Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serisi 17.08.2012 Tarihli Yazılımı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akıncılar

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
cihazın mavi olanını dün aldım güncelledim. yotube falan sorunsuz izliyorum ama hava durumu çalışmıyor. net yok yada şehir bilgisi yok diyor. sizde durum nedir acaba. bide bu free share falan nedir ne işe yarar?

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
arkadaşlar idman tv izlemek isteyen medeniyet tv ye gel idman tv yegit yap okey ayrıca yarınki fener maçı naklen idman tv de izlemek isteyen böyle yapsın son yazılımlardan sonra idman tv böyle açılıyor haberiniz ola

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Yeni yazılımı yükledim ama eklendiği söylenen Internet Radyo seçeneğini eğlence menüsünde göremedim. Bunun için de birşey mi tuşlamamız gerekiyor acaba??

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8
Next Minix HD Serisi 17.18.2012 Tarihli Yazılımıdır.

Yazılım Notları :

1- YouTube' dan izlenen içerik artık kaydedilebilir. Bunun için YouTube menüsünde AYARLAR (Kırmızı) tuşuna basıp İNDİRME seçeneğini AÇIK yapın. YouTube' dan oynattığınız içerikler USB belleğe kaydedilecektir.

2- Web Radio eklendi. İnternette kullanıcıların oluşturdukları (Icecast) online radyolara bağlanıp dilediğinizi dinleyebilirsiniz. Çok sayıda radyo kanalı ile her türlü zevke göre müziğe ulaşmak mümkün.

3- TS Gecikme eklendi. TS Gecikme: NDS şifreli yayınların paylaşımda mozaiklenme sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Menüden Sistem Ayarları-Diğer Ayarlar altında bulunan TS Gecikme seçeneğini açık yapın. İzlemek istediğiniz kanala gelince kumandadan SLOW > tuşuna her basışınızda 1S, 2S, 3S ve Kapalı seçenekleri ekrandayken OK tuşuna basarak gecikmeyi başlatabilirsiniz.

4- Ses/Görüntü sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

5- Network sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

6- Kanal/Kéy listeleri güncellendi.

Not :
Pembe ve Mavi Minix HD Serilerine Yükleyiniz.
Minix HD Black Serisine YÜKLEMEYİNİZ!!!

Foruma Özel Edit @dijimemo

Emu: Aktif
FreeShare: Aktif
Uydudan Güncelleme: Kapalı
Video Çözünürlük: TV'den Kontrol
Kanal Listesi: Turksat & Hotbird
Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Not:
Yazılım, hızlı kurulum sağlanması açısından tarafımdan (dijimemo) editlenmiştir.
Fabrika ayarlarına dönerseniz, ana yazılım halini alır ve tekrar uydudan güncelleme ister.
Emu & FreeShare gibi ayarları tekrar yapılandırmanız gerekir.

Editli yazılımı kullanmak zorunda değilsiniz.
Ana yazılım ayarlarını geri getirmek isterseniz, fabrika ayarlarına dönmeniz yeterlidir.

Yazılımı yükledim fakat sorunum şöyle gösteren kanalların epey kısmından sinyal alamıyorum bazılarında gelip gidiyor çanağı kontol ettm bişi mi var dye falan gözüken bişide görmedim ... Çanak boyutu küçük çanak olmasına rağmen izliyordum ama şuanda izyememin sebebi çanakla mı yoksa yön kaymasın falan mı ?

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
aga kanalların izlenememe sorunu cihazdan olmaz çanagın 30luk veya 60lık ise sanatavsiyem 90lık taktır sorunsuz izlersin ist isen geçen günkü rüzgardan dolayı yerinden sapmiştır anten ayarı santimliktir 1 santim kayması kanalların sinyal almamasına sebeb olur

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
arkadaslar son yazılımda(17.08.2012) web radio da turkçe radyo yok,ayrıca normal radyo menüsünde radyo kanalları arası geçiş yapıldıgında arka mavi fon siyah oluyor,bazende sinyal alınmıyor

cornelius27

0
Üye
11 Eyl 2012
10
0
1
Yardim beklİyorum

iyi günler ben yeni nextstar minix full hd (mavi) cihazdan aldım. çift çanağım var, fakat birçok hotbird kanalı ve astra kanalları şifreli gözüküyor. o kanalları izlemem için neler yapmalıyım, sıralarsanız sevinirim.Ayrıca internetim yok internet olmadan güncelleme yapılamıyor mu?

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
iyi günler ben yeni nextstar minix full hd (mavi) cihazdan aldım. çift çanağım var, fakat birçok hotbird kanalı ve astra kanalları şifreli gözüküyor. o kanalları izlemem için neler yapmalıyım, sıralarsanız sevinirim.Ayrıca internetim yok internet olmadan güncelleme yapılamıyor mu?

internetin yoksa sadece emu ile açılan kanalları açabilirsin detaylar için Güncel Emu Softcam (Kéy) Dosyaları--- Önemli: Next Emulation Kéy Files {@Karbon} tuşlayarak öğrenebilirsin kolay gelsin.

zostex

0
Üye
13 Eyl 2012
1
0
1
Minix HD pembe cihaz, mevcut yazılımı yüklemem gerektiği uyarısını sürekli verdiği için yükledim.Motorlu çanak kullanıyorum.yenilikler güzel ancak server kullanıldığından çakışma yapıyor ve sürekli cihaz kendisini kapatıyor.Bu durumun çözümü ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.Yoksa bir önceki yazılımı yükleyeceğim.Teşekkürler.

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Minix HD mavi cihaz aldım güncellemelerin hepsini yükledim. şöyle bir sorun var Kanal A yayını zayıf geliyor pır pır atıyor.
Diğer taraftan TRT1HD yayınıda ara ara donuyor nedeni ney olabilir.

sazserkan

0
Üye
2 Nis 2012
2
0
1
arkadaşlar merhaba minihd cihaza yazılım yükledim ama cihaz birdaha acılmadı ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...