Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD 17.06.2012 Tarihli (Foruma Özel) Güncel Kanal Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

avci5050

0
Üye
23 Haz 2012
1
0
1
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 15 gün önce next minx hd aldım her şey çok güzel fakat yayın esnasında
görüntü 4-5 san. kesilip geri geliyor, birde bazı kanallarda görüntü sinyali yok diğer kanallarda 75 civarında sorun nedir.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Merhabalar. Cihaz dün elime geçti . Mavi cihaz. Motorlu Çanak bölümünde sinyaller süper. Kesinti olmuyor. Fakat Astra 4A uydusundaki 1+1 kanalında ses var görüntü yok . Emuya baktım şifre girilmiş. Yani son softcamı da attım.TET kanalı gayet güzel açılıyor. hatta dün TITANIC filmini izledik ailecek. Ancak 1+1 kanalı maçları veriyor. Lütfen yardım edin.

forever1980

0
Üye
24 Haz 2012
1
0
1
trt HD sinyal yok diyor, fabrıka ayarlarına dondurup uydudan güncelleme yapıyorum, %98 te kalıyor Hata: güncemlleme yapılamadı diyor. Ne yapmam lazım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
trt HD sinyal yok diyor, fabrıka ayarlarına dondurup uydudan güncelleme yapıyorum, %98 te kalıyor Hata: güncemlleme yapılamadı diyor. Ne yapmam lazım

Cihazınıza USB bellek ile 1.mesajdaki yazılımı yükleyin başka bir şey yapmanıza gerek yok..

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. (15.06.2012 @Karbon)
Turksat & Hotbird kanal bilgisi güncellenmiştir.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.
- Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

Yazılım '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

Hocam tekrardan Merhabalar ufak bi sorum olucak ...
Bu yazılım ile beraber pek çok kanal açık teşekkürler fakat genelinde takılma oluyor mu yoksa internet bağlantı hızına göre değişiyor mu ...

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Kanallarda takılma problemi oluyor mu arkadaşlar ? geneli takılıyor bende ...

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Evet bende de bazı şifreli kanallarda birkaç dakikada bir şifre gidiyor ve yenisi gelene kadar birkaç dakika beklemek zorunda kalıyorum. (sinyal yok hatasını kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın)
Tam filmin en heycanlı yerinde hop şifre gidiyor. Bu normal mi? Herkesde bu böyle mi? Yoksa biz biyerde bi hata mı yapıyoruz?

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
Evet bende de bazı şifreli kanallarda birkaç dakikada bir şifre gidiyor ve yenisi gelene kadar birkaç dakika beklemek zorunda kalıyorum. (sinyal yok hatasını kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın)
Tam filmin en heycanlı yerinde hop şifre gidiyor. Bu normal mi? Herkesde bu böyle mi? Yoksa biz biyerde bi hata mı yapıyoruz?

HD kanallarda genellikle çok oluyor ama , bir türlü full takılmadan izleyemiosun neden kaynaklıanıyor olablr anlamadım ... Ayno problem SD kanallarda da var artı takılmadan full izleyen varsa yardımcı olunsa fena olmaz ...

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
bu cihazı ben hiç begenmedim .çünkü firmanın yazılımcıları yeterince eksikleri ile ilgili çalışma yapmıyorlar .5 ay oldu bu cihazı alalı işe yarar dogru dürüst bir yazılım cıkarmadılar cihazın eksikleri ile ilgili dogrusu ben aldıgıma pişmanım .sıkıntıları yazılımla cözerler sanıyordum malesef hep oyalamayla yetiniyorlar ortada icraat yok.servır olsa ne olcek servırdan yaptıgın kayıtları başka cıhazda acamıyorsunki .bişey yapmıyor demesinler diye hep dagara dugara işlerle ugraşıp işte güncel yazılım diyorlar artık takip bile etmiyorum olayı.çünkü firma yetkililerini 5 ay önce aradıgımda foruma yazın sorunları yazılımla düzeltilirdemişlerdi ama melesef baştan savmışlar beni ben onu gördüm bu forum sitesinde.bu cihazı alanlara gecmiş olsun demekten başka bişey bulamıyorum.işte sorunlarla ilgili topik http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1094 acmıştım yetkililerden akan bile yok

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Kanallarda oluşan donmalar internet bağlantı hızı veya sinyal problemi ile mi alakalı yoksa yayınlardan dolayı mı ...

rochesterli

0
Üye
28 Haz 2012
6
0
1
cihazı yeni aldım 1. mesajdaki yazılımı yüklesem yeterlimi yoksa BETA YAZILIM Next MinixHD_05_17.abs yazılımını yükledikten sonra mı 1. mesajdaki yazılımı yükleyeceğim?

rochesterli

0
Üye
28 Haz 2012
6
0
1
1. mesajdaki yazılımı usb den güncelledim. Diğer kullanıcıların dedikleri gibi benimde kanallar takılıyor. Almanya İtalya macını düzgün izleyemiyorum. Eğer bu problem kalıcı ise hemen haber verirmisiniz. Gideyim aldığım yere geri vereyim bu aleti.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
1. mesajdaki yazılımı usb den güncelledim. Diğer kullanıcıların dedikleri gibi benimde kanallar takılıyor. Almanya İtalya macını düzgün izleyemiyorum. Eğer bu problem kalıcı ise hemen haber verirmisiniz. Gideyim aldığım yere geri vereyim bu aleti.

Eğer Sorun TRT HD ve TRT1 HD nin takılması yani sürekli olarak donmalar yapması ise kesinlikle Sinyal sorununuz vardır.Ben de ilk aldığımda öyle olmuştu.Sinirlenip balkona çıktım ve çanağı oynattım ve ince ayar yaptım.Şu anda cihaz süper çalışıyor.Tüm ihtiyacımı karşıladı.İnşallah ilerde IP TV yazılımı da gelir.

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
şu anda freeshare olayı aktif ve seyrediliyor takılmalar genelde net hızı ile alakalı olabilir yada nat geo wıld hd de takılma neredeyse sıfır ama sky kanalları oldumu takılma yapıyor ben şunu anlıyorum kanalın key değiştirme zamanı ilede alakalı olabilir nat geo 1-2 saatte bir değiştiriyorsa sky 4-5 sn veya dakikada değiştiriyordur

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
yazılımı yuklemeden önce kanalların yedeğini almanız lehinize olacaktır en azında kanalları düzenlemekle uğraşmayın usb ile kanal yedekleme forumda var

rochesterli

0
Üye
28 Haz 2012
6
0
1
Şimdi bu dosyayı yükleyinde freeshare i aktif hale getirmek için yapılan 666666 yazma işine gerek kalmıyor mu?

marla

0
Üye
29 Haz 2012
1
0
1
selam arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz Next Minix HD aldım bır sure kullandım ıp adresı almıyor sımdı sorun ne olabılır ilginize sımdıden teşkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...