Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD 17.06.2012 Tarihli (Foruma Özel) Güncel Kanal Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Proxy1

0
Üye
19 Haz 2012
10
0
1
Burası markanın resmi forumu olduğuna göre bir cevap gelir sanıyorum.
Bulunduğum bölgdeki next servisine durumu aktardım, "yazılım yanlış ise cihaz çökmüştür, yalnız bu gibi durumlar garanti dışı" dedi. Pek mantıklı gelmedi. Sonuçta firmanın verdiği yazılımı talimata uygun bir şekilde yükledik.

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. (15.06.2012 @Karbon)
Turksat & Hotbird kanal bilgisi güncellenmiştir.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.
- Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

Yazılım '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

Merak ettiğim bakın forumlara yüzlerce şikayet var fReeshare konusunda ama önerilen çözümler hep aynı ... Farklı bi çözümü olan var mı ...

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Burası markanın resmi forumu olduğuna göre bir cevap gelir sanıyorum.
Bulunduğum bölgdeki next servisine durumu aktardım, "yazılım yanlış ise cihaz çökmüştür, yalnız bu gibi durumlar garanti dışı" dedi. Pek mantıklı gelmedi. Sonuçta firmanın verdiği yazılımı talimata uygun bir şekilde yükledik.

Arkadaşım. Yazılım Güncelleme sadece servisin yapabileceği bir şey olunca garanti dışına çıkmaz. Ama kullanıcı yazılım güncellemesi yaparsa bu kullanıcı hatasına girer ve garanti kapsamı dışına çıkar. Bu sadece Receiver değil bütün elektronik cihazlar için geçerlidir.
TEŞEKKÜRLER.

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Anlaşıldı çözümler sadece kabataslak , detaya inen yok ...

Proxy1

0
Üye
19 Haz 2012
10
0
1
Arkadaşım. Yazılım Güncelleme sadece servisin yapabileceği bir şey olunca garanti dışına çıkmaz. Ama kullanıcı yazılım güncellemesi yaparsa bu kullanıcı hatasına girer ve garanti kapsamı dışına çıkar. Bu sadece Receiver değil bütün elektronik cihazlar için geçerlidir.
TEŞEKKÜRLER.

Nnasıl yani?
Cihazda güncelleme özelliği var?
Bu ister uydudan ister usb'den güncelleme yapabilirsiniz demek değil mi?
Şunu anlarım; yazılımı resmi olmayan, firmanın desteklemeyeceği yerden/birilerinden alır, yüklerim de problem çıkarsa tamam.

Benim yaptığım, bu konunun en üstündeki mesajdan indirdiğim 17.06.2012 tarihli, foruma özel son yazılımı, tarif edildiği şekilde(yine forumda nasıl yapılacağı resimli bir şekilde anlatılmış) yüklemek.

Nasıl kullanıcı hatası olur?

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr
Merak ettiğim bakın forumlara yüzlerce şikayet var fReeshare konusunda ama önerilen çözümler hep aynı ... Farklı bi çözümü olan var mı ...

FreeShare de nasıl sorun var ? Son yazılımda server ile ilgili bütün sorunlar giderildi.
Ben izleyebiliyorum, bizim satışta bulunduğumuz müşterilerimiz izliyor.

Bir sorun olduğunu iddia eden kullanıcılarımız mağazamıza gelip veya next ana bayilerine uğrayarak gözleriyle görebilirler.

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
FreeShare de nasıl sorun var ? Son yazılımda server ile ilgili bütün sorunlar giderildi.
Ben izleyebiliyorum, bizim satışta bulunduğumuz müşterilerimiz izliyor.

Bir sorun olduğunu iddia eden kullanıcılarımız mağazamıza gelip veya next ana bayilerine uğrayarak gözleriyle görebilirler.

Sadece sorunum Kanal izleme problemim , diğer özellikleri işliyor ama 1 tane bile kanal açtığını görmedim ...

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
Sadece sorunum Kanal izleme problemim , diğer özellikleri işliyor ama 1 tane bile kanal açtığını görmedim ...

Aklıma takılan mevzu şu şifreli olmayan kanallarda sinyal var ama ona rağmen şifreli demesi ilginç 2 tane belgesel kanalı izleyelim dedik bıkkınlık verdi nasıl iş hayret ...

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Sinyal olan kanallarda freeshare ile ilgili bir IP yapılanmasına gerek var mı çünkü açık yaptığımızda direk olarak neyse onu alıyor kapalı yapıp herhangi bi yapılanma gerekir mi ...

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
Cihazınız yazılım bilgilerini yazar mısınız ? yada resmini çekip ekleseniz de olur.

i5830027_2q15vr6-jpg

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr

Son yazılıma sahipsiniz, son kanal bilgisi cihazınızda yüklü, FreeShare aktifmi değil mi bu resimden belli olmaz ama, isterseniz son verdiğim dosyayı günceleyin ( 17.06.2012 ) emu ve freeshare aktiftir.
bugün forumda dönen mesajlara karşılık forumda verdiğim dosyaları bizzat kendim müşterilerimin cihazlarına yükleyerek denedim internet bağlantısını kurduğumda sorunsuz çalıştığını gördüm.
sizlere burada doğru bilgiyi paylaşmaya çalışıyoruz.
burada bizim hatamız yok lütfen kendi hatalarınızı herkeze maletmeyin.

saygılarımla

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
Son yazılıma sahipsiniz, son kanal bilgisi cihazınızda yüklü, FreeShare aktifmi değil mi bu resimden belli olmaz ama, isterseniz son verdiğim dosyayı günceleyin ( 17.06.2012 ) emu ve freeshare aktiftir.
bugün forumda dönen mesajlara karşılık forumda verdiğim dosyaları bizzat kendim müşterilerimin cihazlarına yükleyerek denedim internet bağlantısını kurduğumda sorunsuz çalıştığını gördüm.

saygılarımla

Şöyle bi sorum olucak freeshare aktif sinyallerde var ama sinyal olmasına rağmen açılmaması çanak ebatıyla alakası olabilir mi ?
Fakat LNB frekansını değiştirince çekmeyen kanaldan da sinyal alıyorum ama sifresiz kanallarda açılmıyor sadece , Chasse & Peche kanalında siyah ekran oluyor ...

Proxy1

0
Üye
19 Haz 2012
10
0
1

saygılarımla

Mesela gönderdiğiniz yazılımı usb'den yüklerken nasıl bir hata yapmış olabiliriz?
İzah etseniz de anlasak.
Zahmet olmazsa tabii.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr
Şöyle bi sorum olucak freeshare aktif sinyallerde var ama sinyal olmasına rağmen açılmaması çanak ebatıyla alakası olabilir mi ?
Fakat LNB frekansını değiştirince çekmeyen kanaldan da sinyal alıyorum ama sifresiz kanallarda açılmıyor sadece , Chasse & Peche kanalında siyah ekran oluyor ...

Eğer kullandığınız internet sağlayıcınızda filtreleme ( aile koruması ) mevcut ise FreeShare e bağlanamazsınız.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr
Mesela gönderdiğiniz yazılımı usb'den yüklerken nasıl bir hata yapmış olabiliriz?
İzah etseniz de anlasak.
Zahmet olmazsa tabii.

Bununla ilgili bir çok sorun oluşmuş olabilir.
Yazılım güncellemesi esnasında %1 de olsa bozulma olasılığı vardır.
Download esnasında eksik yüklenme veya dosya taşınmasına ( PC den USB ye ) bağlı hata oluşabilir. ( Forumumuzda bulunan dosyalarda herhangi bir sorun yoktur. )
USB belleğinizde virüs kaynaklı problem olabilir.
Yazılım cihazın belleğine ( Flash ) yüklenirken dengesiz voltaj kaynaklı hatalı yüklenmiş olabilir.
Yazılım tamamlanmadan USB bellek ile cihaz arasındaki bağlantı kopmuş olabilir.
Cihaz ile USB belleğin ( hız ) uyuşmazlığı olabilir.

Yazılım güncelleme sonrasında oluşabilecek problemleri göze alamıyorsanız eğer, yazılım güncellemesini Next & NextStar bayi ve servislerinde yaptırabilirsiniz.

Saygılarımla

Proxy1

0
Üye
19 Haz 2012
10
0
1
Bununla ilgili bir çok sorun oluşmuş olabilir.
Yazılım güncellemesi esnasında %1 de olsa bozulma olasılığı vardır.
Download esnasında eksik yüklenme veya dosya taşınmasına ( PC den USB ye ) bağlı hata oluşabilir. ( Forumumuzda bulunan dosyalarda herhangi bir sorun yoktur. )
USB belleğinizde virüs kaynaklı problem olabilir.
Yazılım cihazın belleğine ( Flash ) yüklenirken dengesiz voltaj kaynaklı hatalı yüklenmiş olabilir.
Yazılım tamamlanmadan USB bellek ile cihaz arasındaki bağlantı kopmuş olabilir.
Cihaz ile USB belleğin ( hız ) uyuşmazlığı olabilir.

Yazılım güncelleme sonrasında oluşabilecek problemleri göze alamıyorsanız eğer, yazılım güncellemesini Next & NextStar bayi ve servislerinde yaptırabilirsiniz.

Saygılarımla

Yani hiç biri kullanıcı hatası değil ve meydana gelme ihtimali oldukça düşük.

Ben yinede bazı cihazlarda güncellemenin normal sonuçlanmadığı, bunun da yazılımdan veya cihazlar arasında öngörülmeyen farklardan kaynaklandığı kanısındayım.

merhaba 1

0
Üye
7 Ara 2011
9
0
1

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Eğer kullandığınız internet sağlayıcınızda filtreleme ( aile koruması ) mevcut ise FreeShare e bağlanamazsınız.

aile korumasıda yok fakat bir türlü FreeShare e bağlanamadık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...