ne alaka Allah aşkına sizin yaşamış olduğunuz sorunu genel gibi göstermeniz oldukça yanlış ve tasvip edilebilir bir durum değildir bu.! Bunca kişi bunca zamandır bu cihazlardan kullanıyor onlarda sorun yok ama sizde var öylemi.!(Elbette olabilir ama bu kişiye özel sorundur.) Bakınız bir başka kardeşimiz daha dün buna benzer yazmıştı,biraz daha yazışınca sistemde sadece tek çanak olduğu meydana çıkmıştı.! Ayrıca belirtmek isterimki o bahsettiğiniz kanallar zaten cihazın EMU sundan açıyor.Bizler elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık ama demekki sorun ya sizin sistemde yada cihazdan olabilir.Önünüzde iki seçenek var: 1.MERKEZ servisi arayın durumu ayrıntıları ile anlatın buna benzer bir kaç olay MERKEZ servisten yardım alınarak düzeltilmişti.! Arada gözden kaçan bir kaç cihazda bu şekilde sorun çıkmış ve ordan sisteme girilip düzeltilmişti.2.Cihazı nerden aldıysanız irtibata geçin durumu anlatın ve cihazın yenisi ile değiştirilmesini talep edin.
NOT:Bana sorarsanız 1 nolu seçenekle bu işi halletmeye çalışırdım...

karadenizli28

0
Üye
27 Kas 2012
7
0
1
Yanlış anlaşılmasın. Sistemde sıkıntı olsaydı diğer cihazı taktığımda da aynı sorun olurdu oysa hepsini açtı. Next ile şikayetim olsaydı uydu alıcılarım Next olmazdı. Şu an iki Next Minix HD ayrıca Next Machina 3D çift tuner alıcı kullanıyorum. Sadece bu cihaz sorunlu çıktı. Merkez cihazın seri numarası ve şifreli kanal açma menü görüntülerini istedi.