Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (V5.502 ) 21.12.2015 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zoro

0
Üye
11 Şub 2015
68
0
6
Sn.Arkadaşım sizde o zaman afiyetle yersiniz olur biter , Allah aşkına düşündüğünüz şeye bakın....

hocam ben hatırlatmak istedim ne bu kadar sinirlenmeye gerek var anlamıyorum bir şeyde hata olduğunu söylemek yanlış bir şeymi bir sonraki yazılım için kulağınıza küpe olsun diye

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
hocam ben hatırlatmak istedim ne bu kadar sinirlenmeye gerek var anlamıyorum bir şeyde hata olduğunu söylemek yanlış bir şeymi bir sonraki yazılım için kulağınıza küpe olsun diye

Kulağa küpe olmak.!!! İlginç bir söz ama beni bağlamaz.! TAVŞANLAR konusunda ne düşündüğümü ve DOKTOR üstadın bu konu ile geniş bir AÇIKLAMASI olduğunu bilmenize rağmen.! Hala İNATLA bu konuyu kaşımaya devam ediyorsunuz işte bende bunu anlayamıyorum, DOKTOR üstadın EXTRA dan verdiği ÜCRETSİZ bir hizmet için neyin hesabını kimden sormaya kalkıyorsunuz...

AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN VE BU KONU İLE İLGİLİ EN YETKİLİ AĞIZDAN YAPILAN AÇIKLAMAYI DİKKATLE TEKRAR TEKRAR OKUYUN.!

http://www.next.web.tr/showthread.p...n-şikayetçi-erotikmodül-sahipleri-okuyun.html

Son düzenleme:

mrttrn

0
Üye
5 Şub 2015
2
0
1
kumanda ile seçilen 4:3 16:9 formatların karışması. Hızlı Format değiştirme

Daha önce Alfetik Kanal Arama nın geliştirilmesini istemiştim.
Yeni yazılımlarda çok kullanışlı olmuş. Teşekkür ederim.
-------------------------------------------------------------------
Sizden bir isteğim olacak. Üstadım

Kumandadan (576-1080) tuşuna bastığımda
(TV/Cihaz Uyum Ayarları) menüsünde
(TV Ekran Tipi) iken
4:3 seçiliyken 20:9 görüntü geliyor.
20:9 seçiliyken 4:3 görüntü geliyor.
16:9 seçiliyken 4:3&16:9 görüntü geliyor.
4:3&16:9 seçiliyken 16:9 görüntü geliyor.

bu durum yeni yazılımla düzeltilebilir mi.
-----------------------------------------------------------
Ayrıca Bazen 16:9 TV kanalında iken, çok eski bir film denk gelirse;
Hızlı şekilde 4:3 geçiş yapmak istiyorum.
(576-1080) tuşu ile biraz eziyetli oluyor.

Bunun için; kumandadan herhangi bir tuşun ayarlanıp,
arka arkaya basıldığında
4:3, 16:9, 20:9 arasında geçiş yapılabilinir mi?
Malum boşta olan tuş yok gibi.

En azından (TV/Cihaz Uyum Ayarları) menüsünde
(TV Ekran Tipi) en üste alınabilir mi?
Yazılımsal olarak.
---------------------------------------------------------

Son düzenleme:

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Arkadaşlar dikkat ettiyseniz next cephesinde biraz rolanti birazda sallamamız var sanki. Tam olarak hatırlamıyorum ama galiba yaklaşık iki senedir ana yazılım dedikleri şey neyse hâlâ gelmedi ve test yazılımlarla yama yapıp duruyorlar. Geliştirilse çok daha harika olacaktır ama yok. Aldın idare et der gibi oldu. Bakacaz görecez.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar dikkat ettiyseniz next cephesinde biraz rolanti birazda sallamamız var sanki. Tam olarak hatırlamıyorum ama galiba yaklaşık iki senedir ana yazılım dedikleri şey neyse hâlâ gelmedi ve test yazılımlarla yama yapıp duruyorlar. Geliştirilse çok daha harika olacaktır ama yok. Aldın idare et der gibi oldu. Bakacaz görecez.

Arkadaşım kusura bakmayın ama adı ANA YAZILIM değil diye sizce bunca zamandan beridir gelenler nedir peki.! Adı TEST olsa ne olur olmasa ne olur DOKTOR kalkar derdi işte bu ANA YAZILIM o zaman ne diyecektiniz peki bu konuda.? Bu cihazda hiç bir zaman boşlama olmaz merak etmeyin millet bir dünya PARA verdiği ENİGMA cihazlarlardan DREAMBOX harici o kadar cihaz içinde POWERVU ları bile izleyemezken biz şakır şakır izliyoruz.Ne dersiniz hala o meşhur ANA YAZILIMI mı bekleyeceksiniz yoksa.? Uzatın ayaklarınızı bakın keyfinize bu cihaz başka cihaz....

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Haydar abi sen şimdi atarlandın ama boşuna atarlandın. Doktor denen arkadaş next mi yoksa next firması doktorun mu? Ben next adına yazdım doktorla ilgisi yok. Ayrıca çok aşırı durgun next hadi biz netten takip ediyoruz doktorun yazılımlarını peki internetten üzerinden güncelle işi ne olacak. Bu iş next firmasına ait değil mi. Doktoru karıştırmadan yazalım. Benim hickimseyle sıkıntım yok. Ama burdan bi fikir beyan oluyor atarlı yada yanlış düşünülmüş gibi tepki veren çok. Gerek yok. Şahıs olsa isim veririm yada verilir. Ama ben firma ismi verdim ve hâlâ dediğimin arkasındayım. Next işi gevşetti. Dikkat et doktor değil. Allah'a emanet

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar abi sen şimdi atarlandın ama boşuna atarlandın. Doktor denen arkadaş next mi yoksa next firması doktorun mu? Ben next adına yazdım doktorla ilgisi yok. Ayrıca çok aşırı durgun next hadi biz netten takip ediyoruz doktorun yazılımlarını peki internetten üzerinden güncelle işi ne olacak. Bu iş next firmasına ait değil mi. Doktoru karıştırmadan yazalım. Benim hickimseyle sıkıntım yok. Ama burdan bi fikir beyan oluyor atarlı yada yanlış düşünülmüş gibi tepki veren çok. Gerek yok. Şahıs olsa isim veririm yada verilir. Ama ben firma ismi verdim ve hâlâ dediğimin arkasındayım. Next işi gevşetti. Dikkat et doktor değil. Allah'a emanet

Hiç problem değil kardeşim siz ANA YAZILIMI beklemeye devam edersiniz bizlerde TEST yazılımlarını yükleriz olur biter.Allah aşkına düşündüğünüz şeye bakın tek derdiniz bu olsun....
(Sevgiyle kalınız.)

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
Ne yapalım değerli ustalarımız yazılımları yaparlarsa bizlerde ancak yenilikleri yüklediğimiz zaman anlayabiliriz,Emeği geçen herkese saygılar sevgiler

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
En azından yeni yazılımla görsel değişse. octagon sf2028 cihazın menüsü info barı fena değil. Sonuçta aynı taban. Editörü bulsam bende uğraşacam ama yok. Imkan yok. Geliştirmeye imkanımız yok beklemeye mecburiyetimiz var. Buna da şükür.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
En azından yeni yazılımla görsel değişse. octagon sf2028 cihazın menüsü info barı fena değil. Sonuçta aynı taban. Editörü bulsam bende uğraşacam ama yok. Imkan yok. Geliştirmeye imkanımız yok beklemeye mecburiyetimiz var. Buna da şükür.

bendeki Machina tek tunerli,yeni yazlimda menu renk mavi yerine suyah olsa bence cok guzel ve yenilik olurdu

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Haftasonu bir aksilik olmazsa tavşanlar için fix yazılım verilebilir..

cengooo

0
Üye
7 Ağu 2015
7
1
3
arkadaşlar bende bundan bir önceki yazılım var ip tv yi seyrederken cihaz reset atıyor donuyor kaç kere sıfırladım uyduları yeniden tarattım yine aynı ya donuyor yada reset atıyor tv izlerken donma ve kilitlenme yok sadece iptvde oluyor bugün son yazılımı atıcam cihaza birde öyle denicem benim gibi sorun yaşamış arkadaşlar varmı

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar bende bundan bir önceki yazılım var ip tv yi seyrederken cihaz reset atıyor donuyor kaç kere sıfırladım uyduları yeniden tarattım yine aynı ya donuyor yada reset atıyor tv izlerken donma ve kilitlenme yok sadece iptvde oluyor bugün son yazılımı atıcam cihaza birde öyle denicem benim gibi sorun yaşamış arkadaşlar varmı

Merhabalar Öncelikle size yeni yazılımı yüklemenizi tavsiye ederim.! Bende son yazılım yüklü ve böyle bir sorun yok,sonrasında duruma göre tekrar yazışırız...

cengooo

0
Üye
7 Ağu 2015
7
1
3
1 saat önce yükledim yazılımı ip tv ye girdim bir kaç kanal açtım exit yaptım ekran siyah oldu uyduya geçiş yapmadı öylece kaldı uydunun ekranında da freetv yazıyordu kumanda işlemiyordu 2 dk bekledim arka anahtardan kapatıp açtım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
1 saat önce yükledim yazılımı ip tv ye girdim bir kaç kanal açtım exit yaptım ekran siyah oldu uyduya geçiş yapmadı öylece kaldı uydunun ekranında da freetv yazıyordu kumanda işlemiyordu 2 dk bekledim arka anahtardan kapatıp açtım

Evet şimdi bir adım daha attık sıra internet hızınızda bir zahmet hızınızı kontrol edin bakalım...
1.Eğer internet hızınız 3MB altında ise bu tür sıkıntı yapar.
2.Eğer WRİLESS olarak bağlanıyorsanız bu tür sıkıntılar yapar.

3.Eğer kablo ile bağlanıyorsanız ve hızınız 3MB üzeri ise bu durumda sıkıntı cihazdada olabilir,ancak bu olasılık oldukça düşüktür.

cengooo

0
Üye
7 Ağu 2015
7
1
3
ttnet kota ayın birinde sıfırlandı şu anda hız 10 mbit az önce 10 dk daha denedim bu sefer donma reset olayı olmadı ilk yazılım güncellediğimde birkere siyah ekranda kalıp donmuştu bu sefer yapmadı denemeye devam eder sonucu yzarım

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
ttnet kota ayın birinde sıfırlandı şu anda hız 10 mbit

Ah be arkadaşım o kadar yazıyorum hemde madde madde neden o şekilde sizde cevap vermiyorsunuzki.? Size diyorumki cihazın net bağlantısını hangi şekilde yaptınız. WRİLESS mi KABLOLU mu.? Eğer WRİLESS ise bu tür sorunların oluşması normaldir sonuçta hiç bir bağlantı KABLOLU yerini tutmaz...Fakat siz eğer KABLOLU bağlanıyorsanız ve bağlantının sağlamlılığından şüpheniz yoksa geriye iki seçenek kalıyor.
1.Cihazda meydana gelen sıkıntı.!
2.Eğer ÖZEL bir sağlayıcıdan yayın alıyorsanız oradan kaynaklı oluşan bir durum.!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...