Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.344) 01.04.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
309
202
43
Himm,durum biraz daha genelmiş,sifreli bir HD yayindan radyo moduna gecilip tekrar geri gelindiginde oluyor ,mesela ben M6 HD kanalindan hotbird uydusunda bir fta radyo kanalina girdim tekrar tv moduna geçişte o uyariyi verdi,hayir dedigimde fta kanallarda dahil hic bir yayin acilmadi,elinde modul olan arkadaslar turksat uydusunda Hd dsmart kanallarindan birini seyrederken radyo moduna gecip tekrar tv moduna alip deneme yaparlar ve sonucu bildirirlerse iyi olur,yarin sabah doktor ile gorusurum konuyu

Mobil cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi
Murat kardeşim Dsmart kartla dsmart kanalları izlerken
Radyo moduna geçip tekrar Tv moduna geçildiginde
arkadaşın soyledigi mesaj geliyor. Mesaja evet dersek
cihaz yeniden baslatilsinmi ozaman cihaz yeniden başlıyor.
Uyarı mesajına Hayır seçersek cihaz yeniden baslamadi.
Ancak Tv modunda ses var görüntü yok.

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
309
202
43
Dsmart kanallarından Radyo moduna geçince oluyor.
Hotbird ve DT kanallarında olmadı.
Hata modunda cihaz yeniden başlatılması gerekiyor.
Yoksa Iptv Vod ve tavsanlar da göstermiyor.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Konuyu @doktor ile görüştüm, ana yazılımda bu sorun hallediliyor, henüz tam olarak bitmeyen bu yazılımda eklenmiş yeni bir özellik olduğundan bazı ufak sorunlar olabiliyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Konuyu @doktor ile görüştüm, ana yazılımda bu sorun hallediliyor, henüz tam olarak bitmeyen bu yazılımda eklenmiş yeni bir özellik olduğundan bazı ufak sorunlar olabiliyor.

Elbetteki bazı sorunlar yaşanabilir bundan daha doğal bir şey olamazki zaten kardeşim...Doktor'um civanımın dediği gibi ''sorun olmadan ilave olmaz''. ;)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Sayın @Karbon İPTV veya internet üzerinden izlenen video, film ve belgesellerde 3D uygulaması çalışmıyor yoksa ben mi beceremedim, deneyenler sonucu yazabilir mi.

VOD bölümünde eklenmiş 3D film yok zaten, IPTV bölümlerinde ise elinde 3D IPTV linki olan varsa ve paylaşırsa test edebiliriz..

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
VOD bölümünde eklenmiş 3D film yok zaten, IPTV bölümlerinde ise elinde 3D IPTV linki olan varsa ve paylaşırsa test edebiliriz..

Cihazın 2D den 3D ye çevirme özelliğini kullanarak 3D olarak izlemekten bahsediyorum. Uyduda ki normal TV kanallarından film izlerken 2D olan bir filmi 3D ye çevirebiliyor ancak VOD veya İPTV ye geçince bu özellik pasif görünüyor.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Cihazın 2D den 3D ye çevirme özelliğini kullanarak 3D olarak izlemekten bahsediyorum. normal TV den film izlerken 2D olan bir filmi 3D ye çevirebiliyor ancak VOD veya İPTV ye geçince bu özellik pasif görünüyor.

O özellik sadece DVB yayınlarda geçerli, Medya bölümlerinde aktif değil.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Murat durum farklı ben kısaca tekrar anlatayım istersen...Durum kanal izlerken RESET durumu değil.!!! Söz konusu YABANCI kanallarda TV izlerken TÜRKSAT tan yayın yapan RADYOLAR arasında gidip gelirken sorun yaşanıyor.İstersen sende dene ANİMAL PLANET te iken kumandanın RADYO tuşuna bas bir iki kez yap o YUKARDA görülen UYARI geliyor.Cihaz RESET olmadan çalıştırılırsa o zamanda ekran SİYAH oluyor...Sadece o kanallarda değil başka FTA olan HD kanallardada denedim.Yabancı uydudan Türksattaki RADYO kanallarına dönünce durum maalesef aynı,haa benim için sorun değil ben TEST ettim durum bu çıktı yani...

Bende filbox modül var onda deneyeceğim durum nasıl gösterecek

BİNUMUT

0
Üye
26 Ara 2012
10
0
1
mrb..serverlerde sorun mu var acaba..iki gündür açılmıyor..free share çalışmakta fakat satın aldığim server çalışmamakta..bağli değil uyarısı çıkıyor..internet bağlantısı da var..saygılar

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
mrb..serverlerde sorun mu var acaba..iki gündür açılmıyor..free share çalışmakta fakat satın aldığim server çalışmamakta..bağli değil uyarısı çıkıyor..internet bağlantısı da var..saygılar

Sorun yok çalışıyor,satın aldığınız yer ile görüşün.kolay gelsin.

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
Next Machina 3D Son yazılımdaki düzeltilmesi gerekenler ;

- D-SMART Modul kıtlenmeler donmalar / Ekranda ses ayarı ve kanal nosu takılı kalıyor
( Next mini Wıfı aparatı ile kullanıyorum )
-Siyah ekran goruntusu oluyor arkadan aç kapat oluyor

Önceki yazılıma döndüm !

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Next Machina 3D Son yazılımdaki düzeltilmesi gerekenler ;

- D-SMART Modul kıtlenmeler donmalar / Ekranda ses ayarı ve kanal nosu takılı kalıyor
( Next mini Wıfı aparatı ile kullanıyorum )
-Siyah ekran goruntusu oluyor arkadan aç kapat oluyor

Önceki yazılıma döndüm !

Evet sevgili MACHİNA cılar sevgili EROL kardeşimin yazdıklarını test etmemiz gerekiyor.! Elinde D-SMART-MODÜL olanlar ve aynı zamanda WİFİ kullanan arkadaşlarımızdan AŞAĞIDA yazacaklarımı mümkün olan en kısa sürede TEST ederseniz çok makbule geçecektir....( Eğer böyle bir sorun var ise durumu DOKTOR üstada bildirelim.)

Model olarak yazınız.( ÇİFT TUNER + TEK TUNER + COMBO vs.)

BİLGİ: Bu sıkıntı sevgili EROL kardeşimin yazmış olduğu gibi 2 ÖNCEKİ yazılımda YOKMUŞ...( 5.275 )

SİZDEN İSTENENLER:
1.Önce sadece D.SMART modülü WİFİSİZ deneyip duruma bakın.!
2.Sonrada MODÜLÜ Wifili halde deneyiniz.! ( Ayrıca wifi modelini yazınızki o konuya ayrıca açıklık getirebilelim.)

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Evet sevgili MACHİNA cılar sevgili EROL kardeşimin yazdıklarını test etmemiz gerekiyor.! Elinde D-SMART-MODÜL olanlar ve aynı zamanda WİFİ kullanan arkadaşlarımızdan AŞAĞIDA yazacaklarımı mümkün olan en kısa sürede TEST ederseniz çok makbule geçecektir....( Eğer böyle bir sorun var ise durumu DOKTOR üstada bildirelim.)

Model olarak yazınız.( ÇİFT TUNER + TEK TUNER + COMBO vs.)

BİLGİ: Bu sıkıntı sevgili EROL kardeşimin yazmış olduğu gibi 2 ÖNCEKİ yazılımda YOKMUŞ...( 5.275 )

SİZDEN İSTENENLER:
1.Önce sadece D.SMART modülü WİFİSİZ deneyip duruma bakın.!
2.Sonrada MODÜLÜ Wifili halde deneyiniz.! ( Ayrıca wifi modelini yazınızki o konuya ayrıca açıklık getirebilelim.)

Evet arkadaşlar KONU GÜNCEL.!!!

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
309
202
43
Haydar hocam, çift tünerli eski gri kasa kablolu
bağlantı ile yaptığım Denemeler de d-smart modül
ile normal kanallarda problem olmadı. Ancak d-smart
Bazı yabancı kanalları izleyip normal kanallara geçildiginde
Siyah ekran ses var görüntü yok.
Aynı uygulama server destekli hotbird sifreli kanallarda da
olmaktadır. Bilgilerinize,

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar hocam, çift tünerli eski gri kasa kablolu
bağlantı ile yaptığım Denemeler de d-smart modül
ile normal kanallarda problem olmadı. Ancak d-smart
Bazı yabancı kanalları izleyip normal kanallara geçildiginde
Siyah ekran ses var görüntü yok.
Aynı uygulama server destekli hotbird sifreli kanallarda da
olmaktadır. Bilgilerinize,

Teşekkürler kardeşim sanırım bu konuda bir sıkıntı var en kısa sürede bu konuda ve diğer şifreli YABANCI tv kanallardan radyo kanallarına geçişteki problemi ile birlikte bu sıkıntı için gereken elbette yapılacaktır.

ayhaneti

0
Machina3D VIPClup
5 Ocak 2013
51
0
6
mrb. vod bölümünde film izlemek istediğim zaman oynatma hatası (8-04)veriyor.tavşanlarda içerik yok mesajı görüyorum.Portal açmak istediğim zaman beyaz ekran çıkıyor.YouTube gibi internetten izlenen diğer portallar ve iptv çalışıyor.Acaba sistemden mi? yoksa benim cihazdan kaynaklanan bir sorun mu var bilgi verirseniz sevinirim.(Problem yasadığım zaman 01.04.2015 tarihli yazılımı tekrar attım; fakat bir değişiklik olmadı.)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...