Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD 17.06.2012 Tarihli (Foruma Özel) Güncel Kanal Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merhaba 1

0
Üye
7 Ara 2011
9
0
1
Hotbird 13
Cyfra bazı kanallar
Nova bazı kanallar
Jsc sportlar
Bis bazı kanallar
Sky bazı kanallar
Hrtler

Astra 19
D+ bazı kanallar
Csat bazı kanallar

yazılımı yükledikde sonra Free Share aktif olmasına rahmen birşey izleyemiyoruz.sorun acaba yukardaki kanallara ait çanak olmamasından olabilirmi ? Yoksa bu olay tamamen internetlemi ve hızıylamı alakalıdır.
Chasse & Peche kanalı hem hotbird de var hemde türksat da var ikisindede açılmıyor türksaat da sinyal var.gene açılmıyor.şimdiden teşekkürler

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Hotbird 13
Cyfra bazı kanallar
Nova bazı kanallar
Jsc sportlar
Bis bazı kanallar
Sky bazı kanallar
Hrtler

Astra 19
D+ bazı kanallar
Csat bazı kanallar

yazılımı yükledikde sonra Free Share aktif olmasına rahmen birşey izleyemiyoruz.sorun acaba yukardaki kanallara ait çanak olmamasından olabilirmi ? Yoksa bu olay tamamen internetlemi ve hızıylamı alakalıdır.
Chasse & Peche kanalı hem hotbird de var hemde türksat da var ikisindede açılmıyor türksaat da sinyal var.gene açılmıyor.şimdiden teşekkürler

İnternet ile alakalı ama hızı ile değil.
Şöyle ki; Kullandığınız internet güvenlik kısıtlamalı ise (Kurumsal kısıtlamalar, Çocuk-Aile kısıtlaması, Güvenlik duvarı kısıtlaması v.s.) bahsettiğiniz sorunu teşkil etmektedir. Bunun çözümü için internet ayarlarının standart güvenlik seviyede olması gerekmektedir.

Next Minix'e bağladığınız interneti nerden aldığınız dan biraz bahsederseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

Not: Uydu sinyal seviyesi düşük olursa, yine böyle sorun çıkartabilir...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
ve tabii ki bu kanallara ( HotBird - Astra vb.) ayarlı kanallarınız olmalı ve sinyal seviyelerinde sıkıntınız olmaması gerekir.. F-share size bu kanalları İnternet üzerinden izletmez,sadece kanalların açılması için gerekli olan data kéyleri internet üzerinden cihazınıza ulaştırır..

merhaba 1

0
Üye
7 Ara 2011
9
0
1
İnternet ile alakalı ama hızı ile değil.
Şöyle ki; Kullandığınız internet güvenlik kısıtlamalı ise (Kurumsal kısıtlamalar, Çocuk-Aile kısıtlaması, Güvenlik duvarı kısıtlaması v.s.) bahsettiğiniz sorunu teşkil etmektedir. Bunun çözümü için internet ayarlarının standart güvenlik seviyede olması gerekmektedir.

Next Minix'e bağladığınız interneti nerden aldığınız dan biraz bahsederseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

Not: Uydu sinyal seviyesi düşük olursa, yine böyle sorun çıkartabilir...

internetim güvenlik kısıtlamalı değil bundan yüzde yüz eminim ayrıca internetim türktelekom 8 mpsl hız sınırsız kullanımlıdır.ortak kullanımı yoktur sadece ben kullanmaktayım.

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
Next Minix HD 17.06.2012 Tarihli (Foruma Özel) Güncel Kanal Yazılımı

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. (15.06.2012 @Karbon)
Turksat & Hotbird kanal bilgisi güncellenmiştir.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.
- Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

Yazılım '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

Foruma baktım birazda sinyal sorunundan bahsetmişler , internete bağlı iken ve değilken sinyal seviyeleri normal ama bir anda gidip geliyor bu neden olabilir sizce ?

dayanıklı

0
Üye
25 Haz 2012
5
0
1
serverla alakalı

Kanal listesinde Türksatta Doğan gurubu ve dijital platform kanallarıda mevcut
bu kanallar nasıl izlenecek, izlenmiyor. Kanal listesinden çıkarılması gerekir Karbon üstat

şimdi arkdaşım sen izlemeye bilirsin ama elinde server olan arkadaşlarımız vardır benim gibi o zaman onlar ne yapıcak kanallar olmayınca ama cözüm olur şöyle birde serversız izleyecek arkadaşlara ona göre bir kanal listesi cıkarırlar sizlerde onları yüklaersiniz sorun çözülmüş olur saygılar.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
FreeShare bu son yazılımla harika olmuş sorunsuz çalışıyor nerdeyse yarıdan çok şifreli kanalı acıyor mükemmel diyebilirim herşey anlatıldıgı gibi sorunsuz olmuş teşekkurler

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
yazılımı yukledikten sonra her actıgımda güncelleme var yuklensinmi evet hayır geliyor evet diyom yüzde 97 de tamamlanamadı diyor can sıkıcı bir durum bunu nasıl sonuçlandıracaz

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
evet bahsettiğiniz yazılımı yükledim ama her kapatıp actıgımda güncellenen kanallar var evet hayır diyor evet deyince baya uzun bir zaman sonra tamamlanamadı diyor

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
evet bahsettiğiniz yazılımı yükledim ama her kapatıp actıgımda güncellenen kanallar var evet hayır diyor evet deyince baya uzun bir zaman sonra tamamlanamadı diyor

Menü - Sistem Ayarları - Diğer Ayarlar - Otomatik OTA kontrolü sekmesi açık ise bunu kapalı yapın uyarı almazsınız...

Kolay gelsin.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Sn Karbon, telefonu modem olarak kullanarak usb ile internete bağlanma imkanı var mı?

Selamlar ;

Bu şekilde bağlantı Cihazın USB girişinden mümkün değil..Ancak biraz karışık bir yöntem var ayarları biraz zordur linux modellerde yapılan bir uygulama var...bu modelde olur mu bilmem hiç denemedim ama mantık olarak olması gerekir diye düşünüyorum.Telefonu modem olarak kullanarak PC'ye bağlayarak PC ye internet bağlantısı sağlanır ve PC den den ağ köprüsü oluşturularak CAT5 kablosu ile cihazın Ethernet bağlantısı gerçekleştirilerek internet bağlantısı sağlanabilir...

cigober

0
Üye
21 Mar 2012
8
0
1
Selamlar ;

Bu şekilde bağlantı Cihazın USB girişinden mümkün değil..Ancak biraz karışık bir yöntem var ayarları biraz zordur linux modellerde yapılan bir uygulama var...bu modelde olur mu bilmem hiç denemedim ama mantık olarak olması gerekir diye düşünüyorum.Telefonu modem olarak kullanarak PC'ye bağlayarak PC ye internet bağlantısı sağlanır ve PC den den ağ köprüsü oluşturularak CAT5 kablosu ile cihazın Ethernet bağlantısı gerçekleştirilerek internet bağlantısı sağlanabilir...

İlginize teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...